Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Sancty

Sľubný rozjazd, kde nie je núdza o napätie, pokým sa scenár nedopracuje k "veľkému zvratu." S ním príde už len nudné akčné zakončenie. ()

dopita

Kyle Prattová (Jodie Fosterová) nastoupí do letadla se svojí šestiletou dcerkou, jenže ta se záhy ztratí. A Kyle začne hysterčit. Posádka tvrdí, že není na seznamu cestujících a navíc si nikdo z cestujících v letadle nevybavuje, že by ji viděl. Takže jde o to, jestli Kyle hysterčí oprávněně a dcera se jí opravdu ztratila, nebo ji hrabe. Což by ani nebylo tak nepravděpodovný, protože před pár dny přišla o manžela a (jak si posádka zjistila ze země) i o onu dceru. Tak jak to teda je? No můžu říct, že se z toho vyklube standardní thriller. Thriller se scénářem děravým, jak hlava mýho šéfa. Ale zase má film tři klady. Jodie Fosterová je výborná, ani na chvíli nepřehrává a velice umě balancuje na hranici uvěřitelnosti, což je obdivuhodný výkon, vzhledem ke scénáři. Také režisér odvedl velmi dobrou práci, z minima vymáčkl maximum a jen díky němu se na film kouká docela dobře a uteče jak voda. No a do třetice, moc pěkný je letadlo ve kterým se celej film odehrává. ()

Stružák

To zas byla americká slátanina... Že je to nikdy nepřestane bavit točit filmy, který nemaj hlavu ani patu. Taky by si někdo mohl uvědomit, že hudba Jamese Hornera se skutečně nehodí všude. Ale aspoň to bylo krátký a první hodinu jsem se ani nenudil. ()

AdamesWWE

[8/10] Mne sa tento thriller dosť páči. Má zaujímavý príbeh, Jodie Foster v hlavnej úlohe, dobrý záporák, zápletka je miestami nezáživná, ale film má dobrú atmosféru a dobé finále. Tajomný let je slušný thriller, bez problémov sa dá pozrieť viackrát. ()

bloodline

Dva paralelne odlišné obrazy ponúkol Flightplan ako celok. Ten prvý berie dych ako nudistovi hodenému do sibírskej zimy. Ukájate svoj filmový vkus výpravným luxusom podčiarknutý decentne geniálnym hudobným doprovodom a celému tomu cirkusu šéfuje pevnou hereckou rukou (a nabrúseným jazykom) famózna Jodie Foster. Miestami ma opantával pocit okrídleného A Beautiful Mind, ale celá kvalitatívna bublina praskla ako mechúr Tycha de Brahe, keď mi pán Schwentke predostrel druhý, podstatne katastrofálny, obraz, na ktorý sa nechytá ani Tenerife 1977. Po tom ako na mňa vypľul všetko podstatné v časovom horizonte behu na 100 m v podaní Usaina Bolta, išlo už len o teátro pre US publikum a lákavé prekvapenie v podobne decentne ťažkého thrilleru odišlo ta tam, spať so sliepkami. Zostali (popri hudbe) len oči pre plač a 3 a 1/2* v kolónke umeleckého dojmu... ()

EKLEKTIK

"Skvělý, hrozně se nudím." Než takovejhle let, to radši popluju lodí a vsadil bych se, že bych byl v cíli první. ()

Drc

Nemám rád filmy, ve kterých jsou postavy, které mě dovádějí k šílenství, buď kvůli své blbosti, nebo hroznému chování. No a toho jsem si tady užil dositosti. Navíc celá idea je totálně nesmyslná a překomplikovaná, nic takového by nikdy nefungovalo. Ale to vidíme skoro v každém filmu :) Jako hysterické drama odehrávající se na malém prostoru to ujde. Pokud se nezabýváte detaily a nevadí vám ... hysterická ženská. Mě bohužel (?) ano. ()

kwoky

Kvalitní napětí a velmi dobrý námět. Jodie v roli exceluje a mačká z ní jako vždy maximum. Bohužel je film ale až příliš komplikovaný a kvůli tomu nefungují některé zvraty (divák prostě neví, že má být šokovaný). Za mě tedy 4* ()

Arach.No

Průměrný thriller s naprosto dementním koncem, který mi dokázal zkazit vcelku dobrou náladu z přadcházejících 75 minut. ()

