poster

Dinosaurus

 • USA

  Dinosaur

 • Slovensko

  Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ****

  Ak by sa film natočil pôvodne tak ako sa mal - bez dialógov a bez Disneyovského pozlátka ( celý film by pravdepodobne vyzeral ako jeho strhujúci, niekoľkominútový úvod, v ktorom sledujeme putovanie dinosaurieho vajcia ), bola by to neprekonateľná filmová pecka nového tisícročia. Takto je to len síce vizuálne vybrúsená a efektná, ale predsa len malinovka.(16.12.2010)

 • DHDV
  ***

  I když hodně starý „animák“, tak je jeden z těch lepších. Zajímavá animace a krásný příběh (jednoduchý). Tento film je zaměřen na dětské publikum, ale i dospělí s dětmi se na to vydrží dívat. Proti tomuto filmu nic nemám, je to prostě film na který sice rychle zapomenete ale při sledování rozhodně trpět nebudete…(11.7.2010)

 • Blacki
  *

  Nedokážu překousnout, že tam jednomu ankylosaurovi (nebo něco podobného) říkali Punťo. Nevím jestli to je i v originále, ale podobná jména dinosaurům, to mi teda vadí. A že by dinosaura vychovávali opice? To je teda vrchol hlouposti. Když pohádky o dinosaurech, tak ať to má trochu úroveň. K čemu je, že to má dobrou animaci a efekty, když je to nesmysl.(1.6.2012)

 • D.Moore
  ***

  Je to opravdu v první řadě dětský snímek, na rozdíl od řady jiných animáků toho dospělému tolik nenabídne, a tak považuji za zbytečné babrat se v nepřesnostech a vypočítávat chyby. Když nic jiného, dá se na Dinosaura prostě jen tak dívat, protože po stránce výpravy se povedl a hudba Jamese Newtona Howarda je přímo krásná. Rád bych ještě vyzdvihl na český dabing, který má mnohem zajímavější obsazení než ten originální (Jiří Langmajer, Jaroslav Satoranský, Květa Fialová...).(22.11.2014)

 • MP17
  ****

  Příběh nikterak sofistikovaný, celé vyznění filmu vůbec takové plytké. Ovšem hlavní klady filmu je třeba hledat někde jinde, a to ve výpravě a vůbec celém zpracování pravěkého světa a samotných dinosaurů, které je opravdu propracované, s ohledem na každý detail. A volba Carnotaurů coby hlavních záporáků filmu, to byl skvělý tah - opravdu působí dojmem příšer ze samotného pekla. Jen to občasné nezvládnutí poměru velikosti k ostatním dinosaurům bylo srandovní, ale chápu - pro efekt okamžiku to bylo potřeba.(11.3.2012)

 • - Priemerne 30 000 počítačových hodín týždenne bolo venovaných na tvorbu filmu. Niekedy sa toto číslo priblížilo až k 60 000. Programátori napísali 70 000 riadkov zdrojového kódu, čo prevedené do zrozumiteľnej reči odpovedá 11 700 stranám textu, alebo 25 zväzkovej encyklopédii (pričom každý zväzok má 468 strán). (pravo)

 • - Za prvý víkend premietania zarobil film v Spojených štátoch 38,8 milióna dolárov, čím sa stal najúspešnejšou premiérou roka a za Levím kráľom zaostal len o 1 milión. (pravo)

 • - Pozadia vo filme sú vlastne prekrývajúce sa fotky tropických miest ako Tahiti a Hawaii. (Spilvo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace