Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Dusty56

Horší než seriál. Vadí mi hlavně dvě věci. Zaprvé skoro žádný prostor pro nejzajímavější postavu Kněze a zadruhé mi tady chybí humor, víc sebeironie, která mě na seriálu tak neskutečně bavila. Jinak to není špatný film, jen seriál byl lepší. Ale je to obstojné zakončení, byť bych preferoval druhou sérii před filmem. 75% ()

RoyBatty444

Ukončenie seriálu Firefly je jeho hodné, ale stratilo tú seriálovú ľahkosť a ubúdaním protagonistov aj nadobudlo na pátose. Všetko je krajšie, novšie a väčšie a zodpovedá hlavnú otázku okolo River. Zloduch je správne zlodušský. Škoda tých pesimistických rečí na konci. Masovka, ktorá reštartuje seriál z toho nakoniec nebola. ()

Tom10000

Stručně: "Veledílo" z dílny Josse Whedona jsem zhlédnul o chvíli předtím, než jsem si uvědomil jeho návaznost na všemi opěvovaný, a některými též zatracovaný seriál Firefly. Tudíž mi, samozřejmě, není a nemůže býti mnohé z děje zcela jasné. I přesto však, některé maličkosti (kupříkladu nevyužitost River) vyznívaly až příliš zřejmě, tudíž si mohu o celém filmu utvořit jednodchou, a poměrně kritickou myšlenku. Předem ještě jednou upozorňuji, že neznám Firefly, tudíž se mi v tomto snímku chybějící scény mohou klidně objevit v seriálu (...). Zaprvé: většina posádky, mimo kapitána Malcolma, telepatky River, a hlavního záporáka, mi připadala krajně nesympatická. Tudíž se o nich nebudu dále zmiňovat. Samotný Malcolm měl v ději tohoto filmu možná až přespříliš velký prostor, jež bych bez váhání předal River. Ano, pobavil, a ano, v závěru si s ní popovídal, ale... no dobře. Má představa filmu: River se nám předvede na počátku coby vražedkyně všech. Úkolem Simona a posádky bude ji uklidnit, což se také stane. Jenomže poté, při cestě vesmírem, se v River objeví pochybnosti ohledně všeho, co kolem sebe vidí. Ne, nezačne zrazovat, ale počká, dokud její tým (s její o trochu menší pomocí) neprohraje, a ona se nedostane "do spárů" hlavního záporáka. Ten ji bude přesvědčovat, ať se přidá na jeho stranu. Po tlaku od posádky lodi ale již River na myšlenku Aliance nebude věřit. Tudíž záporáka po velkolepém boji zabije. Ovšem, v patách bude stále všem stát Aliance. Její hlavní představený se vydá za River sám, a postupem času zvítězí. Přikáže River, ať se rozhodne, zdali bude lepší nechat posádku zavraždit (včetně jejího bratra) či se mu poddá. Svede se náročná bitva, při níž se River "spustí" a postaví proti nim. Po všem dalším, týkající se síly Simona promluvit River do duše, nakonec dívka povolí. A vůdce Aliance zemře. Kdo ho však nahradí? Ona sama, protože po smrti Vůdce se v ní spustí pojistka, jež ji zbaví všeho lidského (...). Myšlenka snadná, primitivní, pro diváky poutavá. TAK PROČ SE NEOBJEVILA TADY? Ne, prostě. River má prostor jen pro pár minut, kdy se (až zveličeně) předvede ve všem, co umí. Bez ohledu na to, jestli se musí "spustit" či ne. Její bratr ji musel ukočírovat, aby nezavraždila celou posádku. A po jeho smrti? To už se umí kontrolovat bez potíží, viďte? To už se "vyléčila" (...). Další potíže ohledně ní: je pořád v pozadí děje, ač se kolem ní má vše točit. Čekal bych od ní boj se záporákem, čekal bych (už zmíněný) jakýsi prequel, kde se chovala jako vzorná vojačka Aliance. Či alespoň trochu více uchopit stranu Zla, a alespoň o ní mluvit jako o jako již jakési Temné dívce. Ne začít s tím, že umí být Zlá, že se nedá udržet, a nakonec se vlastně jedná o milou dívku s pečlivým výcvikem (...). Bohužel, toho se stejným způsobem chytili i v Rebel Moon, kde se prostě nepoučili a opět dávali Zlu jen minimum prostoru. Všichni se bouří, ale stačí banda odpadlíků a včasný zásah náhle vyrovnané River, a padne nejlepší nájemný vrah Aliance. Nemluvě o nepovedenosti celého uchopení děje, kde vlastně nikdo neví, KDO vede Alianci, KDE je vedení Aliance, či CO vlastně Aliance je. O tom máme ponětí jen díky prvním dvěma minutám, na něž na konci už divák vůbec nepamatuje (...). A do třetice: film velice, ale VELICE připomíná Star Wars smíchaný s dalším sci - fi dílem, Dunou. A dalšími fantasy motivy. Aliance = říše, již vlastní Shaddam IV. Vesmírná loď, vyvrhelové apod. = Han Solo a jeho banda. Kupodivu i místo, kde se bránili hrdinové před zkázou zvenčí, zavánělo Terminátorem III a úkrytem před výbuchem Skynetu. A v neposlední řadě je důležité upozornit na vše okolo nevinnosti, šílenosti a zmatenosti River. Charakter strachu po zmanipulování jasně poukazuje na Minority Report a chudinku dívku ukazující budoucnost (taktéž vlastnost River). A vražedný "spíač" zase jasně ukazuje na Resident Evil, kde ho v sobě měla i Alice (...). Zkrátka, vykrádačka na druhou, a ne příliš dobře pojatá. Abych ale zase nekritizoval: Summer Glau se dosti snažila. Její herecký talent a samotná postava River tvořila tři čtvrtiny všeho, co činilo film nejen koukatelným, ale i působivým. Zbytek pobral části samotného děje, jmenovitě její únos z rukou Aliance, Zlo, jež v sobě nosila, a chvíle vnitřního utrpení. A poté i vtipy kapitána apod. 65 - 70 procent. Lépe zpracovat v roce 2024, a dát moji zápletku, (aniž bych se cítil jako Egoista, co vymyslel námět na film) a třeba by se i rozjela nová myšlenka na vytvoření seriálu Firfly 2.0. Vcelku doporučuji, po přečtení varování ohledně řečených vad, na něž se musíte připravit. () (méně) (více)

