Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

rationibus

Po mojom obľúbenom seriále Firefly trošinka sklamanie. Som rada, že sa príbeh dopovedal, že vieme, ako by všetko asi skončilo, keby seriálu bolo dopriatych tých sedem sérií, ako to plánoval Joss Whendon. Čo mi však vo filme chýba, je práve tá ľudská stránka, ktorá robila v mojich očiach seriál výnimočný. Aj keď uznávam, že Serenity ako film bol oveľa akčnejší a po vizuálnej stránke pôsobivejší. A dobré hlášky našťastie zostali. Pekné 4 hviezdičky. ()

scintilla

Vidět to bez seriálu, bylo by to za 4. Když to vezmu jako závěrečný díl - pro mě nepochopitelně tak brzo ukončeně ukončené space opery - tak nemohu jinak než dát plný počet. ()

Mraxis

Než se člověk začne dívat na tenhle film, tak je v podstatě povinen nejdřív dokoukat seriál Firefly. Když neznáte předlohu, tak se tu ztrácíte a občas vás to mate. Já ovšem předlohu nakoukanou mám a tak jsem z filmu byl v sedmém nebi. Vidět znovu hereckou sestavu z mého oblíbeného seriálu s větším rozpočtem v 2 hodinovém filmu pro mě byl splněný sen a film jsem si užil. Musím uznat že to nemá ty geniální kvality seriálu, ale akce je přehledná a dobře natočená, postavy jsou skvělé jako vždy a scénář je vtipný i zajímavý. 85% ()

Vladimus

Celkom slušná haluz s množstvom zabitých hlášok. Síce stupídne, ale s vybraným hereckým obsadením mi to celé až prekvapivo fungovalo. Čakal som veľmi, veľmi zlú hovadinu a dostal som zábavnú hovadinku, dokonca aj zopár efektných takmer veľkolepých momentov sa našlo. Škoda necitlivého narábania so spojením hláškovacích pasáží a akože vážnych scén. V tomto smere nesúrodé, rozbité, neukrotené. Ale ako zábavička na jedno, mooožno dve pozretia, to ujde. --- DODATOK: Tak napokon po pozretí seriálu Firefly a teraz už ako fanúšik som si film podruhýkrát užil naplno a funguje to úplne ináč ako pre neznalca seriálu. Zvyšujem hodnotenie na 4*. Spolu so seriálom veľmi príjemná zábava. ()

Sidenius

Poměrně důstojné zakončení celé ságy. Jako vždy precizní hudba a mnohá osvětlení samotného seriálu. Řízné dialogy a praštěné postavy dělají z této mýdlové opery z divokého Divokého západu odehrávající se ve vesmíru, zábavu a dobrodružství. ()

Unrealik

Asi je chybou, že seriál jsem zatím neviděl. Film mě tedy příliš nebavil. A vyloženě mi vadil způsob natočení. ()

Pythonator

Vynikající sci-fi zábava s westernovou duší. Větší rozpočet a snaha být filmovější je znát a posun od seriálu je dost velký. Znalost seriálu je bohužel skoro nutností, takže film nemůže oslovit každého, což mu značně snižuje hodnocení. ()

gizi

Načančaná blbost, na kterou po pár hodinách zapomenete. Ale ano, na jednu nenáročnou oddychovou podívanou to ještě jde. 50% a přikloním se ke 3*, protože chvílemi jsem byl fakt vtažen. ()

Aki

Jste fanoušci Firefly? Očekáváte grandiózní zakončení příběhu? Tak se otočte, běžte pryč a předstírejte, že tenhle film neexistuje... Kéž bych tak udělal sám... ()

Petro

Hodnotím jako super po několiterém zhlédnutí v průběhu mnoha let a různých stavů vědomí. Tenhle film je prostě nádherné dílko. Z části velice vážný (motiv), z části docela sranda (lítat si vesmírem je jako řídit koloněžku a tu a tam si odřít koleno), trochu komiks (nádherně vypadající lodě kosmické). Jako celek výborné. Rád si jej pustím znova. A někdy zase znova. A to je ta vzácnost dobrých děl. ()

