Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

Hanes88

Jeden z nejkrásnějších a nejdrsnějších filmů co znám. Je zde znázorněno, jak krutá válka je pro prosté lidi, kteří byli donuceni bojovat. Tím nejlepším na tomhle filmu byla však síla lásky dvou bratrů, kteří by pro sebe udělali všechno. Nebudu tady rozepisovat, co přesně na ději bylo nejkrásnější, kdyby náhodou ještě někdo tento film neviděl. Efekty byly taktéž skvělé a co se týče hudby....no jsou to snad nejlepší soundtracky, které znám. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů vůbec. 100%. ()

system

Dlouho jsem premyslel, co bych tak asi napsal, napsal neco, co kazdeho prinuti si ten film vyhledat a prinuti se na to podivat. Jelikoz se tady neda superlativy setrit, jedna se o jeden z nejlepsich valecnich filmu vubec a film ktery naboural moji Top 10. Co se tyce technickeho zpracovani a valecnych scen, je to to nejlepsi co jsem zatim videl! Vse je natoceno naprosto realisticky, az vas mrazi v zadech a na rozdil od hollywoodskych valecnych filmu se korejci neboji ukazat vsechno to utrpeni a bolest ve vsi brutalnosti. Kdybych mohl dat 6* tak jich dam 7. ()

conery1

Vojnový film ako má byť. Reálne bojové scény, scenár núti po zhliadnutí zamyslieť sa. Bratská láska víťazí nad vojnou. Keď miluješ, je jedno na ktorej strane barikády stojíš. Jediné, čo mi na tomto prínose kinematografie vadí je kamera. ()

Charon11

Tohle je můj první korejský válečný film a hned se mi zařadil mezi můj TOP 10 válečných filmů. Zajímavý příběh, dobře udělané bojové scény, emoce, kamera, hudba,... (Hudba mi "malinko" připomíná Bratrstvo neohrožených). Mohu ho jen doporučit. ()

krusty2

Prva polka humus=nic moc.Druha uz je v pohode,ale na 5* to nema.A este ked to uvidite v anglictine ako ja = komedia ako svina. ()

Brejlil

Korejská válka očima Korejců. Zapomeňte na MASH. I když bojové scény jsou natočené ve stylu vojína Ryana, film je rozhodně stejně dobrý, ne-li možná lepší. Tam, kde si Spielberg vypomáhá ošklivou obezličkou s veteránem na vojenském hřbitově (a děsnou chybou v logice vyprávění), tam Korejci použijí daleko přirozenější motiv vykopávek na bojišti. A pak jsme v Soulu, je rok 1950, a život je sice těžký, ale plný očekávání. Válka začne, a Jižní Korea to na začátku skoro prohrála. A válka pokračuje, a charaktery se začínají lámat. Válka je peklo. Sympatické také je, že film rozhodně nezavírá oči před zvěrstvy vlastní strany, ať to je týrání severokorejských zajatců, nebo zběsilé čistky mezi civilisty. Ani na konci není naděje, snad jen nějaká útěcha. ()

