Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

dessa

Knihu jsem nečetl, takže můžu dát s klidem na duši čtyři hvězdy. Až ji přečtu, reviduju... :) Depresivní robot mě dostal do kolen :) ()

gemi

Vcelku dobrý a místy i vtipný film, u kterého mi nejvíc vadila stupidní hudba, vyskytující se povětšinou v nehodnotitelných rodinných filmech a seriálech pro cílovou skupinu do 10 let, mající svými rozvernými tóny připravit dětičky na to, že se chystá nějaká taškařice a bude náramná legrace. Nebýt toho, dal bych možná o hvězdu víc. ()

mdouglas

Docela nechápu tak nízké hodnocení u tohohle filmu. Knížku jsem pravda nečetl, tudíž nedokážu posoudit nakolik je snímek věrný předloze. Já jsem byl ovšem spokojen. 75% ()

liberator

V tomto filme sa zišlo hneď niekoľko hercov, ktorých príliš "nemám v láske". Však mi aj nejakú dobu trvalo, kým som sa dokopal k jeho zhliadnutiu. Môžem povedať (aj keď som nečítal predlohu), že som očakával citlivú kombináciu ľahkého a intelektuálneho humoru s miestami vážnejším pozadím - ktorú mi tento film aj naservíroval. Musím povedať, že som sa pri filme tak dobre nezasmial už pár mesiacov (odvtedy, čo som znovu videl film Tais-toi! s Jeanom Renom a Gérardom Depardieu). Takže s filmom som spokojný, a už mi zostáva len pustiť sa do Adamsových knižiek. ()

josieaddms

Kdyby se tak lidi pořád nepouštěli do existenčních otázek... Bla bla bla. Ale musím ocenit, že v příběhu lidi nebyli ti nejdůležitější a nejinteligentnější (Za co se většinou homo sapiens považují) ale za v podstatě nedůležité mouly nad kterými mají navrch úplně všichni. Jako film se mi to docela líbilo. Mělo to dost dobrých nápadů jaké k takovému stylu sci-fi patří. Navíc to doplňovali docela fajn herci (Martina Freemana teda nemusím, a on navíc teď bude hrát mojí první knižní lásku, Bilba Pytlíka:(!) s Billem Nighyim a Samem Rockwellem v čele. Příběh docela odsejpal, líbil se mi ten "maniodepresivní robot" Marvin, a některý scény byli dobře vtipný a ujetý. Nicméně hodnota filmu je 00%. ()

amim

Něco tak geniálního jako je Stopař od Adamse se prostě nedá předělat do filmu. Knihy pracují na naprostostém chaosu, zdánlivé nesmyslnosti a obrovské představivosti čtenáře. A právé proto je kvalitní filmová adaptace naprosto nemožná. ()

Brinkley

Sci-fi není zrovna mým nejvyhledávanějším žánrem, ovšem zdařilý mix britského humoru (byť citelně amerikanizovaného) a čisté absurdity mi padnul do noty takovým způsobem, že jsem se ihned začala pídit i po předloze. Tento film má dost nelehké postavení. Mnozí onu absurditu nesnesou a ti zbývající mají Adamse načteného. Mě, i po přelouskání všech pěti dílů, film nerozčiluje a ráda si ho občas pustím. Podařilo se mi totiž něco, čeho nejsem obvykle schopna - neporovnávat neporovnatelné. A díky A. Rickmanovi už si neumím představit jiného Marvina. ()

ondkuc

Knížky zbožňuju... Tenhle film mi navzdory celkové spatlanosti knižního děje příjde jako hodně povedená ochutnávka pro onu pětidílnou trilogii. Alan Rickman v roli Marvina a Stephen Fry coby předčítač dodávají velmi chutnou šťávu, Martin Freeman je skvělý a Zooey je Zooey! :) ()

Black-star

Kniha je 100× lepší, myslím že Adams by nebyl s tímto pokusem spokojen. Ta kniha je bohužel tak neuvěřitelně napsaná s obrovskou fantazií, že ji postě nelze (alespoň podle mého) věrohodně přenést na plátno. Je mi líto ale tohle je omyl :-( ! Všem doporučuji, přečtěte si raději stejnojmenou knihu a na toto se nekoukejte. ()

slidealama

Po prvním shlédnutí jsem byl dost zmatený, ale kniha mi vše vyjasnila a i když jsem ji četl až jako druhou, bavila mě o hodně víc. Nicméně musím uznat, že se filmařům podařilo zachytit jedinečný humor a nadsázku této sci-fi parodie. ()

Azog

Zajímavý a někdy zábavný film. Některé aspekty, které měly být vtipné, zase tak vtipné nebyli, ale to je věc vkusu. Moje nejoblíbenější postava je vypravěč. ()

bono22vox

Filmařská prohra s takto mocným protivníkem si shovívavost zaslouží. Jedná se o sympatický výsledek, bohužel mnohé situace pochopíte jen s důkladnou znalosti knihy... ()

Shakaar

Tuto serii od Douglase Adamse mám osobně rád a trochu mě mrzí, že se to scvrklo do pouhých 100 minut. Stejně jako Prachett by asi neměl být zfilmován, to samé platí i o tuhle pětičlenou knihovou serii. Film v podstatě obsáhne z větší části pouze první knihu a navnadí člověka na pokračování, které nepřišlo. Když se tak dívám, první kniha není tak napojená jako ta další na ty ostatní. Osobně bych se přál, kdyby se natočil znovu seriál a s dobrým scénářem a herci by to byl parádní záležitost. Ohledně filmu Freeman, rozkošná Zoe, která ani nemusí ani moc hrát aby každému klukovi vyrazila svým pohledem dech, Sam Rockwell nebo další zástup herců z Británie odvedla dobrou práci. Po filmové stránce to není špatný film, po té obsahové je to bohužel jen první díl. Jinak notně vykuchaná knižní serie jak někdo zde uvedl. 3*. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007