Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

Mary19

O chlup slabší než první díl, i tak je ale pro mě Legenda o Zorrovi docela překvapením. Herecké výkony byly fajn a akční sekvence se také povedly (tedy pokud do nich nezapočítám digitální oheň, z kterého mám ještě teď husí kůži). Film navíc dokreslila povedená hudba Jamese Hornera a režie Martina Campbella... 60% ()

*Colorado

Nečekal jsem příliš, ale po stránce komediální mě to mile překvapilo. Zápletka je, jak už to u pokračování v Hollywoodu bývá, trošku přehnaná ve snaze udělat věci bombastičtější. Snad jen s tím, že tady mi to tolik nevadilo, protože pro mě ten film byl jednorázová zábava a to se beze zbytku naplnilo. Takže fajn, ale vzpomínat na to nebudu.. 3,5* ()

Heroine

Ani nevím proč, ale je mi při sledování tohohle filmu neskutečně trapně za herce. Můj brácha ten film miluje, takže si ho pouští dost často. Ale pokaždé když to zahlédnu, musím radši rychle zdrhat. Protože jsou to docela moji oblíbení herci, a nechci je v takovém filmu už víckrát vidět! ()

MickeyStuma

Volné pokračování Zorrových dobrodružství pojednává události 10. let od těch z předešlého snímku. Tvůrci vsadili na silnou kartu a pokusili se natočit snímek velkolepější, dobrodružnější a hlavně zábavnější. A povedlo se. Už úvodní akční scéna poukazuje na popkornovou zábavu. Děj je plynulý bez sebemenšího zaškobrtnutí. Třešničkou na dortu je Zorrův syn, který svými skopičinami svého otce nezapře. Není zvykem, že by pokračování úspěšných snímků bylo na lepší úrovni, ale i tentokrát se platí, že vyjímka potvrzuje pravidlo. ()

Nerd4Dreaming

První díl je fakt skvělej, nebál bych se říct kultovní film, takže tohle nejde hodnotit jinak než zklamání a sprznění legendárního Zorra. Příběh je kravina, Zorro se chová jak cvok, za celou dobu skoro nikdo nepřijde o život, a měl jsem spíš pocit jak kdybych se díval na parodii prvního dílu. Nebyla to vyloženě nuda, ale podruhý už se na to nepodívám. ()

Redbee

Takže ingredience: neklepající manželství, agent v převleku, tajná agentka, škaredý zloduch s jizvou, pohledný zloduch, CIA (stačí napodobenina), svoboda USA, hispánci, trocha asijských bojových umění - ale jen krapet, několik rádoby vtipných scén, spousta scénáristicko-režijních úletů a samozřejmě na závěr přidáme happy end. To vše mícháme 131 minut, za stále míchání vyhodíme do nepoužívané části mozku a ponecháme si pouze informaci, že to celkem uteklo a něčím asi pobavilo. Je to slátanina, ale co se dá dělat, když Catherine je stále krásná a herecky se povedl i představitel jejího filmového syna. ()

Jakubik

Dávám tři hvězdičky jednu hvězdičku za Catherine Zeta Jones jednu za chlastajícího a kouřícího koně a třetí protože jsem viděl jedničku která byla super a že je to Zorro. ()

ex.it

Stejně tak, jako se pomalu vytrácí charisma Antonia Banderase alias Zorra, tak se vytrácí i šmrnc a vtip. Pravda, párkrát jsem se zasmála, ale víc? ()

Blaogranas

No, vůbec jsem nevěděl, že má Zorro pokračování a když jsem se doslechl, že půjde v televizi, chtě nechtě, pobídnut dobře udělanou reklamou v televizním médiu, jsem neodolal. Možná tím, že se jedná o dvojku a pravděpodobně i v drobném ovlivnění zdejším hodnocením jsem neočekával žádný zázrak. Přesto jsem tušil, že se dobře pobavím. A víceméně se mi dostávalo všeho co jsem čekal. Byl jsem jednoznačně přesvědčen o 3*, ale za celé vyvrcholení ve vlaku a zejména scénu vlak-kůň jednu * strhávám. Je to tak někde 40-50%. ()

Torgal

Ledva ulepené tri hviezdy. Akcia sa snaží vyzerať cool, ale bez valného výsledku (vyzerá ale hooodne over the top). Banderas pôsobí veľmi unaveným dojmom a nezachraňuje to ani nádherná Cathrine Zeta-Jones. Navyše sa väčšinu času riešia ich vzájomné vzťahy a to dosť nudným spôsobom. Scenár okrem toho obsahuje veľa masívnych logických dier. Prvý diel bol po všetkých stránkach lepší, toto je len slabý odvar. 5+/10 ()

Kingjiri

Už je to nějakej pátek, co jsem viděl jedničku, ale pokud mě paměť nešálí, pokračování bylo o chlup lepší. Mělo víc akce, svižnější tempo a opět kvalitní technický zpracování i solidního záporáka. Pravda, malej Zorro byl přehnanej, rodinný problémy se nemusely ve scénáři tolik řešit a moh být celej film o něco surovější. Pořád je však dvojka sympatická žánrová jednorázovka a nepatrně lepší průměr. ()

Lukasfox

S porovnání s jedničkou, je to velkolepější, zdlouhavejší, vtipnejší(aspon se snaží být), ale neco tomu chybí... furt je to bobrá zabava ale na jedničku to nemá.... ()

Bobšule

Jednička to samozřejmě není. My, kteří máme v desítce oblíbenců na prvních pozicích Anthonyho Hopkinse víme proč... ;-) Ale nepochybně to tak asi budou cítit i ostatní. Na druhé straně, taková trága to také není. Film je samozřejmě dějově o něco plošší, místy až komicky předvídatelný, ale po trikové stránce si člověk nepochybně přijde na své. Takový Zorro stíhající vlak na Tornádovi a nasednuvší během jízdy i s tím nebohým koníkem, neměl podle mě chybu. Navíc, dvojka si uchovala i značnou část humoru jedničky. Byť bylo očividné, že více míří na mladší publikum. Prostě, oddychový odpolední filmík pro děti s rodičema. Nic víc, nic méně. ()

Martell47

Trošku ma tento film sklamal, čakal som viac vzhľadom na herecké obsadenie, Catherine Zeta Jones je ale vždy aspoň za 2 hviezdičky:) ()

Acrobat

prvoplanove pre pobavenie divakov a zistenie produkcnych spolocnosti, ci to bude mat este vyznam po financnej stranke dat tam trojku. Nastastie sa nekonala, lebo uz toto pokracovanie dokazalo, ze sa uz len opicime po jednotke a ani to pozitivum jednotky (ktora tiez velmi neohuruje) uz nedokazeme tak brilantne povedat na platne. Banderas pre zeny, Jones pre muzov, akcia pre zaciatocnikov, pribeh pre triezvejucich po nejakom flame. Nefunguje na tomto filme nic tak, co by nam umoznilo povedat, super dobrodruzstvo. Vsetko je strohe, ucebnicove, bez stipky originality, nemozno od toho ocakavat smrnc jednotky, ale ani taketo spracovanie nestaci na vytvorenie pocitu divaka pozriet si to este raz. Presne tak, raz a dost. ()

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)