Michael pracuje v aukční síni Sotheby´s. Miluje dívku Ginu a chce si ji vzít. Gina se ale nápadně distancuje od své rodiny. Michael si tedy najde sám podnik jejího otce, restauraci a bar The La Trattoria. Tam se k němu všichni hned chovají moc přátelsky, vědí, kdo je, otec ho seznámí s dalšími příbuznými. Hned by ho rádi taky zatáhli do různých kšeftů, ale Michael se z toho pohotově vyvlékne. Když se to Gina dozví, je z toho zoufalá, a vysvětlí Michaelovi, že všichni včetně jejího otce jsou kriminálníci a mafiáni, a varuje ho před nimi. Michael na to moc nedá, ale hned příštího dne zpozoruje, že mafie se už po špičkách začíná vkrádat do jeho života. Najednou fungují věci, které dřív nefungovaly, atd. Největší překvapení ale zažije, když se na jeho aukci objeví znenadání příšerný obraz syna jednoho z mafiánů, který má Michael vydražit za padesát tisíc... (TV Nova)

Trailer

T2

Dejovo to zostalo niekde na pol ceste aby to mohol byť ako taký komediálny zážitok s prvkami ako že čierneho humoru. Niektoré komické nápady boli fajn ale konečný efekt vtipnosti nesplnili aspoň teda mňa minimálne nerozosmiali tak ako by mali. ║Rozpočet $75miliónovTržby USA $33,864,342Tržby Celosvetovo $54,264,342║ dosť prešvihnutý rozpočet na takýto tip komedie, hádam nedali Grantovi 20milionový honorár ()

Shit

Dobrá komedie s výborným Hughem Grantem a skvělým Jamsem Caanem. Sice je to celkem typická romantická komedie, ale já jsem se u toho výborně bavil a to i když celej příběh je docela snadno předvídatelnej a se scénářem se tenhle film taky moc často nepotkával, ale to zase vynahradili další heci jako Janne Tripplehorn nebo Burt Young, takže se jedná o celkem zdařilou romantickou komedii, u který jsem se víc bavil než nudil ()

tron

„Prepáčte, že je môj syn taký výbušný. Ale je to umelec. Chápete.“ Napriek podarenej zápletke o rodine, akú si nevyberáš, je na tejto snímke paradoxne najzaujímavejšie striehnuť na okamihy, v ktorých sa mihne niekto z mafiánskych počinov (James Caan alias Sonny Corleone z KRSTNÉHO OTCA, Joe Viterelli z mafiánskej paródie ANALYZUJ alebo niekoľko kusov z výborného mafiánskeho seriálu Sopranovci). Inak skôr priemer, mínusom je tiež Hugh Grant, ktorého mám rád a pokladám ho v civile za formáta, ale vo filmoch mi od neho sedia skôr hajzlikovejšie typy (AKO NA VEC, DENNÍK BRIDGET JONESOVEJ) a nie zamilovaní hanbliví Briti. Naopak, poteší Jeanne Tripplehornová (ktorá zaujala už v ZÁKLADNOM INŠTINKTE, pretože v ňom ukázala zo všetkých najmenej), dialógy sem-tam odsýpajú... ale na mňa snímka nikdy príliš dobre nefungovala a pravdupovediac ma dosť nudila. ()

monolog

Vtipná mafiánská zábava, kde se střetávají dva naprosto rozdílné světy a tak je od začátku jasné, že Aristotelova tragická struktura (expozice> kolize> krize> peripetie> katastrofa) nutně musí nastat, přestože to je komedie a s trošku jiným významem, než původně Ari zamýšlel. Některé vtípky dělající si srandu z klasických klišé mafiánských filmů (třeba požár v Sotheby's, mluvení atp.) jsou dokonalé a majitel galerie Hugh Grant s tím svým upjatým nešikovným minimalismem jde krásně do kupy s Caanovým uvolněnějším mafiánským bouchačem (kterýho si naštudoval už v Kmotrovi). S blížícím se vyvrcholením sice humor trochu ztrácí dech, ale přesto není vůbec špatný (třeba scény s umělou střelbou a výměnou košile mě dostaly). No a Jeannie Tripplehorn, přestože zase v tolika filmech nehrála, tak si mě dokáže získat všude. Přesto si myslím, že nejlepší je první přibližně půlka, než umře jeden talentovaný malíř s nadějnou kariérou. Nejlepší je, že spousta vtipů má i pointu a některé vtipy dají vzniknout jiným. Zábavná komedie pro celou rodinu a to i když se tam střílí a teče krev. ()

gudaulin

V záplavě romantických komedií tvoří Mickovy modré oči lehký nadprůměr a podobně se dají označit i v rámci filmografie Hugha Granta, který na sympatické, bezelstné tvářičce založil svou hereckou živnost. Humor je přitom v podstatě tuctový, rozhodně nečekejte nějaký originální nebo dokonce intelektuální zážitek. Na druhou stranu, i když snímek evidentně cílí na masové publikum, dokáže se vystříhat trapností, vulgarit a lacinosti typických pro zámořskou tvorbu. Největší plus přitom představuje obsazení, kdy role mafiánů v lehkohumorné hříčce hrají herci, které známe z krvavých mafiánských dramat a zároveň dokonale zapadají do představ, jaké my diváci máme o členech mafiánských klanů. Asi nejlepší trefou je James Caan v roli mafiánského otce nevěsty. K opakovanému shlédnutí sice tenhle kousek nevybízí, ale jedno shlédnutí neurazí. Celkový dojem: 55 %. ()

• Väčšina hercov, ktorí si zahrali v tomto filme, sa objavila aj v seriáli Sopranovci (od r. 1999). (m.a.t.o.)
  • Prezývka jedného z gangstrov je Tony Dvojprsťák. Rovnaká postava sa objavila aj vo filme Likvidátor (1996). Zaujímavosťou je, že Tonyho Dvojprsťáka tam hral Joe Viterelli, ktorý v tejto snímke stvárňuje Vinnieho D'Agostina. (m.a.t.o.)
  • Kapela v steak house hrá upravenú pieseň "La Strada" od Federica Felliniho, ktorá bola zároveň titulnou piesňou filmu. (m.a.t.o.)