Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

mortak

Nejlepší na filmu jsou čtené knižní pasáže, jinak se tu bohužel všechny ty stručné a úderné fóry z knihy rozehrávají a natahují, takže výsledkem je docela nuda. ()

Icefist

Zřídkakdy na mě vybaflo něco, co upoutalo moji pozornost, jinak jsem se stopáží protrápil a film jsem vůbec nepobral. Takže ani nemám pocit, že bych měl obšírněji komentovat. 40 % Oblíbená část- průlet továrnou na planety ()

KajusaK

Vše průměrné, herecké výkony, herci sami o sobě, efekty a masky (i když občas nadprůměr), hudba mě nezaujala. Zooey Deschanel se sem vůbec nehodila. ()

otík

Poměrně vtipný mix komedie a hodně zvláštní sci-fi o zničení země, putování po galaxii a lásce. Ne vše je pochopitelné, ne vše je jasné, ale je to milé a zvláštní. ()

Radiq

Kniha mě nikdy nějak moc nebrala a nikdy mi nepřišla ani moc vtipná. Spíš originální. Ale že bych ji uctíval jako většina fanoušků, to ne. No a film na mě působil stejně. Nějak jsem se s postavama nesžil a nevtáhlo mě to nijak. Jo, triky byly vcelku přijatelný, hlavně Vorgoni se moc povedli, ale jinak to byla celkem nuda. Asi je těžký natočit film z takovýho těžkýho materiálu a oceňuji, že se do toho někdo pustil. V tomhle případě to možná není ani tak moc filmem, jako spíš mnou, že se mi nelíbil. ()

SeanLSD

Polovica všetkých bodov už len za odvahu . . - druhá za poctivý prístup a doslova geniálne výtvarné riešenie, ktoré predlohe dodalo výborný nový rozmer. Nemienim tu riešiť knihu, nie tú najuletenejšiu, geniálnu, chytrú, šialenú, neskutočne krásnu a myšlienkovo zásadnú zo všetkých čo snáď kedy vznikli... ()

flyboyeda

Zfilmovani podobne podivne a bizarni ale zaroven genialni knihy jsem povazoval za nemozne, nakonec to nedpoadlo vubec zle, ikdyz fantazie kazdeho ctenare byt ukojena nemuze... Doporucuji zkusit stary uk serial... ()

dr.fish

Napůl radost a napůl zklamání. 70% Napodruhé spolu s přečtením celé pentalogie dávám 80%. Bavil jsem se výborně. ()

wendelin9

Knihu jsem zatím nečetla, ale stejně se nemohu ubránit pocitu, že minimálně polovinu hvězdiček dostal tento snímek právě díky ní a její genialitě, o které jsem už tolikrát slyšela. Možná změním hodnocení, až si knihu přečtu, zatím ale nechám 4* protože jsem se při téhle intergalaktické slátanině nesmírně bavila. ()

URBAN

Komedie typu Scary Movie nebo Rrrr, ale bohůžel narozdíl od zmíněných filmů to tak dobře nefunguje. Zábavné to samozdřejmně je, jenomže ne dostatečně. Je to opravdu škoda a taky toho že se na těch mimozemských příšerách více nezapracovalo, protože vypadají dost lacině. ( 24.8.14/MAC ) ()

vesper001

Miluju Marvina a chci s ním mít děti, nutně si potřebuju přečíst trilogii Kde udělal Pánbůh chybu, Výběr největších Božích omylů a Co je ten Pánbůh zač? a bez ručníku samozřejmě neudělám ani krok. „Štěstí je důležitější než pravda.“ „A jste šťastný?“ „Ne. V tom to právě trochu hapruje.“ ()

COF_666

Pro mě to bylo první setkání se Stopařovým průvodcem a líbilo se mi to, chápu ale že fanoušci musejí být zklamáni - zas taková sláva to není;). ()

hallelluja

V jednotlivostiach čarovné až geniálne (áno, geniálne), ako celok nelákavé až odpudivé. Na ekologickú či akúkoľvek inú agitku mám totiž silnú alergiu, navyše z toľkej hrdze a pološera ma už začínali štípať oči. Sorry Martin, tentokrát to tvoj výraz permanentne zachovávajúci paniku nezachráni, dávam tri. ()

Estrellita

Tohle byla sranda hned od prvních minut, bavilo mě na tom snad úplně všechno. Chvílemi komedie, chvílemi parodie, chvílemi parodie na parodii... Z tohohle úhlu pohledu se to fakt povedlo, přestože to ke konci znatelně ztrácelo grády. Ale asi na to člověk musí mít náladu nebo já nevím, proč tady je tak šeredné hodnocení... Když mi tento film dal odpověď na "otázku života, vesmíru a vůbec", uvažovala jsem i o pěti hvězdičkách. 80% ()

jedna_vrana

Paula Nancy Millstone Jennings je podľa Arthura najhoršia poetka vo vesmíre. Najprv musím podotknúť, že som tento film videla viac ako desaťkrát, ako fanúšička  Douglasa Adamsa (áno, súhlasím, knihy sú omnoho lepšie a možno tento film nevyužil naplno svoj potenciál), púšťam na konci školského roka tento film svojim stredoškolákom. Ale až po niekoľkonásobnom pozretí som si uvedomila, že tomuto vtipu nerozumiem. Myslela som si, že je to nejaké náhodne vygenerované meno. Lenže je to inak. Je to skrytý odkaz na Douglasovho spolužiaka, v origináli ho spomína dokonca s jeho presnou adresou. A to sa Paulovi samozrejme nepáčilo. V skutočnosti sa volá Paul Neil Milne Johnstone. Milujem práve tie skryté alegórie, ktoré sú v každej druhej vete a tento komentár práve preto nedoplním žiadnymi citátmi. Áno, plánujem ho pozrieť ešte niekoľkokrát, kým neskončím na čísle 42. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007