poster

Království prstenu (TV film)

 • Česko

  Prsten Nibelungů

 • Německo

  Die Nibelungen - Der Fluch des Drachen

 • Německo

  Die Nibelungen

 • Itálie

  Saga dei Nibelunghi, La

 • Velká Británie

  Ring of the Nibelungs, The

 • USA

  Curse of the Ring

 • USA

  Dark Kingdom: The Dragon King

 • Slovensko

  Kráľovstvo prsteňa

Drama / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Německo / Itálie / Velká Británie / USA, 2004, 2x90 min

 • Žralok
  ****

  Filmové zpracování nejslavnější germánské legendy o Siegfriedovi a Brumhildě. Příběh vyprávějící o lásce a nenávisti. Věrném přátelství i podlé zradě. Za zmínku rozhodně stojí že touto legendou se inspiroval J.R.R. Tolkien při psaní Pána Prstenů. Jistě ocení každý fanoušek fantasy i vikingské mytologie.(30.12.2013)

 • JJ.Gibson
  ****

  Slušné fantasy, sice nemá takovou ,,štávu" jako například Pán prstenů, ale nemohu si pomoci, nějakým způsobem si mě tento dvoudílný film podmanil. Souboje byly propracované, tak i efekty. Kristanna Loken hrála, dalo by se říci terminátorku ve středověku, podala pěkný herecký výkon. A co se týče příběhu, nejsem sice zklamán, ale režisér Uli Edel mohl tuto legendu trochu akčněji oživit, zejména konec filmu...(20.1.2006)

 • Fifipek
  ***

  Na tento snimek jsem se koukal samozrejme pouze kvuli Kristanne Loken! Kristanna vypada vyborne a proto davam filmu 3 hvezdicky!-:) No a ted vazne,kdo by ocekaval neco ve stylu Pana Prstenu bude strasne zklamany, na zacatku vas to trosku namlsa,ale pak je to docela nuda, zadne bitvy, jen same pletichareni a zrada! Ale na televizni produkci urcite dobra nahrada pokud zrovna nejste milovnici Gondikovskych estrad ci Zlatych mrizi!(26.2.2005)

 • Sysel_CZ
  ****

  Hodně dobrá fantasy, samozřejmě tím nehodnotím klasický příběh (ten jsem nikdy nečetl), ale film jako takový. 3 hodin jsem se bál, ale vydržel jsem až do konce, a to znamená rozhodně úspěch a +1 hvězdičku k těm čtyřem, které si pro mě bezesporu zaslouží vším ostatním - atmosférou, výpravou, prostředím, obsazením, zpracováním, prostě vším. Jediné, co tomu chybí, jsou stamiliony nacpané do různých Pánů Prstenů, jinak je to rozhodně nadprůměrná fantasy záležitost, která si opravdu těch 5 zaslouží i tím, že 3 hodiny vydržím zaujatý jen u minima 3hodinových věci. edit: Den poté. Dávám čtyři, přecijen z toho filmu nemůžu dělat něco, co asi není. Ale stejně je moc pěknej.(17.3.2009)

 • Dallas
  ****

  Na TV produkt je to kurňa dobré fantasy. Už som to napísal mnohokrát a zopakujem to znova, že fantasy jednoducho milujem. Legendu o Nibelungoch som poznal, len velmi okrajovo a príbeh ma príjemne prekvapil. Už na začiatku ma pohltil a čakal som ako to celé dopadne. Síce je to trochu predvídateľné, ale čo už. Samozrejme, že je vidieť, že ide o TV film. Herci sú tiež klasicky televízny(výnimky sú Sydow a Loken). Ale réžia je však nad televíznym priemerom. Hlavný hrdina mi pripadal trochu prihlúple. Zato Kristanna Loken je severská kočka tak krásna ako je veľa na Islande gejzírov a ani herecky čuduj sa svete sa tu nestráca. V druhej polovici sa vytráca akcia a dej sa nám zamotáva. To však nevadí, lebo nakoniec sa všetko vyrieši tak ako sa na starú pohanskú legendu patrí. Možno som z hodnotením išiel trochu vyššie, ale na TV film je to skrátka výborné. 70%(17.2.2008)

 • - Výtvarník John Chalfant navrhl draka Fafnira podle varana komodského a T-Rexe. (Zdroj: jchalfant.com) (Spinosaurus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace