Šokující film volně navazuje na slavný snímek Kanibalové (v originále Cannibal Holocaust). - Televizní společnost toužící po senzaci, vysílá ambiciózní reportérku Grace Forsyte na nebezpečnou cestu do amazonských pralesů, aby zde našla kanibalské kmeny a natočila o nich film. Televizní tým se s kanibaly skutečně setkává, natáčí vše, s čím se v amazonském pekle potká a snaží se kanibaly vyprovokovat. Jejich válečnická krutost i chuť na maso vetřelců, se však nakonec obrací proti členům výpravy. (oficiální text distributora)

Flipnic

Naprosto okrajový a neznámý film, který mne fakt dostal... Je to mazec!! Jestli by něco mohlo oživit "canibal movies" přelomu 70. a 80. let, tak je to právě tohle. Film na jedné straně vykrádá všechny možné klasiky, zejména Cannibal Holocaust a dokonce nese i někdy název "Cannibal Holocaust Begining", na druhé straně obsahuje vše, co má pořádný kanibalský nářez obsahovat. Klasicky parta reportérů se vydává hledat kanibaly, natáčí všechno, co se dá i v podstatě to, co se jim pak stane ... Je zde všechno, plus podivný moderní "look", zřejmě díky digitální kameře, kterou byl film asi natáčen. Spousta násilí, gore, nahoty, znásilňování, krve, vnitřností, brutality, zabití leguána v přímém záběru atd., atd., ... Film mne tak překvapil, až jsem z něj dostal trochu podobný pocit, jako z původního "Cannibal Holocaust" ... To bylo ale způsobeno spíše nepřipraveností na takový nářez, než že by dosahoval jeho kvalit. Svoji podivnou atmosféru, divokost a brutalitu si však film nese. Je to prostě nářez!! Navíc v něm hrají dvě opravdu překrásné herečky ... ()

Tuxedo

Kanibalové (1980) přes kopírku a dle Matteiova amatérského mustru. Tímto (u mě) v pořadí třetím kouskem nahlížení do jeho tvorby končím - nikdy víc. ()

Kusko.t2

Cha-cha-cha, ten Bruno je ale mimoň :-) V dobe svojej najväčšej slávy točil tie svoje mega braky a ťažké trashovitosti spôsobom, ktorý dokázal aj vďaka svojej prostoduchosti zaujať. Doba sa ale zmenila a Bruno s ňou. Precitol až do takého stavu, že si uvedomil brakovosť svojej predchádzajúcej práce, preto na ňu čiastočne zanevrel. Dosť bolo brakov a lacných trashov, pomyslel si. Nová doba si žiada zmenu! Svet potrebuje MEGA SRAČKY toho najfekálnejšieho zrna a to tak trápne, že ak by došlo k ich zámernému napodobeniu, kópie by nedosahovali ani zďaleka takej tuposti, ako v tomto prípade. Preto je istým spôsobom Bruno Mattei výnimočný. Terajší "Mondo cannibale" je podobne ako predchádzajúci NELLA TERRA DEI CANNIBALI ťažkou vykrádačkou (nielen) CANNIBAL HOLOCAUSTu Ruggera Deodata. Našťastie ale o poznanie zábavnejšou vykrádačkou – dovolím si povedať, že až neskutočne trefnou PARÓDIOU! Opäť tu máme totožné scénky a lá Holocaust, vrátane uhla kamery, trápne omieľaného posolstva, kompletného scenáru, či dokonca mimiky postáv. Pri tom všetkom nechýbajú samozrejme mega chyby, nelogickosť, na ktorú Bruno dokonca aj upozorňuje, prsíčka, vnútornosti, posekaný trávnik uprostred amazonskej džungle, či telenovelové dialógy evokujúce lacné porno filmy. Jednoducho a jasne, keby som nevidel, neuverím! Preto ak je možnosť a súčasne "Cannibal Holocaust" patrí medzi filmy už videné a hodnotené pozitívne, určite sa pozrite na túto (chcenú/nechcenú) paródiu. Zábava je v tom prípade zaručená. ### Na záver ešte vysvetlím, prečo som sa uchýlil nenadeliť filmu akékoľvek hodnotenie. Z celej škály si totiž moje presvedčenie nedokázalo vybrať. "Mondo cannibale" = asi najhorší film EVER a súčasne jedna z najlepších kanibalských paródii EVER! Ťažká dilema toto :-) ()

Vojtino

Oproti Kanibalům z osmdesátého roku je to vážně hrůza. Celé je to hrozně amatérské a chvílemi jsem díky kameře, hudbě a hereckým výkonům měl dokonce pocit, že koukám na porno. ()

SOLOM.

