Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

Trailer

Xmilden

Čekal jsem že mě Galaxy Quest trošku více nahchne. Sympatické trio herců, pár povedenějších scén, nepřesvědčivý a zamračený Alan Rickman, který až moc okatě dával najevo jak ho jeho postava nebaví. Zajímavá myšlenka se filmu upřít nedá, ale co se týče vesmírných taškařic tak já stále zůstávám věrný posádce z Červeného trpaslíka. 65% ()

anais

Skvěle napsané hlášky, vynikající obsazení, heroický soundtrack. Jen mám vždycky pocit, že ten začátek s vyhořelými herci vytváří očekávání trochu větší satiry a nadsázky, než nakonec přijde. Celé vesmírné dobrodružství je tak láskyplně oddané původnímu předobrazu, že se od něj ve výsledku svou naivitou a jednoduchostí až tak neliší. Spíš než nejlepší komedie je to tedy fantastická pocta, která chytře pomrkává jak na ty největší fandy, tak i na diváky, které žánr zas tak nakoukaný nemají. ()

Oskar

"Nikdy neustup, nikdy se nevzdej!" Jistá teorie říká, že v Hollywoodu může uspět jedině ten scénář, jehož děj a myšlenka se dá shrnout do tří vět. Kdybych se o to pokusil u Galaxy Questu, vždycky by mi chyběl celý odstavec. Když jsem byl na GQ před lety v kině, bral jsem ho jen jako dobrou rodinnou komedii s příjemným obsazením a sprškou triků, ale s každým dalším viděním v něm nacházím něco nového. To se mi stává jen u těch nejlepších filmů. Hezké je, že Galaxy Quest není jen pijavicí na úspěchu Star Treku. S přehledem uspěje i sám o sobě, dokonce Star Treku (a hlavně jeho oddaným fandům) vzdává hold. Daleko víc než k filmům Mela Brookse nebo Leslieho Nielsena se dá přirovnat k českým parodiím, hlavně k těm, které psal Jiří Brdečka. Z parodie se stává pocta, z posměšku poklona. Slouží k tomu i formální prostředky - zprvu televizní formát obrazu se postupně roztéká do stran, naivní znělka seriálu nabývá na objemu a končí jako velkolepý orchestrální opus. Jedinou vadou jsou podle mě přeslazené kreace Thermianů, ale to je asi věc osobního vkusu. Při Grabtharovu kladivu, při synech Worwaina, tohle je pecka! 90% ()

Frajer42

Nepopsatelná nuda se dvěmi až třemi lehoulince úsměvnými momenty. Hrozně nesympatické obsazení s velkým množstvím černovlasých vykleštěných homoklád, kteří právě obstarali ty lehoulince vtipné momenty. Jinak je to obrovská sračka. Star trek mi přijde jako pičovina sama o sobě. A dělat pičovinu z pičoviny nedá jiný výsledek než pičovinu. Jednu * si však film asi zaslouží. ()

B!shop

Skutecne vyborna, ani ne tak parodie jako pocta Star Treku. Ze zacatku kdyz jsou jeste na zemi tak to je proste komedie, Allen s kocovinou je vybornej a hlavne Alan Rickman coby doktor Lazarus, kteryho uz nebavi rikat hlasky ze serialu je dokonalej. Ostatni herci jsou ale taky slusny. Potesila me ucast Tonyho Shalbouba a i Sam Rockwell je jako srab vybornej. Jen by me zajimalo jak moc prifoukli Sigourney Weaver kozy. Kdyz se dostanou konecne do vesmiru tak mi triky prisly na opravdu vyborne urovni a napinavy to bylo vic nez vetsina dilu Star Treku. Dokonce bych rek, ze i dabing se poved. Hlavne pritepleny hlasky mimozemstanu, kteri jsou se svoji naivitou fakt super, ale misty uz lezou trochu na nervy. Navic tu je vybornej zaporak, kterej sice vypada trosku jak zelvy ninja, ale presto je dost cool. Skutecne vyborna a svizna sci-fi komedie. ()

• Alan Rickman má po celou dobu filmu na hlavě masku Doktora Lazaruse, a to dokonce i ve scéně, kdy je u sebe doma a hovoří po telefonu s Gwen. Tvůrci to zdůvodnili tím, že se jeho postava krátce před hovorem vrátila ze setkání s fanoušky a nestihla si tudíž masku ještě sundat. (curfew77)
  • Velikým příznivcem filmu byl slavný spisovatel Terry Pratchett, který při své návštěvě Prahy v roce 2001 při diskuzi i remacích a pokračováních řekl, že "by se mi líbilo, kdyby natočili pokračování Galaxy Questu. Vloni jsem byl na Světovém conu science-fiction v Chicagu, kde získal cenu Hugo. V konkurenci Matrixu! Příznivci sci-fi ho zvolili, protože ten film je právě oslavou jich, fanoušků. Respektive fandovství. Zeptal jsem se jedné dívky na tom conu, jestli Galaxy Quest viděla, a ona odpověděla: 'To myslíte vážně? Já ten film žiju!' Některé cony opravdu vypadají přesně tak šíleně jako v tom filmu." (NIRO)

Související novinky

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

12.05.2012

Valí se na nás dvě seniorské týmovky. Jedna akční, druhá komediální. Začněme s Red 2, jehož premiéra byla stanovena na 2. srpen 2013. Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren a Mary-Louise Parker… (více)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)