Michael pracuje v aukční síni Sotheby´s. Miluje dívku Ginu a chce si ji vzít. Gina se ale nápadně distancuje od své rodiny. Michael si tedy najde sám podnik jejího otce, restauraci a bar The La Trattoria. Tam se k němu všichni hned chovají moc přátelsky, vědí, kdo je, otec ho seznámí s dalšími příbuznými. Hned by ho rádi taky zatáhli do různých kšeftů, ale Michael se z toho pohotově vyvlékne. Když se to Gina dozví, je z toho zoufalá, a vysvětlí Michaelovi, že všichni včetně jejího otce jsou kriminálníci a mafiáni, a varuje ho před nimi. Michael na to moc nedá, ale hned příštího dne zpozoruje, že mafie se už po špičkách začíná vkrádat do jeho života. Najednou fungují věci, které dřív nefungovaly, atd. Největší překvapení ale zažije, když se na jeho aukci objeví znenadání příšerný obraz syna jednoho z mafiánů, který má Michael vydražit za padesát tisíc... (TV Nova)

Trailer

kingik

Komedie nejen pro mafiány a hlavně o mafiánech drží vysoké karty v hereckém obsazení a šikovné nápaditosti, která ovšem není nijak ohromující. Je fakt, že Hugh Grant a James Caan je tandem, který opravdu pobaví a když se přidá provokativně milá Jeanne Tripplehorn, tak je o zábavu postaráno. Není to sice žádný skvost v žánru komedie, ale patří to k tomu lepšímu, co se za poslední roky urodilo. Mé hodnocení: 60% ()

MickeyStuma

Jako zaměstnanec aukční síně požádáte svou dívku o ruku, čímž následně zjistíte, že pochází z mafiánské rodiny, která toho následně využije pro praní špinavých peněz. Jak byste s takovou situací naložili? Romantická komedie se zajímavými zvraty, avšak ne úplně tlačící na pilu v humoru. Satira? Karikatura? Parodie? Od všeho trochu. "Malá laskavost, malá lež a jsi jejich!" Gina takto varuje Michaela, který vzápětí pozná, jak pravdivá slova to byla. Že jde v podstatě o gangsterský příběh tvůrci diváka upozorňují docela fikaně. Jakmile se ve scéně z baru objeví tvář Joela Viterelliho, každému znalci gangsterských filmů musí být okamžitě vše jasné. Snímek se bere vážně i s odstupem humorně a v tom je právě asi ten největší problém. Stala se tím tak docela těžkopádní záležitost vedoucí diváka k nerozhodnosti, jak k takovému snímku má přistupovat. Satirických scén je víc než dost, ale vyloženě k pobavení poskrovnu málo. Snímek tak spíše vyvolává jednoduchý odpočinkový dojem, při kterém se nemusí nijak složitě přemýšlet. Po vcelku úspěšném snímku 'Notting Hill' (1999) bylo u Hugha Granta očekáváno něco podobného, však chyba lávky. Jiný film, jiný koncept zábavné atmosféry, rovná se spíše zklamání z daného diváckého očekávání. Ale třeba snímek časem uzraje. Kdo ví. ()

BoPo

Mafiánske prostredie sa stalo nie len vďačným miestom pre ambiciózne filmy, ale aj pre komédie. Toto je jeden z tých podarenejších pokusov. Účasť Jamesa Caana dodáva určitú očakávanú nostalgiu a Hugh Grant znova pridáva svoju dávku roztržitosti, tentoraz v primeranej forme. Aby sa bolo na čo pozerať, tak od toho tam máte Jeanne Tripplehorn. Takže ak máte chuť na mafiánsku oddychovku, môžem s kľudným svedomím odporučiť. ()

Necrotongue

Když si teď znovu projíždím filmy s tématikou organizovaného zločinu, došlo i na Mickeyho a bavil jsem se stejně dobře, jako když jsem ho viděl před několika lety. Jasnou hvězdou filmu je pro mě James Caan, který hraje svého mafiána s naprostou lehkostí a přitom absolutně přesvědčivě. Snímek mě dokázal mnohokrát rozesmát a je jen škoda, že tvůrci nechali několikrát zajít humor až do trapnosti a nedokázali se vyhnout ani přeslazenému závěru. Kromě těch několika detailů jsem byl každopádně spokojený. ()

natalie15

Tak túto komédiu zbožnujem, pretože som sa smiala od začiatku dokonca a bolo mi jedno aké absurdné situácie tam boli - proste komédia s veľkým K! :-) Hugh Grant je super ako Mickey ktorý che zabaliť mŕtvolu do mikroténového sáčku, James Caan je ako otec Giny tiež úžasný, mafiánska rodina podarená, Jeanne Tripplehorn príjemná a celkovo je to taká oddychovka, pri ktorej ma už v strede filmu bolela od smiechu bránica. ()

• Hugh Grant si počas natáčania vyslúžil od Jamesa Caana prezývku Whippy, podľa Whippeta, anglického plemena psov, ktoré sa dosť trasú. (m.a.t.o.)
  • Kapela v steak house hrá upravenú pieseň "La Strada" od Federica Felliniho, ktorá bola zároveň titulnou piesňou filmu. (m.a.t.o.)
  • Prezývka jedného z gangstrov je Tony Dvojprsťák. Rovnaká postava sa objavila aj vo filme Likvidátor (1996). Zaujímavosťou je, že Tonyho Dvojprsťáka tam hral Joe Viterelli, ktorý v tejto snímke stvárňuje Vinnieho D'Agostina. (m.a.t.o.)