Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 102 min

Hledáte-li plnokrevnou parodii na vesmírné ságy typu Star Trek, Galaxy Quest není tou pravou volbou. A to ze dvou prolínajících se důvodů: 1) Zápletka i použitý humor jsou poměrně nekomplikované, nevinné a ukázněné. 2) GQ startrekovská klišé pouze laskavě přejímá. Uvítala bych drsnější vyabstrahování charakteristických znaků, sebevědomější odtržení od sluníčkové seriálové reality, provokativnější zneucťování model - až do té míry, kde by ještě dostatečně zřetelně prosakoval současně přítomný respekt k ST univerzu. Bez odvahy k pokoušení však GQ zůstává uvíznutý na půli cesty jak co by parodie, tak jako pocta. Bez provokace není legrace. :)(2.1.2010)

"Máte rádi Star Trek? A neurazíte se, když vám ho trochu zparodujeme? Slibujeme, že se budete bavit...", tak nějak by se dalo upoutat a tuto vesmírnou parodii. Já Star Trek miluju, ale protože ho mám tak rád, znám všechna ta klišé a klasické scénáře, které se tak skvěle dají zesměšnit, zvláště když vezmete skvělé herce jako je Alan Rickman nebo Tony Shalhoub. A když herci mají zachránit osudy jedné rasy, tak máme o zábavu postaráno - zvláště když se jeden z nich snaží překročit ono staré a neporušitelné pravidlo, že postava bez příjmení a v červené uniformě umře ještě před první reklamou...(29.8.2009)

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o americkou parodii Star Treku. Ale ani zdaleka tomu tak není. Galaxy Quest spíše využívá řadu prvků z tohoto úspěšného seriálu a přetváří je k obrazu svému, tedy v komedii. Hercům byl do ruk vložen nápaditý scénář, který jim neproklouznul mezi prsty. Umně se vžili do svých rolí a díky tomu vznikla kvalitní zábava.(7.1.2007)

Suprová koedie, skvělé hlášky a nejlepší byli ti Termiani, jak se snažili napodobovat ty lidi. Jak se smáli, tleskali atd... :D. Podle mně je to Timova ne nejznámější, ale nejlepší role. Ale divím se, že si reřisér Dean Paristol nedal na postavu v hlavní roli svého oblíbeného herce Tonyho Shalhouba. Mimochodem, tenhle film musíte vidět. 95%(20.1.2009)

Delikatesa. Na tomto som si zgustol úplne dokonale a môj filmový hlad bol zahnaný nadlho. Nenapadá ma povedať nič iné len tri krát super, super, super! A som prekvapený, že sa ku mne ako milovníkovi žánru, táto vec dostala až teraz. Ide o mimoriadnu, megalománsku zábavu. Úplne tutovkovým nápadom, ktorý tvorcovia chytili poriadne pačesy a uštedrili mi darček ako na Vianoce. Ja by som to dokonca ani nebral ako paródiu, skôr ako veľkú, vážnu prču. A aj keď som Allena v roli dávno nepamätal takého pohodového, Rickman mu dal na frak. 95%.(17.3.2008)

• - Design lodi NTE je založen na vzhledu odznaků ze seriálu Star Trek. (HellFire)

• - Zvuk otevírajících se dveří na lodi jste mohli slyšet v legendární videohře Doom. (HellFire)

• - Zlý vojevůdce Sarris (Robin Sachs) byl pojmenován po filmovém kritikovi Andrew Sarrisovi, který nelichotivě zkritizoval film Marka Johnsona Přirozený talent (1984). (Zuzyzss)