Celkem povedená komedie. Tim Allen se neskutečně vyšvihnul, protože jeho role mě jako jediná bavila od začátku do konce (i když Rickmanova postava zvládla zamračené "Spockovské" výrazy také na jedničku). Jinak jsem zjistil, že Sigourney musí mít docela pěkná prsa... Pobavilo mě to, a rozhodně jsem shlédnutí nelitoval, jen by to příště chtělo méně nudných míst: občas jsem tak zíval, až jsem byl ke konci skálopevně přesvědčen, že to celé muselo mít nejméně 120 minut. Názory o zkrácení stopáže si tudíž schovám pro jiný film... Solidní komedie s perfektní zápletkou - tak 70%. BTW na rok 1999 celkem slušné triky.(17.7.2009)

No Star Trek dostal řádně do těla. Myslím, že některé scény se rychle zařadí k těm kultovně omílaným (kupříkladu transport ve slizu, či chobotnice-mimozemšťan na stropě). Veskrze se tomuhle filmu v rovině crazy-komedií a parodií nedá nic vytknout, jen v druhé polovině tak trochu ztrácí děj, což je trochu na škodu.(3.3.2003)

Ač se jedná o parodii, pro mě je Galaxy quest mnohem výživnějším (a chytřejším) dobrodružstvím než například nové Star treky od Abramse. („Musíš to zabít, Jasone!“ „Zabít a jak bych to měl asi zabít?“ „Vypíchni mu voči jako v díle 22!“ „Šutr nemá voči, Tommy!“ „Jdi mu po zranitelných místech.“ „Je to šutr, nemá žádný zranitelný místa!“)(27.10.2017)

|80%| Na doporučení fandy Star Treku, který ho zbožňuje asi tak stejně jako já. Moc se mi do toho nechtělo, nemám rád parodie a ani moc ujeté komedie. Tušil jsem blbost, dostal jsem opak. Takže příjemné překvapení, odlehčená oddechovka, která treku ostudu určitě nedělá. Jako součást treku bych to nebral. Ale ta podobnost je zcela přesná – a to snad ve všech ohledech. Herci jsou skvěle zvolení. Nejvíc mě bavila čtveřice Tim Allen, Alan Rickman, Sigourney Weaver a Tony Shalhoub. Děj to má jednoduchý, ale zabaví. Je to celé takové neškodné, že si tu v podstatě nemůžeme na nic stěžovat. I akce tu je – dobře natočena. Hudba byla slušná. Pár vtipných scén se tu také najde. Ocenil bych, kdyby byl film delší a měl trochu bohatší scénář – potenciál mohl být o dost vyšší. Škoda, že nevzniklo pokračování, nebo i seriál z toho mohli udělat. Přesto u mě převládá spokojenost. Určitě se k tomu ještě vrátím.(6.11.2016)

Protector byl akcelerován černou dírou a vstoupil do atmosféry markem 15, který, jak víte, je dost nestabilní, takže budeme Lareda navádět manuálně přes vox a ohňostroj použijeme k vizuální konfirmaci." Taky bych chtěl někdy vysvětlovat svým rodičům, že se herci ze seriálu Galaxy Quest vracejí z vesmírné mise, při které pomohli Thermianům z mlhoviny Klatu v boji s mimozemským padouchem Serisem. Že je to blbost? Jasně, že je a ohromná. Jenže mě to při Grabtharovu kladivu hrozně baví, zejména, když opilý komandér Taggard poprvé vyjednává se Serisem, když bojuje s Goriniakem, když Protector poprvé odlétá ze základny a hlavně ve chvíli, kdy fanoušci ze země provázejí posádku nástrahami lodi. Jsem zkrátka velkým fanouškem seriálu a to, že dosud nebyl natočen, považuju za intergalaktickou chybu.(30.9.2016)

• Tim Allen

• - Sigourney Weaver pronesla, že vždy, když si nasadila paruku kvůli své roli Gwen, cítila "jak ji strmě padá IQ". (Zuzyzss)

• - Kamenné monstrum je posměšnou poctou Williamu Shatnerovi, který se zoufale snažil vložit kamenná monstra do vyvrcholení filmu Star Trek V: Nejzazší hranice (1989), ale musel je ze scénáře „odstřihnout“ kvůli problémům s rozpočtem. (Zuzyzss)

• - Mimozemští Thermiané o sobě ve filmu řeknou, že pocházejí z planety Klaatu Nebula. Křestní jméno Klaatu nesla postava mimozemšťana ve filmu Den, kdy se zastavila Země. Výraz Nebula je prozměnu spojen se seriálem Star Trek, kde tak označovali jednu třídu kosmických lodí. Kromě toho navíc souvisí s žánrem sci-fi také tím, že toto jméno nese Cena Nebula (Nebula Award) udělovaná každoročně od roku 1965 profesní organizací amerických spisovatelů science fiction SFWA (Science Fiction Writers of America) za nejlepší práce v rámci žánrů sci-fi a fantasy vydané v USA v posledních dvou letech. Samotný film (přesněji řečeno dvojice Robert Gordon a David Howard) v roce 2001 právě Nebula Award získal v kategorii nejlepší literární scénář. (curfew77)