Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

milanhanic

V mém žebříčku oblíbených válečných filmů, jsem jej zařadil na druhé místo. Co se týká počtu a kvality akčních scén, je tento film lepší než Hrdinové války, ale Hrdinové války mne více zaujal, co se týkalo děje. Osud dvou bratrů mi přijde méně zajímavý, nž osud muže, který jako jediný přežil masakr a zbytek života hledal těla spolubojovníků. Každopádně Pouta války po celých 140 minut nenudily a zaslouží si obdiv a to nejlepší hodnocení. Jediné mínus? Možná množství krve a odtrhnutých končetin od těla (hodně slabé žaludky nemusí zvládnout). ()

nula87

Výborný válečný film sice samozřejmě ovlivněn pohledem Jihokorejců, ale řekl bych že natočen vcelku nestranně a vyváženě. Co je třeba vyzdvihnout, jsou výborně natočené bojové scény se spoustou silných emocí, a zhuštění té pekelné války do těch 140 minut vcelku přehledného děje. Co bych vytkl, jsou místy klišovité prvky (retrospektivy, kdy hrdinové vzpomínají na dobu míru...). A pro mě hlavně to, že 2 hodiny se jedná o uvěřitelný realistický film , který ale v závěrečné bitvě sklouzne do přehnané, až neuvěřitelné polohy. Protože opravdu nevěřím tomu, že by se jihokorejský voják (v uniformě) během zuřící bitvy probil do zátylku nepřítele, a tam se pohyboval víceméně nerušen.... 75% ()

migele

Jsem velký fanda válečných filmů, ale zde usínal jsem. Pevně věřím, že poloviční špatný dojem udělal dabing, ale zbytek? Koreici neumí hrát. Nekápla ani slza a to beru jako povinnost u tohoto žánru. Velmi zdlouhavé a chvilkami se mi zdálo až neprofesionální prostříhávání současnosti. 3* , perfektní reálnost. ()

RigorMortis

Dokonalé. Smutné a emocionálne, Kórejcom tak vlastný štýl. Niektoré scény môžu pôsobiť znepokojujúco, no vojna nie je žiadna hra o fazuľky a tento film to vystihol naozaj dobre. ()

Brmbolec

Aj napriek tomu, že mám rád vojnový žáner, tak tento film som videl až po 9 rokoch od jeho vydania a bol som v tranze. Úžasný po všetkých stránkach aj s tými pár klišé, ktoré už akosi do takéhoto tradičného vojenského filmu na hollywoodsky spôsob patria. Má však navrch v tom, že dokáže výborne ukázať deštrukciu človeka ako takého v čase vojny... ()

Guran

Korejská válka v podání samotných Korejců. Filamři nám zde nachystali v celku povedený scénář z válečného konfliktu, který však obsahuje hrubky. Jednoho z našich bratrů udělá korejského Ramba a od půlky filmu je to jedno větší klišé vedle druhého. Začátek je povedený, uvede nás do doby Korejské války a jednoho dne budou hlavní hrdinové naverbováni do Jihokorejské armády a jeden z nich si bude hrát na hrdinu, aby dostal metál a mohl svého bratra poslat domů. K tomu tady máme solidní válečnou řežbu, kde je vidět, že Korejci penězi nešetřili, ale když skončí první bitva, řeknete si: Páni, dobrý. Druhá bitva: Hmmm, nic nového, ale furt dobrý. Třetí bitva: To už jsem tu viděl a tak kvalita filmu upadá. Co se dále Korejcům nepovedlo je citová záležitost Film se v mnohých případů snaží hrát na city, jako ve Vojinu Ryanovi či Černému jestřebovi, ale zde se to opravdu nedaří. Jakmile se vše tohleto ve snímku odehraje, začne vás to nudit a děsná nezáživnost vám nedovolí snímek dokoukat. Co je poslední slabinou jsou samotní herci, kteří nedosahují takových kvalit jak by filmový štáb potřeboval. ()

