Prime

Prime

Najkrajší čas

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

Musím zdôrazniť, že nebyť velezábavnej mimiky Meryl Streep a rozkošného výkonu pôvabom prekypujúcej Umy Thurman, šla by som určite na ***. Bola by to len (?) ďalšia neškodná, milá komédia o vzťahových patáliách, nespôsobujúca výrazné brušné otrasy, ale zato uspokojivo úsmevná, s jednou dementnou vedľajšou postavou, no zato s veľmi ľudsky, trefne a vydarene napísanými ústrednými charaktermi (Rafi, Lisa). Lenže, skvostná mimika Meryl Streep a rozkošný Umin výkon tu sú. Obsadenie tu hrá i trikrát zásadnejšieho činiteľa, aký predstavuje scenár. Fakt. Tieto dve ženy sú alfou a omegou (príde iba mne humorný tento výraz?:)) príbehu, celý film z nich čerpá a visí na nich aspoň tak ako sa to deje u ústredného páru. No a na tieto dve ženy je tu radosť pozerať. Široké slnečné úsmevy Umy rozžiarenej ako americký vianočný stromček v strihu s bezradnými kukučmi a zúfalými rozpakmi Meryl robia zo sedení, ktoré by iste mohli byť aj zábavnejšie či vyhranenejšie, skvelú zábavu. Streep a Thurman dodávajú "Prime" úprimnú iskru a kúzelný elán. Preto je to tak príjemná- aj keď štipku natiahnutá- NADpriemerná oddychovka.(4.9.2008)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +vydařený český dabing -že některým "vtipným" situacím se tvůrci vyhnuli/// Prime je velmi příjemná a uvěřitelná romantika dochucená jemným humorem, který vás však v mnoha situacích nádherně pobaví. Není tu nic co by tu být nemělo a mohlo by tak kazit celkový dojem z filmu. Nádherný příběh dopněn přirozeným herectvím všech zůčastněných zvedá hodnocení ještě výš./// Celkem 84%///(17.6.2009)

Bez jediného klišeovitého klopýtnutia Prime servíruje suverénnu romantiku s peknou myšlienkou a do plna naplnenú úsmevom. Plné hodnotenie možno trochu s prižmúreným okom, ale zaslúžene, lebo podobných filmov sa za mlákou urodí poskromne. Veľmi milé prekvapenie ku ktorému sa ešte rád vrátim. P.S. Ústredné herecké trio je dokonalé.(29.12.2006)

Neuvěřitelně krásná Uma Thurman (a samozřejmě je "taky" dobrá herečka), sympaticky civilní scénář a solidní režie (byť film místy zbytečně zpomaluje, některé postavy se kvůli humoru občas chovají divně a závěr je trošku "na sílu") - to jsou hlavní trumfy téhle víc romance než komedie. Příjemný film. *** 1/2(9.7.2006)

Pohoda z tohto snímku až srší a ani som nečakal, že sa pri romantickej komédii budem smiať nahlas! Najhumornejšie boli trojuholníkové psychiatrické stretnutia s Meryl Streep, ktorú som si užíval najviac. Záver určite nepoteší milovníkov klasických sladučkých medovín, no reálnosť si o tu vyžaduje a práve preto dostáva odo mňa takéto hodnotenie. Navyše režisér už pri svojej prvotine 'Boiler Room' ukázal svoje kvality a ak aj Bryan Greenberg bude pokračovať v tomto tempe, tento film môže byť pre nich parádnym odrazovým mostíkom. A o Ume ani nehovorím, ak bude takto krášlieť naďalej, v 50tke vyhrá Miss World. 90%.(2.10.2006)

• - Film dostal od MPAA původně ratingové omezení přístupnosti R, nakoneč však bylo zmírněno na PG-13. (jezurka42)

• - Na začátku filmu jdou hlavní představitelé do kina. Na programové tabuli je napsáno Blow-up (Zvětšenina) a Zabriskie Point (oba filmy jsou dílem známého režiséra Michelangela Antonioniho), jenže ve scénách v kině zjistíme, že ve skutečnosti promítají nějaký animovaný film. (Rodriguez)

• - Bryan Greenberg je ve světě celovečerních filmů v podstatě nováčkem, neboť Prime je zatím jeho třetí projekt po Žalobě (r. Steven Zailian, 1998) a Perfektním skóre (r. Brian Robbins, 2004). (imro)