Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Notorious znamená v angličtině „známý“ i „neblaze proslulý“, a právě s tímto ambivalentním významem si film pohrává. Bettie Page vyrůstala v Tennessee 30. a 40. let, v ovzduší konzervatismu a silného náboženského cítění. Vyprávění nás z nedělních kázání rázem přenese do New Yorku 50. let, kde Bettie řízením náhod začíná kariéru pin-up-girl. Pózuje před různými fotografy a dostává zakázky v četných obskurních a dobře utajených studiích, neboť v této éře jsou pořádány nemilosrdné hony na veškeré projevy nemravnosti. Režisérka představuje Bettie jako krásnou a cudnou venkovskou naivku, která touží po hvězdné kariéře a vůbec není s to pochopit, k čemu je zneužívána. Film tak přesahuje rámec pouhé životopisné studie a nabízí s nadhledem pojednaný příběh nereflektované existence. Zaujme retroatmosférou, melodramatickou stylizací a hereckými výkony skvělé Gretchen Molové v roli Bettie a Lili Taylorové v roli fotografky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Velmi zábavná biografie, které vévodí skvělá (a krásná) Gretchen Mol jako "neblaze proslulá" s/m modelka Bettie Page. Je osvěžující vidět životopisný film, kde hlavní hrdinka, podnikající v "nemravném" byznysu, netrpí žádnou závislostí a neskončí tragicky. Škoda, že černobílé pasáže nepůsobí tak autenticky padesátkově jako ty technicolorové. Fajnový filmeček. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Stylovka, která je černobílá, když je to potřeba a zároveň barevná, když v Americe začnou houfně prodávat barevné televize. To abychom si představili, jak Bettie dokázala nažhavit lidi v černobílém provedení a později i v barevném provedení. Příběh je to určitě zajímavý, ale na takové jedno shlédnutí. Stejně takový, jak to řekli o Bettie, když už nebyla zajímavá. V ten moment, kdy přišla s nahotou, tak dobrý, ale potom o ní nezakopl ani pes, protože její následovnice byly ještě drsnější. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Absolútny masterpiece. Kto by nepoznal tú známu Bettie Page. Hviezda 50.tych rokov, ktorá bola známa, že robila šteklivé obrázky pre mužov v sexi pančuškách. Takzvaný pin-up štýl. Snímok nakrútený absolútne čarovne a prajem si, aby nikdy nevznikol nejaký remake. Gretchen Mol v hlavnej úlohe naprosto úžasná. Vyzerala na nerozoznanie od Bettie Page. Že ja som radšej nežil v 50.tych rokoch minulého storočia v Amerike. Jeden z najkrajších a najzaujímavejších životopisných snímkov. Snímka je v skutku dráždivá a sem tam vykukne aj nejaká kozička. Hudobná vložka s dobovou hudbou je iba čerešnička na sladkej torte, ktorú rozhodne musíte ochutnať. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Převážně černobílý film o populární „modelce“ toho, čemu se v padesátých letech říkalo pornografie, ale dnes to vzbuzuje spíše úsměv. Na rozdíl od naprosté většiny amerických filmů se zde opravdu objevuje i nahota. :) Gretchen Mol v hlavní roli je úžasná, ale pokuď ji znáte, budete mít možná trochu problém ji s touhle vizáží poznat. Jestli jsou ovšem závěrečné záběry opravdu archivní, pak vážně jakoby originálu z oka vypadla. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Vizuálne podmanivý, scenáristicky diétny príbeh dievčaťa z vierou predchnutého vidieka. Sama katolíčka, trochu naivná si prejde cestu od kostolnej lavice k lavici bondážnej a bandážnej a šup späť so slastne prijatým pokáním do kostolnej lavice. Páčila sa mi nedopovedanosť a náznakovosť jej vzťahov s mužmi a sústredenie sa na jej primárnu prácu - robenie šteklivých fotiek, aktov, i mini sado maso a vyväzovacích filmov či fetišisticko - bondážových foto-sérií. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama