Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Pr4d3d

Pro znalce knihy je to příjemné zpestření, na které se pěkně kouká. Ale těm co knihu nečetli a nemají s průvodcem žádnou zkušenost film nemusí moc bavit a hlavně nemohou pochopit všechny hlášky, které jsou vysvětleny až v pozdějších knihách. Vogoni tu ale vypadají opravdu parádně. ()

Ukubumbahoo

Doufám, že už je konečně každému jasné proč je důležité mít sebou všude, vždy a za každých okolností ručník! Pravděpodobnost toho, že se vám bude film líbit je asi 104478416 na druhou, takže to je šance asi taková jako, že se vás váš pes ráno u snídaně zeptá, jak moc chcete svůj toast propečený. Patříte mezi ty šťastlivce? Já ano. Don´t Panic. ()

Hapretor

Knihu neznám, a ani nemám zájem ji přečíst. Na film jsem se kouknul ze zvědavosti. Je to totiž označené jako sci-fi! Nevim, do jaké míry se povedlo literární předlohu převést na filmové plátno, ale vím určitě, že pro mě toto byla nebetyčná nuda a stopařův průvodce selhal. Zavedl mě totiž do slepé uličky v rámci sci-fi žánru. V mých očích tohle má do pořádného sci-fi sakra daleko! ()

TerushkaJ

Já nevím jak vás, ale mě to fakt bavilo! Žádná bomba, ale zároveň ani odpad. Každopádně si jdu půjčit knížku! ()

drankeryth

No ja neviem, ale mna tento film az tak moc nezaujal, aby som ho hodnotil prilis vysoko. Pripadalo mi to take pritiahnute za vlasy a bizardne. Niektory ludia maju radi tento typ filmu, co ja zas moc nemusim. Mal som z neho taky rozpacity pocit, co som to vlastne pozeral za film. Vyzeralo to take skor detske a plneho podivnych tvorov a veci, ktore mi skor liezli na nervy, ako by som ich mal respektovat. Film sa odohraval vo vesmire, co ja len rad v podivnom lietajucom korabe, ktore mi nebolo vobec sympaticke a velkymi mimozemskymi tvormi, ktory boli skor lenivi a tarbavo sa pohybovali a mysleli si, ze su najlepsi v celom vesmire. Specialne mi isiel na nervy ten prezident s dvoma ksichtami. Ten si priamo pytal dostat jednu ranu do jeho priblblej tvare. Film je skor urceny pre mensie publikum, kde sa nekona ziadna vesmirna bitka, ktora by tu aj tak bola zbytocna, ked to je aj tak detske a naivne. ()

Heroine

Jako totální ujetost to nemá chybu, to se musí nechat. Ale pokud jde o řešení velkých věcí, já osobně jsem za každou větu z filmu trpěla. Všechno to "poselství" je tak strašně blbé! Opravdu ani jedna skutečně nápaditá myšlenka. "Není důležitá pravda, ale je důležité být šťastný". No nezní vám to jako útěcha pro ignoranty? Jak může být někdo šťastný, a přitom nic nevědět? A nebo na otázku "co byste na našem světě chtěl změnit", dát odpověď "je dobrý takový jaký je". No pomoc! A co třeba války, vrazi, úchylové, zloději, blázni, choroby, zdevastovaná půda, temná historie, nebo třeba jaderné zbraně? Dalo by se pokračovat hodně dlouho, jenže na to jsme my "lidi" příliš hrdí, než abychom si připustili, že to až taková paráda není. Ve filmu se objevilo pár vtipných momentů, většinou to bylo ale zásluhou herců, nikoli scénáře. Celou myšlenkou mne to štve a uráží, a připadá mi to naprosto zbytečné. ()