aames

Prosim, nehodnotte tenhle film bez toho aby ste videli i serial Firefly. Uznavam, ze kdybych ff nevidela, nehodnotila bych zdaleka tak vysoce...ale je to neco jako sbohem pro vsechny fanousky...je to drazsi dvoudil obleceny do havu celovecerniho filmu. Nesedi mu to. Aspon ne prilis...legrace ubylo a akce pribylo...neni to vzdy na skodu...ale...proste ten film vyresil vetsinu problemu ktere mely pokracovat i nekolik sezon, proto byl taky chvilema zmatecny. Stejne musim smeknout pres Jossem:) ()

mitush

Film nieje uplne zly a ani uplne dobry. Ja osobne mam rad sci-fi,ale podľa mňa na kvalitne sci-fi treba vacsi rozpocet(vynimkou je snad len Cierno-cierna tma). Ale priznavam, ze som sa nenudil. ()

Kňour

Je to fajn, má to spád, dobře se na to kouká a postavy nejsou úplně černobílé. Sci-fi svět opět nabízí nepřeberné možnosti vizuálních úchyláren a všeobecného kulturního guáše (viz scéna s vymlácením baru). Akorát je škoda, že nám tam sem tam skočí nějaká ta scénka kdy se celý děj zastaví, aby nám byl příběh posléze převyprávěn pro hloupé a nepozorné diváky. ()

bendo°85

Pekná rozlúčka so seriálom. Vzdávam hold Jossovi Wheldonovi, hercom, a všetkým čo spolupracovali alebo sa inak podielali na Firefly / Serenity. Seriál sa ani poriadne nestihol rozbehnúť, kým skončil. A preto do Serenity, tých dvoch hodín vesmírneho šialenstva, vopchali čo najviac ako sa len dalo. Myslím, že film skončil tak, že by sa naň dal naviazať nový seriál, i keď to sa asi nestane. I tak jeden z najlepších sci-fi seriálov čo tu kedy boli. Zaujímavý komentár: Matty ()

