Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

MartinNDL

Jako dítě jsem si v každý restauraci bral párátka, abych si pak připadal drsnej jako Stallone. Tahle vzpomínka na 3 hvězdy stačí, byť objektivně film nestojí za nic. ()

Figu

Ten největší z poldů borec, denně kouše v hubě sirku, extratřída hajzlů lovec, za katrem jich má už sbírku! Zrcadlovky ksicht mu halí, hrajou na něm v rytmu svaly, proti nim jsou všichni malý, zabít by ho vězni brali. Má rád hodně svoji káru, letěj po něm všechny ženy, občas tráví chvíle v báru, pije piva s čepcem pěny. Preferuje rychlou akci, on má páru, sílu obra, spoléhá se na reakci, dej si bacha, JE TU COBRA!!! 85% ()

rakovnik

Již v dobách dávno minulých se mi film moc nelíbil. Děj je primitivní, až hloupý, nicméně zábavný. Škoda, že policii nenapadlo dát ani po šestnácti vraždách posílené hlídky do ulic, které by kontrolovaly osamělá vozidla v nočním městě, protože vrazi si počínali naprosto pitomě. Policie naštěstí v pitomosti vrahům zdatně sekunduje a usnadňuje jim "práci", takže o tom lze natočit více než dvacet minut materiálu. Vrah je ale charismatický. ()

Rocky88

Nevyhýbám se žádnému filmovému žánru, tudíž ani akci z 80´s. Některé tyto filmy dokonce miluji - Komando, Rambo trilogie a další. Kobra k nim ale nikdy patřit nebude. Dokonale primitivní scénář s tak dementními dialogy, jaké se jen tak nevidí (teda spíš neslyší), akce velice špatně natočená, navíc je jí poskrovnu. Hudba směšná, kamera se střihem úděsné, herci nuloví. Bohužel opravdu nevím, co pochválit. Snad jen honičku v autech po hrbolaté silnici. ()

MrPierc

Velmi slušné Béčko. Hrdina je slušný i když se nebojí zabíjet. Zlá strana je vykreslena svými brutálními zločiny. Brigite Nielsen mě ale připadala jako chlap. Brian Thompson opět dokázal že se hodí na zápornou roli jako totální primitivní vrah - vždy mu to sedne ! ()

WoWoW

Je to prostě typický akční film let osmdesátých a není na něm nic převratného. To jaký je Sly drsňák mi přijde až příliš přitažené za vlasy. Nadruhou stranu scéna kdy při honičce použije přepínač s nápisem nitrous mě překvapila a potěšila, prostě jsme to v autě policisty tak úplně nečekal. ()

C0r0ner

Viděl jsem v tom Carpenterovo Přepadení 13. okrsku s tím rozdílem, že tady nebyla žádná logika, zato halda klišé a béčkové stupidnosti. No, ale na vyčištění hlavy je to ideální, pěkně to uteče a občas je to celkem i sranda. Kdo chce vypnout, má v tomhle optimální příležitost. 55% ()

Adaamos21

Tak tak za tři hvězdy, ač viděno v té správné době, nostalgie na mě tentokrát nefunguje. Cobretti se holt nestal mým oblíbencem, akce mě moc nenadchla a příběh vlastně taky ne. Je to takový klasický nenáročný a mírně hloupoučký akčňák, kterých se tentkrát točily tuny. Každopádně ale musím pochválit Slyův ultradrsnej imidž, vyšperkovanej nepostradatelnou sirkou v puse. ()

pakobylka

Scénář není nikterak originální, ale dalo se z něho vytěžit DALEKO víc. Snímek je prostoduchý až hrůza a velice okatě spoléhá na svou hlavní akční hvězdu. Ale musím uznat, že Sly v rámci možností plní očekávání, s ničím se příliš nemaže a pokud potřebujete vypnout a hledáte jenom zábavu ve stylu osmdesátých let 20. století, která jde rovnou na věc a nehraje si na nic světoborného, máte možnost ... Se zavřenýma očima 3* ()

zette

Tak az 24 let od premiery jsem konecne videl tento film. Pamatuji si, jak jsem koncem osmdesatych let mel z burzy cernobilou fotku ( stejnou jako na prebalu ) z tohoto filmu a jaky jsem byl frajer:-). Je to sice typicky akcni film z osmdesatych let s tim vsim klise a kycem, musim ale rict, ze z teto kategorie se jedna o jednoznacne jeden z tech nadprumernych filmu. Image Stalloneho zde nema chybu. Fakt jsem se bavil a uzil jsem si tento film... ()

PROCESOR

80. léta a Stallone alias Kobra je tak drsnej, že i Rambo a Rocky jsou jen "skautíci". Možná trochu neprávem zapomínaný snímek. ()