Miracle Mile

Zázračná míle

Miracle Mile

Akční / Drama / Thriller

USA, 1988, 87 min

Je to malý film, ale měl velký potenciál. Rozpočet je znát a moc akce a záběrů na níčení si tu neužijete. Ten začátek byl naprosto parádní totálně mě vtáhl do děje a atmosféry. Škoda, že se tam pak začlo objevovat tolik nelogického chování a běhání od nikud nikam. Celkově se mi to, ale určitě líbilo, akorát mi byla šíleně nesympatická hlavní herečka. 71%(14.10.2010)

Parádní úlet, ze kterého srší originalita do všech směrů. Což o to že typická osmdesátková filmařina spadá spíše do kategorie B, důležité je, že v tomto případě nijak moc nebolí. a to hlavně díky již zmíněné wtf crazy zápletce, ve které se hlavní hrdina dostane náhodou k echu o jaderném útoku na USA. Co by jste dělali, kdyby jste vzali zvonící sluchátko ve zvonící telefonní budce, a někdo vám ve stresu řekl, že balistické střely jsou ve vzduchu a že dopadnou za pár desítek minut? Panika může začít! Jako totálně bizarní záležitost můžu doporučit. Nebýt love story a příšerné herečky, dám plnou. 85%(16.3.2014)

Zajímavej a netradiční počin. Máme tu směs několika žánrů. Klasickým katastrofákem bych to nenazýval ani thriller nebo romance jak tu někteří píší to není no a sci-fi už vůbec ne. Je to spíš taková kombinace od všeho něco. Nicméně prospívá tomu určitě ta osmdesátková bezstarostnost i když o napětí tu není nouze, ale zatím co pár let předtím se tyto filmy brali smrtelně vážně, tak tady je znatelný posun do guilty pleasure.65%(8.7.2016)

Oceňujem námet, aj keď to zmákli na poslednú chvíľu v 88-om., kedy už studená vojna nebola v takom kritickom stave ako skôr. Úvod je ako z klasického romantického filmu, potom príde telefonát a s ním najlepšie momenty filmu. No keď sa Harry vyberie za svojou milou, začína tempo upadať, aj napriek tomu, že vzhľadom na krátkosť času by malo gradovať. A to je škoda a nevyužitý potenciál. Záver je taký rozpačitý, má to aj lepšie momenty, no aj slabšie. Mňa to až tak nedostalo. 70%(6.4.2021)

Možno najlepší real time film, aký som kedy videl. Všadeprítomná neistota, kontrast vyľudnených ulíc s....no so záverom, ktorý netreba prezrádzať a nepredvídateľnosť v podstate až do posledných záberov filmu. Anthony "pohotovosťák" Edwards ešte s vlasmi bojuje ako o život a snaží sa presvedčiť okolie, že má možno pravdu. Problém je, že to nevie ani on sám a s následkami rozhodnutia všetkých spacifikovať sa tak musí vyrovnávať už počas osudovej hodinky úniku...vlastne kam? Robiť remake rozhodne nedoporučujem, CGI a dnešná pretechnizovaná atmosféra by tú pôvodnú, naivnú, ale stále desivú, zabila silou jadrového výbuchu.(31.3.2016)

• - Modrý kabriolet, kterým Harry (Anthony Edwards) také část noci cestuje spolu s jeho majitelem (kterého hraje Mykelti Williamson), je Chevrolet Chevy II Nova 400 Convertible ročník 1962. (J.F.B.)

• - Renomovaný filmový kritik Roger Ebert nazval film „diabolsky účinným, vyvoláva skutočný pocit hrôzy". (classic)

• - Realizácii snímku predchádzalo dlhé čakanie a scenár ležal pripravený celých desať rokov. Jeho autor Steve De Jarnatt ho chcel nakrútiť sám, čo u Warnerov odmietali. Steve nakoniec svoj scenár odkúpil späť a prepísal ho. Neskôr dostal ponuku, aby scenár znovu predal, tentokrát za 400 tisíc amerických dolárov. Malá nezávislá produkčná spoločnosť Hemdale Films investovala na realizáciu takmer 4 milióny dolárov a autor sa mohol chopiť aj réžie. (classic)