M.E.K.Y

Hmm tak jak tak koukám na ty názory, tak mě napadla úplně stejná myšlenka...přirovnání k vojínu Ryanovi. Skutečně toto nádherné válečné drama se s lehkostí vyrovnává a možná i překonává vojína Ryana! Já jsem moc nadějí tomuto snímku nedával, protože korejská produkce mě nikdy nijak zvlášť neoslovila! A možná to tak i zůstane, ale tenhle snímek je úplně něco nového, jiného, co tady ještě nebylo a možná už ani nikdy nebude! Nejsilnější zbraní je způsob natočení! Ten je tak atraktivní, nádherný, STRHUJÍCÍ, že dokáže odzbrojit každého diváka, bez výjimek! Scénář je fakt úžasný a podobné kvality dokáže nabídnout pouze již zmiňovaný Ryan! Pro mě dokonalá režie! Sice mi jméno nic neříká, ale bravo rejžo! Od prvních chvil šlo vidět, že má Je-gyu Kang nesmírný cit pro detail!! Pouta války nabídnou cokoli, scény sršící jednu akcí za druhou, překrásné dojemné chvíle, kterých se hemžilo ve filmu spousta, což většina snímku nedokáže (jen na konci) a které oceňuji asi nejvíce! Nebo třeba spoustou vypiplaných efektů! Hudba, střih a kamera byly taky vynikající! Jestli se mám zmínit o hercích, tak jedině o ústředních postavách, tj. bratrech Jin-tae a Jin-seok. Oba byly velmi odlišní, ale velkými osobnostmi, každý svým způsobem! Zahráni skvělými charakterními herci, takže není co vytknout! O Poutech války musím hovořit jedině v superlativech, protože mi připravili krásný filmový zážitek a dokázali skloubit dechberoucí válečnou podívanou s nádherných příběhem. Takže pro mě jednoznačný fullhouse... ()

TheGunner

Krásný a dojemný příběh, který se místy až moc snaží zapůsobit na divákovy city. Nicméně hodnocení si získává právem. Rád bych ještě vyzdvihnul skvělý soundtrack. ()

Hepy13

Tohle je více jak dvouhodinová, válečná, nekompromisní rejžovačka! Válka mezi Severní a Jižni Koreou, ale také vztah dvou bratrů v bojovém pekle. Který prochází během války težkou zkouškou a určitým vývojem. Pokud jste alespoň trochu na asijskou kinematografii, tak tenhle nářez by vám rozhodně neměl uniknout. Emoce, láska (hlavně ta bratrská), vynikající technické a vizuální zpracování. K maximálnímu hodnocení mi přeci jen ale něco chybí, i když neumím vysvětlit vlastně co. Určitě znáte ten pocit když film je téměř dokonalej, výčet chyb je nulový, ale stejně mu nemůžete dát plnou palbu. Vojín Ryan je, a bude jen jeden! ()

Horak

Jeden z nejlepsich valecnych filmu, co sem kdy videl. Velke mnozstvi strhujicich bojovych scen provedenych s asijskou preciznosti. Ovsem jedna se take o "hollywoodsky" film natoteceny Korejci, kde vas muze zacatecni kycovita idylka trochu rozladit, ale netrva nastesti prilis dlouho. Pak uz jen cire valecne drama. Zvlaste cinska ofenziva, ktera pripomina vyjev z Pana prstenu stoji skutecne za to. Za vynikajici valecnou akci 5*. ()

Honza dAve

Vynikající a perfektně řemeslně zpracovaný válečný a hrdinský film. V Jižní Koreji musí mnoho znamenat a i mě středoevropana velmi dojal a nadchl. Dokonalé zpracování nutno ocenit tím víc, že rozpočet asi "blockbusterový" nebyl. Na první pohled se zdá, že se jedná o klasické válečné drama a to až příliš podobné "Vojínu Ryanovi" (obzvláště ta "bratrská" zápletka na tu podobnost poukazuje). To by v tom ale nesměla být ta druhá zápletka, a to ta smutná historie korejského poloostrova, kde proti sobě po zuby ozbrojeni stojí na život a na smrt jednou pitomou ideologií znepřátelení bratři a sestry z jednoho národa. Je-gyu Kang odvedl vynikající kus práce a do žánru klasického válečného blockbusteru přinesl něco nového : kritiku nesmyslného nepřátelství a také kritiku vlastních, ve filmu jinak oslavovaných, řad - tímto zejména narážím na jihokorejské střílení komunistických zajatců - bývalých přátel donucených bojovat za druhou stranu či popravy byť jen zdánlivě podezřelých lidí. Je také nutno vyzdvihnout několik scén, způsobujítích běhání mrazu po zádech, jako prvního severokorejského útoku na jihokorejské nováčky, příchod čínské armády nebo závěrečný útok severokorejské vlajkové jednotky. ()

HouseMK

Co tenhle jihokorejský snímek odlišuje od hollywoodských válečných trháků je snad jen brutalita (realističnost?) některých scén a spousta korejců. Navíc je tu příběh dvou bratrů s trochu prapodivnými vztahy. Moc mě nepřesvěčily herecké výkony, zejména ve vedlejších rolí, ale co, třeba se tak korejci vážně chovaj. Spíš mi vadila patetičnost některých scén a trochu i hudba, která měla nejspíš dojmout. Jinak Pouta války rozhodně není špatný film a našel jsem v nich i několik silných okamžiků. Možná zbytečně dlouhé. Takže lepší 3* ()

Mallinali

Dávat film (natočený šest let po Ryanovi) Spielbergovi za vzor válečného dramatu, když bez něj by korejci (a všichni ostatní) ještě doteď točili leda podle vousatých notiček Čety, Apokalypsy nebo Olověné vesty...to je hodně nefér. A nejenom proto, že Kaminskiho roztřesená kamera byla na jatkách první. Pouta války tahají za kratší konec i v akčních scénách, protože se úplně neoprostily od asijské nerealistické vyvražďovačky. Navíc to bylo hůř sestříhané, komplexní záběry akce dost často chyběly (střelba spíš probíhala v pořadí 1/ záběr na střílejícího 2/ po střihu záběr na rozstříleného - na válečný film slabota) a zranění či úmrtí taky nebyly tak realistické, jak je v žánru dobrým zvykem. Celkem vzato, nechápu jak může někdo, koho čáp neupustil v Hongkongu, tvrdit že precizní akce z Ryana je horší než ta zdejší. Když k tomu přidám - hlavně u konce - zmatky v příběhu a vlastně i horší srozumitelnost podání vývoje války, tak ani nevím proč tomuhle dílu dávám čtyři hvězdičky. Jenže i tak mě to bavilo, nebáli se ukázat zvěrstva vlastní strany, atmosféra byla slušná a trochu jsem se aspoň vcítil do konfliktu, který semlel hodně hrubým odhadem životy 2,5 milionu Korejců (a asi 54 000 američanů plus 3000 vojáků dalších zemí OSN). ()

Vrata88

Jako mě nedávno potěšilo Zrození Planety Opic a Most přes Řeku Kwai tak přibližně takhle mě zklamaly Pouta Války. To, že se válečný film založí na vizuálních tricích (přestože jsou hodně povedené) by neměl být důvod pro dobré hodnocení. Protože když od toho odeberete tu velice povedenou vizuální stránku, tak vám zůstane snůška keců a rozhovorových klišé, které mě od filmu celou dobu odpuzovaly. Kdyby to bylo tak o půl hodiny kratší, vůbec by se nic nestalo, aspoň by to nebyla taková nuda. Možná jsem na tenhle film zrovna neměl náladu, možná je potřeba aby film dozrál. Plánuji, že se podívám znovu ale teď nemohu dát víc než 3*, kdybych dal 4* aspoň za ty triky, tak by to bylo k Ryanovi, kterému jsem právě 4* dal nefér. ()

KoleckoR

Fajn bylo, že to bylo o korejské válce s minimálním zásahem jiných mocností. Takové hrdě patriotické. Válečné scény dobré, věrně natočené. Přesto mám pocit, že to bylo místy točené jako z vody: moc jsem nepochopil, jak se voják může jen tak sbalit a jít se podívat domů. Stejně mě tak připadalo, že nevěděli, jak dál pokračovat, tak prostě z hlavního hrdiny udělali zběha na opačné straně fronty. Celkově lehce nadprůměrný film. ()

Marcin

Juhokórejský Zachráňte vojaka Ryana...super kamera a strih spolu zo silným, prepracovaným príbehom vytvorili vojnový film na štýl Hollywoodu. Jediné čo môžem vytknúť boli slabšie efekty zo stíhačkami, no na takú krátku scénu je to v podstate jedno. Pekný film, ktorý sa rozhodne oplatí pozrieť. ()