Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 102 min

Chvíli trvalo než jsem se do toho dostal, (resp. úplný úvod byl naprosto perfektní, ale pak těch pár minut se mi zdálo nějak nezáživných - i když ted po celém filmu už chápu všechno a i jejich smysl) ale pak jsem se už jenom bavil. A ani mi nijak moc nevadilo, že nejsem nějaký velký znalec těch filmů (seriálu), které tam byly parodovány. Vlastně mi to až tak jako parodie nepřišlo, samozřejmě všechno bylo schválně přehnáno, bráno s nadhledem a charaktery byly správně švihlé (tak třeskutě zábavné mimozemštani jsem ještě neviděl - a taky skvěle zahrané), ale že by se film hnal až do extrému jako u jiných parodií a přeháněl to s neuvěřitelně šílenými vtípky, to zas ne. Dočkal jsem se spíše té správné poctě scifi, dělané s opravdovou chutí a možná i nějakou tou láskou. A závěr pak náhle přišel příliš moc rychle. Nebránil bych se druhému dílu, protože film má určitě hodně dobrých faktorů, jak už všechny druhy různých potvor, tak i ještě potvorejší záporáky a hlavně perfektně zahrané a vykreslené charaktery.. Rickman, Allen i ten Rockwell válejí, stejně jako mnoho jejich hlášek a správná ukázka geekovství ve finále. A není opomenuta ani citová a emocionální stránka, kde se naplno projevuje neparodie. Velmi zasloužené 4 hvězdy. PS: vizuální efekty parádní(24.2.2011)

Neuvěřitelné se stalo skutečným a americké produkci se s podivuhodnou bravurou podařilo znásilnit vesmírné i jiné sitcomy a vetknout do nich takovou dávku humoru, že jsem místy slzel smíchy :-). Nádherně okoukané zvyky posádky spolu s televizními kulisami dávají úspěšně zapomenout na velkorozpočtové nezábavné rádobytrháky a spolu s dokonalými hereckými výkony krystalizují v jeden pevný, nehorázně chytlavý a zábavný celek. Věřím, že pro velikou skupinu lidí bude Galaxy Quest za odpad!, ale v tom případě je mi upřímně líto jejich smyslu pro humor...(28.4.2003)

Ač se jedná o parodii, pro mě je Galaxy quest mnohem výživnějším (a chytřejším) dobrodružstvím než například nové Star treky od Abramse. („Musíš to zabít, Jasone!“ „Zabít a jak bych to měl asi zabít?“ „Vypíchni mu voči jako v díle 22!“ „Šutr nemá voči, Tommy!“ „Jdi mu po zranitelných místech.“ „Je to šutr, nemá žádný zranitelný místa!“)(27.10.2017)

Tomu říkám s láskou upečená ironie. Skvělá podívaná (v žádném případě parodie) především pro milovníky sci-fi. Výsměch i pocta všem Star Trekům v jednom. Podařilo se natočit snímek, který bravurně balancuje mezi těmito dvěma póly a mezi tím, jestli máte film brát vážně nebo ne. Výborný scénář, výborné herecké obsazení, založené i na tom, že herci fungují v přesně opačných rolích, než jsme zvyklí je vídat. Nepatřím mezi skalní Trekies, ale u tohohle se bavím královsky.(10.3.2005)

Jednou vybírám film já a jednou Bětule. Tak to chodí. A po posledních pokusech bych se na to já měl vybodnout. Průměrné ve všech ohledech. Humorem je to přecpané, jenže takovým tím, který se bojí utrhnout z řetězu. Ten, u kterého se má dělat "chocho" a "chichi", ale z ničích úst to neleze moc přirozeně. I ta Rickmanova nadějná postava nakonec zapadla mezi ostatní.(10.5.2015)

• - Design lodi NTE je založen na vzhledu odznaků ze seriálu Star Trek. (HellFire)

• - Zvuk otevírajících se dveří na lodi jste mohli slyšet v legendární videohře Doom. (HellFire)

• - Laliari je první velkou rolí, kterou Missi Pyle získala. Její role byla rozšířena poté, co si producenti všimli, že Sigourney Weaver byla jediná hlavní ženská postava. (Zuzyzss)