Tak tomuhle já pánové a dámy říkám totální provar režiséra, kterého začínám z celé duše nenávidět. Bruno Mattei nikdy nepatřil mezi světovou extratřídu co se postu režiséra týká, ale na jeho první filmy se dalo ještě celkem dívat. Od roku 1995 však začal natáčet jednu sračku za druhou a jen občas se jeho kousky dotkli průměru. Tenhle film se snad ani nedá brát vážně! Jde o jakousi parodii a především vykrádačku na všemožné kanibalské filmy, která je navíc natočena otřesným způsobem. Kromě několika světlejších okamžiků, nahých ženských a podprůměrných gore efektů tu k vidění není vůbec nic. Herecké výkony otřesné, falešní domorodci, krev i trapné zbraně jsou přímo na ránu. Kdybych se u toho tolik nezasmál, tak dám čistý odpad. 3/10 ()

Rodriguez

Proboha odkud se tenhle skost narodil?! Ani špetka soudnosti či soucitu k prvním dvoum pokračování! Vše je brakováno z Cannibal Holocaust, La Montagna del dio cannibale a Cannibal ferox. Opravdu jde o nějaký začátek, ale spíše konce tohoto unikátu o kanibalech! ()

cariada odpad!

Totální píčovina!!! I tohle by stačilo o tom napsat. Už zase stejně jako u Zombi:ostrov smrti a začátku jakési tv zpracování. Copak současný italský horor nemá peníze na normální filmovou verzi? Opravdu jsem nevěřil vlastním očím co jsou schopný lidi natočit za hnus. Je to jedna velká kopírka jiného hnusu. Tady to zachází ještě do větších krajností. Amaterismus z toho kouká na každém kroku. Kanibaský filmy opravdu nemusím málo, který se nechá. ()

destroy83

Italský trasher Bruno Mattei vysmahl v podobě Cannibal World nekompromisní kanibalský zářez, který se i přes své nesporné kvality bohužel neobešel bez nějakého toho drobného kazu. Dílko se drží zaběhlého mustru perel žánru, jako jsou Cannibal Holocaust, Cannibal Ferox, Last Cannibal World či The Mountain of the Cannibal God. Banda civilizovaných lidí, zde senzace chtivých reportérů, vyrazí do džungle vypátrat jedny z posledních kanibalských kmenů. Samozřejmě se chovají dle očekávání, vraždí domorodce a jednu příslušnici kmene znásilní, čímž jí i sobě podepíšou rozsudek smrti, přesně jako v Cannibal Holocaust z roku 1980. Mattei svoje dílko o 23 let mladší pojal aktuálně pro 21. století. Bezohledná honba za sledovaností vede přes mrtvoly, zkreslování faktů v médiích, otázky novinářské etiky a neotřesitelnou pozici peněz v žebříčku lidkých hodnot. Tato sociální kritika snímku velice sluší, stejně jako poctivá porce nadprůměrného gore, ženské nahoty, krásných záběrů z džungle a dalších nezbytností pro každý pořádný kanibalský film. Bohužel se divák dočká opět obrazu jako z nějakého porna a opravdu tupého hereckého výkonu některých protagonistů, zejména ve vedení televizní společnosti. Každopádně se Cannibal World může řadit mezi lepší kousky kanibalského žánru. Hodnotím čtyřmi poctivými hvězdami. ()

AD P odpad!

Otazkou je: kde sa stratila originalita z povodneho Cannibal holocaustu ?, ked to ma byt jeho volne pokracovanie.Tu sa chcel tvorca zviest len na jeho uspechu a tak to cele skopiroval a natocil po svojom. Vysledok bez kanibalskych scen je ako keby divak pozeral daku argentinsku telenovelu. A kanibalske sceny ? -trapne a primitivne.Jednoducho: nepodarena kopia ! ()

farmnf odpad!

Všechny filmy tohoto typu jsou sračky ale tohle je ultraMega nesračkovitější píčovina, co jsem zatím viděl... a já už viděl píčovin! Jak takovejhle blbec jako je ten Bruno, nebo co je to za kokota může vůbec vlézt do studia a jak to, že ho tam ochranka pustí je mi záhadou. Herci nehrají, říkají role, scénař je debilní, smysl toho debilního scénáře je ještě debilnější než scénář, vraždí se tam novinářka nebo nějaká kurva a ona na to řekne: ach uch, jako kdyby si vytrhávala chlup z ku.ndy. Kameraman točí a směje se tomu a potom ho skolí šíp a pak titulky. Já v tom nevidím jen tu debilitu a škodlivost ale nemoc kapitalismu. Za komoušů k nám pronikaly mezi angažovanými jihoameickými filmečky jen skutečná díla nebo slušné italské komedie. Proč nemá společnost nástroj na to, kopnout tohohle ču.ráka jménem Bruno Mattei do prdele? ()

