Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  *****

  Typově velice přesná Gretchen Mol v roli Bettie Page přichází do New Yorku, s naivní myšlenkou stát se herečkou a modelkou začíná fotit fetišistické snímky a točit krátké-filmy. THE NOTORIOUS BETTIE PAGE ukazuje atmosféru tehdejšího (50. léta) spíše "erotického průmyslu", která je hodně uvolněná a v jejím pozadí stojí převážně slušní a normálné lidé. Když Bettie pózuje s roubíkem v ústech a svázaná a později se pak baví s fotografem Williem řekne, že fotila i nahé akty, oba se nad tím trochu pozastaví, jakoby bondage a S/M v porovnání s nahotou nic nebylo (za snímky s odhaleným dámskám přirozením se tehdy zavíralo). Zpočátku mě malinko rozptilovalo nepříliš technicky dokonalé černobílé provedení, kombinované s dobovými záběry a střídané 60´s technicolorem, později mě ale snímek dostávál čím dál víc a vrcholem je samotný závěr, kdy se Bettie dá na víru v momentě, kdy si po letech uvědomí, že to co dělá není úplně okey (čímž bych nerad naznačil že to je špatné). Další výtečný počin v režii Mary Harron (AMERICKÉ PSYCHO).(31.8.2007)

 • EdaS
  ****

  Velmi zábavná biografie, které vévodí skvělá (a krásná) Gretchen Mol jako "neblaze proslulá" s/m modelka Bettie Page. Je osvěžující vidět životopisný film, kde hlavní hrdinka, podnikající v "nemravném" byznysu, netrpí žádnou závislostí a neskončí tragicky. Škoda, že černobílé pasáže nepůsobí tak autenticky padesátkově jako ty technicolorové. Fajnový filmeček.(12.11.2006)

 • vitekpe
  *****

  Vynikajici, ne vsak zrovna dvakrat optimisticky, televizni film se skutecne meganadhernou Gretchen Mol... Za to co predvedla se ji klanim az k zemi, a patri ji 4 hvezdy z udeleneho hodnoceni... (stridani cb-barva mi neprislo zrovna jako nejlepsi napad...ale to je jen osobni poznamka)(18.12.2008)

 • betelgeuse
  ****

  Černobílé scény sice vyznívají asepticky [jako vždycky, když chce TV film evokovat náladu nejen 50. let], jenže jejich alternace se sytě barevným materiálem (evokujícím klasická melodramata Douglase Sirka) dává filmu a jeho hrdince sofistikovanou a ryze filmovou plasticitu. Zatímco černobílá evokuje sexuální podřízenost a klaustrofobii puritánské společnosti 50. let, barevná senzualita signalizuje sebe-uvědomění a citové vyzrání hrdinky. O co víc je film subtilní ve svých výrazových prostředcích, o to míň čekejte velkých slov a názorných vysvětlení. Malá lahůdka.(5.8.2006)

 • Malarkey
  ***

  Stylovka, která je černobílá, když je to potřeba a zároveň barevná, když v Americe začnou houfně prodávat barevné televize. To abychom si představili, jak Bettie dokázala nažhavit lidi v černobílém provedení a později i v barevném provedení. Příběh je to určitě zajímavý, ale na takové jedno shlédnutí. Stejně takový, jak to řekli o Bettie, když už nebyla zajímavá. V ten moment, kdy přišla s nahotou, tak dobrý, ale potom o ní nezakopl ani pes, protože její následovnice byly ještě drsnější.(16.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace