Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

waits

Přiznám se bez mučení, že jsem nepochopil morální poklesek Hitche, související s jeho povoláním, který mu je poměrně nešetrně vmeten do tváře jistou nejmenovanou ženskou postavou. Člověk by čekal, že se Htich podiví, proč zrovna oné zmíněné krasavici vadí tahle specifická konzultanská služba, když je sama odosobněná až do téměř megerovského typu, ale to ne. Mě tedy tahle romantika minula. Obecné životní pravdy musejí byt napasány a pronášeny tak, aby nezněly jako povrchní klišé, mezi postavami by to mělo jiskřit a jejich vztahu bych měl věřit (Albertovi ani náhodou a chvání Allegry taky ne) a očekával byhc spousty charismatu nebo aspon náklonosti k postavám. Jediný, komu se tohle odstává je Will Smith. Jeho vyučovací scénky s Albertem byly taky to jediné, co mě pobavilo. Za Smitha dvě, jinak nic. Průměrný scénář, podporůměrný casting.. ()

Hepy13

Will Smith je sympaťák ať hraje kohokoliv a kdekoliv. Nicméně jako svůdnik žen v romantické komedii se mi líbi snad jěště víc než jako Mizera, Legenda a nebo Robot. Velmi zábavný snímek který zvedne sebevědomí mužům, a zlepší náladu každému. ()

Brylin

Tento film mě za srdce nechytil. Krásné Amber Valletta a Eva Mendes i výřečný Will Smith nakonec těsně převážili snímek stojící na hraně dvou a tří hvězd k vyššímu hodnocení. ()

Pawlisman

Ale jo, dejme tomu, divné, ale celkově vlastně milé. Spíše dobrý pocit, ačkoliv zcela pochopim méně přívětivé reakce. ()

Jaroslaf

Po opakovaném shlédnutí zvedám na čtyři - film je pro mě prostě sympatický. Navíc v porovnání s takovým Lepší už to Nebude, působí svěže, moderně, zábavně. Asi i díky hudbě. Amber Valetta je MILF kus. Will Smith sympaťák, jeho bílý sidekick jako zázrakem není otravný ani nudný, ani odporný. Eva Mendes mi nesedí a průběh s její postavou taky ne, ale snímku to vždy rád odpustím. Svěží a dynamická romcom. ()

Vazbič

Z počátku to vypadalo na čtyři hvězdičky, ale nakonec to dalo jen na tři. Příjemná komedie, která ovšem ničím nepřekvapí a v závěru chílemi trošku nudí. ()

mirliflore

Na tenhle film jsem viděl ukázky, strašně jsem se smál a hned si o něj řekl kamarádovi. Když se mi pak po delší době dostal do ruky, byl jsem poměrně zklamán. Jednak je to strašná slaďárna a pak, to, co jsem viděl v trailleru, bylo zároveň to nejlepší z celého filmu. Dohromady to však nevychází tak špatně. Je to jen ucházející oddychovka, která asi nadlouho v paměti nezůstane. Ale na druhou stranu, Will Smith je fakt cool. ()

pend

Kdyby byl film o půl hodiny kratší, přidal bych hvězdičku. Will Smith je naprosto v pohodě a s klidem utáhne celý film. Daleko zábavnější je ale příběh účetního a bohaté milionářky. ()

Jabro

Tento milý a odpočinkový snímek, se stal mou oblíbenou komedií na dlouhé zimní večery. Již tradičně dobrého a charizmatického Willa Smithe doplňuje sympatická (a taky hezká) Eva Mendes. Těm, co Hitche ještě neviděli, vřele doporučuju! ()

Luqi

Už podľa popisu "romantická komédia" som zvyknutý nemať veľké očakávania. Inak to nebolo ani tento raz napriek zaujímavému námetu. Síce obsadenie bolo veľmi dobré (Smithovi to sadlo o Jamesovi ani nehovorím), po väčšinu filmu som sa síce usmieval, no ani raz som sa z chuti nezasmial, čo je u komédie na diskvalifikáciu. A i to málo toho vtipného začínalo byť v druhej polovici ubíjané ošúchaným, predvídateľným dejom a guľku istoty dal ten trápny happy-záver .............. ()

Jeremiah

Kdybych měl ještě jednou možnost se narodit, tak bych si přál mít schopnosti Alexe Hitchense. Umět číst ve vztazích mezi ženou a mužem, mít jeho verbální schopnosti a umět správně vyhodnotit nastalou situaci. Překvapivě povedený film, kde oba hlavní hrdina odvedl dobrou hereckou práci a kde ani děj nepokulhával. Slušné ... . ()

Petrus1

Já vlastně ani nevím, proč jsem se na tohle dívala, když americký romantický komedie vyloženě nesnáším. Asi v bedně nic dohromady nebylo, tak proto. A musím říct, že vyloženej průser to nebyl. Romantika to sice byla, ale ne taková ta přeslazená a v některých pasážích jsem se i celkem bavila. Nejvíc mě teda dostala scéna, kdy chudák Eva Mendes dostane od Willa kopanec do hlavy! A hned na prvním rande. Já nevím, jestli bych s ním na nějaký další šla :-) Taky mě pobavilo, jaký potíže může chlapům dělat první polibek na rozloučenou? Ale oni asi všichni nebudou tak uťápnutí jako nesmělej Albert. A i ten to nakonec zvládl (a to dokonce i na tréninku s Hitchem). ()

R4d3oN

Tohle je typická americká romantika jak z pohádky. Pokud u toho člověk moc nemyslí, tak se občas dost zasměje. Příběh velmi přehnaný, ale bavil jsem se. ()

Saur.us

Stále jen prachsprostá romatická komedie ale opravdu zábavná a vtipná. Škoda, že tam role Kevina Jamese nebyla víc, protože právě jeho postava dávala Hitchovi největší vtip. Lepší 4* ()