Moje sestra vlkodlak

• Česko Dravá Ginger (více)

Krev, mrtvoly a okultní vědy. Ginger a její sestra Brigitte jsou ty největší kamarádky a mají opravdu dost neobvyklé záliby. Střední škola, biologie, rodiče, randění - to všechno je pro ně dokonalá nuda. Blíží se úplněk. Šestnáctiletá Ginger má svou první menstruaci a jednoho večera se domů vrátí pokousána po celém těle. Co se stalo vědí obě dvě. Temný noční přízrak nemohl být nikdo jiný než vlkodlak. Dívka se pomalu a jistě mění v krvelačnou bestii. Město plní strach a v ulicích přibývají roztrhané mrtvoly zvířat i lidí. Vlčí přirozenost nabývá vrchu s každou přibývající nocí, po které se Ginger probouzí s chutí krve v ústech, a je jasné, že za chvíli bude jakýkoliv vztah i k vlastní sestře dalekou minulostí. Zůstane jen hlad... (oficiální text distributora)

ancientone

Urban Legend, Bride of Chucky, Fredy Vs. Jason, Halloween H2O... prelom 90tych a nultých rokov je jedna z najpodceňovanejších etáp v dejinách hororu. Dôkazom je aj Ginger Snaps, vizuálne perfektne uchopený vlkodlačí film. Film stojí primárne na premyslenej práci kamery, prepojenej s naratívnou stratégiou: zameriavame sa primárne na dvojicu sestier prítomných azda v každom jednom zábere, čo v súhre s využívaním širokoúhlych objektívov a deformácie obrazu (aj v'daka colorgradingu nie zriedka pripomínajúce ilustrácie z 80kových hororových komiksov) vytvára husto klaustrofobické, paranoidne tiesnivé rozpoloženie, nadväzujúce na obavy z premien tela jednej z protagonistiek. Divák je v rozprávaní filmu pocitovo doslova uväznený. Premena tela teenagerky na vlkodlačie telo ponúka slušný interpretačný rozstrel, spojený so sebaprijímaním jedinca v čase puberty. Proste oplatí sa to vidieť. Neprávom premlčaný klenot. PS. a total cením ten analógový lacák na konci. ()

Morholt

Dvoum uťáplým sestrám, které jsou okolí spíš pro smích, změní život vlkodlak, který jednu z nich pokouše. Z té se stává poněkud zrůdná vamp, zatímco druhá sestra se snaží seč může svého sourozence od proměny zachránit. Pokud by se současné vlkodlačárny a upíroviny nesly v podobném duchu, neměl bych s tím problém. Slušně zahrané od Katherine Isabelle i Emily Perkins, žádná zbytrečná romantika, jistá dávka černého humoru. Takhle má vypadat teenagerský horor. Je škoda, že nebylo víc peněz, protože vizuální stránka věci poněkud trpí a také bych se přimlouval za zkrácení stopáže, ale celkově se jedná v rámci žánru o solidní nadprůměr. 60% ()

corpsy

Sympatické postavičky dvoch mladých ´´freaks´´, sú veľkým plusom. Sem tam aj nejaký ten kusanec, ale o to tu nejde. Je to skôr na hororovej báze rozprávaný každodenný príbeh outsiderov, ktorý proste nezapadajú do ( zhnitého ) priemeru. ()

ConanVJ

Pěkný vlkodlačí horůrek s pěknou hlavní hrdinkou, celkem hutnou atmosférou a hodně krvavými scénami. 60% :) ()

ledzepfan

Jo tak tohle je rock and roll.Myslel jsem že když je to na nově asi půl hodiny po půlnoci tak to bude absolutní sračka u které vklidu a rychle usnu-no prostě na tohle jsem nebyl připravený.Pouto mezi těma dvěma holkama je naprosto evidentní a nepopiratelné-navzájem se krijí ,doplnují a jedna bez druhé nedá ani ránu-Najednou musí řešit problém se kterým si ani jedna nedokáže pořádně poradit a který je pomalu rozděluje-do toho všeho tu pořád šmejdí jejich aktivní matka která jim chce strašně moc dávat rady o dospívání---Atmosféra je fakt hustá-ginger se pomalu ale jistě mnění(tady bych chtěl vyzdvihnout práci maskérů Ginger je opravdu snad v každé scéně ve víc a víc pokročilém stádiu promněny)Vše se blíží ke konci a vy(nebo teda aspon já)držíte těm holkám palce aby to bud dopadlo dobře nebo aby zemřely spolu .Prostě pecka-S obavami jsem čekal na druhý díl-----ale to už je jiný příběh. ()

fcreading

"Deje sa somnou niečo divného." Prvý diel tejto priemernej sérii, nám ukazuje ako to bolo s Ginger, a to čo ju má ešte len čakať. Filmu nemám čo vytknúť všetko funguje ako má, vzťahy sestier, ktoré chcú byť stále spolu, premena vlkodlaka nastane až na konci ale sem tam sa niečo udeje, gore efekty tu máme vela, kdežto u dvojky sme pozorovali Brigitte a jej všemožný príbeh, v jednotke je to presne naopak, ide sa hneď na vec a nenaťahuje sa to 80 percent. ()