Savel

Podle mě by byla moc velká náhoda, kdyby si nikdo nevšiml ani té dcery ani toho, kdyz ji nekdo jiny odnasel pryc. ()

kobe6

Netuším jaké to je když matka příjde o dceru, ale vím že Foster to zahrála skvěle. Přes hodinu jsem měl pocit, že mi z té histerické nány vypadá každy vlas na hlavě a zuřivostí si omlatím hlavu o stěnu. Kde je moje dcera? Kde je moje dcera? Letadlo unesli teroristi, na můj pokyn začnete hledat a další silné hlašky mě dohnaly k šílenství. Ti co hodnotili nějak pozitivně musí mít opravdu silnou náturu. ()

ondrula

Nějak mě to moc nechytlo, ale jestli máte rádi thrillery a nevadí Vám, že se celý odehrávaj na palubě letadla, tak do toho jděte; Jodie Foster hraje dobře a díky tomu jsem překousl i téma hysterický matky, který mě obvykle dost otravuje. No a přeložit název filmu jako Tajemný let, to se asi může povést jen českým distributorům (zvlášť když na tom letu nic tajemného není). ()

angloumene

Musím se přiznat, že sem čekala mnohem víc. Hlavní postavy mi jsou nesympatické a hlavně je už od začátku poznat, kdo bude ten zlý... Začátek byl možná celkem zajímavý, ale ten zbytek pohřbil cokoliv kvalitního do 100% průměru. ()

prezdivaka

Je až neuvěřitelné, co snese papír scénáristy. A ještě to projde schvalovací procedurou, najdou se peníze a někdo to natočí. Obsadí se slavná herečka ověnčená Oscary a výsledek snad bude... Vyžaduje to jediné, nechat se unášet dějem a moc nepřemýšlet nad obsahem. Tak nepochopitelnou konstrukci by nevymyslel ani arabský terorista. Plán, který je založen na vraždě manžela, kdy pachatel nemůže tušit, co se bude s tělem dít dál, neřkuli počítat s tím, že rakev poletí do USA. 6-letá holčička, kterou nikdo nevidí, ztracená letenka, kterou musel vzít z kapsy (mohly být kdekoli), risk s manipulací s odpalovacím zařízením a následné odpálení nálože. Kdo by si troufl? Americká hrdinka. ()

peetriss

Nebýt hereckého výkonu Jodie Foster, která do své role vložila mnoho energie, dopadlo by to s tímto thrillerem velmi nevalně, o mnoho hůř než s, alespoň vzdáleně, podobným Nočním letem. Celý film, jeho budování napětí i občasné emoční ždímání působí extrémně uměle, stejně jako celé prostředí, ve kterém se odehrává. Po ještě obstojné, přes zmíněnou umělost, jakž takž fungující první polovině s paranoidním nábojem, ztrácí Tajemný let velmi rychle na dynamice i dechu a zvrhává se ve slabé klišoidní finále s velmi slabým Jodiiným sekundantem Peterem Sarsgaardem. 50% ()

Hanes88

No možná byl ten závěr trochu nepovedený, ale jinak celkový dojem z filmu dobrý...Jodie Foster hraje hysterickou mamku tak dobře, že už i mi lezla na nervy :). Mi se to celkem líbilo...60%. ()

Macik

Flightplan je film, který mě uchvátil ihned po zhlédnutí traileru.. Sliboval jsem si od něj, že bude scénáristicky originální a že by se z něj mohla stát klasika.. (jodie foster by to rozhodně utáhla) jenže si nemůžu pomoct, ale něco mi tady chybělo... Kdy pominu klišeojidní konec a rychlou proměnu ženy truchlící matky na ženu rambo jenž nemá slitování.. Vím, že si teď některé návštěvnice této stránky pomyslí že ženám nerozumím a že ženy jsou v jistých ohledech silnější než muži .. (promiňte jsem typický muž se vším všudy;) Ale tohle už bylo i na mě moc.. No a jelikož tohle je jedna z mála stránek kde můžete hodnotit a machrovat jak byste co udělali líp :) tak já bych navrhoval vylepšit scénář (zvláště konec), změnit režiséra a hlavně hlavního setapoucha.. toť asi tak vše.. ;) děkuji za pozornost ()

Damielka

První půlka za čtyři, druhá spadla na tři. Škoda, že se z příjemně mrazivého, mysteriézního psycha stala obyčejná akční řemeslina ve stylu Boeing 747 v ohrožení. Trochu zklamání, ale Jodie Foster tomu ty tři hvězdy udržela. Docela by mě zajímalo, co by s tímhle námětem udělal Hitchcock... ()

spiritus

Tento film je sice dobře odvedená práce, taková klasická thrilerová filmařina, ale bohužel až moc rutiní a fádní, zejména s přibývajícím časem. Děj je poměrně zajímavý a napínavý, ale postupem času se rozmělňuje ve sterotypu a dojde ke značnému odlehčení divákovy fantazie, jelikož film jasně ukáže na viníky a vlastně se už nemáme nač těšit a tušíme jak to celé dopadne. Jako velký nesmysl považuji také to, že si nikdo s přítomných cestujících nevšimnul malé holčičky. Minimálně sousedi Kyle by ji museli bezesporu postřehnout alespoň koutkem oka. Zprvu jsem si myslel, že se jedná o nějaký druh kolektivní konspirace, ale bohužel tak daleko film zajít nechtěl. Výsledek je ale tím pádem málo důvěryhodný. Bohužel. Přesto uděluji zasloužené *** za dobré herecké výkony, zkraje dobrou atmosféru a napětí. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)