Dospívající dívka s přehnaným zájmem o chirurgii bojuje s postem vyvržence společnosti a přitom spřádá plány, jak přijít o panenství a zachránit svou sestru od pustošících účinků cystické fibrózy. Když je vám sedmnáct, život stojí za starou belu. Dospívající Pauline (AnnaLynne McCord) je prostě jiná. Ocitá se pod tlakem, protože se snaží zapadnout na střední školu, naplnit očekávání rodičů a k tomu všemu hoří touhou přijít o panenství. Jenže kvůli jejímu grotesknímu zájmu o temnější stránky života ji všichni kolem považují za vyvržence společnosti. A protože ji láká lidské tělo, uzavírá se do vlastní fantazie a doufá, že z ní jednou bude skvělý chirurg... tedy pokud do té doby nezešílí. (oficiální text distributora)

Kudly4

Trailer mě tenkrát nalákal tak, že jsem se nemohl fakt dočkat. Po zhlédnutí, jsem ale hodně zklamaný. Krvavé scény celkem oukey, příběh nic moc, hlavní postava odpudivá, jak hovno. Konec celkem ušel. Slabé 3*. ()

Marze

Dorostenecká pohádka s noční předměstskou můrou, která ji dělá zajímavou. I když film balancuje na hraně parodie, dostane se nám pod kůži. ()

eraserhead666

Skvělá sonda do současného světa, kde pomalu tak nějak normální je ten, kdo je nenormální. Opravdu, protože nejnormálnější, nejpřirozenější a nejnepokrytečtější mi připadala pouze hlavní hrdinka ve výborném podání AnnyLynne McCord. Výborně vykreslené postavy. Traci Lords v roli hrdinčiny matky je prostě bohyně, MCBP, kterou bych za matku mít nechtěl ale zdatně sekunduje jak hlavní hrdince, tak její představitelce. Výborné psycho, u něhož mě dost šokují ty čtyři odpady, které se mi tu objevují. Docela by mě zajímalo právní řešení závěrečné scény, v případě, že minimálně jedna "oběť" přežila. Velmi slušný kousek, jemuž podobné můžu. Edit: tak jsem se asi po třech minutách vrátil, protože tohle prostě musí dostat plný počet. ()

HellFire

Námět zajímavý, ale zpracování dost pokulhává. Celou dobu jsem měl pocit, jako bych sledoval nějakou vizi, která ale v hlavě režiséra vypadala podstatně lépe než to, co se dostalo na plátno. AnnaLynne mi do role vůbec nesedla. Je až moc hezká, i když se to tvůrci snaží zakrýt make-upem. Navíc mi připadalo, že se až moc snaží hrát nevinnou holčinu s nízkým sebevědomím. Zbytek její rodiny na tom není o moc lépe. Taťka, mamka i ségra se chovají jako roboti, co odříkávají své repliky podle pokynů. A obávám se, že to není úmyslné. Co se „hororových“ prvků týče, tak tohle by vyděsilo možná tříleté holčičky. Režisér se snaží působit kontroverzně a chce šokovat, ale výsledek je prostě mdlý. Jeho snaha se míjí účinkem. ()

JASON_X

Roztomile úchylný film o jedné značně svérázné a problémové teenagerce, zdánlivě primárně určený také teenagerům, ovšem postupně jeho atmosféra nenápadně houstne, až nakonec vygraduje v působivém "chirurgickém" finále. Zatraceně dobrý film, celý, jen bych rád aspoň vypíchl jeho výtvarně zajímavé snové scény. A mimochodem po dětství stráveném v zajetí tak nesnesitelné matky (vynikající ex XXX Traci Lords) by byl nějakým způsobem vyšinutý asi každý... P.S.: Možná ve svém momentálním nadšení po druhé projekci jednu hvězdu nadsazuju, ale mrzí mě zdejší průměrně nízké hodnocení tohoto zajímavého alternativního dílka.. ()

Morholt odpad!

