Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Kubick

Letadlo pro mnohé z nás znamená strach, obavy.. přesto se jedná o jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků - aspoň to říkají. Jenže i letadlo může být nástrojem důkladně promyšleného plánu, jak využít něčí znalosti a ještě si pěkně našetřit na důchod. Jodie ve skvělé napínavé podívané podává její obyklý nadstandardní výkon - opět. ()

TomX2

Výborne zahraný a natočený film, ktorý si aj napriek svojej predvídateľnosti získal moju pozornosť a bavil ma. ()

havLord

Občas to skřípalo, ale scénář je originální a celkem neklišovitý (spoiler: až na padoucha, který si, majíce hrdinu na mušce, neodpustí vysvětlení svýho plánu, hahá) a s výjimkou zhruba deseti minut někde uprostřed dokáže Tajemný let diváka udržet v napětí. ()

Praxis

Dokonalá Foster, naprosto libová atmoška první části, kdy si fakt řikáte: "No do prčic, tak jsem magor, já, ona nebo scénaristi?" Pak se v druhé půli ovšem stane něco, co film degraduje o úroveň nazpět, kamsi k Air Force One a Foster vs. BadGuy. Škoda, mohli atmosféru udržet jinak nebo vyzradit pointu až později, takhle jste už věděli o co jde a kam se film bude ubírat. Navíc veškeré objasnění "tajemnosti" dostane spíše klišoidní charakter a vy máte chuť vyprsknout smíchy. 65% ()

buldock

Snímek , který stojí a padá na výkonu výborné Jodie Foster a dostává na frak hlavně díky za vlasy přitaženému akčnímu závěru. Nebýt takového závěru , býval by film určitě lépe ohodnocen , jelikož atmosféra v letadle a mistrovský herecký výkon už zmiňované Jodie posunuje film na vyšší úroveň , ještě jednou škoda té zapackané pointy. Film: 75% ()

BloodyVamp

Napínavý thriller, který se ze začátku tváří jako psychologické drama a končí jako béčkový akční film. Všechno stojí a padá na závěrečné pointě, která je silně přitažena za vlasy a je téměř k smíchu. Ještě 3 hvězdičky dávám za velice slušnou první polovinu, tradičně dobrý výkon Jodie Foster a nepředvídatelného Petera Saarsgarda (i mého oblíbence Seana Beana musím pochválit). ()

blackrain

Vůbec jsem neměla tušení, jestli je matka blázen nebo ztratila dítě doopravdy. Chtěla jsem jí věřit, že se její holčička skutečně ztratila. To se povedlo. Velmi působivý film, na který stojí se podívat více než jednou. Nevěřící posádka a cestující mě děsně štvali. Jodie Foster byla jako vždycky skvělá. Byla hlavním tahounem filmu. Řekněme, že zraje jako víno. A to mu já málokdy odolám. Moje matka tenhle film miluje. ()

Dr. Hawkeye

Nevím proč, ale od filmu jsem čekal něco naprosto jiného. Snad díky reklamní kampani či nevím čemu, ale mé očekávání bylo připraveno na něco ve stylu "Šestého smyslu". Než jsem se však stačil zorientovat v první (a lepší) půlce filmu, došlo mi, že Brian Grazer kdysi něco podobného spáchal. No a od policisty v podání Garyho Sinise bylo k Peteru Sarsgaardovi už jen krůček... ()

Budweiser

Ještě že jsem byl před shlédnutím filmu odpočatý. Takhle hodně přemýšlet u filmu abych chápal o čem je řeč se mi už hodně dlouhu nestalo! Pořád se mi hlavou honily myšlenky, unesl J. Foster dítě ten nebo snad ta? Nebo je J. Foster nepříčetná a celé si to vymyslela a teď jenom zbytečně vyvolává paniku? Ať tak či onak, divák se to mohl dozvědět až v samém závěru filmu! A proto si na závěr neodpustím trošku kritiky. Závěr filmu působí velmi lacině. Tak nějak mi to přišlo, jako kdyby tvůrcům došla fantazie a okoukli ho někde jinde. ()

Damiel

Ve filmu najdete přesné dělítko mezi atmosféricky perfektně vykreslenou první polovinou, která dýchá tajemnem a divákovi v hlavě víří řada otazníků, a druhou částí filmu. V té první máte dokonce pocit, že to ani není hollywoodský mainstream, přestože do toho prachy vrazil Brian Grazer... Pak ale - v okamžiku, kdy postava Petera Sarsgaarda zvedne víko rakve - se tísnivá atmosféra psychologických otazníků rozplyne jako pára nad hrncem a už sledujeme jenom akční thriller se všemi mainstreamovými aspekty, kde opravdové napětí začíná selhávat právě z toho důvodu, že všichni víme, jak tyhle filmy končí. ()

