Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

Trailer

petaspur

Vesmírná loď NSEA Protector si poklidně pluje vakuem. Na palubě se nachází kompletní posádka, která už nyní ví, že nenatáčí další díl neexistujícího seriálu Galaxy Quest, nýbrž poprvé, v jiném naž papundeklovém prostředí studia, musí naostro vybojovat boj s lodí vesmírného generála Sarrise. Situace však není tak vážná, jak by se na první pohled mohlo zdát, neboť komediální talent posádky podpořený skvělým výkonem vůdce Thermianů Mathesara vytváří z každé situace zábavu mezigalaktických rozměrů. Vrcholem humorných situací jsou herecké etudy Alana Rickmana, jehož znechucený Dr. Lazarus orálně mávající kladivem Grabtharovým je podán s neskutečným entuziasmem skutečného shakespearovského herce. ()

Radyo

Nevěřil jsem, že by Američani natočili nějakou zábavnou komedii na motivy jejich nekonečných seriálů. Ale stalo se ! A výsledek je více než příjemné překvapení. Tim Allen je coby seriálový kapitán výborný, Sigourney hraje tu svou poněkud prostou blondýnu taky skvěle, ale úplně úžasný je Alan Rickman a hlavně jeho nenáviděná hláška "Při Grabtharovu kladivu" (to jsem opsal od EdaS :) ). Úplně nejvíc mě ale dorazil Enrico Colantoni v roli Mathesara, vůdce těch milých bezbranných a naivních mimozemšťanů. Byl úplně dokonale kouzelný. Navíc se tentokrát povedl i dabing (nejen mimozemšťanů). ()

D.Moore

Na Galaxy Questu je mi sympatické hlavně to, že ačkoliv ho spousta lidí nazývá parodií, je něčím úplně jiným. Je to pocta sci-fi žánru jako takovému, především pak Star Treku, ze kterého si ovšem jen lacině neutahuje. Snad to tak nepůsobí jen na mě, ale z každé minuty GQ je cítit ten velký obdiv ke všem těm kapitánům Kirkům a Picardům... a tak to má být. Těžko vypsat, který z herců je nejlepší - každý do jednoho předvádí něco neskutečného. Jo a... parodie to samozřejmě je! ()

mm13

Že sa budem takto plnohodnotne, priam skvele baviť na štvrťstoročie starej paródii na sériu, ktorú som nikdy nesledoval (a asi ani nebudem), tak to už je iná známka kvality! V rámci žánru ojedinelý výkon; narátali by sme ich takých jednou rukou a ešte by sa nám nejaký ten palec-dva zvýšili (okamžite mi napadnú len Limonádový Joe a Hot Fuzz). ()

viperblade

Galaxy Quest je jedním z nejlepších příkladů, jak natočit parodii tak, abys si ji užili jak ti nejvíc hardcore fanoušci, tak lidi, kteří moc neví o filmech/seriálech, které jsou parodované. Zatímco Spaceballs (parodie na Star Wars filmy a dalo by se říct "předchůdce" tohoto filmu) je vtipnou záležitostí, která ale bohužel má slabší chvilky, které speciálně dneska bijí do očí (některé vtípky zestárly více, než by bylo potřeba), tento film nic takového nemá, protože není "doslovnou" parodií, jako právě Spaceballs. Galaxy Quest totiž mimo parodování (převážně) Star Trek seriálů/filmů vypráví ucelený příběh o partičce herců, kteří se (jak jinak) naprostým nedorozuměním dostanou do vesmírného konfliktu. A film čerpá humor z tohohle faktu, spíše než z kopírování celých scén. A právě proto, i po více než 16 letech od vydání, jsem se u něj opravdu pobavil a hlavně jsem byl hodně překvapen, jak dobře je udělán. Rozhodně si jej pustím znovu. 100 %. ()

• Justin Long v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Zvuk otevírajících se dveří na lodi jste mohli slyšet v legendární videohře Doom. (HellFire)
  • Zlý vojevůdce Sarris (Robin Sachs) byl pojmenován po filmovém kritikovi Andrew Sarrisovi, který nelichotivě zkritizoval film Marka Johnsona Přirozený talent (1984). (Zuzyzss)

Související novinky

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

12.05.2012

Valí se na nás dvě seniorské týmovky. Jedna akční, druhá komediální. Začněme s Red 2, jehož premiéra byla stanovena na 2. srpen 2013. Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren a Mary-Louise Parker… (více)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)