Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

jarabacek

Film narozdíl od knížky je dost zmatený a spousta dobrých scén mi tady chybí. Skoro by se dalo říct, že s knížkou to nemá nic společného. Pro ty, co knížku četli, to je jisté zklamání, pro ty, co ji nečetli je to průměrný potřeštěný film. Jediné co se jim dokonale povedlo je maniodepresivní Marvin. ()

xLOBOx

Kniha(knihy) je vážně skvělá, bohužel jsem ji četl před viděním tohoto filmu, jinak by film dostal zřejmě víc, ale.. ()

Lajty

Krásná Zooey Deschanel, depresemi zmožený robot a vytvoření nové Země...to je vše, co se mi líbilo...zbytek byl dosti průměrný... ()

Matamoroz

Podobné jako když skombinujete Muže v černém s Monty Pythonem a Star Trekem :-) Asi je tenhle film trošku ujetý, ale já jsem se bavil. Literární předlohu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat s originálem, ale "42" a úhlopohledová puška jsou skvělé! Minimálně na tohle se prostě nedá zapomenout. ()

Lastsurvivor

Mnohem lepší než seriál. Má to vlastní nápady a přitom se to v důležitých částech drží předlohy. Škoda, že se nenatočilo pokračování, protože Freeman je jako Arthur Dent vážně skvělý. I když třeba se teď natočí, když se proslavil v Hobitovi... ()

Vojtas12

Tahle knížka nebyla určená ke zfilmování, a tuto skutečnost nezachránil ani Martin Freeman. Na druhou stranu, lepšího herce pro roli Arthura Denta tvůrci najít nemohli. ()

SheldonShamy

Muž žijící si „poklidný“ život a jehož dům se dostává do problémů se stavbou silnice. Z jeho přítele se navíc stává jakýsi „stopař“, který tvrdí, že Země zanikne. Když se tohle všechno stane, nepřeje si Arthur nic jiného než aby se všechno vrátilo do starých kolejí. Vrchol tomu nasadí jeho ex-přítelkyně, kterou potká s králem celé galaxie, který unesl kosmickou loď a vydává se hledat základní otázku. Hezký příběh, oceňuju výkony hlavních postav a zajímavý scénář. ()

cguio

Se stopařem jsem se letmo setkal už při jeho vydání, kdy jsem o jeho premiéře často slýchával v rádiu. Lituju, že jsem tehdy chodil do kina jenom se školou. Podruhé jsem se s ním setkal, když jsem stahoval Superman se vrací a místo toho jsem zaplnil disk tímhle. Na druhou stranu je dobře, že jsem s promítnutím počkal, protože jako páťák bych si ty gagy, narážky a originalitu tolik neužil. ()

Jarlaxle

"I've seen it, it's rubbish." Než jsem četl knížku, připadalo mi to vcelku dobré. Bohužel v porovnání s předlohou je to slabý odvar :-/ ()

p.i.t.b.u.l

Začnu netradičně. Kniha je mnohem lepší. A tady je asi kámen úrazu, protože pokud se Vám líbila kniha, nebude se Vám asi líbit tento film. Pokud jste knihu nečetli, možná to nebude tak špatný. Anglický humor pobaví, ale na druhou stranu, ne vše se povedlo. Tak že je to trochu loterie. ()

BTNband

Jednotlivé scény a vtipy fungují většinou dobře a britský humor je mi určitě bližší, než ten americký. Problémem filmu je, že když se sehnali skvělí herci, natočili celkem vtipné scény, tak se nějak zapomnělo to pospojovat do filmu a aspoň trochu konzistentního příběhu, kde děj plyne od začátku do konce, než aby jenom přeskakoval od scény ke scéně. Neuběhlo ani 24 hodin po shlédnutí filmu a opravdu nemám tušení k čemu tam byla postava Forda, jestli tam Zooey byla opravdu jenom proto aby se do ní Martin Freeman zamiloval a čeho chtěl vlastně Sam Rockwell dosáhnout. Pokud nemájí postavy jasnou motivaci a nevyvíjí se s okolnostmi filmu tak má divák pocit, že kdyby přeskočil do jakékoliv části příběhu, bude to vlastně jedno. A je to opravdu škoda, protože např. scéna obranným systémem proti přemýšlení je opravdu chytrá, zábavná a takový scén není ve filmu málo. Ještě bych rád zmínil, že nejsem proti CGI, ale vidět ve filmu opravdu povedené masky, do kterých bylo očividně vloženo hodně úsilí, místo generických CGI monster mě skutečně potěšilo. Rád bych filmu dal víc, ale to by to musel být film a ne jenom řada špatně pospojovaných, i když povedených scén. Na závěr ještě řeknu, že pro ty co argumentují tím, že jsou věci více vysvětlené v knize atd. tak to není vůbec podstatné, protože film podle knihy musí fungovat samostatně a vymlouvat se na knihu pokud film sám o sobě nefunguje je k ničemu. ()

W.Goldfinch

Filmová adaptace proti knižní předloze není až tak moc povedená, je to taková průměrná sci-fi komedie. Když takhle v pondělí večer nevíte co si pustit, tak tenhle film vás zabaví a určitě neurazí. ()

daniel.98

Nejdříve jsem si říkal, že na takový film se snad ani nebudu dívat. Ale když jsem si přečetl, že tam hraje Rickman, tak jsem se přemohl. Když jsem zjistil, že tam pouze mluví robota, tak to mě úplně dostalo. Je ale naprosto obdivuhodné jak ho ztvárnil, jako někoho kterému je vše jedno a má určitý neblahý typ humoru. Jinak tento film pokulhává na celkovém zpracování, které bylo rozhodně velmi zajímavé, ale pro mě nedotažené. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007