Jillen

Ten vyumělkovanej vlkodlak je k zblití, sorry, ale musel jsem se smát...možná za to ta jedna hvězdička...jinak nic hororového to fakt není, spíš nepovedená komedie...Dávám 15% ()

Hadža

I s Kanady nam obcas dorazi kvalitni dilko,jde o napinavou prijemnou podivanou,jako ze stare skoly horroru.Sledujem pomalu prerod pokousane Ginger v bestii ,pomalu se sestre odcizuje a pohani ji zvetsujici se zizen po krvi!Brigit se snazi ze vech sil svou sestru zachranit,mrknete se jestli se ji to podari!;) ()

Vampireman

Megamorbidní zábava, násilná a nepříliš chutná. Je to atmosferičtější a krvavější horor, než by se dalo čekat a vedle toho je zde sociální podtext o výchově, školních podmínek, ale hlavně o dospívání a má to pobavující metaforistickej kabát a hlášky typu: "Myslela jsem, že mám chuť na sex, ale potřebovala jsem jen někoho roztrhat". Tempo však trochu slábne a odpornej vlkodlak to totálně zazdil, za mě 3,5*, ale přikloním se výš, protože zdejších 59% mi přijde málo. ... Zajímalo vás někdy proč nejsou holčičí vlkodlaci? ... Bylo by přeci nefér, kdyby se proměňovali v šílené, zuřivé kreatury dvakrát měsíčně... ()

Marqta

Mno, teda...První půlku jsem čekala jestli se něco začne dít, ale dívat se na to ještě dalo. Druhá půlka je jak vystřižená z nějaké parodie. Bez nápadu a originální myšlenky. Stopáž je neúnosně dlouhá na to, že se neděje nic zajímavého a ke konci jsem se vážně hodně nudila. Hudba téměř žádná a herci nic moc. Pokračování si s radostí nechám ujít a pokud nejste nadšenými vlkodlačími fanoušky tak vám doporučuji se tomuhle snímku který není ani horor ani komedie vyhnout. Dávám jednu silnější hvězdu. ()

Martin741

Mam uz cosi vlkodlacich filmov napozeranych ..... zacalo to Vlkolakom z roku 1941. No a tento zarez na pazbe vlkodlacich filmov je jednym z kvalitnejsich. Chvalim strasidelnu atmosferu a dost desive prechody cloveka vo vlkolaka. A ak chce hororovy fanda pochopit zaklady werevolf films, tu je to pekne zobrazene a vysvetlene. 78 % ()

Sinn

Zajímavě podaný vztah dvou sester doplněný o vlkodlačí drámo. Nadšená jsem hlavně z obsazení hlavních rolí, především Brigitte, trochu pozérka, trochu strašidýlko, trochu mimo realitu, ale krásně jiná. Já ty ségry žeru! Navíc velice osvětový film o tom, co všechno může zavinit nechráněná soulož! ()

TomikZlesa

Nádhera, i když film prakticky popírá dosavadní "fakta" o vlkodlacích, nehraje se tady na žádný okultismus, stříbrné kulky, vlkodlaky měnící se výhradně o úplňku.....Film zobrazuje vlkodlaka jako obyčejný virus ? který člověka postupně a zřejmě i nenávratně přemění v krvelačnou bestii, kterou lze zabít..no např. obyčejným kuchynským nožem. Původně sem si myslel že mám ve filmu jasno od začátku, ale mile sem byl překvapen.... sice se nejedná o upřímný vlkodlačí horor, ale spíš o drama o dospívání, které...naruší...vlkodlak, nechutný, oplzlý a drzý humor je vynikající, dorgy, sprostá slova...no je toho dost co by se dalo chválit, ale i dost co by se dalo vytýkat. Film mě ale bavil a konec překvapil a trošku i mrazil, vlkodlak nevypadal špatně, ale doma bych ho nectěl. ()