Odporná psychopatka má nechutný sny o mrtvolách. Vlastně po celou dobu jsem si pokládal dvě otázky: na co to čumim a proč na to čumim. Ani jednu jsem nedokázal zodpovědět, ale co vim jistě je, že se jedná o pekelnou sračku. ()

ambron

Nečakajte hektolitre krvi ani bezodné násilie. Excision je predovšetkým artový psychotriller, aj keď obsahuje hororové scény väčšinou počas snenia Pauline, v ktorom sa ocitá na operačnom sále plného krvi a sexu. Pauline, opovrhujúca konvenčným štýlom a pôsobiaca odpudivo a jej vzťah s konzervatívnou matkou, robí príbeh napínavým až skľučujúcim. Ide o provokatívny a veľmi znepokojujúci snímok. ()

Hoyt

Bizardní ujetost, která se vidí jen málokdy. Celé je to velmi kvalitně natočené a hlavně zahrané, dalším plusem jsou občas vtipné dialogy a postava Rogera Barta. Celková atmosféra snímku je hodně zvláštní a mě bavila. Konec už sice nebyl úplně podle představ ale stejně budu Excision hodnotit velice kladně a to i za jistou nadsázku, která je zde vidět. ()

hous.enka

Těžko říct, co jsem od Excision čekala. A ještě obtížněji se definuje, co jsem dostala. Zatímco zpočátku film sází na nadsázku a psychicky narušenou hrdinku, v závěru už zbývá jen psychicky narušená hrdinka. I když oni tam jsou narušení úplně všichni...To filmu láme vaz, protože Pauline (a zbytek magorů) to zkrátka celé neutáhne. ()

LV.Helter

Záleží na vkuse diváka, ako sa s tým pobije, ale toto je naozaj največšie bizarnosť tohto roku. S pohodového traileru sa nakoniec s Excision vyklubala riadná drastická rozprávka, o vymyslenej pomste a pár surrealistickými scénami. Vskutku nič nové pod slnkom.. Som smutný, že to tak uchylne zostalo iba na papieri.. ()

Hamaradža

Nie práve prevratne natočené no dobre zahraté a výtvarne originálne (obzvlášť snové scény), s niekoľko perfektnými inside džoukmi (AnnaLynne hrá škratu a introvertku a obzvlášť John Waters ako farár je k popukaniu). Ináč príjemne úprimné a pubertálne zmätene-nasraté dielko. 3 a pol ()

mahler

"I kiss dead people, walking around like ordinary people..." Undergroundový filmeček je docela slušný úlet a AnnaLynne McCord pasuji na nejodpudivější anti/hrdinku roku. A Jeremy Sumpter měl fakt smůlu .. :-) Čekám že zde na CSFD budou převažovat jen dvě hodnocení - čtyřhvězdičkové a odpad! - neb toto opravdu nebude film pro každého - to svoje hodnocení možná změním až poberu co to vlastně bylo :-) ()

Marqta

Rozhodně zajímavý film- kdyby ničím jiným tak svou vizuální stránkou. Samotný děj byl hodně jednoduchý a nebýt toho konce, tak by se dalo říct, že i naprosto bezpředmětný. To co stojí za zmínku, jsou sny/představy nebo co to bylo...protože jejich vizuální pojetí se vážně povedlo. Asi bych byla radši, kdyby byl film od začátku trochu vážnější, nebo kdyby se jen ubralo těch hloupoučkých manévrů okolo- protože to rozhodně nepřispívá. Jak už tady bylo zmíněno, rozhodně to není pro každého a dle mého názoru má k hororu (jak je v popisku) daleko. A jen jedno doporučení na závěr- tenhle film není pro jedince se slabším žaludkem. ()

Havaj8 odpad!

