Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

kujon

Když bych hodnotil bez znalosti Firefly, tak za 3,5-4*. Jelikož jsem ale seriál nedávno s nadšením shlédnul a zároveň díky faktu, že film je jeho naprosto skvělým zakončením (není úplně nutné seriál znát, film je dostatečně samostatný), nemohu dát jinak než na 5* ;) Naprosto skvělé, jen houšť takovýchto sci-fi! ()

tom.cube

Epické zakončení jednoho brilantního seriálu. Konečně jsme se dočkali pořádných vesmírných bitev, dočkali jsme se zodpovězení některých tajemství a došlo i na pár smutných záležitostí. Zdaleka nejsmutnější ale je, že s Firefly je nadobro konec... :( ()

Blue.Shark

Serenity je film určený pro fanoušky seriálu Firefly. Považuji ho za (předčasné...nenávidím FOX...) ukončení tohoto seriálu a musím říci, že značně bombastické. Narozdíl od seriálu je Serenity znatelně dramatičtější, o něco méně vtipná a více akční. Summer Glau jakožto River ukázala, čeho je schopna. Ten hospodský souboj byl jednoduše famózní! Dále je tu také vesmírná bitva, která, ač je dosti krátká, je vyvedena s pečlivostí opravdu nevídanou. Další poklonu musím složit za každý okamžik strávený na Mirandě - z toho prostředí jsem byl opravdu nesvůj. Herci byli stejně skvělí, jako v seriálu, o tom ani nejde nic kloudného napsat. Jediné, co mi na Serenity tak nějak vadilo, to byla přítomnost zvuků ve vesmíru. To jsou ale nepatrné vady na kráse. Kdo si zamiloval seriál, bude potěšen, že Whedon dokázal přes velkou porci smůly natočit skvělý závěrečný film, který s grácií ukončuje dění jednoho z nejoriginálnějších sci-fi seriálů všech dob. ()

Papaboot

Vůbec nepochybuju o tom, že by Serenity neustálo roli samostatného celovečeráku, ale napojení na Firefly ho posouvá minimálně o level, ne-li dva. Nepůsobí tak uveřitelným a syrovým dojmem jako jeho seriálový sourozenec, ale naštěstí to není na škodu. Vlastně trocha toho pozlátka světlušce celkem přeleštila reflektory, mnohem bombastičtější efekty i akčnější kamera sedli tomuhle zaslouženému finále jako hrnec na prdel. Přesto mě trochu trápila jedna věc, postavy byly v seriálu příjemně stylizované to je jasné, ale jejich lehký filmový posun k typicky americkym hrdinům mi zas tak nesedl ( naštěstí není až tak markantní, možná byl i nezbytný pro pochopení nezasvěcených). Když jsem ale Serenity viděl poprvé, tak jsem si nic moc pozitivního neodnesl, bez znalosti předlohy mi to fakt moc nedalo... Takže o to víc jsem byl překvapen jak mě to napodruhé vtáhlo do děje a zabavilo a z průměrného sci-fi snímku se vyklubalo nčekaně efektní zakončení nezaslouženě odumřelé série. ()

Greg25

Serenity má zvláštní začátek v tom, že to není začátek ani pro fanoušky seriálu Firefly (pro ně je zbytečný, protože děj, postavy a prostředí znají a navíc původně vyostřený vztah kapitána Mala Reynoldse a doktora Simona tak trochu kopíruje ze začátku seriálu Firefly, nenavazuje ale tak úplně na konec seriálu) ani pro ty, kdo jsou tímto seriálem nepoznamenáni (pro ty, je to začátek nedostačující, protože nestačí na to, aby byli v ději i v postavách a ve světě seriálového Firefly dostatečně v obraze). Není to výtka, protože je fakt, že Joss Whedon neměl na výběr, musel to takhle napsat, pokud chtěl natočit celovečerní film. A Serenity je senzační film, patří do mé poličky filmů srdeční záležitosti, stejně jako jeden z mých nejoblíbenějších seriálů Firefly. Pro fanoušky seriálového kultu Firefly další lahůdka, pro ostatní diváky doporučuji začít seriálem a teprve potom mrknout na Serenity. 100% ()

