Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

McMastamind

O tomhle výtvoru konzmní mašinérie, neznající žádnou míru vkusu a ohledu k umění snad ani nemá cenu mluvit. Jedna hvězda za krásnou Catherine Zeta-Jones. ()

helrohir

Už to nie je také nespútané dobrodružstvo ako tomu bolo v jednotke. Toto pokračovanie mi príde až príliš odľahčené, to znamená, že niekedy som mal pocit, že sledujem rodinnú komédiu a nie dobrodružný film. To neustále riešenie vzájomných vzťahove medzi aktérmi mi dosť liezlo na nervy a prišlo mi to ako zbytočná výplň stopáže filmu. Ďalšou slabinou je scenár a ceková zápletka filmu, ktorá je, slušne povedané, padnutá na hlavu. Ani tie šermiarske súboje už nestáli za to, pretože tvorcovia sa tam snažili zakomponovať čo najviac akrobatických kúskov, až to niekedy vypadalo, že Zorro je hrdina z marvelovského komixu. Napriek tomu všetkému je to stále pozerateľný film, pri ktorom netreba veľmi premýšlať nad jeho nelogickými aspektami. ()

JosefTomas

Nikdo mě nepřemluví (a ani to se spíše nestane), že jednička byla prostě lepší. Ve všech ohledech. Banderas má roli, která je ale do detailu samá, jako ta v předchozím filmu. (Rozumný člověk -> Ožrala -> Rozumný člověk). Není to jeho chyba, ale scénáristů. Akce je zase na slušné úrovni, ale film ztrácí dech, i když se určitě Campbell snažil, co to šlo. Banderas a Zeta hrají opět dobře, jen nemají co hrát a kdyby se něco pokazilo, není tu nikdo, kdo by měl charisma, aby to udržoval v rovnováze, jako to dělal Hopkins. Wester žánr není na škodu, ale není důležitý, ale je příjemným zpestřením, takže body k plusu. Na filmu, je vidět, že vnikl, protože musel, ale nikomu se do toho moc nechtělo, a tak vznikl mišmaš, který sice nedělá originálu ostudu, ale je úplně zbytečný. ()

ostravak30

Nelze zapřít, že Zorro působí poněkud unaveným dojmem. Druhý snímek o chlastajícím stárnoucím fotrovatícím strejdovi už asi neměl vzniknout. Přiznejme si, že dekolt Catherine Zeta-Jones působí stále. Ale A. Banderas už není žádný mladík a je to na něm vidět. Fajn, ještě vidíme, že se synek potatil a že dovede také obratně šermovat a unikat. Zápletka je opět docela zajímavá, ne že ne. A závěrečný boj na lokomotivě také. Jenže zkrátka, to co fungovalo prvně již nefunguje. Zatímco C. Z. Jones je stále půvabná a sexy, tím spíše, když šermuje a ohání se štíhlýma nohama, opilý Zorro a pozdější bojující tatík je tak trochu zašlá sláva, která byla oprášena, ale pořád nerenovována. Zkrátka, co fungovalo jednou, po druhé už nemusí. Druhý, a zaplať pán Bůh poslední, díl je trochu průměrnější epilog, ve kterém vidíme, že Zorro má rodinu, Kalifornie je v mezích svobodná a hlavně, že legenda končí. ()

PlayEasy

Jo, oproti jedničce slabý odvar, ale pořád je Catherine neuvěřitelná kráska a Antoniův šarm také neupadl a akce dobře zvládnuté, nám se to zkrátka poměrně líbilo i když scénář byla slabotina. U nás 3*+ :). 65% ()

mrclTV

Vlastne takmer rovnaké ako prvý film, len horšie, lebo taká hlúpa politická agitka, z ktorej všade vyskakuje USA! USA! USA! je až na zaplakanie a takto lenivo spracovaná zápletka vie pokaziť inak celkom neutrálne pocity z filmu. ()

johnsnow

Po super jedničke dosť prúser. Divnými vtipmi počnúc a prijebaným zasraným deckom ktoré bolo nadmieru otravné končiac. Všetko o stupeň slabšie a Zorro tak nezaujímavý, že keby ho Sewell zajebal bol by som rád. A to asi scenáristi nechceli. Slabé 3* to ale dostane, akcia bola stále fajn. ()

Chladek

Na filmu se mi líbí, že i když je anglický, objevují se v něm španělské fráze a kratší věty. Film je pojat mnohem humorněji, zábavněji, ale také dobrodružněji. Skvěle zabírá role Antonia Banderase jako otce svého malého synka Joaquina. Film je dobře pojat i ztvárněn. ()

lektvar

Sústreďte sa na dej, lebo na druhý deň si ho nebudete pamätať. Ale za to čierneho koňa s čiernym jazdcom v temnom vagóne a spolu v tuneli si zapamätá snáď každý. ()

elCarda odpad!

Totalni ztrata casu. Popravde jsem videle pouze prvni ctvrthodinu a pak zaverecnou scenu (vic mi svedomi nedovolilo). Totalni kycovita blbost ktera s kvalitnim filmem nema absolutne nic spolecneho. Proste odpad! ()

Pavlin

Takový horší akční film.Jak jsem se na ten film těšil,tak jsem byl zklamán.Trochu kostrbatý příběh drží pohromadě jen některé dobré scény a to je dost málo. ()

Leeroy3167

Zbytočné pokračovanie celkom slušnej oddychovky. Zeta-Jones a Banderas sú síce ešte vo forme a pokojne mohli utiahnuť jednu poriadnu akčnú jazdu, ale pri tejto slabej zápletke, matnom záporákovi a hromade mydla :D na to nedostali šancu. Raz vidieť bohato postačí. ()

elanista1

Zo Zorra sa stala cista 100%na no-brain jednorazovka, ale aj napriek tomu ze som si parkrat povedal ake to je trapne tak som sa nenudil a nelutujem straveny cas. Opat tu je vtip, Cathrine Zeta-Jones, nejaka ta slza, hnusny zaporak, pekna akcia. Rezia je vsak citatelna a velmi prehnana, tolko zvrat(k)ov, snad tisickrat sa stalo ze osoba dobehla na spravne miesto v spravny cas na poslednu sekundu, snad dalsich tisich realne nezrealizovatelnych momentov robenych cisto len na efekt. Vyrazne mi to nevadi, bavil som sa ale to priemerne hodnotenie co tu svieti /54%/ je zrejme zasluzene. Film tu na csfd videlo viac ako 9 000 ludi ale ma len 11 fanusikov, z toho sa da krasne usudit ze o nic prevratne sa nejedna a nedokaze to zaujat skoro nikoho kto videl jednotku. Prveho Zorra som do nebies vychvalil, dvojka nema vkus ale hanit ju nebudem. ()

Marty_cz

Přichází tento známý hrdina nebo vlastně neznámý díky masce no těžko říct… Ať je to jak je to přichází tenhle film a o něm se dá říct jenom jediné je stejně dobrý jako herec, který ztvárňuje hlavní postavu a co jsi budeme povídat ten herec je hodně dobrý náš Antonio. Jen se modlím, aby nepřišel nějaký nadšený fanoušek co bude vypalovat svoje počáteční písmeno do pšeničného pole a ať je to pořádně vidět. Kdo nemá představuje, tak je to takový Robin Hood, ale nemá luk a je trošičku tmavší pleti. Výborný film vřele doporučuji, určitě dokáže zaujmout a zabavit celou rodinu. ()

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)