Myslím, že sem ještě nikdy v životě asi neviděl takovouhle zvrácenost. Krev mi naprosto nevadí, ale tohle byl po celou dobu přímo nechutný a přitom úplně o ničem. Ono by možná stačila jenom ta narušená holka, ale nechápu kdo tohle může mít rád. Měl sem problémy to vůbec dokoukat, už nikdy nechci nic takovýho vidět. ()

honajz2

On to vlastně je normální film o dospívání, akorát s odlišnou hlavní hrdinkou a pár bizarními prvky. Bohužel nic víc se tu ale nerozehraje. Líbilo se mi to prvních 25 minut, kdy se to solidně rozjíždělo, postavy byly obstojně představené, mělo to nějakou atmosféru a rozhodně mě to zaujalo, jenže to nakonec zůstalo jen u toho dospívání. Možná je moje chyba, že jsem čekal něco víc, ale stejně tu náběh na něco víc byl. Když si odmyslím Paulininu přehnanou fascinaci chirurgií (+ její nekrofilii? tam vlastně netuším, jestli ji má nebo ne, pořád jsem čekal, že to tam bude víc rozebrané), fakt dostanu docela obyčejné drama o dospívání jednoho odlišného teenagera. Takových filmů je hromada, i těch, co se snaží být "odlišné". Nehledě na to, že po těch 25 minutách mě to přestalo bavit a do konce filmu jsem se nudil. Jako jo, uznávám, že je to slušně natočené a zahrané, docela dobře napsané a hlavní herečku zošklivili úplně dokonale, ale jinak mi to nic nedalo, ničím neoslovilo, bůhvíjak jiné mi to taky nepřišlo a časem na to asi zapomenu. A stejně to i mohlo být kratší, když to hlavně hraje na tu závěrečnou pointu a aby se cesta k ní prodloužila, vycpe se to nudnými středoškolskými vztahy. Víc jak lepší 2* dát prostě nemůžu. ()

MA.KI odpad!

No, tak jsem se chtěl podívat na něco řekněme ostřejšího, ale přesto ne úplně blbého. Avšak i přes výběr z alternativních festivalových vod musím konstatovat, že se v případě Excision jednalo o nebetyčnou sračku, přičemž většinu stopáže vycpávalo množství nezajímavé, rádoby efektní vaty. Ač se snaží být sofistikovanějším než obdobné výrony tvůrčí geniality, zůstane jen pouhou zábavou především pro americké teenagery s popcornem v ruce. Být však v kůži autorů, dbal bych raději na větší pospolitost jednotlivých motivů a hloubku obsahu než na počet a dokonalost provedení uhrů na obličeji psychicky narušené ošklivky v hlavní roli. ~ Protagonistčiny snové vize byly jen lacinou zástěrkou k vyobrazování oněch perverzních / nekrofilních scén v litrech krve a ten vynikající závěr, byť též řádně krvavý a kontroverzní, už bohužel nic nezachrání. Vydat se jinou cestou, nemusel by výsledek být zas až tak špatný. Z námětu šlo vytřískat mnohem víc. Včetně humoru. ()

dubinak

Je vidět, že všichni od tohoto filmu čekali úplně něco jiného. Já taktéž. Nakonec to ale nebylo až tak hrozné. Mé očekávání to teda nesplnilo, ale v závěru jsem dostala trochu té perverzity i dobrého humoru. Je až s podivem, že dokázali z AnnyLynne udělat tak příšerně odpudivou a psychotickou podivínku, ale svoji roli hrála obstojně. Za tento rok zatím nejnezařaditelnější film. K dokonalosti ale ještě trochu chybělo. ()

sir-dave

Taky to urychlím, musím se jít vys*at. V tomhle si bude libovat především ten, kdo se v takových bizarních atmosférách vyžívá a hercům to aspoň dává aspoň prostor předvést co v nich je. Za masky a výkon AnnaLynne McCord dávám jednu hvězdičku. Ta rádoby operace byla teda pěkná třešinka na závěr :-) ()

Khumbac

Jestli se dá Excision přeložit jako vyříznutí či odejmutí, tak to přesně pasuje k povaze filmu. Paulína se odejmula rodičům i škole. Její uhry vskutky bily do očí a její obočí se příjemně rozrůstalo po čele. Je zvláštní jak skvěle, co by hnusačka, se AnnaLynne McCord dokázala v roli usadit. No a pak je tu otázka...může léčit náboženství?? ()