Michael pracuje v aukční síni Sotheby´s. Miluje dívku Ginu a chce si ji vzít. Gina se ale nápadně distancuje od své rodiny. Michael si tedy najde sám podnik jejího otce, restauraci a bar The La Trattoria. Tam se k němu všichni hned chovají moc přátelsky, vědí, kdo je, otec ho seznámí s dalšími příbuznými. Hned by ho rádi taky zatáhli do různých kšeftů, ale Michael se z toho pohotově vyvlékne. Když se to Gina dozví, je z toho zoufalá, a vysvětlí Michaelovi, že všichni včetně jejího otce jsou kriminálníci a mafiáni, a varuje ho před nimi. Michael na to moc nedá, ale hned příštího dne zpozoruje, že mafie se už po špičkách začíná vkrádat do jeho života. Najednou fungují věci, které dřív nefungovaly, atd. Největší překvapení ale zažije, když se na jeho aukci objeví znenadání příšerný obraz syna jednoho z mafiánů, který má Michael vydražit za padesát tisíc... (TV Nova)

Trailer

lennyd

Michael Felgate (Hugh Grant), pracovník z aukční síně se zamiloval, a chtěl by se s krásnou Giny (Jeanne Tripplehorm) oženit. Ale aby si ji mohl vzít, musí nejdříve přesvědčit jeho otce (James Caan), mafiánského bosse, že se o Ginu dokáže postarat. Ale nebude to mít lehké ... Ha, Hugh Grant v romantickém filmu. Jak originální - začínám mít na něj podobný názor jako DjKoma - už mi nepřijde ani sympatický (navíc, (dle bulváru), má Hugh Grant ke svým romantickým hrdinům velmi, ale opravdu velmi daleko). Mickeyho modré oči patří k dlouhé řadě nachlup stejných filmů, ze které vystupuje snad jedině výborným Jamesem Caanem, ale toť vše. Howgh.. ()

kingik

Komedie nejen pro mafiány a hlavně o mafiánech drží vysoké karty v hereckém obsazení a šikovné nápaditosti, která ovšem není nijak ohromující. Je fakt, že Hugh Grant a James Caan je tandem, který opravdu pobaví a když se přidá provokativně milá Jeanne Tripplehorn, tak je o zábavu postaráno. Není to sice žádný skvost v žánru komedie, ale patří to k tomu lepšímu, co se za poslední roky urodilo. Mé hodnocení: 60% ()

Shit

Dobrá komedie s výborným Hughem Grantem a skvělým Jamsem Caanem. Sice je to celkem typická romantická komedie, ale já jsem se u toho výborně bavil a to i když celej příběh je docela snadno předvídatelnej a se scénářem se tenhle film taky moc často nepotkával, ale to zase vynahradili další heci jako Janne Tripplehorn nebo Burt Young, takže se jedná o celkem zdařilou romantickou komedii, u který jsem se víc bavil než nudil ()

Emzet

"Note to self... rent Goodfellas, Casino, Godfather 1, 2, 3…" Nebudu zastírat, že mám pro modrookého Mickeyho slabost a že si myslím, že je tento snímek obecně docela krutě podceňován. Já nevím jak to máte vy, ale ve chvíli, kdy se u komedie směju napodvacáté prakticky stejně jako napoprvé, mi nezbývá než uznat, že ten film zkrátka něco do sebe. A že je tady skutečně kouzelných scén požehnaně (požár v Sotheby's, přízvuk, svatba, úvodní seznámení…) Pokud prostě za každou cenu nemáte rádi Granta… zkuste uvěřit tomu, že je tu excelentní a nejspíš právě Mickeyho bych doporučil jeho zarytému odpůrci se slovy "tak to aspoň zkus". Celý snímek je navíc hbitý a hravý, nevleče se ani chvíli a z mafiánských klišé si dělá legraci opravdu dobře. James Caan je třešní na dortu. "I'm just not going to let this or anyone come between us. Not Vito "The Butcher" or Vinnie "The Baker" or anyone involved in any kind of food preparation." ()

zuzzuli

Tahle komedie se opravdu povedla. V čele s Hugh Grantem, který znovu ukazuje svůj nevinný pohled. Film ukazuje, že s dcerou od mafiánů si raději nic nezačínej. Scény typu " Co s tím provazem", "Hahaha, kdy se snaží ustrašený michael Felgate prodat obraz někomu jinému než staré slepé a hluché paní, která chce jen do něčeho vrazit peníze. Jsou opravdu k popukání. Prostě, povedený snímek. :-) ()

• Prezývka jedného z gangstrov je Tony Dvojprsťák. Rovnaká postava sa objavila aj vo filme Likvidátor (1996). Zaujímavosťou je, že Tonyho Dvojprsťáka tam hral Joe Viterelli, ktorý v tejto snímke stvárňuje Vinnieho D'Agostina. (m.a.t.o.)
  • Kapela v steak house hrá upravenú pieseň "La Strada" od Federica Felliniho, ktorá bola zároveň titulnou piesňou filmu. (m.a.t.o.)
  • Väčšina hercov, ktorí si zahrali v tomto filme, sa objavila aj v seriáli Sopranovci (od r. 1999). (m.a.t.o.)