Harry (Anthony Edwards) se zpozdí na noční schůzku se svojí přítelkyní Julií (Mare Winningham). Zatímco bloumá kolem baru, ve kterém Julie pracuje, zazvoní telefon v blízké telefonní budce. Šokovaný Harry se dozvídá, že kdosi v raketové základně nedopatřením odpálil rakety nesoucí jaderné hlavice. Odvetné rakety by na Los Angeles měly dopadnout přibližně za hodinu. Neví, zda tomu má věřit, nakonec ale burcuje návštěvníky baru a vydává se hledat Julii, aby se spolu včas dostali na letiště. (p6qwre)

Trailer

Anderton

Možno najlepší real time film, aký som kedy videl. Všadeprítomná neistota, kontrast vyľudnených ulíc s....no so záverom, ktorý netreba prezrádzať a nepredvídateľnosť v podstate až do posledných záberov filmu. Anthony "pohotovosťák" Edwards ešte s vlasmi bojuje ako o život a snaží sa presvedčiť okolie, že má možno pravdu. Problém je, že to nevie ani on sám a s následkami rozhodnutia všetkých spacifikovať sa tak musí vyrovnávať už počas osudovej hodinky úniku...vlastne kam? Robiť remake rozhodne nedoporučujem, CGI a dnešná pretechnizovaná atmosféra by tú pôvodnú, naivnú, ale stále desivú, zabila silou jadrového výbuchu. ()

mat.ilda

Osmdesátková studenoválečná romantika nízkého rozpočtu... co by tak mohla, krom nechtěně úsměvných situací, dnešnímu rozmlsanému divákovi nabídnout? Že by reálně časový napínák, způsobující nepříjemné mrazení v zátylku, k tomu sympatického hrdinu se špatným vkusem a výbornou hudbu, která měrou nemalou přispívá k nevěřícné atmosféře těsně před lokální apokalypsou? Přesně! Pravda, vzhledem k některým bizarním okolnostem mi v žánrovém výčtu scházela komedie, což mně však činilo mnohem menší problémy, než pochopit hazard se životem pro ježatý a pidlooký objekt Harryho zájmu... nejen, že by tyto typy nikdy neměly překročit práh filmového studia, ale riskovat pro ně vlastní záchranu, byť v osmdesátkovém béčku, mně připadne ještě nesmyslnější, než padnout za vlast. Škoda, byla bych šla i výš. Viděno v rámci Season Challenge Tour - sci-fi týden. ()

corpsy

Z úvodných minút by ste ťažko uhádli, v akom žánri bude tento malý veľký film operovať. Podobá sa to na nejakú romantickú indie drámu, ale všetko je v skutočnosti naopak. Časom zapadnutý snímok, ktorý by si mal čo najskôr nájsť cestu k náročnejšiemu divákovi, pretože ponúka originálny príbeh zasadený do ( väčšinou nočného ) L.A. a ovplývajúci dusnou atmosférou, kde nič nieje isté a ani to isté sa nezdá byť skutočné. ()

Tsunami_X

Film, který se na samém počátku tváří jako dramaturgicky nezvládnutá osmdesátková romance, aby se následně překlopil do jednoho z nejbizarnějších (pre)apokalyptických zážitků, která vám studeno válečnická paranoia kdy mohla nabídnout. Věřím, že na papíře by to fungovalo ještě o něco líp, ale už jenom pro tu absolutní nepředvídatelnost a vyjeté pomrkávání po divákovi (kulturisti, Variety) je to zapomenutý poklad, který čeká na své znovuobjevení. A jede to real-time. ()

Slasher

Nenápadný, překvapivě solidní a neotřelý 80’s mix hororu, romantický komedie a katastrofickýho thrilleru s blížící se nukleární apokalypsou. Byť to má béčkový feel, tak v určitý momenty fakt funguje vžít se do reálný situace, pak se konečně rozpoutá chaos, beznaděj a závěr je uspokojivě heavy. Samo o sobě unikátně temný prostředí LA taky dělá své, párkrát na mě dýchla atmosféra jak od Davida Lynche. ()

• Modrý kabriolet, kterým Harry (Anthony Edwards) také část noci cestuje spolu s jeho majitelem (kterého hraje Mykelti Williamson), je Chevrolet Chevy II Nova 400 Convertible ročník 1962. (J.F.B.)
  • Nakrúcalo sa prevažne v noci a bez počítačových trikov. (classic)