helrohir

Paráda, Kórejci sa s týmto filmom fakt vytiahli a dokázali, že nielen v Amerike sa vedia točiť príbehovo aj technicky prvotriedne vojnové drámy. Až také dobré ako Ryan to napriek mnohým porovnávacím komentárom nie je, hoci je nutné uznať, že čo sa týka realistického stvárnenia vojny, v tomto sú si tieto filmy fakt podobné. Na filme okrem tej spomínanej realistickosti vojny oceňujem hlavne nepateticky stvárnený príbeh vzťahu dvoch bratov, ktorý do filmu prináša skutočné emócie a nie, tak ako v množstve iných vojnových filmov, len pokus o dosiahnutie gýčových emócií prostredníctvom nejakého milostného trojuholníka alebo iných okukaných pletiek. Taktiež fakt, že sa nejedná o oslavnú propagandu juhokórejských, respektíve prozápadných síl, ale skôr o prezentovanie toho, že vojna je zlo a zverstiev (strieľanie civilistov, zajatcov,...) sa dopúšťali vždy obe strany konfliktu, robí z tohto filmu skutočne jedinečný snímok. Jediná vec mi nedovoľuje dať päť hviezd, a to je to, že akcia sa kvôli roztrasenej kamere nedá dostatočne vychutnať. Áno, roztrasená kamera síce ešte viac zvyšuje pocit autentickosti, ale treba to s ňou vedieť, a nie len triasť a triasť a triasť...80%. ()

ACDCKL

Původně jsem tomuto filmu chtěl dát 5*, avšak co mě neskutečně nudilo u filmu, bylo zakončení. Pro mě tohle byla premiéra v korejských filmech a téma korejské války je tak málo zfilmované (viděl jsem jen MASH), že jsem se docela těšil. Většina filmu si zasluhovala 5*, ale ten konec, ten už byl špatný. Proto musím dát 4*. ()

majky19

Surové válečné drama, které podle mého soudu rozhodně není úplně vhodné pro širokou diváckou obec, zejména pak ne pro diváky slabší povahy. Většina podstatných zmínek již byla uvedena, ale příběh dvou bratrů zasazených do válečné vřavy je vskutku velmi působivý a vyvolá v divákovi velmi silné emoce, ať již v pozitivním, tak i negativním slova smyslu. ()

HEED

Mnohem syrovější než Vojín Ryan, to srovnání se přímo nabízí. Masové hroby, střílení do vlastních řad a spoustu dalšího obviňování. Nejsem historický znalec, a až na dost roztřesenou kameru během akce je to výborně technicky zpracované. ()

seba

Vše důležité napsali už ostatní, takže jen pár postřehů. Je to určitě nejkomplexnější (a historicky velmi přesný) film o válce v Koreji, jaký jsem viděl. Rovněž oceňuji značnou politickou korektnost - vidíme krutost, šílenství, hrdiství na obou stranách (i když, je padesát let po válce a dochází k jistému tání mezi Severem a Jihem). Ve filmu prakticky nezavadíte o Američany (což je v pořádku, ve většině amerických filmů z korejské války taky jihokorejského spojence moc neuvidíte). ()

Lubakus

Sado-maso akční nářez. Střich hrozněj a nepřehlednej. Hlavní hrdina kosí nepřátele po tuctech. Scény hrůzy plné utrpení jsou střídány rambo akcí. Full Metal Jacket forever. ()

Pierret

Dokonalé. Tak silný zážitek se těžko vydýchává. I teď, po půl roce, co jsem Pouta viděl, si vzpomínám na některé scény. Film o bratrství a jedné nesmyslné válce s nesmyslným režimem. ()

Altheus

Poněkud patetický příběh na pozadí korejského šílenství. Snad do půlky filmu jsem se nudil, naříkal jsem nad špatným střihem, nelogickou stavbou děje. Dokonce jsem si říkal, že Jihokorejci nemohli v téhle době natočit propagandističtější film než tenhle. O to víc mě v druhé půli potěšilo nastavené zrcadlo jihokorejským "antikomunistickým procesům". Jakoby si scénárista časem uvědomil, že to největší zlo není komunismus, ale fanatismus a slepá nenávist a ty se samozřejmě nacházejí na obou stranách barikády. Co se příběhu týče, nemůžu si pomoct, ale cítil jsem tady zbytečně mnoho inspirace Hollywoodem. Příliš mnoho neprůstřelných hrdinů, reálně nemožných akcí a patosu. Druhá polovina filmu se už sice dala sledovat mnohem lépe, ovšem v mých očích asi nevyrovná tu úvodní nudu. To vše dohromady mi dává pouhé 3 hvězdy. ()