Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

heavy66

dobré válečné scény, i když místy naprosto nepřehledné. Podivná asijská mentalita, kdy starší bratr neustále nutí mladšího, aby šel domů studovat?! Jinak spousta klišé, která bývají v americké a evropské válečné kinematografii zpracována lépe. Silná scéna popravy dívky "vlastními" vojáky, záhy shozená podivným přeskakováním frontové linie, které jsem nepochopil. Zřejmě jako v každé správné občanské válce nikdo neví s kým bojuje, proti komu a proč ?! ()

simon111

Pouta války - film natočený podle přesné šablony zapůjčené Hollywoodem a zároveň úplně jiný. Začátek, klasika, vzpomínaný Ryan je vedle toho hadra. V půlce jsem si říkal, jestli těch 140 minut není zbytečně moc na mnou očekávaný další vývoj příběhu. A tam někde jsem se prostě musel seknout... Podle mě, tam kde Ryan končí, Pouta teprve začínají. Nejhorší je, když si člověk po tom všem uvědomí, jak to tam vypadá dneska a že tragédie na severu pokračuje dál. ()

Mira00

V patnácti letech, kdy jsem to viděl poprvé, tak se mi to velmi vrylo do paměti. Všechny ty drsné naturalistické scény a přesto dojemný příběh o bratrech v korejské válce. A taky první film díky, kterému jsem začal obdivovat bohatou korejskou filmografii. Jeden z nejlepších válečných filmů a dost určitě nejlepší film o korejském konfliktu a důkaz toho, že Korea má po filmové stránce, co nabídnout. ()

Reiner

Skvělý film a podle mého i v ledasčem lepší než "Zachraňte vojína Ryana." Scény jsou velmi pěkně udělány a navíc i dobře propojené flashbacky dávají filmu na lidskosti. Prostě skvělý kousek, který si zaslouží vaši pozornost! ***** ()

muti

tento film som bud uz videl alebo je to remake. aj ked bolo jasne ako to napokon dopadne a kto prezije, tak koniec druhej hodiny filmu je fakt prekvapivy narez, ktory nesetri nikoho. pastne suboje vo filme sa sice podobaju na Rocky IV, ale to az tak nevadi. paci sa mi na korejskych filmoch ked povie postava Hyon ale v titulkoch je Jin-Tae :) premeny postav z dobrych na zle a spatne na dobre je miestami sokujuci, vidiet ze vojna meni ludi na nepoznanie. na filme ma asi najviac ocaril utok vlajkovej jednotky. vytkol by som klasicku kórejsku neschopnost postav si sadnut a vysvetlit si vsetko co treba. ak by si na taky hlbkovy pokec sadli obaja bratia (napr ked sa oslavovalo vitazstvo a nikto sa nikam neponahlal) tak by si usetrili celozivotne priority. suhlas s: Adrian ()

pafka

Bohuzel jsem to videl s anglickym dabingem - hruza. Ovsem jinak obrovske prekvapeni. Dokonale valecne sceny, ktere trvaji az neskutecne dlouho. Jedine, co se mi nelibilo bylo vykresleni vztahu obou bratri, extreme romanticka doba miru pred valkou. To bylo velmi prehnany a dosti kyc. Jinak ovsem bomba! ()

luke774

Válečný opus korejského Spielberga Kanga Je-Gyua (opravdu pekelné skloňování a navíc hádám že špatné :-) se honosí hned několika jasně čitelnými nálepkami – na korejské poměry nebývale drahý, na nehollywoodské poměry nebývale velkolepý a na poměry v pokladnách domácích kin nebývale výdělečný. Člověk až žasne, co se dá za třináct milionů dolarů pořídit a až na evidentně renderované stíhačky nemůže proti chlapcům z Tae Guk Gi vytáhnout jedinou vážnější výtku. Ovšem přestože bratři ve zbrani sklízí po světě jedno pětihvězičkové hodnocení za druhým, lhostejno jestli od diváků nebo v recenzích, mě osobně k naprosté spokojenosti něco chybělo. Tím něčím mohla být odvážnější koncepce celého příběhu, to kdyby Je-Gyu celou dobu nevyprávěl přesně dle starých známých válečných schémat. Civilní expozici a epilog, stejně jako vzpomínky na doby míru, v nichž po sobě naši hrdinové ve zpomaleném záběru šplíchají vodou a rozjuchaně dobíhají tramvaj, bych v dnešní době – se znalostí Kulky v hlavě, Stoneových děl a právě Ryana – očekával spíš v parodii na válečný žánr. Ne v jeho vzývaném nováčkovi. Konvenční výstavba scénáře a snadno rozluštitelná východiska z něj ovšem nijak nesnižují ofenzívu emocí, které z bratrského nahánění na válečné frontě vyplyne. Působivá řežba, která ale při své obstarožní výstavbě dle mého odpovídá spíš představám o výtečném řemeslu v rámci žánru – a ne o výjimečném filmovém díle, které by kinematografii nějakým směrem posouvalo. ()

mr.sulas

Jednoduše řečeno velice slušně natočený snímek plný pro mě překvapujících zvratů a efektů.Vynikající podívaná!Ale i přesto se raději podívám na Zachraňte vojína Ryana. ()

