poster

Království prstenu (TV film)

 • Česko

  Prsten Nibelungů

 • Německo

  Die Nibelungen - Der Fluch des Drachen

 • Německo

  Die Nibelungen

 • Itálie

  Saga dei Nibelunghi, La

 • Velká Británie

  The Ring of the Nibelungs

 • USA

  Curse of the Ring

 • USA

  Dark Kingdom: The Dragon King

 • Slovensko

  Kráľovstvo prsteňa

Drama / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Německo / Itálie / Velká Británie / USA, 2004, 2x90 min

 • pakobylka
  ***

  Kterak lze za málo peněz pořídit poměrně slušnou porci muziky ... a převyprávět prastarou legendu, která by (s trochou nadsázky) mohla být matkou všech fantastických pohádek. Je vážnější, dospělejší než většina z nich, protože už poznala, že skutečný příběh obyčejně nekončí spolu s překonáním jedné překážky (dokonce ani pokud se jedná o problematickou, obtížně zdolatelnou bariéru velikosti průměrně vzrostlého draka), že život přináší nekonečnou řadu nejrůznějších zkoušek - a zdánlivě triviální obcházení vlastních zásad se může vrátit jako bumerang ... a přivodit velké zlo. Přitom není rozhodující, zda vám někdo nenápadně podstrčí kouzelný lektvar, abyste se měli nač vymlouvat. A poučení ? Nepodceňujte prokletí - a nepřeceňujte své síly, berte v potaz upřímně míněná varování a nespoléhejte na to, že jste dítětem štěstěny ... protože nikdy nevíte, co vám přinese zítřek ... protože přehnané sebevědomí hraničí s pýchou - a pýcha, jak známo, předchází pád ... 3,5* ... P.S.: Nějak jsem nepobrala, 1) proč bylo záhodno zabít draka probuzeného - tedy draka pozorně bdícího, a nikoli draka sladce spícího; 2) jak a kdy náš hrdina zjistil, v čem spočívá jeho vlastní slabina.(26.9.2015)

 • MonaSax
  ****

  Na tenhle film jsem se hlavně zpočátku dívala proto, že mě zajímali staré tradice, severská božstva a runy. Příběh je celkem jednoduchý a pro mě i předvídatelný. Stejně mě tenhle film chytnul do svých spárů a pustil až při závěrečné písni Riding On The Rocks, jsem prostě romantik a obdivuji silné ženy jako byla Brunhilda(15.9.2013)

 • LEATHERFAC
  **

  Nu pěkný příběh, zabitý tv vizuálem, ne zrovna nejlepším obsazením a celkovou kýčovitostí a béčkovostí zpracování. Ucházející je jen hudba - tedy krom písní do titulků, ze kterých mi bylo poněkud na zvracení. Možná je problém v tom, že jako cílená pohádka ala Rudá Sonia či Nekonečný příběh by to mohlo dopadnout mnohem líp. Snaha vyrovnat se Pánovi prstenů nebo Conanovi ovšem vychází převážně směšně. Velká škoda. Mimochodem první část za tři, druhá bohužel tak za jedna - výrazně slabší...(4.5.2019)

 • Arsenal83
  ***

  Legenda natočená príjemným štýlom. Nosnou časťou je samotný príbeh, tá filmárina tam nebola najkvalitnejšia, predovšetkým kamera. Už len boj s drakom vyzeral dosť neohrabane. Napriek tomu zaujímavo pojaté, pre neznalcov deja eposu pozerateľné. Celkovo ide o chladnú romancu s peknými dejovými zvratmi. Siegfried nie je najsympatickejší, ale obe kráľovné to kompenzujú.(10.3.2017)

 • klerik
  ***

  Fajných 70%. Hrdinský bojovník, krásna... vlastne tiež bojovníčka, intrigy, láska. Slávny príbeh vo vizuálne veľmi peknej podobe. Škoda(!), že legendárny drak Fafnir sa tu stáva brutálne tupou beštiou bez kuska charizmy :) Celkom ma pobavila malá úloha Ralfa Moellera a takisto aj asi desať rôznych názvov, pod ktorými film nájdete (Nibelungen, Curse of the Ring, Nibelungen - Der Fluch des Drachen...). Príjemný TV film asi na úrovni televíznej DUNY, ktorý stojí za pozretie už len preto, že jeho predloha bola inšpiráciou pre všetky známejšie fantasy príbehy...(16.1.2007)

 • - Výtvarník John Chalfant navrhl draka Fafnira podle varana komodského a T-Rexe. (Zdroj: jchalfant.com) (Spinosaurus)