Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Komedie Galaxy Quest rozvíjí vtipný a zajímavý nápad: jak by se asi zachovali ti, jejichž tváře jsou důvěrně známé z televizních obrazovek a jsou diváky obdivováni pro mimořádné osobní hrdinství a schopnost rozhodovat se ve stresových situacích. Představují hrdiny, kteří jsou doslova nabiti znalostmi a zkušenostmi, jež běžnému smrtelníkovi prostě unikají. Jenže ve skutečnosti jsou to jen lidé. Před kamerou dokázali své role sugestivně interpretovat, ale když dojde na lámání chleba, tedy na skutečnou cestu do vesmíru, promění se v hrstku egocentrických, žárlivých jedinců, jen sotva schopných sebemenšího rizika. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (515)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Takže - já chápu, že je to komedie, ale kdyby se ti mimozemšťani chovali takhle, nechal bych je vyhubit, protože někoho kdo by byl takhle blbej a tak příšerně mi lezl na nervy jsem už dlouho neviděl:))) Všechno mezi tím skoro nemá chybu, obzvlášť podle seriálu Galaxy Quest prostoduchá Sigourney Weaver (nechápu kde vzala ty vycpávky do podprsenky, ale obvod hrudníku mě na téhle skvělé herečce nikdy nezajímal;)) a totálně znechucený Alan Rickman (btw ta hláška je "Při kladivu Grabtharově!";)) A jakožto fanoušek Star Treku jsem místy opravdu dostával záchvaty smíchu, protože "questies" opravdu nemají do některých maniakálních trekkies daleko:) ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nevěřil jsem, že by Američani natočili nějakou zábavnou komedii na motivy jejich nekonečných seriálů. Ale stalo se ! A výsledek je více než příjemné překvapení. Tim Allen je coby seriálový kapitán výborný, Sigourney hraje tu svou poněkud prostou blondýnu taky skvěle, ale úplně úžasný je Alan Rickman a hlavně jeho nenáviděná hláška "Při Grabtharovu kladivu" (to jsem opsal od EdaS :) ). Úplně nejvíc mě ale dorazil Enrico Colantoni v roli Mathesara, vůdce těch milých bezbranných a naivních mimozemšťanů. Byl úplně dokonale kouzelný. Navíc se tentokrát povedl i dabing (nejen mimozemšťanů). ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Nemusíte mít doma vlastnoručně postavený model lodi Enterprise, aby vám došlo, z čeho si tvůrci s takovou chutí a zápalem pro věc utahují. Masivní fanouškovské akce plné týpků v prapodivných kostýmech, dramatická hudba předcházející vyřčení věty typu „musíme aktivovat Omegu 13“, strohý design vesmírného korábu atd., atd. Galaxy Quest není pouze velice zdařilou parodií/poctou, má také docela obstojné triky a konzistentní příběh, v němž fungují i vážnější momenty. Z hereckého obsazení nejvíc potěšil Alan Rickman – teprve se znalostí tohoto filmu pochopíte, proč nemohl maniodepresivního robota Marvina ze Stopařova průvodce galaxií namluvit nikdo jiný. 80% Zajímavé komentáře: Oskar, genetique, gudaulin ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Najlepšia epizóda Star Treku vôbec! ;-) Objektívne by som mal dať 4*, predsa len sa mi zdá, že ten geniálny nápad sa dal vyťažiť ešte trochu lepšie (celkom ma mrzí, že nevznikla dvojka, ktorá by sa ešte viac vyzabávala na ďalších žánrových pravidlách), ale... tak či onak je to ak nie najlepšia, tak určite jedna z najlepších sci-fi komédií vôbec (Muži v čiernom sa vôbec nechytajú). Navyše som človek, ktorý chodí na sci-fi cony, takže viem, že to fanovské nadšenie vôbec nie je prehnané a že herci zo starých scifíčok sa naozaj dokážu conmi živiť (zažil som chlapa, ktorý hral v Star Wars zabitého generála, bol na plátne asi 2 minúty, ale napísal úspešnú knihu "Moje účinkovanie v Star Wars", necháva sa pozývať do celého sveta, za fotku pýtal 300,-Sk, za podpísanú 500,-Sk, správal sa ako najväčšia hviezda a ľudia mu to naozaj žrali... skrátka, z toho šteku si urobil živobytie na zvyšok života... ;-))). ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné se stalo skutečným a americké produkci se s podivuhodnou bravurou podařilo znásilnit vesmírné i jiné sitcomy a vetknout do nich takovou dávku humoru, že jsem místy slzel smíchy :-). Nádherně okoukané zvyky posádky spolu s televizními kulisami dávají úspěšně zapomenout na velkorozpočtové nezábavné rádobytrháky a spolu s dokonalými hereckými výkony krystalizují v jeden pevný, nehorázně chytlavý a zábavný celek. Věřím, že pro velikou skupinu lidí bude Galaxy Quest za odpad!, ale v tom případě je mi upřímně líto jejich smyslu pro humor... ()

Galerie (68)

Zajímavosti (14)

  • Na konci filmu hlasatel uvídá diváky se slovy "Galaxy Quest je zpět po 18 letech". Seriál Star Trek byl zrušen v roce 1969 a Star Trek: Nová generace měl premiéru po 18 letech, v roce 1987. (HellFire)
  • Scéna na WC se přihodila i Williamu Shatnerovi. (HellFire)

Související novinky

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

14.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim…

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

11.05.2012

Valí se na nás dvě seniorské týmovky. Jedna akční, druhá komediální. Začněme s Red 2, jehož premiéra byla stanovena na 2. srpen 2013. Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren a Mary-Louise Parker…

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

20.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou…

Reklama

Reklama