Ač se jedná o parodii, pro mě je Galaxy quest mnohem výživnějším (a chytřejším) dobrodružstvím než například nové Star treky od Abramse. („Musíš to zabít, Jasone!“ „Zabít a jak bych to měl asi zabít?“ „Vypíchni mu voči jako v díle 22!“ „Šutr nemá voči, Tommy!“ „Jdi mu po zranitelných místech.“ „Je to šutr, nemá žádný zranitelný místa!“)(27.10.2017)

Najväčším problémom filmu, je jeho predpojatá americká striedmosť a komickosť, ktorá dobrý nápad pochováva v oblasti efektnej rodinnej zábavky. Na jednu stranu musím ale podotknúť, že film nenudí a je plný fantastických odkazov a perličiek, ktoré vyznávači sci-fi jednoducho budú zbožňovať, priznám sa aj ja som sa trocha na to namotal:). Lenže akýkoľvek úspech partičky z galaxy questu, je oslavovaný všetkými aj keď sa navzájom moc nemusia, aspoň to nám ukazuje začiatok a kde nastal ten zlom? to sa mi nepodarilo zistiť. Občas scény pôsobia až príliš televízne, takže film len pláva po pomyselnej atmosférickej hladine a hlbšie zasadenie do sveta sa jednoducho nemôže konať. Je to totiž až príliš rutinné, čo je troška zarážajúce keď si zoberieme do úvahy, koľko kvalitných hercov sa tu zišlo - Allen, Rickman, Shalbouh a Rockwell, boli jednoducho úchvatný. Plus pridáme chytľavú melódiu, ktorá mi ešte teraz hraje v hlave a skvelé masky od geniálneho Stana Winstona. Film mal všetky atributy stať sa niečim viac, než americkou zábavkou pre americkú mládež. Bohužiaľ nestalo sa tak. Či už vinou režiséra, alebo scénaristu, to vôbec nie je dôležité. Dôležité je, že účel film splní. Je zábavný a slovo nuda nepozná.(6.6.2009)

Chvíli trvalo než jsem se do toho dostal, (resp. úplný úvod byl naprosto perfektní, ale pak těch pár minut se mi zdálo nějak nezáživných - i když ted po celém filmu už chápu všechno a i jejich smysl) ale pak jsem se už jenom bavil. A ani mi nijak moc nevadilo, že nejsem nějaký velký znalec těch filmů (seriálu), které tam byly parodovány. Vlastně mi to až tak jako parodie nepřišlo, samozřejmě všechno bylo schválně přehnáno, bráno s nadhledem a charaktery byly správně švihlé (tak třeskutě zábavné mimozemštani jsem ještě neviděl - a taky skvěle zahrané), ale že by se film hnal až do extrému jako u jiných parodií a přeháněl to s neuvěřitelně šílenými vtípky, to zas ne. Dočkal jsem se spíše té správné poctě scifi, dělané s opravdovou chutí a možná i nějakou tou láskou. A závěr pak náhle přišel příliš moc rychle. Nebránil bych se druhému dílu, protože film má určitě hodně dobrých faktorů, jak už všechny druhy různých potvor, tak i ještě potvorejší záporáky a hlavně perfektně zahrané a vykreslené charaktery.. Rickman, Allen i ten Rockwell válejí, stejně jako mnoho jejich hlášek a správná ukázka geekovství ve finále. A není opomenuta ani citová a emocionální stránka, kde se naplno projevuje neparodie. Velmi zasloužené 4 hvězdy. PS: vizuální efekty parádní(24.2.2011)

Protector byl akcelerován černou dírou a vstoupil do atmosféry markem 15, který, jak víte, je dost nestabilní, takže budeme Lareda navádět manuálně přes vox a ohňostroj použijeme k vizuální konfirmaci." Taky bych chtěl někdy vysvětlovat svým rodičům, že se herci ze seriálu Galaxy Quest vracejí z vesmírné mise, při které pomohli Thermianům z mlhoviny Klatu v boji s mimozemským padouchem Serisem. Že je to blbost? Jasně, že je a ohromná. Jenže mě to při Grabtharovu kladivu hrozně baví, zejména, když opilý komandér Taggard poprvé vyjednává se Serisem, když bojuje s Goriniakem, když Protector poprvé odlétá ze základny a hlavně ve chvíli, kdy fanoušci ze země provázejí posádku nástrahami lodi. Jsem zkrátka velkým fanouškem seriálu a to, že dosud nebyl natočen, považuju za intergalaktickou chybu.(30.9.2016)

Hledáte-li plnokrevnou parodii na vesmírné ságy typu Star Trek, Galaxy Quest není tou pravou volbou. A to ze dvou prolínajících se důvodů: 1) Zápletka i použitý humor jsou poměrně nekomplikované, nevinné a ukázněné. 2) GQ startrekovská klišé pouze laskavě přejímá. Uvítala bych drsnější vyabstrahování charakteristických znaků, sebevědomější odtržení od sluníčkové seriálové reality, provokativnější zneucťování model - až do té míry, kde by ještě dostatečně zřetelně prosakoval současně přítomný respekt k ST univerzu. Bez odvahy k pokoušení však GQ zůstává uvíznutý na půli cesty jak co by parodie, tak jako pocta. Bez provokace není legrace. :)(2.1.2010)

• - Zvuk otevírajících se dveří na lodi jste mohli slyšet v legendární videohře Doom. (HellFire)

• - Design lodi NTE je založen na vzhledu odznaků ze seriálu Star Trek. (HellFire)

• - Na konci filmu hlasatel uvídá diváky se slovy "Galaxy Quest je zpět po 18 letech". Seriál Star Trek byl zrušen v roce 1969 a Star Trek: Nová generace měl premiéru po 18 letech, v roce 1987. (HellFire)