Pollyanna

Pollyanna

Rodinný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 1960, 134 min

• arthur.22

Ten pocit, že jste četli úplně jinou knižní předlohu než tvůrci filmu.. Jediné, co zůstalo, jsou jména některých hlavních postav a jistá přeslazenost, která k dětské knížce patří a bez problémů ji odpustím, pokud je to vyváženo něčím jiným. V této verzi ale ty „vyvažující“ části chybí, ostatní jsou dost překroucené, a o těch přidaných je škoda mluvit. Navíc Pollyanna Hayley Mills působí jako rozmazlený fracek, ne jako skromná, milá holka, která dokáže rozveselit celou vesnici.(22.2.2014)

• Radek99

Soubor pastelových klišé...(21.7.2012)

Som mierne sklamaná scenárom a hereckým prejavom hlavnej hrdinky. Film je, ako dielo svojej doby, navonok dokonalý, ale na súčasníka pôsobí gýčovo a výsledný efekt je presladený a priehľadný. Nič to však nemení na skutočnosti, že samotný príbeh Pollyanny je vo svojej podstate jedinečný. Hygienik má úplnú pravdu, remake z 2003 je výrazne lepší.(19.6.2011)

Režisér sa nechal uniesť, jeho prvému celovečernému filmu by svedčila kratšia minutáž. Neuveriteľne zdĺhavý film je okorenený záverečným klišé. Naproti tomu treba uznať dokonalé vykreslenie mestečka, v ktorom sa príbeh odohrával.(17.7.2011)

Eleanor Hodgmanová Porterová (19. prosince 1868 v Littletonu v New Hampshire – 21. května 1920 v Cambridge v Massachusetts) byla americká spisovatelka knih pro děti a pro mládež. Jejími nejslavnějšími knihami jsou Pollyanna (1913) a její pozdější pokračování Pollyanna dorůstá (1915) kopírováno z wiki deda:-)(1.9.2019)

Nemám rád Hayley Mills. S jej make-upovou tváričkou a afektovaným vystupovaním zničila dva filmy, ktorých remaky milujem. Pollyannu (1960) remake z roku 2003 a Pascu na rodičov (1961) - remake z roku1998, kde hrala svoju prvú rolu Lindsay Lohan. HM je v tom asi nevinne, bola skrátka produktom svojej doby. Dnes mi ten herecký prejav príde dotieravo odpudivý a preto som rád, že existujú remaky vďaka, ktorým poznajú tie príbehy aj mladšie generácie.(11.9.2010)

• danecek24

18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - cena (1) - *Objev roku (herečka) - Hayley Mills(14.1.2009)

• SallyZen

U tak dobře hodnoceného filmu si nedovolím hodnotit, když jsem viděl jen půlku snímku, ale vůbec to nebylo špatné. Hayley jako holčička mi byla trochu nesympatická, ale bylo to skvěle zrežírované(aspoň první polovina). :))(18.6.2011)

Ze začátku filmu mi Hayley Mills přišla strašně nesympatická a protivná a říkala jsem si, proč nevybrali nějakou milejší herečku do takové role? Ale postupem příběhu jsem si začínala uvědomovat, že přesně to byl záměr filmařů. Chtěli, aby samotný divák se do Hayley zamiloval jako do hodné, naivní a hodně pozitivní slečny, která díky své milé povaze pomůže několika lidem a dokonce je změní i k nepoznání. Moc mě bavila postava Mrs.Snow, kterou ztvárnila Agnes Moorehead, přesně na její postavě ve filmu můžeme vidět, jak prosté veselé dítě dokáže změnit život. Konec mě velmi překvapil a rozplakal, proto dávám celkem 4*.(23.6.2018)

Hayley Mills sice nevzbuzuje sympatie, ale načančané městečko a romantická představa o době ano.(9.9.2012)

Jednoduché, dosti předvídatelné a vzhledem k době vzniku pro dnešního diváka i vcelku přeslazené, ale i přes to, zároveň velmi milé. 70 %(14.8.2012)

Příběh je to krásný. Bezelstné děvče s čistým srdcem a životní silou větší, než mají všichni ostatní dohromady, přijíždí do městečka Harrington a změní životy všech. Ale film jako celek mi tak úžasný nepřišel. Je to trochu nudné a ta hudba by se hodila spíš do pohádky o princezně se zlatou hvězdou než sem. Musela jsem se dost rozmýšlet mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec přecijen dávám takové slabší čtyři.(21.7.2012)

Pollyanna po americku. Poplatná době vzniku filmu. Je to taková sestřenice pravé Pollyanny.(25.7.2019)