Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

Brouk

Pokérovaný princ Drsoň (Matthew McConaughey) v tanku a cválající princ Jasoň (Christian Bale) na posledním Šemíku (v nepěkné budoucnosti, která je totálně nelogická byť dost dobře depresivně vyjádřená) hodlají zachránit celý svět, zvláště poté co jim ošklivý Dráček Mráček (sameček, slizoun jeden!) vypálí asi poslední Hospodu na (kamenné) mýtince kdesi v Anglii, tj. zabít Draka! A s podporou Krásky v nesnázích (pořád jí v tom jejím vrtulníku otravuje nějaká dračí samice)... P.S. Taky bych ho zabil, kdyby mi zničil destilační kolonu... hahaha... Stručně řečeno - slátanina, ale jedna hláška stála za to: "Jestli je něco horšího než draci, tak jsou to Američani..." ()

genetique

Tešil som sa na odvážnu kombináziu žánrov. Postapokalyptické akčné fantasy bolo dostatočným lákadlom aby zarobilo pár dolárov. Efekty, herci a rozpočet na to bol, čo z toho, keď ďalší seriálovský režisér nevie čo si počať s dvojseriálovým timeingom. Scenár deravý ako sito a to všetko viedlo k tomu aby si film zarobil ledva na svoje náklady. 45%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý dobrodružný sci-fi film. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v časoch blízkej budúcnosti, kedy je zem prakticky celá zničená a ovládaná drakmi, ktoré za pár rokov vyhubili takmer celé ľudstvo a tak preživší žijú v neustálom strachu a s málom jedla. Ale príchodom skupiny vojakov, zabijakov drakov to vyzerá, že sa ľudstvo ešte dá zachrániť. Spracovanie je ale rozhodne sklamaním, nemôžem povedať, že by bolo úplne zlé, aj takto je dej väčšinu času zaujímavý a výrazne slabých miest je len pár, ale z tohto veľkého potenciálu sa dalo určite získať aj viac. A navyše sa tu nájde mnoho nelogických prvkov, ktoré dojem ešte zhadzujú. Ale šťastie, že sa do deja zapojí aj vojenská jednotka, bez nich by to bolo omnoho horšie. Hlavne ma sklamal ten skok medzi výborným úvodom, ako to všetko začalo a následným presunutím o roky neskôr, to čo sa udialo medzi tým by bolo určite lepšie. Akcie tu nie je moc, ale aspoň tá nie je najhoršia. Síce pôsobí dosť skromne, moc sa v nej toho až na jednu výnimku neudeje, ale minimálne najväčšia akcia v strede filmu je na tom dobre, obzvlášť vydarená časť so skokanmi z vrtuľníku a aj tá záverečná je minimálne kvôli výbornému prostrediu zrúcanín mesta vydarená. Herecké obsadenie sa mi páči, Christian Bale v hlavnej úlohe, len tu ho s prehľadom zatieňuje omnoho zaujímavejší Matthew McConaughey, a poteší aj Izabella Scorupco. Réžia je tiež sklamaním, ten typický blockbusterový štandard si udrží, ale tento film mal aj naviac, no aspoň technická stránka je dosť vydarená. Kráľovstvo ohňa je dobre pozerateľná oddychovka, ktorú som videl niekoľkokrát a nenudím sa, ale ako som spomínal, mohlo to byť aj omnoho lepšie. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 64%. ()

mysicka

Rozhodne becko, ale draci se mi libili moooc... A divim se, ze hlavni roli nehral Kevin Costner, urcite ma tenhle typ filmu rad :-) ()

zelvopyr

Tak tedy, tenhle film měl velmi fajn atmosféru a herce. Stačilo přijmout všechny ty počáteční události a pravidla světa – což proti spoustě apokalyptických filmů a rádobyscifi se znásilněnými přírodními zákony v nich zase nebylo tak těžké – a je z toho silný zážitek, u kterého jsem váhal dokonce i s pětkou. Až škoda, že spousta věcí byla jen schematicky nahozena a ne rozehrána, protože nebyl čas – klidně bych si užil delší stopáž nebo kratší seriál. ()

