Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Pauliii

Když srovnám film s knihou, na více jak tři hvězdičky to nemá, bohužel. Kniha byla pro mě zážitkem o moc větším. ()

Wolvie

Krásně cynický Grant,nádherná Rachel,vytříbený scénář.Jak na věc je fajn film,který si vždycky rád dopřeju,jen mám pocit,že ze mě pokaždé moc rychle vyšumí.Ale vzhledem k tomu,že takhle rychle vyšuměl už asi šestkrát,nemůžu si zas tak moc stěžovat :-) ()

zelda82

Aneb jak I dont give a fuck Hugh Grant adoptoval dvanactileteho podivina, zachranil jeho matku od sebevrazdy a poridil si zivot. ()

Rathalos

Hugh Grant a Nicholas Hoult v skvelej romantickej dramedy s vybornymi hereckymi vykonmi a krasnym pribehom,jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

Barak

Hugh Grant překvapil a ta role mu vážně sedla. Hodně milá, zábavná, vtipnými výroky lemovaná, a chytrá komedie - oni ho na to podium vážně pustili.... :) ()

pepa3rd

Tento film napsrosto otočil můj phled na Hugh Granta. Do té doby jsem ho viděl jen jako nesměloho ušlápnutého chlapíka, kterému vesměs v těch romantických komediích ani nepřeju nic dobrého. Ovšem tato figura drsného a tak trochu cynického playboye, kterého zajímá na světě jen jedna jediná osoba - tedy on, mu sedla skvěle. Co ale oceňuji nejvíc je skutečnost, že ani po jeho (nutném) "prohlédnutí" film neztrácí na tempu a zachovává si stále stejně příjemnou atmosféru. 80 % ()

Lipi21

90% REŽIE / Paul Weitz, CHris Weitz: ***** KAMERA / Remi Adefarasin: *** SCÉNÁŘ / Nick Hornby (román), Peter Hedges: ***** (výborná zábava, skvělá, milá komedie) HERCI: ***** (velkolepá show charismatického Hugh Granta) HUDBA / Damon Gough: *** ()

cogi

Egoistický, samolibý ... tento typ role podle mě Hugh Grantovi víc sedí než ty slaďárny, co natáčel ze začátku kariéry ... báječně tady vynikla jeho temná stránka ()

-soch-

Konečne aspoň troška atypickejší film s Hughom Grantom, a nie zasa normálna romantická komédia. Aj keď, Štyri svadby a jeden pohreb to asi neprekoná. V slovenskom znení: JOZEF HOLEC, TOMÁŠ HALLON, RENÁTA RUNDOVÁ a iní. Réžia slovenského znenia IVAN PREDMERSKÝ ()

siloalampa

Chytré, veľmi vtipné, úprimné a rozprávkové, čo však bolo v tomto prípade nevyhnutné... Veľmi príjemná záležitosť do depresívneho upršaného dňa. ()

..Anya

Jak na věc vidím už podruhé. Smutné je, že jsem si to uvědomila asi až po čtvrt hodině jeho sledování. Svým způsobem vtipnej film, ZAJÍMAVEJ A NETYPICKEJ NÁMĚT, dobří herci, cynickej pohled Hugh Granta a to všechno v jednom. Prolnutí dvou naprosto odlišných světů vyúsťující v bizarní situace - "I´m bloody Ibiza". Jen jako komedie mi to přišlo velmi slabé. A očividně nejde o trhák, který by se člověku vžil do paměti. ()

cerbygerby

No kdyby tu nehrál Hugh Grant tak bych si tento film nejspíš ani nepustil. No a kdyby tam fakt nehrál tak je to průměrné drama, kterých je spoustu, ale s Grantem se zvišuje kvalita nejméně o jednu hvězdu automaticky, tedy aspoň u mě... a tento film tomu taky odpovídá. HUgh jako bohatý týpek si užívá života po kopačkách co dostal, až do té doby co mu skříží cestu malý kluk, který se mu vetře pěkně pod kůži. Celkově tedy hodnotím 4* ()

Jajar

Báječný Grant a hodně zajímavá zápletka, jinak mě to ale moc neoslovilo. Ze začátku sem se skvěle bavil, ale poslední půlhodinku už sem čekal, kdy bude konec. A to dítě mě štvalo (ani ne tak role jako spíš herec). ()

kluzo

Grant obvykle přehrává, tak ho moc nemusím. V tomhle filmu byl výjimečně kultivovaný a normální. Pěkný nenásilný scénář bez zbytečného patosu a většiny klišé vlastních tomuto žánru. ()

chrispe

Druhá půlka filmu pokulhává za tou první. Přesto si dovolím říct, že je to pro mě nadprůměrný snímek a nechce se mi dát jen tři hvězdičky. Navíc... já Granta vážně můžu a malej Nicholas Hoult hraje toho podivnýho kluka parádně. ()

Biopler

Hugha mám rád a táto rola mu opäť raz sadla. Príjemný filmík so známou kostrou príbehu. Štval ma hlavne scenár, ktorý nie je zďaleka hláškový a humorný, a ktorý by okukanému námetu mohol pomôcť. Neviem čo tak zvyšných užívateľov berie na tomto filme. Asi Rachel Weisz. ()

horovska

Tak takovouhle nasládlou limonádku bych od Angličanů nečekala. Sladkobolné, předvídatelné, trapné. Ale Hugh Grant dělal, co mohl. A já také, abych to nějak vydržela až do správného morálního rozhřešení.... ()

Kingjiri

Dramedy s převládajícím množstvim dramatičtějších / nekomediálních scén, která mi moc neřekla, protože jsem v ní nebyl schopnej najít nějakej zajímavejší motiv. Prostě na mě působiila až moc dojmem "ze života obyčejných lidí". Jestli něco můžu vyzdvihnout, tak je to slušný herecký obsazení. To je asi taky všechno, co jsem pár dní po projekci schopnej napsat, což hovoří samo za sebe. Dvě silnější hvězdy, za pár let dám možná ještě jednu projekci, a třeba přijdu na to, proč je hodnocení tak vysoký. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)