Krisa

Tenhle film jednoduše miluji. Vůbec mi nevadí, že oproti knize v něm něco chybí a něco naopak přebývá. Martin Freeman, Sam Rockwel a Zooey Deschanel jsou moji oblíbení herci a k tomuto filmu sedí jako zadnice na hrnec (své charaktery vystihují dokonale). Stopařův průvodce po Galaxii je neuvěřitelně vtipný a střelený film, a to já ráda. P.S.: Nevolte blba :) ()

jura-roy

Velkej guláš, který je místy vtipný, ale nemá permanentní drive. Je škoda, že absurdních momentů není více, právě ty film dobře táhnou stejně jako geniální Rockwell. Velký údiv poté dávám fantazii vykreslení vesmíru a kvalitnímu digitálnímu zpracování. ()

S.Dedalus

film disponuje hezkými efekty a fejn hercy, po režisérské stránce je to ale totální kolaps, zkratkovité vyprávění bez hlavy a paty. ()

Wallis3

Divnej film, suchej humor, robot s depresema, vzdychající dveře, svět nepatří lidem, ale myším, který na nás provádějí pokusy. "DĚKUJEME VÁM ZA ZÁJEM O NAŠI PLANETU. JAKO VÝRAZ DÍKŮ PROSÍM PŘIJMĚTE DVĚ TERMONUKLEÁRNÍ RAKETY, KTERÉ JSME NA VÁS PRÁVĚ VYSTŘELILI. V RÁMCI ZKVALITŇOVÁNÍ NAŠICH SLUŽEB, MŮŽE BÝT VAŠE SMRT NAHRÁVÁNA" ()

skleboun

Obávám se, že tahlekultovní knížka se snad pořádně na plátno převést nedá...spousta věcí mi tam vadilo - třeba ten konec s Arturem a Trillian, chybělo mi i více ručníkových narážek (ručník je totiž téměř jedna z hlavních postav). Zafod v mých představách vypadal úplně jinak (nejen kvůli té hlavě), takže jsem byla docela překvapená, ale nakonec jsem si zvykla. Zato Artur vypadal přesně tak, jak by vypadat měl (aspoň pro mě :)) Marvin chudáček dopadl o trochu hůř, ale i tak byl krásně depresivní jako vždy :) no, určitě nelituju vynaložených peněz, ale vracet se budu hlavně ke knížce... ()

Yomega

Nooo, knížku jsem nečetl a soudě podle filmu jsem asi chybu neudělal. I když nepochybuju o tom, že knižní předloha byla kvalitnější než film. Byla to nuda, proložená občas fajn fory, ale taky zmateným dějem a v rámci možností super efekty. Kdybych to ale neviděl vůbec, nic by se nestalo.jedna hvězdička za vizuální podívanou a druhá za Marvina, kterej neměl chybu. Škoda, že mu byl věnován tak malý prostor ()

asentra

Ignorace. Jediné, co mě napadá, je ignorace. Jak někdo mohl z tak vynikající předlohy udělat takový paskvil? Vím, že natočit film podle dobré knížky je těžké…ale tohle? Hned na začátku mě úplně vyděsili ti delfíni a pokračovalo to dál a já si říkala, bože, to je ale otřesný. Nejen, že s postupem filmu už se to knížce vůbec nepodobalo ale co měl být ten konec? Jo, chtěli nacpat všechen materiál do skoro dvouhodinového filmu, ale nechytli to za ten nejlepší konec. Všechen ten úžasný a nevtíravý humor, který je typický pro předlohu tam nebyl ani omylem. A kromě toho nečíst tu knihu, vůbec bych nepobrala o co tam jde. ()

Barak

Začalo to slibně (mimochodem - Martin Freeman se mi do role Arthura Denta hodil), já se tomu i lehce smál, ale mé nadšení rázem přešlo. Pak mě čekala jen nuda, lehká zabava, nuda atd., na čemž mělo určitě svůj podíl i to, že jsem se místy úplně ztratil v ději, který byl značně matoucí. Co se týče vizuální stránky, tak ta byla jednou nic moc, podruhé super (hm, jak zvlášní..). No a ke konci už se to úplně celé tak nějak zvrtlo, načež jsem si u závěrečných titulků řekl, že to byla pěkná blbost. A co se mi na tom líbilo nejvíce? Asi ten robot, který měl furt nějaké ty deprese.... 5.5/10 ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007