Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

kaze

Hned na prvy pohlad je vidiet, ze film je ciro anglicky a to mam rada. Trochu mi Will pripominal Bridget Jones,ale myslim, ze Hugh Grant si zahral rolu, ktora mala hlbsi charakter. Skvely scenar a perfektny inteligenty humor !Zajtra si pojdem kupit knihu :) ()

Vazbič

Nádherně hřejivý film, který si bezesporu zaslouží plné ohodnocení. Čekal jsem průhlednej romantickej slaďák plný sentimentu, ale dostal jsem mimořádný a oprvdu vtipný snímek. Vrcholem je pak scéna kdy Hugh Grant s malým Marcusem zpívají Killing Me Softly. Víc takových filmů, prosím. ()

xkupka07

Tak to se trefilo do černého. Nikdo jiný by to nemohl tak zahrát(spíš by tam nikdo do té postavy nesedl), než Grant, celý duch filmu byl brutálně dokonalý. Vyváženost humoru a dramatu. A má slabost pro Rachel Weisz a happy endy :-) ()

kowalski

Jaj to byla paráda! Takový lepší Kid s B. Willisem, který mě chytnul za srdíčko. Mnoho scén jsem prožíval naplno našponovanej jak struna. ()

H4N1CK4

Po Lásce nebeské či Deníku Bridget Jonesové další britská komedie s Hughem Grantem, kterou jsem měla možnost shlédnout. Hugh zde hraje Willa, který nemusí pracovat, protože dílo jeho otce mu zajistilo dostatek peněz na celý život, a který má každý den rozdělený na jednotky (nákup cédéček = 2 jednotky, oběd = 3 jednotky, vytvoření rozcuchaného účesu = 3 jednotky...). Žije sám a vyhovuje mu to (sice svádí ženy, ale zanedlouho se s nimi rozchází), avšak do tohoto sebestředného způsobu života mu shodou okolností zasáhne chlapec Marcus. Upne se na Willa, chodí k němu domů, a přestože Will zpočátku není nadšený, postupně zjišťuje, že Marcus je jediný člověk, na kterém mu zaleží. To je asi tak ta hlavní dějová linie; krom toho jsme svědky depresí Marcusovy matky, chlapcovy šikany ve škole a Will se poprvé zamiluje. Hugh Grant podává skvělý herecký výkon - radost pohledět na jeho mimiku a výrazy - a ostatní herci zrovna tak. Tento film je dalším důkazem toho, že Britové točí nejlepší a nejvtipnější komedie! A hlavně JAK NA VĚC není jen bezduché dílko, ale obsahuje i nějakou tu myšlenku - třeba jak je těžké lišit se a jak je pohodlné být stejný jako ostatní... ()

RickyFitts

odvrácená strana britské kinematografie... Hughovi Grantovi odpustím všechno, ale ten kluk (stejně jako všichni ostatní v tomhle filmu) je nesnesitelnej... 2- za ten lepkavej happy-end ()

IBBY

...jak jsem jen na tenhle romantický filmový bonbonek mohla zapomenout?...H.G kterého bych si dokázala zamilovat (navzdory jeho snaze zprotivit se mi v téměř každé roli) úplně uvěřitelný scénář s úplně uvěřitelnými dialogy a úplně uvěřitelně zahrané...Nick Hornby ví co píše a bratři W. a W. vědí jak na věc... ()

arthur.22

Celkem milá romantická komedie se skvělým hereckým obsazením. Myslím, že ač ve scénáři chybí spousta věcí, které jsou v knižní předloze (což je logické, ne vždy je třeba točit tříhodinové filmy), nálada příběhu zůstala zachována. Co se humoru týče, britský standard. Ať si kdo chce co chce říká, mně se to líbilo. Ruku na srdce, kolik jste viděli romantických komedií, které jsou dojemné a zároveň v nich dvanáctiletí kluci zabíjí kachny v parku tím, že po nich házejí doma upečený chleba? ()

jandula00

Tak to je přesně ten typ filmů, které mám ráda. Není zde na první pohled patrný happyend a příběh není prokouknutelný hned od samého začátku. Moc se mi líbil výkon Nicholase Houlta a mé oblíbené Toni Colletee, která představuje ne zrovna prototyp ideální matky. Nejedná se o klasickou americkou romantickou komedii, které bývají často přeslazené a plné očividných vtipů a proto si myslím, že About a boy stojí rozhodně za zhlédnutí. ()

Darth Vader

Romantická komedie vyhýbající se veškerému životnímu klišé. Hugh Grant ztvárnil roli -hovnoděláče- naprosto dokonale a já se nejednou nahlas rozchechtal (koukal jsem na film ve vlaku). Opravdu velká oddychovka, která vás hodí do pohody. Co bych vytknul je výběr herce na malého Marcuse. Nezlobte se na mě, ale ten chlapec měl tak škaredý kukuč až to nehezké bylo...:) Nicméně na skvělé sobotní odpoledne je to jasná volba. ()

zahadum

Inteligentný scenár ktorý sa ani na okamih nestráca sám v sebe, Hugh prekvapivo konečne hercom ( celkom slušným ) kopec sarkazmu...presne dávkovaný romantický cukor..výborný herecký výkon mladého Markusa...poctivé 4 hviezdičky pre veľmi príjemný film o loserovi ktorý mal dokonalú prácu :) hláška filmu: vyberáš 10 % od koledníkov ? len ked ich chytím :)))) ()

bllm

Na romantickou komedii překvapivě dobrý a pěkný příběh. Pátou hvězdičku dávám za skvělý výkon Nicholase Houlta. A taky je to asi jediný film, kde mi Hugh Grant připadá pořádně sexy. ()

Bozvav

Asi chápu, co tím chtěl básník říci, ale děsný neherecký výkon celoživotního sobcě Granta mne spíše iritoval. On nehrál, on tam prostě byl a ostatní se taky moc nepřetrhli. ()

Pradlík

Film o tom jak Hugh Grant obcas trefi nejakou dobrou hlasku ale jinak sebou nechava manipulovat malym hnusnym spratkem a socialni hipisackou. Na konci nastalo velke prekvapeni kdy vsichni byly stastni, mama se nezabila, Marcus prestal bejt looser, Will chodil s Rachel... jake prekvapeni! jediny stastny okamzik ktery k memu zklamani nenastal bylo, ze ta kachna nevstala z mrtvych a nesezrala ten chleba... Vubec nechapu co na tom vsichni vidi. Ma tohle Hugh za potrebi??? ()

merigieren

Není to zrovna nejvtipnější komedie, ale dokáže si člověka k sobě připoutat, aspoň na chvíli. Jeden povaleč, co má systém v povalování se, je objeven jedním klukem, co má rád sou sebe vraždící se matku. Je to docela zajímavé. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)