gjjm

Odporně televizní návrat ke klasickému žánru kanibalského horroru. Nejde vlastně ani tak o návrat, ale o aktualizaci, která uplatňuje prvky, které je třeba zdůraznit dnes, například televizní hyenismus a senzacechtivost, to, že reportéři točí o věcech, o kterých pořádně nic neví, tendenčnost, bezohlednou honbu za sledovaností a tak dále. Někteří by to možná mohli brát jako částečně nechtěnou satiru na komerční televize. Kvalitativně je to ovšem blbé, i když trochu lepší než jsem čekal. Film je spíš o hyenismu než o kanibalech, a to mne trochu štve, jako každé zbytečné míšení žánrů. Hlavní výhodou je dobrá hudba, jedna z mála, které se ke kanibalárnám opravdu hodí, celkem úspěšně vyvažujeněkteré špatné vlastnosti filmu. Hlavní nevýhody: televizní, respektive telenovelovitá technická kvalita (nutno ovšem říci, že film se vydává za televizní reportáž, tudíž to možná je záměr, čemuž by napovídalo i několik zajímavých parodií televizních kamerových postupů) s příšerně amatérsky působící digitální kamerou a svrchovaně debilní scénář. V podstatě telenovila s několika kanibalskými scénami. Pár scén je bezoztyšně vystřižených ze starých lenziovek (viz Montagna di dio cannibalo). Docela hezké jsou přírodní záběry (z Filipín), kdyby nebyly tak dementně sestříhané, naopak příšerní jsou herci - asi u tří mám pocit, že jsem je viděl v nějakém pornofilmu, u všech ostatních bych to vzhledem k tělesnému typu očekával spíš než v kanibalárně. Některé scény jsou vysloveně směšné, třeba vypálení kanibalské vesnice, které působí jako nechtěná a špatná parodie an klasickou Deodatovu scénu, jiné kupodivu přes televizní dobré (ukazování filmu producentům). Neuvěřitelně debilní patetické promluvy do kamery taky stojí za to. Morbidnosti: vykuchané lidské břicho, několik rozsekaných a snědených těl (kvalita gore nic moc), boj vojáků se samopaly proti kanibalům s foukačkami (hádejte kdo vyhrál), zaříznutého leguána, kolektivní pojídání několika těl, vraždění kanibalů při vypalování vesnice, dekapitace kanibala a později znásilnění "kanibalky" (veškerý kanibalský kompars jsou nalíčení Evropané či Filipíňané), a hned potom úplně blbá kanibalská orgie na konci. Jak by vám z mého výčtu mohlo dojít, ani s tím proklamovaným násilím na tom není film tak dobře, kvalitativně ani kvantitativně - z obou hledisek je oproti horrorům z osmdesátých let ubohá. Nikomu tu nevadí, že je pokaždé pojídáno jedno a totéž tělo, jen jsou vždy použity jiné záběry z téže vivisekce. P. S. Debilitu neitalské distribuce, která téměř každému kanibalskému horroru automaticky přiřkne nálebku: "Pokračování Cannibal Holocaustu", snad není třeba komentovat. Matteiho film nevychází z Cannibal Holocaustu o nic víc, než kterákoli jiná italská kanibalárna (přestože mnoho scén je doslovně citovaných, včetně té nejslavnější, ovšem takhle to je v kanibalárnách častěji, i v těch starých). Na oživení žánru ovšem Matteiho průměrná až podprůměrná kanibalárna nemá. Bob a Grace obvykle vystřihnou víc než jednu třetinu, protože lidé by se na to nesnesli dívat. () (méně) (více)

fiLLthe3DD odpad!

„Seriózní film" jsem nečekal, ale že to bude až taková kravina... Dialogy a děj - vyloženě dementní (vykrádá snad všechna klišé kanibalských hororů, provedení je však ještě horší), Grace a její dialogy na přes držku, herecké výkony radši komentovat nebudu, postavy příšerné... Technícká stránka je rovněž odpudivá, kamera je odporně nepřirozená, krev a gore působí uměle, krev směšně. Prvních dvacet minut jsem se na té brakovitosti celkem slušně povařil, avšak s přibývajícími minutami už mi to celé přišlo takové mndlé a měl jsem pocit, že to trvá ne 90, ale 2x90 minut... Ani ty kanibalské horory z osmdesátých let nepůsobí tak amatérsky jako toto... Odpad! už jsem nedal dlouho, protože tak zbytečný film se jen tak nevidí, i na to gore se zde vesměs kašle a nedá se tomu ani smát... Škoda, Matteiovi filmy jako Zombie (Ostrov smrti, Začátek) nebo Ženská věznice byly aspoň krvavější a nasmát se dalo u každé scény... TOHLE ALE NE! ()

sedm.1 odpad!

Nevím,kdo je větší tupoun.Jestli Bruno Mattei,který je,respektive byl, opravdu otřesným režiserem,nebo já,když neustále koukám na ty jeho počiny.Se zde zmiňovanými Cannibal Holocaust nebudu vůbec srovnávat,neboť kromě ubohosti nemají nic společného,ale toto je navíc skutečný brak.Debilita děje je naprosto neuvěřitelná,ovšem to co předvádí zde přítomní rádobyherci,to se fakt jen tak nevydí.Nevycházel jsem z úžasu,že se nestydí vůbec před tu kameru vlézt,pronášet tam ty neuvěřitelně tupé dialogy a házet při tom grimasy Homera Simpsona.Původně jsem chtěl dát alespoň 1* za občasné a docela povedené gore,ovšem jelikož mě celkově tento film uráží svou existencí,nedám mu ani Ň!Totální odpad! ()