Sedmý hřích

• USA Original Sin (více)
TV spot

Kuba, devatenácté století. Bohatý obchodník Luis Vargas (Antonio Banderas) hodlá upevnit své společenské postavení sňatkem s Američankou. Nehledá skutečnou lásku a dohoda je uzavřena čistě na obchodním základě. O to víc je pak překvapen, když mu do života místo prosté ženy vstoupí svůdná Julia (Angelina Jolie). Netrvá dlouho a Vargas se do ní zamiluje. Zanedlouho se objeví i tajemný a podezřívavý Walter Downs (Thomas Jane), který tvrdí, že Julia není tím, kým se být zdá. Vargas sice zpočátku odmítá uvěřit, ale když manželka zmizí i s jeho penězi, rozhodne se zjistit, jak se věci doopravdy mají. Vydává se na pouť temnou stranou vášně, která jej může zavést až do pekel... (oficiální text distributora)

Rodin

Pyskatá rozhoďnožka a přitrouble naivní trumpeta v příběhu, který snad byl psán až v průběhu natáčení souběžně s vynikajícím kusem Yago - syn džungle. tak nějak přes 30% dám, neboť výprava a přítomné reálie nebyly špatné. ()

Zdenda

Zacatek velice slibny, eroticno a napeti velice slusne funguji (i ta Angelina se mi to setsakramentsky libila)... Pak vsak prichazi nutnost dej posunout kvalitnim scenarem a zde je nejvetsi slabost filmu. Scenar je proste nudny, fadni a hlavne kolikrat prekombinovany a presto neobjevny... Dejove zvraty predvidatelne a bohuzel casto naprosto, ale naprosto nerealisticke. Ale abych nehledal jen kritiku, vec, ktera zachranuje snimek, alespon z meho pohledu, jsou herecke vykony ustredni dvojice. Fakt to mezi nimi porad jiskri, a hraji tak nejak sympaticky a lidsky. Tudiz jsem prekvapive nemel touhu film v pulce vypnout. Inu ocekavani bylo mizive a film tak nakonec prijemne (i kdyz ne nejak moc) prekvapil, proto ty 3*, ukazujici na prumerny americky spektakl. ()

Marrianna

Antonio Banderas jde tak trochu mimo mě a Angelina Jolie úplně, kdybych byla chlap možná bych hvězdu přidala, ale jelikož jsem ženská nezachání to ani Angelininy křivky. ()

marek29

Ty šukačky mezi Antoniem a Angelinou to oživovali jinak jsem usínal :( děj podprůměrnej. Jako inspirace spoludivačky k plánům na večer ideální :) jinak asi jen pro Banderas/Jolie fanatiky & fankluby. ()

Tominni

To je tak, když se na Kubě rozhodne bohatý obchodník, že se ožení s neznámou američankou a ještě vystoupí nějaká jiná, ale se vzhledem Angeliny Jolie. Co celkem funguje jsou milostné scény Antonia a Angeliny, ale to je asi vše, jinak není o co stát. ()

ostravak30

Přesně si pamatuju, jak tento film vstoupil do kin a jak se lidi na něj hrnuli. Trailery lákala na obnaženou Angelinu Jolie a na svůdnou a dráždivou erotiku mezi ní a Antoniem Banderasem. Po skoro dvaceti letech se film dostal i ke mě. Jako puberťáka mě totiž docela zajímal též, ale z naprosto jiných důvodů než dnes. V současnosti jsem na snímek hleděl jako na drama, kterého se mi zase tolik nedostalo. Onanisté si nejspíš přijdou na své v první části filmu, kdy se na sebe novomanželé vrhají a rozdávají si to celkem často. Pak už jen Jolie ukáže svá obří prsa. Mě osobně se nijak zvlášť nikdy nelíbila a nebyla mou svysněnou. Každý máme jiný ideál krásy. A ani jsem ji nepovažoval za bůhvíjakou skvělou herečku. To Antonio Banderas je jiné kafe. Ale faktem je, že do Havany devatenáctého století se oba hodí a celkem překvapivě jim to ladí i spolu. Samotný film je bohužel natahován seč může a po slibném začátku, kdy žena zmizí i s prachama zde máme celkem nůďo. Veškeré drama žádné, jen jedno překvapení pro diváky je nahrazeno druhým. Překvapivé rozuzlení je trumfováno dalším a divák tak do poslední chvíle opravdu netuší, jak to celé vlastně může skončit. Jako by spolu filmaři hráli Mariáš a jeden trumf stíhal další. Aby konec byl vlastně nejpřekvapivější tečkou vůbec. Záleží co od filmu čekáte. Dráždivá erotika se koná tak možná pro pubertální jedince. Drama jen chvíli. Sedmý hřích zkrátka vystihuje nejvíc - nenadchne, ale ani neurazí. ()

seba

Jestli se tomuhle říká erotický thriller.........? Erotika nic moc, vlastně nic, o napínavosti se nedá hovořit, prostředí televizní (exteriéry byly naprosto zbytečné), herci to nezachránili a happyend - fuj. ()

Efreeti

Angelina Jolie opět málo zahalená, erotická scéna s Banderasem opravdu žhavá...bohužel film je naprostý brak ve stylu telenovel. ()

me3x®

ten záver to bolo ako čo? inak mi to vlastne pripadalo až na zopár scén, akoby to bolo natáčané v štúdiu a okrem banderasa a angelinu nebolo na čo pozerať. hmmm... tak asi tak... ale 3* si zaslúži, lebo som videl aj horšie somariny. A ozaj prečo to má že erotický? ()

Riverin

Original Sin síce nie je žiadne veľdielo, ale ja tie 4* jednoducho musím dať už len z nostalgie. Tento film som prvýkrát videla už pekne dávno a viem že to bol asi prvý film keď som si povedala že tá Angelina je ale kočka. Od scenára či réžie netreba čakať veľmi veľa a budete nadmieru spokojní. Tak či onak je na celom filme najlepšie obsadenie, na čele s nádhernou Angelinou Jolie či Antoniom Banderasom. A tiež treba pochváliť hudbu či kostými...a to je asi všetko. Na príjemný a nenáročný večer môžem Original Sin len odporučiť. ()