Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Yardie

Sice Hugha moc nemusím, ale koukl jsem se. Film je docela vtipný, konec trošku přeslazený, ale nevadí, to se dalo čekat. Malý klučina je tak na zabití, až je roztomilý. A Hugh zahrál opravdu sympaticky. Je to příjemný snímek, občas jsem se fakt docela zasmál a celkově dobrý. Byl jsem příjemně překvapen, stojí za kouknutí! Howgh! ()

dehlie

hugh grant je dobrý herec, role slobodných playboyov mu vždy sedeli, toni collette a jej herectvo ma nikdy nenudia a ešte keď sa vo filme objaví nadherná rachel weisz, čo si viac priať. ()

gocatgo

Příjemná komedie s perfektním Grantem, vtipným Houltem a extrémně protivnou Toni Collette. Grant měl ale zůstat tím povrchním bohémem, ten sladký konec se moc nehodil. Ale aspoň že si našel jinou matku než tu Marcusovu. 50% ()

peto580

Je to paradna anglicka komedia s umiernenou strankou romantiky. Docela inteligentne a hlavne NENI tam ten priblby sentiment ktory sa pcha dnes asi vsade. Dalsie velke plus za Hugha. Uprimne v takej roli som si ho nevedel predstavit ale prekvapil nad ocakavania. ()

Martin_W

Romantická komedie, která se opravdu povedla. Granta jsem nikdy úplně nemusel, ale v tomhle filmu mi jednoduše sedl. Ostatní herci byli taky skvělí, hlavně Nicholas Hoult aka Tony ze Skins, tady ještě "za mlada". Určitě ještě někdy rád zhlédnu. 85% ()

fredisek

Nemám rád finále amerického typu, kdy jsou všichni šťastní, usměvaví, spokojení (budou i za deset minut?). Ovšem občas člověk film s tak optimistickým koncem potřebuje. Žádný veliký zázrak, ale nadprůměr každopádně. ()

kritiklon

Podle mě se tento film vymyká z konceptu klasických, amerických, romantických filmů a jde si svoji vlastní cestou. Což je velmi dobře protože Weitzové nám neservírují stokrát ohranou písničku. Mělo to pár much a slabších míst ale jako pokus se odprostit od kýčovitého kliše, zůstává tento film stále velmi kvalitní. 4* za 74% ()

MnamBuchta

Velice příjemný film, ve kterém září skvělá chemie mezi hlavními dvěmi postavami. Nicholas Hoult je tu strašně mladý, ale to mu nepřekáží zde podávat výborný výkon. Celé je to svěží, vtipné, smutné a hlavně to rychle odsýpá, takže vám nebude připadat, že je zde něco navíc a nebo něco co by tu překáželo, vážně skvělý FEEL-GOOD filmek, který možná není nejoriginálnější, ale mě to stačilo. DOPORUČUJU 8/10 ()

maty39

Will má skvěý život. Jeho jedinou starostí je co koupit za hudbu, kde jíst, na co koukat v TV a kde co nejsnáze ulovit nějakou povolnou slečnu. Závidím mu ;-) ()

kecinzer

Moc nerozumím tomuto anglickému humoru, ale i přesto měl tento filmek něco do sebe a občas jsem se báječně bavil. ()

halogan

Příjemný film, ale spíš mi to připadalo jako dlouhý díl nějakého seriálu. Chyběla mi na tom nějak ta filmovost a lepší uzavření děje. ()

A. Murray

Sranda v tomto filmu byla, ale příběh za moc nestál. Ze začátku se zdálo že to bude good, ale později to příběh potopil a to hodně. ()

Phillo

Zo začiatku komediantský Fight Club evokujúca, no ku koncu hlavne svojská a inovatívna „komédia“ so spochybniteľným príbehom. Za krásny úsmev a hrejivosť na konci sa jednoducho všetko (nelogické) skryť nedá. Aj keď vykreslenia školského prostredia a charakter Grantovej postavy je dokonale prepracovaný. Škoda potom tých detailov, ktoré sú síce pekne ukryté, no s uplynulým časom postupne vychádzajú na povrch. Ale na zlepšenia nálady (takmer) dokonalé. 85% ()

