Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

panMartin

Překvapivě zábavná, pohodová a nenáročná záležitost. Ten nápad a celkové zpracování komedie je hodně povedený! Docela dobrá akční komedie s několika dobrými vtípky. Martin Lawrence je tady vyloženě parádní. Co říci na závěr, neurazí. ()

Kjůkíí

Co by byl filmový svět bez Martina Lawrence a jeho stvárnění policejních strážníků. Přišli bychom o hodně, je pravdou, že film je o ničem, ale vše závisí na Martinovi, který správným dávkováním vtipu a kombinací černošské drzosti a hlášek drží film nad vodou, skvělá záležitost na nudný a zdlouhavý sobotní večer, pokud máte rádi černošský humor a utahování si z policejního sboru. Kdo jiný by si mohl schovat diamant přímo v šachtě policejní stanice že? Lawrence mám rád, vždycky mě rozesměje, má prostě něco do sebe jako každý správný negr-borec. ()

lennyd

Během jedné akce je mladý zlodějíček Miles Logan (Martin Lawrence) podražen svým kolegou Deaconem (Peter Greene), a jen tak tak stihne čerstvě ukradený diamant schovat v rozestavěné budově, než je zatčen. Když po pár letech vyjde z vězení, jeho první kroky směřují ke svému uschovanému lupu - aby zjistil, že ona rozestavěná budova je centrální policejní ředitelství, a jediný způsob jak se k diamantu dostat je předstírat policistu. Ale shodou šťastných (či nešťastných) náhod se Miles stává šéfem oddělení a svým pohledem "z druhé strany" pomáhá "kolegům" vyřešit leckterý zapeklitý případ. Ale ten diamant stále čeká ... Nápad se zlodějem převlečeným za policajta asi nepatří k těm nejoriginálnějším, ale obsazení Martina Lawrenceho do hlavní role filmu dodalo tu správnou šťávu. Pro Lawrenceho je toto asi nejlepší film - kromě asi dvou scén se ani tak moc nepiškvoří, a naopak se chová až obdivuhodně civilizovaně. Luke Wilson jako skrytý obdivovatel je taky fajn, stejně tak jako Peter Greene (ve své oblíbené roli záporáka)... ()

MiCM

Martin Lawrence je tady vyloženě parádní. Takový správně zkorumpovaný a v podstatě úspěšný policajt..super.. ()

BoncheR

Podľa mňa celkom vydarená komédia s Lawrencovým humorom...Keď veľa nečakáte..veľa nedostanete ale zabavíte sa...:) ()

darek kartac

Komedie o loupeži DRAHÉHO DIAMANTU, KTERÝ JDE UKRÁST SKUPINKA LUPIČŮ. Bohužel je jeden moc chamtivý a zabije svého kamaráda. Druhý mu z diamantem uteče a chová ho v baráku, který se právě staví. Konkrétně ve větrákách. Když vyleze z vězení jde si pro diamant. Když přijde před budovu, málem se roztrhne. Z budovy je policejní stanice. Martin Lawrence se vydává za policistu a jde si pro diamant. V tom mu ještě stojí chamtivý podrazák. Komedie byla pro mě tím pravím před spaním. Zasmál jsem se a film je pohodový. Zamozřejmě stavěný na dementním chování policistů, a to se mě zasejc líbí. ()

JohnSmith

Hloupá, i když místy vtipná komedie s příšerným Lawrencem.Ani nevím kolikrát jsem si u toho filmu řekl, jaká je to kravina. ()

lykan9

Modrý blesk je velmi slušnou akční komedií, která zvládne pobavit i na několikeré shlédnutí. Scénář je sice jednoduchý a prakticky od desáté minuty víte jak to celé skončí, přesto se však díváte dokonce, protože se bavíte. Martin Lawrence je fajn a ostatní herci také nejsou špatní. Prostě film na nedělní odpoledne, který nemůže urazit. ()

Blackberry

Hodnotím to čisto z hľadiska zábavy, keďže o zmysluplnej dejovej línií asi ťažko možno uvažovať. Lawrence s Danglovým dabingom je skvelý a možno aj za to o jeden stupeň vyššie hodnotenie. ()

blackJag

Další z řady zapomenutelných snímků, který vám ale při svém sledování aspoň nijak výrazně nezkazí den. Určitě to není zásluha Martina Lawrence, který nás tu oblaží další kanonádou své trapné komiky, ale celkově vzato (a za předpokladu, že nebudete trápit logiku) třeba postava Luca Wilsona nebo Williama Forsythea si mé sympatie získat dokázala. ()

Warsheek

Tři hvězdy dávam jen díky neuveřitelné mimice Martina Lawrence. Jeho grimasy mě prostě dostávají do kolen. Jinak béčková akční podívaná u které se nedá nic vyzdvyhnout. ()

jitrnic

Martin Lawrence je strasny komik, ktery kdyz se na chvilku uklidni, dokaze byt nekdy i skoro vtipny, dal jsem zaznamenal dve tri celkem vtipne vedlejsi figurky a zbytek ani nestoji za rec. ()

tommy187

Lawrence je veľmi divný herec. Myslím si, že podobného herca v Holywoode nenájdeme. No osobne si myslím, že táto úloha mu sadla ako uliata! Na to, že bol film natočený v roku 99 bol točený veľmi moderne, miestami modernejšie ako iné filmy s hlavnou úlohou Lawrenca. Myslím si, že na oddýchnutie resp. odľahčenie mysle vhodný výber. Toť všetko. 70% (subjektívne hodnotenie). ()

MGMCZ

Logan neboli Martin Lawrence.Skvělý film s pár hláškami,kterým jsem se zasmál.Pár akčních momentů,které stály za to vidět.Kdyby Lawrence nebyl dobrý herec tak bych musel dát o * méně,ale nestalo se ****. ()

kenkaku

V Modrém Blesku je znát, že Martin Lawrence na sebe strhává veškerou pozornost (není tam nikdo kdo by to "ředil") a to hlavně tím jak "přehrává a tlačí na pilu". Díky tomu je ve filmu plno situací, které pokud se neberou s patřičnou nadsázkou místo očekávané zábavy jen iritují. Já si nadsázku při sledování zachoval a proto si dovolím dát 4 hvězdičky. Kdokoli kdo toho není schopen musí z mého hodnocení srazit jednu hvězdu a ten kdo doslova nemá rád Marina Lawrence ať hned odebere druhou. ()

herr_carter

Lawrence ještě v dobách "vtipných"komedií a době kolem Bad boys, pak už šla jeho tvorba kompletně po hlavě do prdele..tady musím říct, že mě pobavil ten námět falešného policajta - černocha, co si skryl lup na místě, kde pak policajti postavili nové velitelství................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()