Všechno co Josey Aimes (Charlize Theron) chce, je slušná práce, která jí umožní postarat se o své děti. Místo toho zažívá strach, urážky, obtěžování, ponížení, útoky a sprosté nadávky. „Ber to jako bys byla chlap!“ – to je rada od jejího šéfa. Ona se k problému postaví jako člověk a začne rány vracet zpátky. Tím odstartuje první případ žaloby za sexuální obtěžování. V emotivním příběhu o boji proti předsudkům dále uvidíte Frances McDormand, Sissy Spacek, Woody Harrelsona a Seana Beana. (oficiální text distributora)

Caminzind

Tento příběh vypráví o ponížení, bezcitnosti, netoleranci, nenávisti, xenofobii, strachu, zbabělosti, lhostejnosti a sobectví za všechny podobné životní příběhy. Tento film je o zlu mezi lidmi, nikoliv pouhou agitkou za ženská práva. Není to feministický film, jak tady, bohužel, mnozí naznačují. Téma, které zpracovává, se týká KAŽDÉHO Z NÁS a význam jeho poselství přebíjí všechny jeho formální nedostatky... teda až na ten závěr, který se nebezpečně naklání nad skládkou odpadu. I tak se však nejedná o sentimentálnější doják než je třeba Formanův Přelet. 77% ()

Martin741

Krasny film, v kttorej krasna a skvela Charlize Theron vracia okoliu udery, ktore od neho prijima. Pani Theron vie hrat, film ponuka nadherny emotivny pribeh plny posobivych hereckych vykonov. Ostatni herci ako Sean Bean /The Golden Eye/ tiez na urovni. Pani reziserku Niki Caro nepoznam a ani som nevidel ani jeden jej film - tento je od nej prvy, ktory som videl - ale musim uznat, ze sa do rezie vyzna. 85 % ()

kaposlav

Ide určite o mierne nadpriemerný film pri ktorom sa musí človek aj zamyslieť aký sú niektorí chlapi a aké to mali, alebo aj môžu mať ženy v práci ťažké. ()

Streeper

Emotivní film. Musela jsem mít hromadu kapesníčků, abych si při některých scénách otírala slzy. Charlize Theron předvedla báječný výkon! Také mě mile překvapila Frances McDormand, která se mi ve filmu velice líbila! Film mi místy přišel podobný Silkwoodové, ale to bylo hlavní hrdinkou. Z filmu jsem byla nadšená. Jsem za takové filmy ráda, alespoň ženám dodají odvahu se postavit proti obtěžování. ()

C0r0ner

Člověk samozřejmě ví, jak to celé dopadne, což je u takových filmů a příběhů koneckonců dobře, plus je to moc pěkně udělané, ale celkem mě ničila stopáž, která se podle mého dala osekat minimálně tak o dvacet minut. Nebylo to špatné, ale podobných věcí už jsem viděl několik. 65% ()

laik_60

Puovodne ma k filmu lákala Sissy Spacek, napokon ani CH.Theronova to nezahrala zle. Prvá polovička filmu trocha rozvláčna, druhá polovica slušne gradovala. ()

Wormboy

Vyborna drama s absolutne excelentnymi hereckymi vykonmi a mimoriadne vyraznym pribehom. Okrem skvelej Charlize Theron,ktora podava opatovne po Monster skvely vykon, je tu pre mna predovsetkym mimoriadne slusny Sean Bean,ktory hra tak cisto a civilne,ze ked je na scene strhava vsetku pozornost na seba,nie vystupmi,ale jednoduchostou a "prirodzenostou". Umiernena a nicim neprehanajuca rezia, utiahnuty scenar, vyborni herci, slusny hudobny doprovod, proste North Country je pre mna skutocne velmi dobry "maly velky" film,s trosku patetickym zaverom,ale v podstate to vobec nevadi. 4,5/5 ()

danecek24

63. Zlatý Glóbus za rok 2005 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Charlize Theron, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Frances McDormand ()

pufina

Film podle skutečné události. Příběh o ženě, která se postaví proti všem mužům z dolů, ve kterých se rozhodla pracovat (aby zaopatřila své děti). Nechce si dál nechat líbit urážky (ať slovní nebo ubohá chlapská překvapení ve skříňkách nebo nadávky na zdech) a už vůbec ne sexuální obtěžování. Chce dokázat, že i ženy dokážou dělat mužskou práci a chce dosáhnout toho, aby se ona a všechny ostatní ženy nebály chodit do práce, kde je možná jednou čeká znásilnění.. Film je věnován ženám, které bojovaly v této kauze, jejich odvaze a důstojnosti a přelomovému vítězství, dosaženého v North Country, jež našlo odezvu v celém světě. Soudem bylo vydáno opatření proti sexuálnímu obtěžování, které ochrání je a všechny ženy, které příjdou po nich. ()

zette

Dobre natocene drama podle skutecnych udalosti. Namet je zajimavy, konfrontace pribehu se soudnim licenim take. Libilo se mi i ztvarneni sachet, atmosfera jenom salala. Velmi dobre herecke vykony. ()

Martrix

Nebýt skvělých hereckých výkonů, tak bych si trochu otráveně povzdychnul, že mě to americké "na základě skutečných událostí", začíná štvát. Přitom nebyl důvod něco z toho "vylepšovat". První polovina filmu byla i přesto velmi dobrá a vcelku jsem kvitoval, že se tvůrci nesnížili k tendenčnímu ovlivňování diváka. Takže i u vás doma se mohla rozpoutat bitva, jestli ženský patří do dolů, nebo ne a jestli si o spoustu věci nekoledovaly samy. Potud bezva. Jenže pak se něco stalo a tvůrci čím dal častěji sklouzávali do patosu a klišé. Pořád to vystačí na 4 hvězdy, ale ty jsou hodně otřískaný. ()

Juto

Emocionálne silný príbeh rozprávaný s veľkou dôstojnosťou. Výkon Charlize Theron je úžasný. 8/10 ()

FFINS

Tento film mě fakt dostal. Film ze životu co byl se vším všudy... Žádné zbytečné efekty počítačovým způsobem, ale pravý příběh o skutečné tvrdé a násilné minulosti někde, kde podmínky byly velmi drsné. Za mě osobně si myslím že tento film byl více než výborný na režisérku, která má na svém účtě teprve začátky. Myslím že tento film jí odstřelí k špičce režisérů jestli v tomto bude pokračovat. SMEKÁM. Za mě 92% ()

moviefilm

Po tomto filme doslova túžim vidieť Walk the Line a Constant Gardner, pretože sa mi nechce veriť, že niekto prekonal herecké výkony Charlize Theron a Frances McDormand. To, čo tie dve predvádzajú je zázrak.Takisto skvelá réžia a silný príbeh, plus záverečná scéna súdu vytvárajú z tohto filmu nezabudnuteľný zážitok... ()

KanjiVital

Film o ženě, která jako první člověk v historii podal žalobu za sexuální obtěžování a byla nakonec, i přes psychické problémy s tím spojené, úspěšná. Silné drama, ve kterém září Charlize Theron. Za zmínku stojí také lyricky dokonalé písně Boba Dylana, které podbarvují film. ()

karlik4801

Celý film si vede dobře. Scény z pracoviště mě ze začátku zaujali nejvíce, pak se začal život hlavní postavy více rozvíjet a zaujali mě všechny části. Postupné zhroucení samotné matky dvou dětí, způsobuje vynikající herec Jeremy Renner. Svojí roli zahrál tak přesvědčivě až mi připadal jako nějakej kretén, on prostě zahraje všechno. Konec v soudní síni byl pro mě zajímavým překvapením. ()

_DAVE_

Socialni drama v prvni puli vystridalo drama soudni ve druhe polovine. Nicmene jako celek to pusobilo na jednicku, mozna az na ten lehce klisoidni konec. Ale tohle bych tomu filmu klidne odpustil. Nevim ted presne s kterou hereckou se Charlize Theron utkala o Oscara, ale i kdyz nevyhrala byla rozhodne silna souperka, roli zvladla paradne. ()

18.01.2006

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (více)

14.12.2005