Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

siloalampa

Hurá, hurá, 3x hurá! Konečne po dlhej dobe film, ktorému môžem dať s plnou chuťou bez váhania plný počet. Je jasné, že snímok má kopec chýb a vytknuteľných miest, zaváňa klišé a tak ďalej...ALE Putá vojny je jeden z najsilnejších protivojnových a anti-politických filmov aké kedy uzreli svetlo sveta. Bravúrne podaná všetka tá zbytočnosť, hnus, demencia vojny...Načo? Ideme sa biť? Poďme. A prečo? Som komunista? Nie? Kto je väčšia sviňa? Ja? Ty? My? Oni? Jaj...Hnusná vojna. Kto má aj po tomto snímku stále chuť bojovať je chorý človek. Samozrejme ak nebojuje spôsobom ako Gándhí... ()

mi-ib

I když se děj nijak pomalu nerozjíždí a de facto upaluje rovnou k věci, vadilo mi, že trochu zapomněl spomalit a řikal jsem si, jestli to takhle bude pokračovat, bude to jen další válečná slátanina plná krve, prázdných nábojnic a amputovaných končetin. Jenže poslední asi 3/4 hodina všechno zachrání. Děj začne působit mnohem promyšleněji a začne dohánět skvělej námět, přestože cestičky osudu v příběhu mi přišli celkem dost crazy. Trochu jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdama, protože opravdu ta první část byla celkem lacině na efekt a vadila mi neohroženost staršího bratra při honbě za medailí. Jenže větší promakanost druhé části snímku, celkově krásné vizuální zpracování a nádherné melodie mě donutili dát 4*. ()

Lucas87

Takový jihokorejský vojín Ryan, spousta zajímavých momentů, zajímavé postavy dvou bratrů během korejské války, surové zobrazení tohoto boje proti komunismu, o pár let později prišel zbytečný Vietnam. Korejská válka je zde zobrazena bez nadsázky oproti seriálu MASH. Rozhodně mě jihokorejská kinematografie překvapila. ()

Stíba

Korejský válečný velkofilm natočený k mému velkému překvapení až neskutečně americkým způsobem (ale nemyšleno ve zlém). Válečné scény jsou precizní, promyšlené a skvěle natočené. Stejně tak příběh průchodu obou bratrů válkou, který je plný zvratů a v průběhu vybarvuje mnoho rozličných charakterových rysů. I přes to všechno mi film přišel trochu neosobní a lehce příběhově přatažený a čekal jsem asi trochu více inovativní korejské ruky ale jinak je to opravdu výborný válečný film. 4,5* ()

Joppo88

Neskutočné... Nepoznám lepší film z kórejskej produkcie!!! A myslím, že ide aj o jeden z najlepšie natočených filmov z vojnového prostredia. Kórejská vojna bola zobrazená tak autenticky a vierohodne, že mi behal mráz po chrbte! Vynikajúca kamera - priam geniálna robí z tohto filmu majstrovské dielo hodné porovnávania s mojim najmilším Ryanom... Napätia, akcia a emócie boli nadávkované v najlepšom možnom pomere. Bravo! ()

bif

Vynikající film, který kazí nepřehledný střih a občas do očí bijící nelogičnosti. Jinak skvělé. ()

Porp

Kórejci idú do všetkého pohlave, do výroby áut, do výroby telefónov a taktiež aj do výroby filmov. To je dôvod prečo sa na nás valí jedná akčná scéna za druhou od samého začiatku až po koniec filmu. Zomierajúci Kórejci, zabijajúci Kórejci, plačúci Kórejci, rozzúrení Kórejci ... proste fanatizmus. Aj prejavy lásky k bratovi v podaní hlavného hrdinu vyznievajú ako čistý fanatizmus. To bol aj celkový dojem, ktorý mi po filme zostal - fanatizmus. Neviem, či to bol zámer, ale vzhľadom na kórejskú mentalitu a v porovnaní s niektorými inými vojnovými filmami, je konanie postáv celkom uveriteľné. Navyše treba uznať, že Dong-gun Jang je celkom sympaťák a hranie mu rozhodne ide, preto dávam za štyri. ()

tranquill

"Proč se hlásíš do každý akce, když víš, že je to sebevražda?" Po první hodině bych film zařadil mezi velkou spoustu standardních válečných snímků, avšak pak šel do hloubky nejen syrovým zobrazením bojových scén. Ten příběh je opravdu hustý. Těžko kdy byla v kinematografii zobrazena bratrská láska i doslova bratrovražedný boj s takovými emocemi. Opravdu (proti)válečné veledílo! ()

Candyman

Dosud ne moc známý režisér Je-Gyu Kang natočil opravdovou pecku, podle které je film Zachraňte vojína Ryana pouhá „hadra“. Fascinující, dojemný příběh a vizuální zpracování na výbornou. Přesně toto nabízí tento film. Jediná nevýhoda je snad trvání filmu. 140 min by mohlo leckoho odradit. Leč pokud toto zkousnete a zažerete se do děje, prožijete doslova filmový orgasmus. ()