M1k9

Důstojné završení předčasně ukončeného seriálu Firefly. Námět je ok, ale děj je bezzubá strojová honička za tím, aby se podařilo do filmu všechno nacpat. Totálně chybí atmosféra. Výběr hudby a efektů zaráží celkovému pocitu z filmu nůž do zad. Při sledování jsem necítil žádné emoce. Žádné napětí, ... nic. Od začátku do konce se kolébá ve stejném tempu. Kdybych hodinu spal tak se probudím na stejném místě.   3/10 ()

Procker

Tento film navazuje na seriálovou předlohu Firefly. A to víc než bravurně. Děj má logický spád, akce jsou povedené(zvlášť potom, co River zmasakruje celou skupinu Dravců, mi běhal mráz po zádech), a galaktická bitva ke konci filmu mě pozitivně překvapila..... Pro mě se Serenity stal jedním z nejlepších sci-fi snímků za poslední dobu a to nejen svojí technickou stránkou, ale i humorem a hláškami. S klidem dávám 4*/75% ()

Grizzly

Nedosahuje kvality serialu, ale porad hodne kvalitni sci-fi. Dej je trosku hektickej a splasenej. Meli radsi natocit vic dilu Firefly :( ()

melloun

Sakra! Tak tohle jsem ani v nejmenším nečekal. Po shlédnutí seriálu Firefly jsem byl hodně navnaděn, co bude dál, ale že to bude takový masakr! Stoupající kvalita epizod se potvrdila i v tomhle celovečeráku. Ten si určitě užijí nejvíce fandové seriálu, protože pro nezasvěcené zde bude mnoho nezodpovězených otázek. Jenže podle mě je snímek natolik kvalitní, že se neztratí ani mezi jinými filmy težšího kalibru. Pro mě jedno z nejlepších sci-fi posledních let. Nemůžu si pomoci... je to nádhera. *** serenity = klid, vyrovnanost *** firefly = světluška ()

TaanStari

Vykrádačka Star Wars a navíc se tam do 70 minuty téměř nic neděje a děj se posouvá dopředu jen silou vůle. A Chiwetel Ejiofor působí jako "záporák" přinejlepším směšně. EDIT: Po shlédnutí Firefly mnohem lepší dojem, v kontextu už to takový Star Wars není a taky musím ocenit, že River už není jen ten otravný element, takže tak 3.5*. ()

Kvítek

Pro fanoušky Firefly neminutelná a vydupaná tečka za otevřenými osudy sympatické posádky jedné (ne)obyčejné pašerácké vesmírné lodi. Ztrácejíce komorní televizní atmosféru Serenity letí k širokému publiku a není to úplně ta stejná "stará dobrá" Serenity. Jakoby se snažila strhnout více pozornosti než nepozorovaně proplout teritoriem Plenitelů a vytrvale unikat zrakům Aliance. Serenity se snaží být viděna a jde jí to dobře, ale moje srdce přece jen zůstává seriálové. ()

Jeremiah

Důstojné zakončení velmi dobrého seriálu Firefly. Film na mne zapůsobil možná o něco více než seriál, což lze přičíst odhalením totožnosti a úlohy River, kde byl divák dlouho držen v napětí a nejistotě.. Postavy a jejich charaktery jsou slušně propracovány, děj nevázne a ke konci má i tendenci gradovat, takže nevidím důvod, proč nedat 4 / lepší / . ()

Milwa

jako fanoušek série nemůžu jinak, než pochválit....všichni bychom chtěli další díly, ale bohužel nebnudou. Takto to bylo zakončeno se ctí. ()

simon84

wow, tak u tohodle jsem se teda bavil. Presto, ze to melo uplne jinou atmosferu nez cely serial, tak tohole bylo zakonceni jako hrom. O to vic mrzi ukonceni po jedne serii.. ()

Vaiollet

Viděla jsem to mnohem dřív než seriál Firefly a přišlo mi to jako super film. Pak jsem ale viděla seriál a říkala jsem si: Cože?Tak skvělí seriál a ukončit ho pouze takhle? Chápu,že seriál začal hromadu dějových linek a poskytl mnoho otázek, které je nemožné ve filmu zodpovědět, navíc taky tak aby to sloužilo jako samotný film. Přesto jsem tomu dala skoro plný počet. Už jen kvůli tomu, že tuhle skupinku prostě miluji, tak i proto, že je to povedený film. Vtipný a napínavý a jsem velice vděčná alespoň za nějaké ukončení seriálu. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)