Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Verdell

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Neodolatelný Hugh Grant stejně jako ve všech ostatních komediích, kde hrál. Nicholas Hoult sice v této roli ještě moc krásy nepobral, ale jinak na mě působil celkem charismaticky (kromě scén na začátku, kde bez pozvání chodí ke Grantovi domů a otravně dlouho zvoní). U mnoha scén jsem se i slušně pobavila (na schůzku přišla převlečená za yettiho apod.). Rozhodně dávám pět hvězdiček! ()

Alenuch

Moc příjemný film. Hugh Grant se tu zbavil svého obvyklého image koktajícího plachého romanticky založeného chlapce (i když nic proti jeho Edwardu Ferrarsovi v Rozumu a citu!) a jeho ironické vnitřní komentáře jsou opravdu vtipné. Přestože příběh o polepšení sobeckého hajzlíka prostřednictvím divného kluka mohl zadělat na slušnou dávku patosu, tenhle film se mu naštěstí zdaleka vyhnul a vše plyne příjemně, nenásilně a zároveň uvěřitelně. Jako bonus tvůrci přihodili krásnou Rachel Weiszovou, kvůli které by se jistě rád napravil leckdo. ()

lapaix

Překvapivě inteligentní a vkusná komedie s překvapivě skvělým Grantem, který se (konečně) ukázal jinak, než jako koktající modrooký moula. 80% ()

lineker

Nevím, ale asi mne trochu uškodilo, že jsme četl Hornbyho knihu a měl trochu přehnaná očekávání. Rozjezd byl slušný,ale jak se z Granta stává stále uvědomělejší,slušnější a spolehlivější člověk, tak to u mne aspoň ve filmovém zpracování získávalo punc stále větší nudy. ()

Icewalk

Skvělý film, hudba, příběh. Můj oblíbenec, Hugh Grant zkušeně ztvárnil jsou roli v tomto filmu. Režie samo sebou také vynikající. 80% ()

Martin_K.

Hugh Grant a jeho výrazy mi obvykle nesedí, ale do tohohle filmu a téhle role poměrně dobře zapadá. Postupné prolínání životů Willa a Marcuse působí naprosto přirozeně, přestože v běžném životě by byla podobná situace nanejvýš neobvyklá. Za skvělou atmosféru Anglie hvězda nahoru. ()

ferda12

Hugh Grant tento film pozvedl do výšin nebeských. Nečetl jsem knihu, ale námět je úžasný. Zasmál jsem se opravdu hodně. ()

Rathe

Neuvěřitelně zajímavá dramatická komedie, kde Hugh Grant konečně podal skvělý herecký výkon. Herci hráli přesvědčivě všichni a příběh je originální. Asi si přečtu i knížku. ()

MisaP3

Hugh Grant nepatří k mým oblíbencům, ale v tomhle filmu byl skvělý. Vlastně, celý tenhle film j skvělý. Parádně zapletený, vtipný, poučný... Každý si v něm něco najde a po svém si to vyloží, protože tenhle film je o životě - problémech, starostech, vypráví o nich sice s nadsázkou a humorem, ale pravdivě. ()

Tereza11

Konečně nějáký film, kde u mě Grant opravdu zazářil...Líbilo se mi že to nebylo přeslazené jak sem u filmu s mím zvyklá, inteligentní scénář a Marcus ten je prostě boží... ()

Whiterose

Ach, já tuhle hořkou komedii opravdu miluji. Je to hodně dobré a hodně vtipné, ale nejlepší je právě to, že za každým vtipem cítíme hořké bodnutí. Je tu moc hezky provedeno postupné proplétání osudů a stejně brilantní je také pomalé tání hlavního hrdiny. Jeho pozvolné přátelství se zakomplexovaným klukem je nenásilné a vlastně i dojemné. A tím se dostávám k představiteli hlavní role - král všech svobodných mládenců a proutníků, božský Hugh Grant, je tady v životní formě! Sledovat jeho postavu je pastva pro oči. Ten přerod z "ostrova Ibiza" v cíťu, který se s kytarou v ruce klidně znemožní na školním představení, je famózní. Hugh je opravdovým králem romantických hrdinů a od tohoto filmu i těch, kteří jsou romantičtí jenom tím, jak jsou krásně zkažení. Moc povedený film a další důkaz toho, že britský humor je nepřekonatelný. ()

Oxytocin

Hugh Grant ve svém zázemí, postojích a chování v protikladu samoživitelky a jejího kluka. Film plný cynismu a ironie. Přeci jen první půlka je velmi slušná. Když dnes slyším "killing me softly", tak bych vraždil. Nejen toho kluka, ale hlavně jako smažku vypadající T.Collette. ()

splaty

Sice happyend, ale zajímalo by mě, zda by tomu bylo tak i ve skutečnosti. Zda by psychicky nemocná matka, jednou nohou na onom světě, opravdu dokázala synovi nezničit život takovým traumatickým zážitkem po příchodu domů, který mu připravila. Je mi líto, že jsou na světě děti, které se snaží dělat zoufale činy pro nejbližší, jen aby neodešli na druhý břeh. Myslím, že dítě s takovouto zkušeností je poznamenáno na celý život. Zvlášť když se příznaky v podobě neustálého pláče vracejí.. role Granta eskaluje v příjemně uvědomělého dospěláka. ()

Sejkorka

Jednoznačně do oblíbených. Na rozdíl od Američanů dokážou Briti ukočírovat dojákovitost romantických komedií, takže, i když je hepyš, člověk neposmrkává do kapesníků a baví se do poslední vteřiny. Občas i během sledování titulků, viz např. 4 svatby a 1 pohřeb, což je pro mne kultovní film. A právě zde hraje můj oblíbenec Hugh Grant, kterému podobné role vyloženě sedí. Řekl bych, že nejlépe. Skvělý je Nikolas Hoult (hraje v X Menech, nepamatuju si, jak se ta postava jmenuje ...). A taky Tomi Collette ( nominace Academy Awards 2000 -Šestý smysl - Vedlejší herečka) A taky Rachel Weisz ( Oskar 2006 -Nepohodlný - Vedlejší herečka) Vůbec jsem si nevšiml Natalie Teny (Nymfadory Tonksové z Harry Pottera). Vylučovací metodou mi vychází, že to byla ta starší spolužákyně s kroužkem v nose (Eva ??) , do které se Marcus zamiloval. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)