Mickovy modré oči

Modrooký Mickey

Mickeyho modré oči

Komedie / Krimi / Romantický

Velká Británie / USA, 1999, 98 min

Tahle komedie se opravdu povedla. V čele s Hugh Grantem, který znovu ukazuje svůj nevinný pohled. Film ukazuje, že s dcerou od mafiánů si raději nic nezačínej. Scény typu " Co s tím provazem", "Hahaha, kdy se snaží ustrašený michael Felgate prodat obraz někomu jinému než staré slepé a hluché paní, která chce jen do něčeho vrazit peníze. Jsou opravdu k popukání. Prostě, povedený snímek. :-)(30.11.2012)

Mafiánske prostredie sa stalo nie len vďačným miestom pre ambiciózne filmy, ale aj pre komédie. Toto je jeden z tých podarenejších pokusov. Účasť Jamesa Caana dodáva určitú očakávanú nostalgiu a Hugh Grant znova pridáva svoju dávku roztržitosti, tentoraz v primeranej forme. Aby sa bolo na čo pozerať, tak od toho tam máte Jeanne Tripplehorn. Takže ak máte chuť na mafiánsku oddychovku, môžem s kľudným svedomím odporučiť.(2.4.2010)

Všetko to kazí ten presledený koniec. Inak to ale má neuveriteľnú pseudo"mafiánsku" atmosféru a príjemný nadhľad. Caan je ako vždy výborný, Grant ujde, Jeanne je trochu nepekná, no to vyrovnáva skvelá komediálna hudba. Nejakú extra zápletku ale nečakajte, nič hlbšieho, ani väčšie mozgové zapojenie. Jednoducho zábavka.(28.10.2011)

Dejovo to zostalo niekde na pol ceste aby to mohol byť ako taký komediálny zážitok s prvkami ako že čierneho humoru. Niektoré komické nápady boli fajn ale konečný efekt vtipnosti nesplnili aspoň teda mňa minimálne nerozosmiali tak ako by mali. ║Rozpočet $75miliónovTržby USA $33,864,342Tržby Celosvetovo $54,264,342║ dosť prešvihnutý rozpočet na takýto tip komedie, hádam nedali Grantovi 20milionový honorár(5.4.2008)

• lennyd

Michael Felgate (Hugh Grant), pracovník z aukční síně se zamiloval, a chtěl by se s krásnou Giny (Jeanne Tripplehorm) oženit. Ale aby si ji mohl vzít, musí nejdříve přesvědčit jeho otce (James Caan), mafiánského bosse, že se o Ginu dokáže postarat. Ale nebude to mít lehké ... Ha, Hugh Grant v romantickém filmu. Jak originální - začínám mít na něj podobný názor jako DjKoma - už mi nepřijde ani sympatický (navíc, (dle bulváru), má Hugh Grant ke svým romantickým hrdinům velmi, ale opravdu velmi daleko). Mickeyho modré oči patří k dlouhé řadě nachlup stejných filmů, ze které vystupuje snad jedině výborným Jamesem Caanem, ale toť vše. Howgh..(23.2.2010)

• - Kapela v steak house hrá upravenú pieseň "La Strada" od Federica Felliniho, ktorá bola zároveň titulnou piesňou filmu. (m.a.t.o.)

• - K filmu nebola zložená žiadna hudba. Použila sa totiž muzika z britskej televíznej show Jeeves and Wooster (od r. 1990). (m.a.t.o.)

• - Prezývka jedného z gangstrov je Tony Dvojprsťák. Rovnaká postava sa objavila aj vo filme Likvidátor (1996). Zaujímavosťou je, že Tonyho Dvojprsťáka tam hral Joe Viterelli, ktorý v tejto snímke stvárňuje Vinnieho D'Agostina. (m.a.t.o.)