Nastala chyba při přehrávání videa.
 • betelgeuse
  ****

  Černobílé scény sice vyznívají asepticky [jako vždycky, když chce TV film evokovat náladu nejen 50. let], jenže jejich alternace se sytě barevným materiálem (evokujícím klasická melodramata Douglase Sirka) dává filmu a jeho hrdince sofistikovanou a ryze filmovou plasticitu. Zatímco černobílá evokuje sexuální podřízenost a klaustrofobii puritánské společnosti 50. let, barevná senzualita signalizuje sebe-uvědomění a citové vyzrání hrdinky. O co víc je film subtilní ve svých výrazových prostředcích, o to míň čekejte velkých slov a názorných vysvětlení. Malá lahůdka.(5.8.2006)

 • hellstruck
  **

  Zezačátku mě trochu zmátlo,že je film černobílý.Postupně se ukáže,že tvůrci nechali barevných jen pár scén z Miami a natáčení filmu.Bylo to zvláštní,ale tolik mi to nevadilo.Spíš mě trochu pobuřovala Bettiina hloupost a naivita,nějak nevím jestli to byl úmysl autora ji vyobrazit v takovém světle,anebo jestli samotná Bettie bývala tak sentimentální a blbá A na závěr,kdy se Bettie stala náboženskou fanatiškou..to zkrátka také nebylo ideální.K samotnému filmu;vlekl se.Občas to byla nuda,některé scény byly naprosto zbytečné a tak trochu jsem se musila nutit,abych film dokoukala.Co mě však zaujalo byla atmosféra padesátých let, a samotná herečka.(10.3.2011)

 • movie
  *****

  Typově velice přesná Gretchen Mol v roli Bettie Page přichází do New Yorku, s naivní myšlenkou stát se herečkou a modelkou začíná fotit fetišistické snímky a točit krátké-filmy. THE NOTORIOUS BETTIE PAGE ukazuje atmosféru tehdejšího (50. léta) spíše "erotického průmyslu", která je hodně uvolněná a v jejím pozadí stojí převážně slušní a normálné lidé. Když Bettie pózuje s roubíkem v ústech a svázaná a později se pak baví s fotografem Williem řekne, že fotila i nahé akty, oba se nad tím trochu pozastaví, jakoby bondage a S/M v porovnání s nahotou nic nebylo (za snímky s odhaleným dámskám přirozením se tehdy zavíralo). Zpočátku mě malinko rozptilovalo nepříliš technicky dokonalé černobílé provedení, kombinované s dobovými záběry a střídané 60´s technicolorem, později mě ale snímek dostávál čím dál víc a vrcholem je samotný závěr, kdy se Bettie dá na víru v momentě, kdy si po letech uvědomí, že to co dělá není úplně okey (čímž bych nerad naznačil že to je špatné). Další výtečný počin v režii Mary Harron (AMERICKÉ PSYCHO).(31.8.2007)

 • gudaulin
  ***

  Ta známá Betty Page je televizní snímek, který nemůže ohromovat velkolepými kulisami nebo hvězdným obsazením, ale to není zdaleka jeho největší problém. Bettie Page se dá svým způsobem přirovnat k dnešní královně fetišistů a představitelce dokonalých dekadentních krásek na erotických fotografiích Ditě von Teese. Navíc počátkem 50. let byla průkopnicí v téhle branži a stala se tak obdivovanou celebritou. Po tématické stránce je to úžasná látka a dovedu si představit, že by na tenhle námět vznikla vynikající komedie o tom, jak naivní venkovská holka objevuje vznikající svět erotického businessu, jak nervózní zákazníci z lepších kruhů nakupují potajmu erotický materiál a vůbec jak vypadalo to pokrytectví prudérní Ameriky. Na toto téma by mohlo vzniknout i vynikající drama a v neposlední řadě i vynikající erotický film. Potíž je v tom, že nic takového tvůrci nezamýšleli, od začátku chtěli natočit jenom televizní životopisný film o dobové celebritě a tomu odpovídá i v podstatě dost plochý scénář, který se např. nudně věnuje hereckým pokusům hlavní hrdinky. Tenhle přístup ovšem naráží na to, že Bettie Page nebyla žádná osobnost, ale jen ramínko na šaty, prostě dobová modelka, která shodou okolností začala dělat erotický materiál. Není zajímavá jako postava, zajímavé je prostředí kolem ní. Film nevyužívá potenciálu spousty vedlejších postav, především párečku podnikatelů vyrábějících erotický materiál. Vznikl tak jen průměrný televizní film, který ani vzdáleně nedostahuje kvality a přitažlivosti jiného televizního filmu o slavné modelce - Gia. Celkový dojem: 50 %.(6.5.2009)

 • Malarkey
  ***

  Stylovka, která je černobílá, když je to potřeba a zároveň barevná, když v Americe začnou houfně prodávat barevné televize. To abychom si představili, jak Bettie dokázala nažhavit lidi v černobílém provedení a později i v barevném provedení. Příběh je to určitě zajímavý, ale na takové jedno shlédnutí. Stejně takový, jak to řekli o Bettie, když už nebyla zajímavá. V ten moment, kdy přišla s nahotou, tak dobrý, ale potom o ní nezakopl ani pes, protože její následovnice byly ještě drsnější.(16.8.2016)