Spacesan

Seriál jsem neviděl, ale film přesto byl jedinečný a působivý. Věci, které nedávaly smysl, většinou ani nebyli podstatné. Abych hodnotil negativně kvůli tomu, že nevím kdo s kým a jak.. Prostě to tak je, v minulosti si asi padli do oka :D (narážím na některé komentáře) :) Velice zajímavá zápletka, vtipně vymyšlené postavy, opravdu to má něco málo společného s Cowboyem Bebopem.. Skvělý zážitek, skouknul jsem to téměř na jeden nádech. Má v sobě i mnohá ponaučení. A těším se, až uvidím seriál Firefly. ()

slider1971

Funguje to docela dobře jako samostatný film, ale určitě lepší, když předtím vidíte seriál (Firefly). Pro spoustu fanoušků (včetně mě) bylo dost nepochopitelné zrušení seriálu, tento film to celkem kompenzuje. Vůbec bych se nezlobil, kdyby vzniklo nějaké pokračování, ať už jako seriál, nebo jako další film. ()

padlar

Pokud chce člověk vědět, jak asi měl dopadnout seriál Firefly, tak má jedinou možnost. Shlédnout tento film. Co mohu říci, tak je lepší, pokud člověk před filmem seriál viděl, ale nutnou podmínkou to není. Film je sám o sobě nadprůměrnou sci-fi. Se znalostí seriálu je to pak naprostá lahůdka. ()

Negrus

Tak tak na tři hvězdy, ani nevím pořádně za co.. Nečekejte film, co vás vtáhne, spíš u něj úspěšně zabijete čas. Holka má sice zajímavé schopnosti, ale celkově ve filmu nic nepřekvapí, občas snad náznak vtipu nebo celkem povedená vesmírná bitva.. Ale celé moje hodnocení je zřejmě zkreslené tím, že neznám seriál a pozadí. ()

ogy86

Skvělé filmové zakončení skvělého seriálu Firefly. Joss Whedon ukázal, že není jen seriálovým géniem, ale umí natočit i dobrý film. Serenity důstojně ukončuje alespoň některé dějové linie, které seriál nadhodil. Oproti seriálu je zde možná trochu méně pověstných narážek a vtipných chvilek, což ale bohatě vynahrazuje neustálý příděl akce a napětí. Naprosto mě uchvátila Summer Glau v roli River. Ve Firefly neměla tolik prostoru, ale v Serenity naprosto exelovala a její bojové scény, to bylo něco úžasného... Jsem opravdu rád, že jsme se s tímto skvělým příběhem a postavami mohli rozloučit alespoň takovýmto způsobem. ()

Muad

Seriál se mi hodně líbil. Postavy jsem si zamiloval. Opravdu mě hodně mrzelo, že skončil po první sérii. Je mi z toho smutno ještě teď. Za film jsem samozřejmě rád, ale tak úplně mě nenadchl. Přijde mi o něco malinko slabší než seriál. Je tak trochu vytržený z kontextu. Je v něm znásilněn samotný seriál, jeho samotná podstata, která se bohužel díky tomu vytratila. Chápu, že je to všechno v důsledku toho, aby měl film aspoň "jakýs takýs" komerční úspěch a mohli se na něj dívat i lidé seriálem nedotčení, bohužel ani tohle se nepovedlo. Lidé seriálu neznalí nejspíš mnoho věcí aboslutně propásli. Film se nevyhnul patosu, což se seriálu dařilo. Film ztratil svůj westernovský nádech, což je škoda. A konec mě vyloženě zklamal. Rozesmutnil. Přesto je to kvalitní sci-film, který důstojně uzavírá seriál, byť filmem znásilněný. ()

Mat5

Som milovník sci-fi. Svet do ktorého bol dej zasadený sa mi páčil, teraformácia planét ma potešila. A taktiež ázijsky vyzerajúcumi planétami som bol nadšený. Každopádne dejovo priemer ale nenudil som sa. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)