Doctord

Nejlepší film z korejské války. Dokonalé bitevní scény, které se modou směle srovnávat s vyloděním v Normandii u již několikrát zmiňovaného Rayena. Jinak bych tu moc spojitostí s Rayenem neviděl. Tento film má všechny atributy kvalitního válečného filmu, ať už dějem, atmosférou, psychologií, tak i přesvěčivostí o krutosti války. Zasloužených 5*:-) ()

forseti

válečné filmy já rád...pouta jsou tak krásně neamericky nešovinistické, až jsou přenádherně dojemné...hodně to připomíná jeden film, který mám taky moc rád (SPR od pana SS)...ale jde vidět, že to jde i jinde a stejně dobře...v tomto případě i líp - pro mě osobně... ()

superzurda

Jako je Pacific srovnáván s Bratrstvem, tak tady je srovnání s vojínem Ryanem. U mnohých tady vychází lépe právě korejské dílo. U mě však ne. Je to jenom stejně postavené na bojových scénách. Pouta války však mají JEN ty bojové scény. Příběh jednoduchý a plochý. Nenajde se tu nikdo ke komu bych choval jakés sympatie. Myslím, že se tu projevuje rituální antiamerikanismus, který pozdvihuje toto myšlenkově avšak technicky vyvedené dílo někam výš než skutečně patří. Nicméně je to furt lepší než Nepřítel před branami ()

Mullholand

spielbergovštější než Spielberg, monstrózní, drahé, skvěle natočené a sestříhané, ale tak strašlivě patetické až to bolí, hodně bolí ()

Gor'seye

Chvílami som mal pocit, že Južná Kórea vojnu vyhrala... Americký heroizmus preoblečený za juhokórejského vojaka. Hrozný strih (patetická scéna o hrôzach vojny a hneď v ďalšom okamžiku pohľad na bombardovanie) a príšerná hudba, ktorá upozorňovala na akčné scény pol minúty dopredu. ()

Chase

Viděl jsem to před dávnou dobou, ale i teď, když jsem na to náhodou narazil mi hned naskočil ten pocit znechucení nad blbostí lidský rasy. Překvapivě silnej film. Pokud máte za sebou nějaký family issues se sourozencem, tak ještě silnější. ()

Ondrew

Je fakt, ze Spielberg so svojim "Ryanom" viac-menej odstartoval vlnu modernych vojnovych filmov, takze jeho dielo povazujem v tomto smere za unikatne. Na druhej strane, "Pouta valky" su na tom prinajmensom rovnako dobre. Ma to riadny drive, skvelu atmosferu a autori sa nebali viacerych dejovych zvratov, cim sa vyhli pripadnemu stereotypu. Pribeh o dvoch bratoch rozdelenych vojnou dokaze celkom slusne zabrnkat na city, hoci konanie starsieho z nich je obcas mierne nepochopitelne, rovnako ako podaktore myslienkove pochody mladsieho. Po technickej stranke snimke niet co vytknut, autori sa snazili, aby bol celkovy feeling co najrealistickejsi. Keby som nevidel "Ryana", urcite by moje hodnotenie islo vyssie, takto ostanem pri stale slusnych 85%. ()

punco

velmi mile prekvapenie, vyborne spracovanie silny pribeh, nenudil som sa ani raz pri filme, krasna ukazka ze kvalitne vojnove filmy sa tocia aj mimo hollywoodu ()

japekli

Neočekávaný film. Netuším, zda- li filmaři přidali "volume" na nenávisti mezi stranami, ale pokud ne, nedivím se krutosti, jen mi to připomíná zvěrstva před i po VŘSR v Rusku. A s Ruskem se shodují i některé pasáže filmu, kdy se zdlouhavě věnují dialogy citům a ideologii. V podobných případech by měl raději nastoupit stručnější vypravěč. Jinak ale doporučuji všem, kterým se chce válčit, aby je to na chvíli odradilo. ()

Desmi

Musím se přiznat, že většinu filmu jsem se cítil, jako kdybych hrál právě novej Battlefield. Jin-Tae to tam kosí s velkou parádou. Jenže mě se na střílečky nebaví dívat dvě a půl hodiny, takže jsem si v půlce musel odskočit aspoň na 2 tratě CS-ka, abych dobyl energii na druhou půlku. Byl to ode mě asi dobrej tah, poněvadž jsem tu táhlou střílečku dojel bez usnutí až do konce. Jeden z důvodů proč tasím plnej počet je ten, že jihokorejci tenhle film nenašlapali sentimentálníma, teplýma a trapnýma kecama, jak by to zvládli Amíci. V tom se tenhle snímek od jiných pěkných, nových válečných kousků odlišuje. Kdo by to byl od těch Jihokorejců čekal.. ()