Juto

Najlepší teenagerský film o vlkolakoch, aký kedy bol natočený. Je to divoké, zábavné, krvavé a bystré kanadské hororové podobenstvo. 7/10 ()

Martrix

Minimálně co se týče kinematografie, bychom neměli strkat Kanadu a USA do stejného pytle. Zatímco američtí cirkusáci zaplavují svět převážně mainstreamovými výrobky, Kanada je spíš národ razovity a má blíž třeba k tvorbě severoevropské. Méně okázalé, úsporně syrové... . Neotřelé herecké tváře, spíš TV look, postavy svérázné, tvůrci nepříliš zdatní...resp. ti šikovní většinou zběhnou do Hollywoodu (světlou výjimkou je snad jen Cronenberg). Vše výše popsané tento film do puntíku naplňuje. První půle se mi hodně líbila a trochu nabořila mé tvrzení, že ženy mají do žánru hororu nulový přínos. Walton stvořila zajímavé postavy sester, dodala jim fajn dynamiku a obepsala je slušnými dialogy. Ta roubáž hororu a teanegerovských strastí jak ve škole, tak doma, sice nebyla tak hororová jak by mnozí lycanofilové chtěli, ale mě to bavilo. Ta ženská, dívčí perpektiva je v tomto žánru příjemným osvěžením. Je velká škoda, že to nevydrží až do konce. Někdy v polovině tomu spadne řetěz, jakoby tvůrci nevěděli jakou cestou se vydat. Horor o vlkodlacích, nebo spíš horor o dvou sestrách? Ten rozdíl je oproti první polovině velký. Jakoby scénář dopisoval někdo jiný, nebo byla Walton přinucena ke kompromisu. Stopáž je tak asi i díky této váhavosti minimálně o 20 minut delší, než je žádoucí. Nicméně oproti včerejší Stříbrné kulce, nebo nedávno viděnému Bloodthirsty, byla tato vlkodlakárna zábavnějším a celkově lepším filmem. Za první polovinu čisté 4*, zbytek slabé 3*... . ()

fars

Prekvapive film o vlkodlaci segre neni vubec tak spatny jak by se mohlo z naznu zdat. Slusne budovana atmosfera, obe sestry jsou prijemne ujete - hlavne Emily Perkins je dost zajimava. Vlkodlak z umele hmoty sice nevypada zrovna nejcooloveji, ale u podobnych malych nezavislych filmu jsem ochoten technicke nedostatky odpustit. Spis hodnoceni srazi trochu zdlouhavy a misty i nudny dej. Kazdopadne jsem vazne zvedavy na dvojku... ()

animaxis

Film na mě už od začátku působil průměrně, ale postupně se rozvíjející děj to nakonec trochu zachránil. Děj začíná vcelku normálně až na to, že po okolí městečka běhá nějaká bestie vraždící psy. Sestry Ginger a Brigitte mi nejdřív přišli obě nesympatický, ale nakonec to zůstalo jen Ginger. Na Ginger je rozhodně zajímavé sledovat její vlčí proměnu a na Brigitte zase její psychickou proměnu. Hlavní plus filmu je asi vývin postav, i když jich tu rozhodně není tolik, abych dal víc jak tři hvězdičky. Průběh a konec filmu se mi líbili, ale nepřišlo mi to extra. Herecké výkony byly dobré alespon u hlavních postav, teda když vezmu v úvahu jejich věk. Tím pádem se nemají za co stydět. Hudba ve filmu je, ale jen maličko. Líbila se mi, ale občas mi přišla taková, že by se hodila spíš do jiného filmu. Nakonec napíšu, že Ginger Snaps není špatný film a když už bych ho měl přiblížit k dobrému nebo špatnému, tak by byl asi tím dobrým. Rozhodně to ale není dobré nijak moc a dokázal bych si představit i lepší zpracování. Na tři hvězdičky to ale filmu stačí. ()

SHI-SHA

Velké překvapení. Spojení béčkového horroru, teen komedie, vážné atmosféry a celkového "brain dead" stylu mi prostě sedlo. Vadil mi možná jen závěr, který postrádal šťávu a originalitu. S přihlédnutím k typickému úzkoprdelnímu hodnocení místních uživatelů hodnotím plným počtem. ()

moviefilm odpad!

Toto je horor?Celý čas som mal pocit, že to ani nemá scenár, ale že si partia pubertiakov povedala:"Podme natočiť horor".Po hodine som to vypol, dlhšie som sa už nedokázal mučiť!Neviem kto napísal scenár, ale želám jemu aj Johnovi Fawcettovi, aby zažili rovnaké muky, aké som pri tomto filme prežíval ja!!! ()

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (více)