PogoJoe

Vše začalo nápadem scénáristy o uneseném a ztraceném dítěti na palubě letadla, který mu vnukl rozhovor s přítelem o události, která se skutečně stala. A teď nastal hlavní zádrhel - jak z této zápletky slepit celý film? Začátek se podařil - původně mužská hlavní postava byla změněna na ženskou v podání Jodie Fosterové, která zde podává vskutku skvělý výkon - člověk už opravdu uvěří, že se totálně zcvokla a že to, co se zezačátku zdálo očividné, že s dcerkou normálně vstoupila na palubu letadla a ona se pak ztratila, se skutečně vylíhlo jen v její šílené hlavě otřesené po smrti manžela. Líbil se mi výkon pana kapitána Seana Beana. Záměrem tvůrců (jak jsem se dozvěděl z jednoho rozhovoru) sice bylo, aby v divákovi vzbudil pocit, že on by měl být tím záporákem, než se ukáže jiná pravda, já v něm však už od začátku viděl profesionálního kapitána, který vše řeší až s překvapivým klidem a rozvahou. Já osobně bych tu hysterku asi po chvíli poslal někam... Zpět k zápletce - hodně děravé. Že by někdo doopravdy mohl přemýšlet, jako v tomto příběhu hlavní padouši, a připravit si takový plán, a ten by jim vyšel... no nevím. Trochu přitežené za vlasy. Chybou filmu také je, že režisér nedokázal ze scénáře vytáhnout víc. Nebýt skvělé Fosterové, tak by šlo opravdu o slabý filmový zážitek. Takhle je to opravdu aspoň průměrné - mluvím o atmosféře, filmových přechodech, absenci zajímavých nápadů, které by jen suše nekopírovaly papír se scénářem. Hudbu jsem ani nazaznamenal, tzn. nevadila ani nerušila. Další zajímavý fakt: ještě v polovině jsem se bavil a byl zvědavý, kam to povede, čím blíž ke konci, tím znuděněji jsem se cítil. Těžko říct proč. Film neměl správnou gradaci. Humor a nadsázka chyběly úplně. Filmu by pomohl kreativnější režisér a méně za vlasy přitažený scénář. Režie: **, Scénář:***, Herci: *****, Hudba: ***, Výprava/Efekty: ****. ()

MATADOR

Naprosto divný a neuvěřitelně nepochopitelný thriller, ve kterém je možné cokoliv. Chudáci herci! Chudák divák! ()

stration

První část si zaslouží snad nejvyšší hodnocení. Perfektní atmosféra, půvabná Judi a očekávání zajímavého rozuzlení. Pak se to ale posere, Judi začne být až příliš geniální a pružná, atmosféra jde do háje a s ní i celý film. I tak nadprůměr. ()

Patw

Jodie Foster jsem si tímto filmem zamiloval. Film je jednoduchý a přitom není. Děj filmu je opravdu dobrý. Člověk není zda věřit matce která nemůže najít svoje vlastní dítě, a nebo jestli se vážně nezbláznila. Konec je teda trochu "extrém", ale děj filmu ten konec přebíjí. ()

Skip

Dokud to bylo opravdu tajemné, tak to byl dobrý thriller. Ale obával jsem se, že až se vyjasní, o co jde, dojde tvůrcům dech a bude to stokrát obehraná klasika o tom, jak záporákovi uniknout a zneškodnit ho. Bohužel to tak dopadlo. A přitom to bylo tak pěkně rozehrané a i proto stojí film za zhlédnutí. ()

Aleee89

Kdyby film běžel jen tak v televizi (a že už běžel), nevyhledala bych ho a nechala bych ho proplout. Když ho ale pustili v autobuse a já neměla co dělat, uvítala jsem to. Jodie Foster dodávala filmu ty správné grády, zpočátku se to slibně rozjelo (zvláště když jste stále tápali, jestli je ta matka šílená, nebo není), mělo to šťávu, náboj a napětí, ale když se film blížil do finiše, to všechno jmenované se až nepěkně rychle vytrácelo a z napínavého thrilleru se postupně stala docela ptákovina a vás zamrzelo, že pointa nebyla vypiplanější. ()

wipeout

Film vytváraný na mieru zvratu, ktorý nijako neočaril. Nelogičnosti konania niektorých postáv, dieri v scenári nepresvedčivý výkon Jodie Fosterovej. Na svoj rok výroby aj tých málo efektov ktoré bolo potrebné vyrobiť vyzerá absolútne nedostačujúco. Od tohto filmu som očakával určite omnoho viac ako táto zlátanina celkom dobrého nápadu s nedopracovaným scenárom a snahou o čo najprekvapievjšie ukončenie, ktoré sa dostavuje len tak y polovice.... ()

Fanucci

Ach jo, tento film tak dobře začal a tak špatně skončil...Vlastně od chvíle kdy zápletka Tajemného letu přestala být "tajemnou", se celý film pokazil a jeho kvalita prudce klesla na klišoidní "hero" film s Jodie Foster jako neohroženou matkou v hlavní roli. Samotný konec (výkřiky členů posádky: "ona něco nese?!") je imbecilita sama. O tom galantním Arabovi na letišti už ani nemluvím...Slabé 3 hvězdy. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)