Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (530)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Některými oslavovaná, jiní ji přijímají chladně. Osobně se přikláním spíše k druhé skupině. Fakt, že je to natočené v Rusku, mi rozhodně nevnáší chvění do citlivých partií - i přes skutečnost, že triky jsou rozhodně výborné. Na výsledku je až příliš znát, že je to evidentně vykleštěná kniha, protože je zde mnoho naznačeno, ale nic není pořádně dořešené. Kvalita obrazu je absurdně nestálá, chvílemi to vypadá jak Hollywoodský blockbaster a chvílemi je obraz tak debilně polozrnitej, že to vypadá, jako kdyby to někdo točil na ruční kameru. Vykreslení hlavního hrdiny mi taky moc nesedlo (brýle a kyselý úsměv mi přijde k charakterizaci dost málo) a taková úvodní bitva na mostě sice dobře vypadá, ale totálně postrádá dobovou atmosféru (v pozadí klidně mohly být paneláky a výsledný efekt by byl stejný). Na Rusáky rozhodně obdivuhodné, ale celkově jenom rozpačitý pokus o velkou podívanou... ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Na filmové adaptace knižních sci-fi předloh jsem se vždy rád díval. Night Watch mě dost překvapilo jak po filmařské tak i příběhové stránce. Ruská novodobá produkce, která je rozhodně jiná než Hollywoodská a divák si na ni musí chvilku zvykat. Night Watch je nestandardní a divák na to musí brát ohled. Po celou dobu sledování filmu jsem musel myslet na "Mrazíka" , ale to byl asi jen paradox. Akční scény byly dost dobře vychytané a starý náklaďák na nitro neměl chybu. Celková kvalita dost kolísala, lepší scéna střídala horší a stejně tomu bylo i u příběhu. Když jsem si zde četl pochvalné recenze a Noční Hlídka byla přirovnávána k mixů Blada a Matrixu, čekal jsem celkem hodně Akce -> kulek a krve, . . . Akci jsem dostal to ano, byla jiná . . ostatně jako celý film, ale dobrá, sice se nestřílelo ani se nikdo neoháněl katanou, ale baterka má taky něco do sebe. Film je hodně originální, nápaditý, stylový a také občasně vizuálně úžasný, příběhová linie pro mě byla chaotická, hudba byla dobře vybraná. Nočnoj dozor si určitě zaslouží pozornost a jeho pokračování také Dněvnoj dozor. Slabší 4*. 65 % ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavé spojení snad všech "přelomových" filmů jako je třeba Matrix nebo Blade. Kapku vykrádání se nedá zapřít, ale celkově vztao velmi pomáhá filmu, který má zajímavý a trochu novátorský přístup k hodným a zlým. Herci mi nejsou známi, ale vůbec neurazí, naopak někteří velmi překvapí. Režisér použivá vypůjčené hračičky velmi dobře. Bohužel řpíběh, tedy spíše svět zde ukázaný je až moc obrovský a mnoho věcí jaksi vyšumí a jsou nedořešené. To je velká škoda, ale snad to zbylé 2 díly napraví. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Dost velký zklamání po těch pochvalnejch recenzích ve všech možnejch časopisech. Noční hlídka je hlavně o nudě a občasnejch dobrejch situacích, které bohužel zabíjí většina scén debilních a trapných (ženská co se mění v tygra, giganticky hypertrapnej hacker, nebo třeba boss zla co nosí síťovanej nátělník a vytahuje si meč z krku). Když na nás Bekmambetov vychrlí ty svý přetuněný rychlý jízdy kamerou řikáte si týjo, ale když to používá celej film tak už to začne bejt vážně otrava. Fakt nekecám těch "rádobycool záběrů" je tu jen o trochu míň než bullet timeů v House of the Dead. Jediný důvod proč se na Noční hlídku dá koukat je velice dobrý herecký výkon hlavního představitele a toho kluka. Noční hlídka je opravdu zklamání a dost mi to připomíná Underworld, taky cool nudná sračka. To už i Blade:Trinity je na tom líp. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Noční hlídku často někdo přirovnává k nějakému jinému filmu. Mně nejvíc připomínal ruskou variaci na Bladea, ale pravda je, že funguje sám o sobě a při jeho sledování vám nedá šanci přemýšlet, kde jste už něco podobného viděli. Prostředí moskevského nadpřirozeného podsvětí, promakaný příběh (nikomu nevěřte, že je zmatený, stačí jen pořádně sledovat), osudem fackovaný hlavní hrdina (když na něj dopadá dobré světlo, připomíná Clivea Owena, jenom hraje líp) a nářezoidní konec donutí diváka dvě hodiny sedět a jenom něme zírat. Ne že by to byl nějak převratný a bezchytný film. Ale ačkoli se dost podobá svým hollywoodským bratříčkům, po závěrečných titulcích budete mít úplně jiný pocit. A už teď se těším na druhý díl. ()

Galerie (130)

Zajímavosti (11)

  • Anton Goroděckij (Konstantin Khabenskiy) je ve filmu vykreslen jako upír, pije krev a má upíří zuby. V knize je pouze mágem nižší kategorie. (Idoviren)
  • Představitel Antona, Konstantin Khabenskiy, se před tím než se stal hercem, živil jako noční hlídač. (Karlos80)
  • Snímek stál 4,2 mil. dolarů a jenom tržby v Rusku byly 464 206 725 rublů, což je asi 16,2 mil. dolarů. (imro)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

09.12.2005

Ruský režisér Timur Bekmambetov si získal velmi příznivé ohlasy za svou drsnou sci-fi Noční hlídka. Ta posbírala, kromě řady pozitivních kritik, několika ocenění, $15 mil. i smutný statut… (více)

Reklama

Reklama