El Loco

O tento film (u nás premietaný pod názvom „Ako na vec“ – opäť si z nás miestne distribučné spoločnosti vystrelili...) som v minulosti niekoľko krát zakopol, no akosi som sa nevedel odhodlať k jeho pozretiu. Hovoril som si, Hugh Grant v romantickej komédii, to snáď zase nie, veď ten už musel vyčerpať zo svojej stereotypnej roly „sympatického heartbreakera s modrými očami“ úplne všetko (hlavne vo výborných úlohách v FOUR WEDDINGS AND A FUNERAL a v LOVE ACTUALLY)...K jeho zhliadnutiu som sám seba presvedčil až po tom ako som pár mesiacov dozadu dostal k parádnemu soundtracku od Badly Drawn Boya (especially SILENT SIGH...). A hľa, bol som veľmi milo prekvapený...táto kombinácia záletného starého mládenca Granta, mierne šibnutej hippiesáčky Collette, očarujúcej Weisz a výborne hrajúceho Houlta povýšilo celuloidové spracovanie Hornbyho diela medzi TOP kúsky žánra nazývaného ako „romantická komédia“...Proste Briti vedia, ako na vec...:-)....P.S. Vsadil by som stovku na to, že Carter Bays a Craig Thomas sa pri vytváraní charakteru Barneyho Stinsona z HIMYM nechali inšpirovať aj Grantovým Willom... ()

Kratoc

Nechci říkat, že Hugh Grant je zárukou příjemného, citlivého humoru, ale je opravdu velký rozdíl mezi americkým a britským přístupem. Životní situace hlavního hrdiny, který si jenom užívá a proplouvá životem od ničeho k ničemu je krásně zahraná a zrovna Hugh Grant je pro takovou roli jako dělaný (a vlastně se už v několika podobných rolích ocitl). Malý Nicholas Hoult hraje velmi dospěle. ()

RomanHyde

Inteligentní, svěží, lehká komedie, kde je vše na správném místě.. včetně herců.. Hugh Grant snad nikdy více nezapadnul do role a dostal zde velký prostor pro to, aby opravdu hrál, né pouze střídal svých pár ohraných úšklebků. O to více si cením tohoto dílka, protože i v něm najdete momenty, které zahrají na vaší hlubší strunu a možná leckdy nastaví zrcadlo. Jak na věc je výborný film, pro mne veliké překvapení. ()

Mortemiss odpad!

Jako komedie mi nepřipadalo. Zbohatlý čtyřicátník, který získává prachy za svoje ohrané vánoční písničky narazí na kluka, který ho v jednom kuse vydírá, pronásleduje a buzeruje. Tneto kluk však za nic nemůže, protože jeho matka je pošahaná kráva s depresemi a sebedestruktivními sklony. Chlapeček má v úmyslu dát svoji maminku dohromady se zbohatlíkem, ale když ani jeden druhého nepřitahuje, přestane otravovat. Později se se Will zamiluje do matky, jejíž syn je spolužák Marcuse a asi je dosti nepředvídatelné, že zmíněný syn nemá zrovna v oblibě Marcuse. Naštěstí film po 101 minutách končí s happy endem. ()

Kervorkian

Pretože vegetariánky sú väčšinou hipisáčky so sklonmi k samovražde a neschopnosti viesť rodinu. To by som prežil. Pretože keď si to tá vegetariánska hipisáčka uvedomí, tak bez mihnutia oka zmení svoj štýl a pôjde do McDonaldu. Ale ok, čert to zober. Ale čo to malo znamenať? Samozrejme na konci, aby sa intelektuálne ukázalo, že aj (pseudo?)punkové dievča je schopné tráviť normálne čas, tak ju prikmotria k rodinnej večery. Jedna prázdna fráza strieda druhú. Ale nech nie som len kritický, je pekné ukázať, že padať človek nemusí sám. ()

stage.x

V podstatě jsem byl mile překvapenej a ani mi nevadilo, že se to všechno bralo tak hopem a milion věcí se přeskočilo, poňáč to hlavní tam bylo. Ale sakra jsem jedinej, komu to finále na školním představení přišlo uplně tragický a vůbec se toho filmu nehodilo? A kde se sakra vzalo na začátku jméno H.J.Osment??? Proč tam nenechali původní verzi z knížky a to M.Culkin? Jakožto velikej fanda N.Hornbyho mi tyhle detaily celkem vadily. Ok nebudu hnidopich a 80% je zaslouženejch. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)