poster

Jude

 • Česko

  Neblahý Juda

 • Velká Británie

  Jude

Drama

Velká Británie, 1996, 117 min

Komentáře uživatelů k filmu (56)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

 • Adiemus
  ***

  Mám ráda Kate, ale tenhle příběh mě nijak neoslovil. Filmaři odvedli slušnou práci, přesto se v mém případě nějak minula s účinkem.(14.6.2009)

 • Oskeruše
  ****

  Naturalismus jako z učebnice literatury pro střední školy v samotném tématu filmu i otevřenosti některých scén. Postavy se zoufale snaží vymanit z prostředí, ze kterého pocházejí - Arabella marně sní o Austrálii, Jude o životě craisminsterského učence. Sue nechce víc než spokojený život po boku muže, kterého miluje. I když je tak trochu vdaná za jiného a Jude je tak trochu její bratranec. Bouřit se proti zaběhnutému společenskému řádu se však nevyplácí a po krátkém období zdánlivé idyly následuje erbenovsky krutý trest. Zbývají jen pocity viny a jediným východiskem je pokání a návrat k Bohu. Tedy alespoň pro Sue. Film romantický, a přesto beznadějně depresivní. Děj teče pomalu jako kalná řeka, ale nenudí. Scény nabité erotikou neuráží a mladičké Kate Winslett to v rouše Evině sluší navzdory tomu, že do sexy dračice má v tomto filmu opravdu hodně daleko.(11.2.2010)

 • merlik
  ****

  Silný příběh s dramaticky vyklenutým vrcholem. Výborné herecké výkony hlavních představitelů. Pečlivá režie. Krásná kamera. Skvěle vystižená atmosféra viktoriánské Anglie.(30.12.2010)

 • fantomas19
  ****

  * viktoriánske anglicko, vidiek, mestá, univerzita * vzťahy, nešťastné manželstvá, predsudky * láska, utrpenie, tragédia * túžba po vzdelaní *(17.4.2012)

 • Rockerman
  ****

  Tolik smůly a nepřízně osudu se jen tak nevidí! Nešťastně ženatý, nešťastně zamilovaný, ani touha po vzdělání není naplněna, no a korunu tamu nasazuje tragický závěr filmu. Troufám si tvrdit, že tak tragické vyústění příběhu jsem snad ještě neviděl. To je fakt síla! Má milovaná "Kejt" je tady ještě mladičká, krásná a už dokazující, že to bude jednou vyjímečná herečka. Za ní dávám automaticky jednu hvězdu a společně se třemi zbývajícími to dává dohromady nadprůměrné čtyři. Po zásluze!(21.12.2014)

 • Mat32
  ****

  Pomalu běžící romantický příběh plíživě a nenápadně houstne až se ukolébaný divák probere po krk v husté kaši předsudků doby. Hlavně však v boji vlastních myslí postav, jež se oprostily od zakořeněných schématu a vybočily z řady. Nakonec si tak můžeme vychutnat svobodné rozhodnutí a kruh se uzavře. Bohužel náladu občas nabourávají přemoudřelé řeči postav (co tesař to filozof). Snímek osciluje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami podle toho, jestli snášíte dlouhé vykreslování postav. To se může zdát chvílemi nudné, ale řekl bych, že pro snímek životně důležité. Navíc jsou dlouhé pasáže tu a tam proloženy lechtivou scénou, které klížící se oko spolehlivě otevírají :-).(28.3.2007)

 • huzgi
  ****

  Všechny filmy podle románů Thomase Hardyho se povedly. Romány jsou geniální, filmy výtečné. Hardyho romány nekončí dobře, ale jak píše Nabokov, "dobré konce mne urážejí".(31.5.2009)

 • Trageeed
  ****

  Zajímavý příběh protkaný spoustou silných scén. Skvělí herci, jen by to chtělo trochu rychlejší vyprávění.(7.5.2007)

 • albiebennett
  ****

  Juda - Film je velmi podařenou adaptací knihy Neblahý Juda od Thomase Hardyho. Kate Winslet v roli Sue podala fantastický výkon a celkové zobrazení konvenční viktoriánské Anglie je také velmi podařené. S hlavním hrdinou se snadno ztotožníte a film na vás udělá opravdový dojem.(7.4.2013)

 • farbi
  ****

  To, ako to skončilo, bolo na môj žalúdok až príliš... Ale inak to bol skvele natočený film a ubohý Juda bol fakt sympaťák. Za zopár nechutne naturalisticky (alebo realisticky?) natočených scén hviezda dole.(9.11.2015)

 • vinceC
  ****

  ...protože nás bylo moc...(13.8.2009)

 • Cor-Angar
  ****

  Kvůli Kate jsem tento film chtěl vidět, kvůli ní jsem se na něj dodíval a kvůli ní nakonec zaokrouhluju hodnocení nahoru. Jsou to totiž takové slabší 4*. Film sice není špatný a zajímalo mě, jak to celé dopadne, ale z mého pohledu v něm to nejlepší a zároveň nejzajímavější tvořila právě Kate, která v sobě má prostě něco nádhernýho, díky čemu se na ni vždycky rád podívám.(18.12.2011)

 • baclajean
  ***

  Už tu sa 20-ročná Kate Winslet pustila do úlohy, ktorú by nie každý mal guráž zahrať. Kto videl film, vie, o čom hovorím. Liam Cunningham zahral veľmi pozoruhodne, mám pocit, že Griffiths taktiež, z čoho však vyplýva zaujímavý fakt, a síce, že podľa mojho názoru práve najhlavnejšia z postáv, samotný Jude, nebola obsadená práve vhodne. Ecclestonovi som to neveril tak, ako zvyšným trom spomenutým. Ťažký príbeh s pre mňa predvídateľným rozuzlením,(20.1.2017)

 • sioned
  *****

  opravdu hodne zajimavy snimek... posledni pul hodina rozhodne decimujici.ukazuje lasku a nevinnost detskeho mysleni, ktere vyusti v necekanou tragedii. postava juda, ktery se muze na venek zdat chladnym, v sobe skryva neskutecnou lasku a utrpeni. pak je tady zena, kterou zivotni tragedie dovede do stadia, kdy prehodnoti svuj pohled na svet a nedokaze byt s clovekem, ktereho miluje.(7.9.2009)

 • madline24
  ****

  Výborná Kate Winslet a dobře natočený příběh, který má čím zaujmout i dojmout. Jediné, co se tvůrcům podle mého názoru nepovedlo, je Christopher Eccleston - nejen že Kate nestačí herecky, ale ani typově se mi na danou postavu nehodí. Díky němu film hodně ztrácí, jeho postava není tak uvěřitelná, jak by podle scénáře mohla být.(8.2.2011)

1 2 3 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace