Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Bilky

Seriál som nevidel, takže osobná línia a vzťahy vo filme boli pre mňa dosť kostrbaté. Motivácia konania hrdinov tým pádom niekedy nelogická, celkovo to vyznelo ako mierené na mladšie publikum. Dosť mi vadil predstaviteľ a hl.macho - typický seriálový Béčkar. Zato Gina Torres ma charismu na rozdávanie. Triky slušné, dej obohratý, do týždňa zabudnete vo co go... 60% ()

koza3

Áčkový začátek, ale béčkový průběh a konec. Až mi přišlo škoda, že vytvořili takhle barvitý svět, který by si zasloužil hlubší průzkum a napasovali na něm tak laciný příběh. Všechny scény jsme už viděli jinde a lépe zpracované. Béčkoví herci to zahráli jak nejlépe uměli, ale pořád tam chyběl nějaký charismatičtější element. Ta psychobuchta mě celý film vyloženě srala, stejně tak její dementní bratr. No, viděl jsem to na čtyři hvězdy, ale po nezáživném finále musím hodnotit průměrem. ()

GejmronCZ

Kupodivu jsem mile překvapen. Podle názvu jsem čekal, že to bude něco zcela jiného. Oddychový tón filmu a některé super vtípky jsou skutečně super a pomohli tomu. Rozhodně, co mě překvapilo je hudba, která je naprosto jiná než bývá zvykem u podobných filmů, ale jak říkám... Je to oddychovka a je fajn. Není to nic extrémního, ale rozhodně slušná záležitost. Taky jsem tam poznal asi 2 herce z SG-A a hlavního záporáka (z Doktora Strange). Určitě mrknu i na seriál Firefly, protože tohle mě na něj přímo zve. ()

Hrus

Bez zkouknutí všech 13 dílu Firefly si odečtěte dvě hvězdičky. Respektive u hodnocení lidí, kteří neviděli Firefly si dvě přidejte :). Film nenavazuje přímo na nic ze seriálu, ale prostě se tu mnoho věcí vysvětlí a zakončí. Je to nejlepší zakončení seriálu, co sem kdy viděl, a tak by to mělo být i bráno. Jako samotný film to proti Áčkovým titulům s jejich mamutím rozpočtem asi obstojí jen těžko. Takže jestli někdo tenhle film neviděl, tak se na něj prosím nekoukejte, dokud nejdřív neuvidíte Firefly! ()

masterwoda

Kdo neviděl seriál (Firefly), neměl by hodnotit, možná je 5* nadhodnocné, ale já to tak vidím. Dle mého je to výborná tečka za předčasně ukončeným seriálem. Jediné co mě zklamalo je, že nevyřešil mírně záhadnou postavu pastora. ()

Vlado_B

Celkom slušná haluz s množstvom zabitých hlášok. Síce stupídne, ale s daným hereckým obsadením mi to celé až prekvapivo fungovalo. Čakal som veľmi, veľmi zlú hovadinu a dostal som zábavnú hovadinku, dokonca aj zopár efektných takmer veľkolepých momentov sa našlo. Škoda necitlivého narábania so spojením hláškovacích pasáží a akože vážnych scén. V tomto smere nesúrodé, rozbité, neukrotené. Ale ako zábavička na jedno, mooožno dve pozretia, to ujde. --- DODATOK: Tak napokon po pzretí seriálu Firefly a teraz už ako fanúšik som si film podruhýkrát užil naplno a funguje to úplne ináč ako pre neznalca seriálu. Zvyšujem hodnotenie na 4*. Spolu so seriálom veľmi príjemná zábava. ()

jukyn

sci-fimám rád,díky humoru a výbornému střihu dávám 3*,avšak tento film mě nějak ničím víc nezaujal.Dozvíme se jedno tajemství,ale nelze se zžít s postavami.Nenechalo to ve mě nějaký hlubší dojem,tudíž druhé shlédnutí nepřipadá v úvahu. Škoda tento styl filmu mám rád:( ()

Akalain

Sci-fi vážně k pobavení hlavně ta hláška "Neměla se, mezi nohama nic co by jelo na baterky" mě dojala. Ale jinak podařené. ()

david666

Seriál Firefly neznám, takže nemůžu hodnotit v souvislosti s ním. Každopádně i bez jeho znalosti funguje Serenity jako samostatný film, který má svůj příběh. Byl jsem překvapen úrovní triků a množstvím různých vesmírných lodí, které si to ke konci pěkně rozdaly. ()

Zabuza

Seriál som nevidel a dokonca ani nepoznal, takže som sa na tento film mohol pozrieť zcela objektívne. Avšak pripadal mi ako nakrútený horúcou kamerou, čiže pre objasnenie taká zlátanina. Ani som polku filmu nevedel, kto je hlavný hrdina. Stále som čakal, čo River predvedie, ale až na jednu scénu nič moc. Herečku som poznal z Terminátora, ale v tomto filme vyzerala trochu ako retardovaná (pardon Summer Glau, inak sa mi páčiš). Film mi prišiel miestami chaotický a priznám sa, zo začiatku som trochu tápal a bol som dezorientovaný. Čiže "shrnuto podtrženo" ma veľmi nezaujal a preto dostáva odo mňa slabšie hodnotenie. Aaa ešte som zabudol, akčným scénam chýbala šťava. Síce som bol rád, že nebola použitá lanová technika ale za to by sa hodilo ich trochu zdynamizovať. Zase kladom na tomto filme boli hlášky. NAjviac sa mi teda páčila definícia hrdiny: "Vieš kto je to hrdina? Niekto kvôli komu umierajú ľudia." Veľmi trefné. ()

schwejk

Po zhlédnutí seriálu jsem si okamžitě sehnal i film - nezklamal! Firefly se dočkal velmi důstojného zakončení, a my, jeho fanoušci, můžeme s klidem uronit slzičku (a zapálit Fox). ()

E.T.Martin

Tak trochu přeplácaná a nudná vesmírná kovbojka. Nevím, možná jsem byl při sledování filmu handikapován tím, že jsem neviděl TV seriál, k němuž se vztahuje, ale tohle bylo místy utrpení sledovat. Hromada klišé, nepříliš zajímavých postav, nudného děje a především přiblblé pointy. Kvůli tomuhle se jako za Serenity honila vesmírem celá armáda? Jestli byl scénarista tohohle filmu někdy na něco nominován, tak tentokrát si vybral hodně slabou chvilku. ()

Groower

Kvalitní sci-fi film, který doporučuji shlédnout až po kompletní sérii Firefly. Nathan Fillon je fakt borec. a ostatní členové posádky taky. Doporučuji ()

gresa

nechci a ani nemohu tento film hodnotit jako film - spíše jej beru jako závěrečnou (trochu delší) epizodu seriálu firefly - proto taky ode mě nedostává plné hodnocení ;-) ovšem jako závěr seriálu je to opravdu nářez :-) konečně jsme se dočkali i těch obávaných Plenitelů! a neříkám to dvakrát rád, ale díky tomuhle filmu jsem si nakonec oblíbil tu jinak strašně pitomou postavu River. Takže nabijte kolty a vzhůru do vesmíru!! PS: všem co neviděli seriál Firefly a chtějí se i tak pustit do tohohle filmu vzkazuji - ani se o to nepokoušejte! Nemáte moc šancí se zorientovat v ději a film vás zklame jako celkem hodně lidí pode mnou, radši si nejdřív někde sežeňte seriál a tohle si pusťte jako třešničku na dortu ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)