Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

MrPierc

Nemám slov pro tento film. Vizuálně jako Karel Zeman, ale s 3D efekty. Film těží z comicsové asijské kultury, z Final fantasy, z fetišismu historie (tříramenná svastika, roboti mající bodec na hlavě jako za doby Rakouska-Uherska měli na helmách, helmy nacistů z 2. sv. války...). Opravdu vizuální orgie násobené hudbou (při soubojích drsná rocková hudba a při citlivých sekvencích jemná klavírní či samotné housle). Film postapokalipticky ztvárněn, kde se mixují vynálezy z dob minulých i budoucíh. Film se ke konci snaží předat poselství o mírovém soužití na celém světě. Nádherné drama, které má tento rok mít pokračování. Již se moc těším! ()

Nautila

Megalomanská vizuální japonská protiválečná agitka, plná patetických dialogů a s neuvěřitelně okoukaným příběhem. Normálně mi takové věci ani nevadí, je-li ten vizuál řádně nabušený, ovšem tady toho patosu a příběhové neoriginálnosti bylo až moc. Vědecký pokus stvoří nové nadlidi, ti jsou strašně na lidstvo naštvaný a tak (sotva se probudí, už všechno ví, všechno znaj) jim vyhlásí válku se svojí novou 'golden army'. Tu na scénu přihopsá vylepšený hrdina "between light and dark", co ještě řeší problém identity, přesto to pak ale všechno srovná. A pak následuje strašně dojemný a poučný konec. No...tak zlé to zase není, ale je to delší než by bylo potřeba a s tím vizuálem to taky není nikterak originální. Prostě jen oživlé anime či herní video se skutečnými lidskými tvářemi. Je daleko více povedenějších sci-fíček na tohle téma. A hlavně méně nudných. ()

cariada

Předlouhý animovaný s prvky hraného filmu sci-fi blábol o nákém experimentu a boji, moc jsem se v tom nevyznal, ta animace mě dost rušila ve vnímání děje. Tohle není můj šálek kávy. ()

TomikZlesa

Možná to chtělo mín kecat a víc rubat, a nebo praávě obráceně. Casshern v sobě snoubí tolik ! žánrů a filmů, ať natočené před, nebo po, že jejich sepsání by možná vydalo celou A4. Bohužel očekávaný epos o velkém hrdinovy se nekonal, ale megalomanské pojetí snímku to plně vynahradilo. ()

tomtomtoma

Svým charakterem je to snad až zběsilé akční sci-fi. Svým obsahem moralizující temná vize budoucnosti, která apeluje na lidskost všech lidí a harmonický život v míru. Výsledkem je trochu kostrbatá, ale vizuálně silná podívaná. Je to sympatický pokus o sdělení svého pohledu na svět a idealistická výzva a víra v lidi a jejich pospolitý život. A tak povstává nadčlověk Casshern aliasTetsuja Azuma (Jûsuke Iseja), aby se pokoušel najít důvod svého znovuzrození. Z dalších rolí: jeho otec doktor Kotaro Azuma (Akira Terao), snažící se až fanaticky spasit sám sebe prostřednictvím záchrany své manželky Midori (Kanako Higuči). Dále Tetsuova láska od dětských let Luna (Kumiko Asô), její otec (Fumijo Kohinata), vynálezce zbraní, nesmlouvavý vládce Kamijo (Hideji Otaki) se svým nezdárným synem (Hidetoši Nišijima), či Akubon (Hirojuki Mijasako), muž vznešených cílů a krvelačné cesty, který je symboly přirovnáván k fašistům. Sympatický pokus, nejednoznačný výsledek, zajímavá podívaná. Více lidskosti, více skromnosti, více harmonie, více pospolitosti! ()

pakobylka

Pro mě absolutně nezařaditelný, ale o to působivější film. Přitom mně trvalo víc jak hodinu, než jsem dokázala přijmout tu neskutečnou stylizaci. Ale stálo to za to. Snové obrazy převážně apokalyptického světa budoucnosti se zdánlivě chaoticky střídaly a prolínaly, několikrát přerušené vyloženě komiksovou akcí - a hranice reality byla jen mlhavá. Proč lidstvo opakuje pořád stejné chyby, jak končí všechny války, kam člověka zavede nenávist, ale také zaslepená snaha změnit běh světa - i když původní úmysl je dobrý, jaký je smysl lidské existence. Věčná témata, předložená velmi netradiční formou. ()

Vignette

První dvě hodiny filmu byly výborný, tak na 4/5 *- úžasné akční scény (sem tam viditelné zrychlení pohybu postav jsem tvůrcům s lehkým srdcem odpustila) s dokonalou hudbou a atmosférou, co víc si přát... ale poslední půl hodina to poměrně dost zabila. Konec je nesnesitelně nastavovaný, všichni umírají a zase vstávají z mrtvých, moralizuje se... prostě po tak dobře rozehraném filmu jedno velké WTF. Je mi líto jenom kvůli konci snižovat na 3 *, takže si zase jednou zahraju na dobrou vílu.... :-) ()

mortak

Poslední myšlenky umírajícího vojáka v jakémsi konfliktu. Ano, takhle to vypadá v mozku zmanipulovaného vojáčka, který se od dětství hrál na supermanské samuraje ve stylu militantních a násilnických filmů a grafických románů. Otec se marně snažil vybudovat okolo něho ochranný štít, jenže žít svou rodinou a svou láskou je pro mlaďocha nezajímavé a musí jít do zbytečné války. A přece rodina a děti je jediné řešení zachraňující život, jak ukazuje závěr! Pro mě jeden z filmových DVD zážitků roku. ()

KatanaCZ

Tak tohle je opravdu těžce starvitelný kousek, je třeba velice bedlivě sledovat dění, pokud ne, nevíte absolutně co se děje. Samotnou podstatu jsem se dozvěděl až na konci filmu, byl jsem tedy v zásadě průběžně v jakési polonevědomosti. Chílemi se do příběhu vloudí opravdu nudné pasáže, ty jsou však na štěstí skoro vždy vystřídány něčím poutavým. Vizuální stránka je naprosto ÚCHVATNÁ (můj názor....), použitá kamera, grafika, barvy........WOW! ()

Radiq

Hranej film stylizovanej jak nějaká manga. Skoro každej záběr je v monstrózním prostředí a v atmosféře jakoby se vlnilo nějaké éterično. Je tam kombinace digitální (povedené) a snad i normální animace. Chvíli černobílé, pak zas krásně kontrastně barevné. Několikrát mi to připomnělo The Wall (který nemusím). Souboje a bitvy mají úroveň a přináší světlo do sajrajtů dnešních dní. Ani ty souboje ve vzduchu mi nevadí, protože je to sci-fi a ne nějaká středověká kung-fu legenda. Horší je to s dějem. Toho děje je totiž někdy až moc. Běží rychleji než myšlenka na právě probíhající orgasmus do mozku. A je nahuštěnější než litr mrdky ve špendlíkové hlavičce. Hodně věcí je tam k nepochopení a hodně věcí je tam asi trochu přehnanejch. Ale stejně se nemůžu ubránit pocitu, že je to skvělej film. Skvělej film, ale maximálně za tři hvězdičky. ()

okkac

Audiovizuální symfonie, kde si obraz i hudba zaslouží absolutorium, jenže to bych musel z příběhu i něco pochopit, proto jen 4*. ()

tom88

Najväčšia vizuálna žranica čo som kedy videl. Technické prevedenie snáť nemá konkurenciu , neuveritelný záber strieda ešte neuveritelnejší a moje oči dostali to čo si ani nezaslúžili. Takto rozmaznávať zrak a sluch snáť ani nie je zákonné. Spojenie reálnych hercov s CG prostredím je úžasné, to sa len tak nevidí. Na druhej strane ma obsah filmu až tak neuchvátil, aj keď film má myšlienku, no vyrozprávanie deja nie je zrovna prirodzené a je trochu chaotické. Niektoré zábery sú aj zdĺhavé a chvíľami nudia, film by mohol byť kratší a zaslúžil by nejakú polopatistickú alternatívu alebo remake. Herci ušli, akcie boli viac než fajn, no mohlo ich byť viac, ale zato boli doplnené coolovými efektami, ktoré sa len tak nevidia. Hudba bola chvíľami perfektná a neskôr sa zas nehodila. Škoda toho chaotického obsahu, keby mal film jednoduchší, priamočiary dej a s takýmto technickým prevedením, bolo by to za 5* a jeden zo skvostov svetového filmu. Celkový dojem z filmu (keď beriem do úvahy všetky zápory) je u mňa za 3*, no musím hodnotenie zdvihnúť za to čo som pred tým nikdy nevidel. Proste ma prevedenie totálne dostalo. 72% ()

Noviik

Pochybovali jste někdy nad tím, že Japonci jsou vizuální géniové? Pokud ano, tenhle film je dostatečná odpověď, že tomu tak skutečně je. Natočili vizuálně úžasný až dokonalý film, který i James Cameron závidí! Film sám o sobě je občas dlouhý, ale přesto má své kouzlo a hlavně zajímavé poslání. ()

matezzz

Velmi zajímavé sci-fi, ikdyž trochu moc japonské, ale i tak moc dobré. Vizuální stránka filmu je úchavtná, okouzlující, akčí scény příjemně zvláštní. Nejzvláštnější na filmu je IMHO vize budoucnosti, kdy vítězí totalitní režim. Proti ději, ve kterém je zakomponována romantická linie, vcelku nic nemám. Závěrečná myšlenka mě překvapila, nečekal jsem takové rozuzlení. ()

Liznic

Po vizuální stránce strhující film. Který stále nabízí něco nového, jehož jediná chyba je, že je až moc dlouhý. ()

ecceHOMMO

CASSHERN, futuristický počin japonskej kinematografie, kde žiadna iná kultúra by nedokázala takýmto spôsobom film natočiť.......a je to pastva pre oči....vizuálne fantastické, dejom trošku nezrozumiteľné ( v niektorých okamihoch som sa v spleti deja strácal ). S hlbokou myšlienkou, ktorej markantnosť sa prejaví až v závere.... ()

ivan_drago

Lehce zmatená post-apo fraška, s nádhernou stylizací a vizuálním zpracováním... Leč takové neosobité a rozhárané… Ale přes všechny moje výtky si film získal mou pozornost, znovu opakuji, nezapomenutelným vizuálem a výtvarnou stránkou… jsou to opravdu hody pro oči… Jednotlivé scény různě podbarvené, to vše proloženo krásnou animací, dále neuvěřitelná invence v podobě těch robotů, ale i lokací, které jsou prostě nádherné… ()

TO

Moderní, vizuálně bohatý styl. Silně působivá výtvarná stránka filmu využívá výrazové prostředky comicsu. Pastva pro oči, jejíž emotivní příběh nedokázal, s blížícím se koncem, udržet mou pozornost. ()

KitFisto

Ou tak tohle to je hodně zvláštní a netradiční filmeček a je hodně težké ho popsat. Skvělá hudba, vizuálně zajímavé, stavěné na hodně myšlenkách, děj se proplétá strašně moc a je težké se v něm orientovat. Jedinečně šílené. ()