Birinjin

Velice se mi líbí myšlenka zakončit dobrý, ale rychle utnutý seriál filmem. Seriál jsem před shlédnutím filmu viděla (2x) a rozhodně ho všem doporučuji - pro milovníky sci-fi, nerdy a děti devadesátek, co vyrůstali na Hvězdné bráně, to bude pošušňání. Pokud jste se tedy dívali na seriál, pak budete možná stejně jako já cítit na začátku filmu trochu trapnost průvodní sekvence, která má za úkol rychle seznámit všechny diváky se členy posádky. Po tom, co tohle přežijete, už to ale bude zase jízda. Hrozně mě mrzí spousta detailů, které se dostatečně nerozebraly ani v seriálu, ani ve filmu, ale chápu, že do dvou hodin se nedá nacpat všechno. Hlavní zápletka filmu mi přijde velmi dobře vybalancovaná – celý problém PAXu je inteligentně a filozoficky postavený a jeho důsledky poskytují dostatečný prostor pro akční scény. A Nathan Fillion je třešnička na dortu ;) ()

draxxi

Tak nevim. Asi je to tim, ze neznam ani predlohu, ani predchozi serial.... Me to proste nudilo od zacatku do konce. Nikdo nebyl nejak zvlast sympatickej, nikoho me nebylo nejak lito, uplne bez emoci.... Takovej lip zaplacenej dil Hvezdne brany nebo jineho podobneho serialu ve tri odpoledne na Nove... Omlouvam se, ale je to tak. 30/12/2020 60% ()

nikhaj

Celkom vydarene sci-fi aspon na tu dobu. K zaveru uz to bolo trochu moc ale da sa to ospravedlnit. Vadili mi plienitelia ale v takomto kontexte je to jedno z mala zombie grcov ktore sa daju vydrzat. Nastastie je tu stale krasna zbran ktora sa da aktivovat formulkami jak z harryho potera. Takze zombiebrains nemaju sancu ()

Jiriiik04

Je mi jasný, že každý, kdo neměl čest se seriálem Firefly, se možná bude podivovat nad tím, proč tu má Serenity tak vysoké hodnocení, přitom odpověď je více než jasná – jedná se o poslední, dvouhodinový díl právě zmíněného Firefly, a jelikož jsem zde zmíněný seriál dokoukal pár hodin před filmem, tak si asi dokážete vysvětlit, proč tu nakonec zanechávám pět hvězdiček. I tak se ale přiznám, že ze začátku jsem si myslel, že v tomhle filmu je něco špatně – sice už od prvních sekund je to vizuálně více vymazlené, velkolepější, dynamičtější a kupodivu i drsnější verze Firefly, ale měl jsem s tím jeden trochu zásadní problém – postavy na mě minimálně ze začátku působily zvláštně. Cítil jsem prostě, že mezi koncem seriálu a začátkem filmu proběhla nějaká časová linka, o jejíž existenci jsem neměl ani tušení, a proto to na mě působilo ze začátku zvláštně. Jinak ovšem nemám sebevětších výtek – scénář filmu je svižný, zábavný, rychle se žene kupředu, ale zejména v prvních třech čtvrtinách jsem si říkal, že tomu asi něco chybí. Všechny chyby ovšem dokázala smazat závěrečná půlhodina – omlouvám se za slovník, ale závěrečná čtvrtina mě posadila totálně na prdel, a několikrát mi z ní až zamrazilo v zádech – neuvěřitelný námrd plnej špičkový sci-fi akce a plnej emocí, který dokáže prožít pouze seriálový fanoušek. Tohle všechno je okořeněné příjemným humorem a výbornou hudbou, ale přiznám se, že co se týče hudby, tak seriál měl lepší atmosféru… Co říct na závěr? Tohle dvouhodinové zakončení Firefly je absolutní lahůdka, která mi na konci vytvořila úsměv na tváři. 95% ()

Bragi66

Čtyři hvězdy s ohledem na malebnou vizualizaci, ale příběh je slabší a povrchní, herecky je to dost plytké. Postava média s telepatickým utrpením v motorkářských kozačkách je až slaboduchá (včetně hereckého výkonu). Podle všeho ale film úspěšně tiší rány za seriál Firefly. ()

futislav odpad!

Ač trvrdošíjný zastánce  sci-fi, tohle je takový humus... To je nejhorší sci-fi . Tedy krom "Mnstrum z galaxie Arkana,". To se ani nedá hodnotit. Nemám slov, ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)