poster

Galaxy Quest

 • USA

  Galaxy Quest

 • Slovensko

  Galaxy Quest

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bat55
  ****

  I keď je pravda, že paródia nie je moja šálka kávy a tento žáner ide mimo mňa, tak u Galaxy Quest je to úplne iné. Film je nabitý neskutočne skvelou akciou, ktorá je nádherne podfarbená skvelou hudbou a skvelými trikmi. Pretože u paródií nebýva zvykom, aby mala daako dobré efekty. Lenže galaxy Quest ich má, rozpočet filmu tiež nebol malý a na snímke to je pekne vidieť. Kamenný obr alebo hlavní záporáci zelení mimozemšťania rozhodne potešia. Tim Allen je vtipálek od narodenia a Sigourney Weaver vie byť rovnako zábavná, ako aj deprimujúca (Votrelec). Takmer nemám čo vytknúť, v rámci paródie ide o absolútny vrchol a takto humorne naladenú (nie je to trápne, ako u väčšiny paródií) som už dlho nevidel. Naposledy asi Hot Shots I-II :-) /80%/(11.10.2009)

 • Tygrys
  ****

  Moc povedená parodie na sci-fi seriály. Kdybych byl fanda tohoto pro mě málo zajímavého žánru tak by mohlo být hodnocení ještě o něco vyšší. Hlavní hrdinové v čele s Timem Allenem se rolí zhostili dobře. Ke konci mě už ale hodně štvali dementní mimozemšťané. Co se týče vůdce Sarrise (temná strana síly že) tak ten byl o ničem. Jinak bych ještě docela rád viděl některé díly seriálu Galaxy Quest. Z těch ukázek to vypadalo jako něco mezi Star Trekem a Červeným Trpaslíkem.(3.7.2006)

 • kOCOUR
  ****

  Neuvěřitelné se stalo skutečným a americké produkci se s podivuhodnou bravurou podařilo znásilnit vesmírné i jiné sitcomy a vetknout do nich takovou dávku humoru, že jsem místy slzel smíchy :-). Nádherně okoukané zvyky posádky spolu s televizními kulisami dávají úspěšně zapomenout na velkorozpočtové nezábavné rádobytrháky a spolu s dokonalými hereckými výkony krystalizují v jeden pevný, nehorázně chytlavý a zábavný celek. Věřím, že pro velikou skupinu lidí bude Galaxy Quest za odpad!, ale v tom případě je mi upřímně líto jejich smyslu pro humor...(28.4.2003)

 • tron
  ****

  Podarená sci-fi záležitosť, ktorá postupne (čím mi pripomenula SHANGHAI KID) naberá na vážnosti a nakoniec sa stáva serióznym sci-fi, aké predchádzajúcu hodinku šikovne ale s láskou parodovala. Okrem skvelých trikov a vypečených vtipov (bomba sa zastaví nie preto, že ju hrdinovia včas zničia, ale proste preto, že v sci-fi filmoch sa vždy zastaví sekundu pred explóziou) sa tu stretli výborni herci; váham, či uprednostním Sigourney Weaverovú v anti-ripleyovskej úlohe, alebo radšej vyberiem charizmatického kapitána Tima Allena... ale zrejme by som sa priklonil na stranu spockovského Alana Rickmana. Kino Považan 2000(6.5.2005)

 • gudaulin
  *****

  Galaxy Quest doprovázely při uvedení do kin celkem průměrné recenze a mírně nadprůměrné ohlasy mainstreamového publika. Nicméně menšina diváků, kteří se řadili mezi fanoušky sci-fi, řičela blahem a vynášela tenhle snímek do nebe. Galaxy Quest si totiž utahuje ani ne tak ze sci-fi jako žánru, jako spíš z jeho zapálených fanoušků. Scifistický fandom je svět sám pro sebe, dělí se na řadu skupin a daleko nejvýraznější je fandom kolem televizního Star Treku - a právě z něj si Galaxy Quest dělá legraci. Tvůrci filmu jen lacině nevykrádají určité scény a hlášky ze seriálu, ale vzali to pěkně od podlahy - parodují samotné základy žánru. Na druhé straně seriál točili tvůrci, kteří mají Star Trek a sci-fi rádi, a tak je jejich humor laskavý. Od komediálního průměru tenhle film odlišuje svižný tah na branku, kvalita scénáře, triků i režie a především velmi slušné herecké obsazení. Sigourney Weaver paroduje vlastně sama sebe, Alan Rickman a Tim Allen se přímo vyžívají v rolích hereckých ztroskotanců, kteří příštipkaří po autogramiádách a reklamních akcích všeho druhu. Tenhle film není dokonalý, ale jako fanoušek žánru trošku filmu přidám. Celkový dojem: 85 %.(7.1.2008)

 • - Design lodi NTE je založen na vzhledu odznaků ze seriálu Star Trek. (HellFire)

 • - Kostýmy Sarrise (Robin Sachs) a jeho rasy byly použity taktéž v jedné z epizod seriálu The Outer Limits (od r. 1995). (septic)

 • - Alan Rickman má po celou dobu filmu na hlavě masku Doktora Lazaruse, a to dokonce i ve scéně, kdy je u sebe doma a hovoří po telefonu s Gwen. Tvůrci to zdůvodnili tím, že se jeho postava krátce před hovorem vrátila ze setkání s fanoušky a nestihla si tudíž masku ještě sundat. (curfew77)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace