Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  ***

  Ta známá Betty Page je televizní snímek, který nemůže ohromovat velkolepými kulisami nebo hvězdným obsazením, ale to není zdaleka jeho největší problém. Bettie Page se dá svým způsobem přirovnat k dnešní královně fetišistů a představitelce dokonalých dekadentních krásek na erotických fotografiích Ditě von Teese. Navíc počátkem 50. let byla průkopnicí v téhle branži a stala se tak obdivovanou celebritou. Po tématické stránce je to úžasná látka a dovedu si představit, že by na tenhle námět vznikla vynikající komedie o tom, jak naivní venkovská holka objevuje vznikající svět erotického businessu, jak nervózní zákazníci z lepších kruhů nakupují potajmu erotický materiál a vůbec jak vypadalo to pokrytectví prudérní Ameriky. Na toto téma by mohlo vzniknout i vynikající drama a v neposlední řadě i vynikající erotický film. Potíž je v tom, že nic takového tvůrci nezamýšleli, od začátku chtěli natočit jenom televizní životopisný film o dobové celebritě a tomu odpovídá i v podstatě dost plochý scénář, který se např. nudně věnuje hereckým pokusům hlavní hrdinky. Tenhle přístup ovšem naráží na to, že Bettie Page nebyla žádná osobnost, ale jen ramínko na šaty, prostě dobová modelka, která shodou okolností začala dělat erotický materiál. Není zajímavá jako postava, zajímavé je prostředí kolem ní. Film nevyužívá potenciálu spousty vedlejších postav, především párečku podnikatelů vyrábějících erotický materiál. Vznikl tak jen průměrný televizní film, který ani vzdáleně nedostahuje kvality a přitažlivosti jiného televizního filmu o slavné modelce - Gia. Celkový dojem: 50 %.(6.5.2009)

 • Malarkey
  ***

  Stylovka, která je černobílá, když je to potřeba a zároveň barevná, když v Americe začnou houfně prodávat barevné televize. To abychom si představili, jak Bettie dokázala nažhavit lidi v černobílém provedení a později i v barevném provedení. Příběh je to určitě zajímavý, ale na takové jedno shlédnutí. Stejně takový, jak to řekli o Bettie, když už nebyla zajímavá. V ten moment, kdy přišla s nahotou, tak dobrý, ale potom o ní nezakopl ani pes, protože její následovnice byly ještě drsnější.(16.8.2016)

 • anais
  **

  Televizní film. Co říct víc? Propracovanost postav mizivá, příběh lehce předvídatelný. Ano, možná ho psal sám život, ale i nenápaditý scénárista, který se spolehl na docela přesvědčivé ztvárnění 50.let, a herečku, která by Bettie jako z oka vypadla. Chtěl jsem napsat „film plochý jako sama Bettie Page“, ale asi by to každý pochopil jinak.(8.7.2006)

 • hellstruck
  **

  Zezačátku mě trochu zmátlo,že je film černobílý.Postupně se ukáže,že tvůrci nechali barevných jen pár scén z Miami a natáčení filmu.Bylo to zvláštní,ale tolik mi to nevadilo.Spíš mě trochu pobuřovala Bettiina hloupost a naivita,nějak nevím jestli to byl úmysl autora ji vyobrazit v takovém světle,anebo jestli samotná Bettie bývala tak sentimentální a blbá A na závěr,kdy se Bettie stala náboženskou fanatiškou..to zkrátka také nebylo ideální.K samotnému filmu;vlekl se.Občas to byla nuda,některé scény byly naprosto zbytečné a tak trochu jsem se musila nutit,abych film dokoukala.Co mě však zaujalo byla atmosféra padesátých let, a samotná herečka.(10.3.2011)

 • D.Moore
  ****

  Velice stylově natočený a zvláštním způsobem až roztomilý životopisný retro film. Lechtivý, po většinu stopáže černobílý příběh tu a tam "naruší" barevné technicolorové vsuvky (zdravíme Zuřícího býka), Gretchen Mol je v titulní roli neuvěřitelně symptická, a potěší i role vedlejší (Sarah Paulson, Jarred Harris...) stejně jako dobový hudební doprovod. Dost dobré, HBO je zkrátka HBO.(28.7.2012)