Arachneuss

Vize posapokalyptické budoucnosti světa, jenž ovládají draci ? Nápad dobrý, ale jeho uskutečnění bohužel ne. Bale se zase snaží hrát na maximum, Butler také, McConaughey dostává opravdu nečekanou, ale velmi kvalitní vizáž. Bohužel ať se herci snaží sebevíc, ať je ve filmu sebevíc milých momentů jako Luke versus Darth Vader, scénář je tak předvídatelný a stereotypní, že film uběhne jako nic a finální pocit ani neexistuje. Už od momentu, kdy do "pevnosti" přijede drsňák Van Zan se svou úžásnou teorií si divák uvědomí, jak vše skončí. Nejhorší věcí na celém filmu je ale jeho hlavní lákadlo - draci. Nejenže, když se objeví, tak jsou záběry na ně nijak kolosální a fantastické, ale hlavně jejich "dílo" zkázy ve mně velké napětí neprobudilo. A finální souboj o záchranu planety ? Výsměch s McConaugheyho "kamikaze" stylem doslova uspává. Ne díky, ale tohle zkrátka nedosahuje Dne Nezávislosti. Final Decision: 60% ()

Le_Chuck

95 miliónový rozpočet a taký čaj! Námet z ktorého by tošku zručnejší režisér vytrieskal aspoň priemerné béčko, stroskotáva na neustálych očakávaniach niečoho bombastického, ale miesto toho sa tu servírujú plané dialógy a sofistikovaná nuda. Povie mi niekto kam sa podeli tie money ??? ()

sud

Slabé béčko, takové jak jsem tak nějak očekával. Děj je naivní a už mnohokrát provařený, hudba mizerná, režie nevýrazná, dalo by se říci téměř nijaká. Matthew McConaughey podal dobrý herecký výkon, Christian Bale odvedl svůj standart a Isabela Scorupco si všechno vynahradila půvabem. Jinak ostatní herectví je podprůměr a film celkově také. Ale přesto film můžete shlédnout bez jakékoli újmy na zdraví. ()

viperblade

Chcete vědět, co dělali Batman, král Leonidas a "ten, který se teď stává dobrým hercem i když ještě nedlouho tomu byl známý jenom jako týpek, co si svléká tričko každých pět minut" předtím, než byli opravdu slavní? Bojovali s draky někde v Anglii. Nebo (podle zajímavostí) to bylo spíše Irsko, ale to není zas tak důležité… Reign of Fire mě zaujal hlavně tím, že můžete krásně slyšet Butlerův "před-hollywoodský" akcent, vidět plešatého Matthewa a celé se to točí kolem draků. Jenže zatímco v poslední době jsou draci zobrazováni jako mystická zvířata, která si ochočí někdo dobrý a oni pak jsou dobří, tady bojují sami za sebe a jsou opravdu zlí a myslím, že to je určitě jeden z mála fantasy filmů, ve kterých se vyskytuje tolik opravdu zlých draků, kteří žijí jen proto, aby zabíjeli (všechny) lidi. Taky se mi líbil fakt, že konečně někoho napadlo vysvětlit, jak vlastně draci plivou oheň. Ale jinak je tento film takový moc šedý. A nemyslím natáčecí set a kulisy, myslím, že nic jiného tam nenajdete a film jako takový je lehce zapomenutelný. A věřím, že kdyby se z ústředního tria nestali takové hvězdy, jakými pánové nyní jsou, o tomhle filmu by věděl jen málokdo. 50 %. ()

castor

Limonádová podívaná na draka!! S výkopy v Londýně to začíná slibně, kameraman Adrian Biddle (dělal Mumii nebo Thelmu s Louisou) ví, kam umístit kameru, celé to má šťávu, navrch víme, že se brzy objeví dospělý Christian Bale coby šéf hrstky přeživších a lehce šílený Američan Matthew McConaughey.. Jenže vzápětí se na scéně zjeví první drak, který po staletí odpočíval, a je vymalováno. Nejsou to sice žádní pohádkoví dobráci, ovšem osobně mě jejich design a veškeré akční dění okolo nich nestrhlo. A obávám se, že léta páně 2002 by tomu nebylo o mnoho jinak. Planeta je zase na pokraji vyhubení, máme rok 2020, přemnožení draci spálili, co šlo, armády i vlády jsou rozprášené. Rozhodující bitva se přesto blíží. Šedesátimilionový rozpočet je tak akorát, oba pánové mají charisma na rozdávání (až litujeme, že McConaughey na následujících pár let zabředl do romantických komedií). Ovšem Rob Bowman to celé uchopil tak nějak jalově, nevzrušivě, rutinně. Beztvaré ohořelé trosky všude kolem ještě do větší deprese strhává slabý scénář, který doklopýtá do nezajímavého finále. A to se stejně jako zbytek bere smrtelně vážně. ()