SFalconJ

Skvělý válečný film, který narozdíl od Vojína Ryana opravdu reálněji ukazuje všechny hrůzy války. Podotýkám, že v KOREJSKÉ válce zahynulo přes 4 000 000 osob přesto, že trvala tři roky. Příběh sleduje životní cestu dvou bratří Jin-Taeho a Jin-seoka. Starší Jin-Tae se stará o rodinu po té, co zemřel jejich otec. Živí se jako čistič bot, aby umožnil svému mldšímu bratrovi studium na univerzitě. Jenže do toho všeho vypukne válka. Píše se rok 1950 a vojska Severo-Korejské armády překročila demarkační čáru u 38 rovnoběžky a Jin-Tae se svým bratrem jsou naverobváni do Jiho-korejské armády. Jin-tae se hlásí do nebezpečných misí, aby umožnil svému mladšímu bratrovi, který m nemocné srdce, aby se vrátil domů... Rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů po technické, ale i scénáristické stránce. Přeji mu co nejvíce nominací a posléze vyhraných OSCARŮ! ()

Arequipa

Korejská válka u nás není co se týče filmů nebo počítačových her tak známá jako WW II. Tento film ale ukazuje, že hrůzy a lidské utrpení jsou stejné ve všech válečný konfliktech. Při naturalistických záběrech jsem si nemohl nevzpomenout na Bratrstvo neohrožených. Především za vynikající efekty, druhou polovinu filmu a podmanivou hudbu dávám 9/10. A že film v mnohém kopíruje Ryana? Mě to vůbec nevadilo. ()

Tamten

Mezi klady filmu patří relativně reálné zobrazení korejské války z pohledu obyčejných vojáků a celkové slušné zpracování filmu. Mezi slabší stránky lze zařadit děj, který sice v první půlce vypadá zajímavě, ale pak se začne opakovat a stále dokola ukazuje to samé již několikrát ve filmu řečené. A to navíc s velmi dlouhou stopáží, takže ke konci už je to hodně únavné. ()

sisimiut

Tento film je opravdu pro nervy z ocele,které já jakožto emotivní člověk postrádám.Miluju válečné filmy,ale spojení velmi silně působících emocí a velkého množství brutálních scén na rozmasakrovaná těla,ze kterých vylézají vnitřnosti a stříká krev je přece trochu moc i na mně. Opravdu tu cenzurou moc neplýtvali.Na druhou stranu tu vystihli válku ve svém reálném obraze. A ikdyž je film velmi dobře namířen proti komunistům,tak ukazuje,jak bylo vše velice relativní. Z toho důvodu si myslím,že si tento film pět hvězd zaslouží. ()

Chosef76

U východoasijsské produlce si stále musím zvykat na jakési " šaškování" herců, které těžko trávím. Každopádně Pouta války je jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem viděl. Bojové scény jsou velmi dobře provedené, emoce uvěřitelné. Srovnání s Ryanem bych vzhledem k naprosté odlišnosti kultur neprováděl. ()

newer_more

Přiznám se, že u filmů, které mají nad hodinu a půl je pro mě velmi těžké udržet pozornost. Zároveň ale musím uznat, že Pouta války za to stojí. Kašlu na příběh o válce- a přiznám, že Zachraňte vojína Ryana jsem neviděla- pro mě to byl příběh o lidech, kteří byli ve špatný čas na špatném místě. Jak můžeme říct, že bychom se tak nezachovali, když naše generace válku nezažila? ()

Mastersn

Nejlepší válečný film všech dob,akce přehledně a atraktivně natočena,Korejci jsou navíc moc sympatičtí,příběh mě též dostatečně chytil,navíc narozdíl od Zachraňte vojína Ryana je to celé uvěřitelnější.Byl to můj první Korejský film a vůbec jsem nečekal že dostanu něco takového :-) ()

netWoor

Vzhledem k očekávání obrovské zklamání. Herci jsou hrozní (ale asi mi vadí asijské herectví v asijské režii obecně), válečné scény jsou plus mínus jen pěstní souboje v zákopech, do čehož střílí kulomet (no dobře, jedno město, kde geroj se válí po zemi v bitce s enemákem a pět lidí dva metry od něj raději kecá se zraněným). Poprvé jsem nevěřícně zíral, když si ti čerství odvedenci odhlasovali, že půjdou do útoku. Takový zajímavý demokratický. Pak si na přilby nastražili větvičky (v noci!) a šli na to. Až pak jsem pochopil záměr větviček ... při pěstních zákopových mačích se poznalo, kdo je kdo (zvlášť, když rejža vychytrale jako osvětlení noční scény nechal napřed vrhnout hrdiny několik (hodně) molotovových (!) koktejlů z ultratenkého skla, které se rozbije po dopadu do hlíny (navíc to způsobí výbuch). No, celá konstrukce s medailí je debilní, ale co už v tom filmu není ... Hlavně mi to probůh nesrovnávejte s Ryanem ... ()