Rogue

Hloupý scénář, špatná hudba a ještě horší kulisy byly rozdrceny návalem béčkové akce a nadšení, díky čemuž nakonec vznikla velmi chutná postapokaliptická jednohubka a nejlepšími draky posledních let. ()

Trellíno

Naprostá blbina, která bohužel slibovala víc. Bavil jsem se docela slušně, ale než se mi povedlo vypnout celý mozek tak to chvilku trvalo. Takových neligočností najednou jsem dlouho neviděl. Čemu se nedá co vytknout je obsazení. Hypercool McConaughey mě docela dostal, to samé se dá říct o Christianu Baleovi. Akorát ex-Bondgirl Isabelle Scorupco je tu spíše na okrasu. A nejůžasnější ze všeho je hudba. Na závěr, jestli tento filmeček chcete vidět, tak to chce nějaký hodně nabušený kino. V televizi už to bude na nic. Je to blbost, ale těch peněz nelituju. Sakra ten McConaghuey je hustej! ()

ripo

Tak za prvé : Matthew McConaughey nech hrá ďalej romantických sexy hrdinov a nech sa nehrá na US tvrďákov. Za druhé : vážení tvorcovia, nie je dôležité prísť pred diváka s tým, ako vznikala postava draka, ale vysvetliť mu to, prečo mal každý jeden deravé lietacie blany , prečo každého človeka spiekli napalmom, miesto toho, aby ho zožrali a ukojili tak prvotnú potrebu prijímania potravy, prečo, prečo, prečo. Jednoducho, katastrofálne primitívny film so scenárom deravým ako rešeto .... ()

freddy

Film jsem kdysi viděl dokonce dvakrát v kině. A to díky tomu, že jsem měl vstupenky na tento film zadarmo. Ale film mne zaujal a docela se mi líbil. Ale dnes, asi po pěti letech, kdy jsem ho viděl poprvé, to vnímám trochu jinak. Nápad je zajímavý, docela dobře natočený, ale fantasy prostě není můj šálek čaje. Nemám nic proti tomuto filmu, to rozhodně ne, spíše je to asi ve mne. A nevím proč, ale mám pocit, že film se dal natočit lépe, nebo spíše, že scénář mohl být trochu jiný, ale těžko do toho kecat, když jsem si ani režijní, ani scénáristickou profesi nikdy nezkusil. Každopádně dějově se jedná o zajímavý snímek, který jistě stojí za zhlédnutí, ale názor diváka může být rozporuplný. Herecké výkony mi přišly jako vcelku dobré, vzuální efekty byly lehko uvěřitelné, skutečně jsem věřil, že jedná o reálné a živé draky. A tak, protože bych se do toho nerad ponořoval hlouběji, dávám průměrné tři hvězdičky a více bych to nerad rozpytvával. ()

Spooner odpad!

Rozhodně nejhorší film co jsem v poslední době viděl(a že jsem jich viděl).Ty draci museli spálit scénář,protože ten film je opravdu o ničem.Říkejte si co chcete,ale tenhle film je vážně na draka ()

Davies182

Průměrná akční sci-fi s Christianem Balem o dracích, kteří v budoucnosti vládnou světu, rozhodně neurazí. Finální lov se docela povedl, to vše v režii Rona Bowmana, jež stojí za několika kvalitními díly seriálu Akta X. ()

Xmilden

Rob Bowman tohle prostě nezvládl. Nejlepší si schoval na závěr, ale do té doby kupil jeden kolaps za druhým. Bohužel, herecké obsazení mu hrálo do karet. 45% ()

Divočák

Děsné zklamání a strašná nuda. Zrovna ve chvíli, kdy se film začně trochu rozjíždět, zabliká konec a závěrečné titulky. Ale McConaugheyho jsem teda fakt nepoznal. ()

Phobia

Průměrný postapokalyptický snímek s nepravděpodobnou, ale nepříliš často vídanou zápletkou (draci se obvykle přece jen vyskytují v pohádkách a ne v akčních filmech), slušnými efekty a... to je asi tak všechno. Přišla jsem, viděla jsem, nejsem nadšená ani znechucená... Prostě koukatelný průměr. ()