poster

Prime

 • USA

  Prime

 • Slovensko

  Najkrajší čas

 • Velká Británie

  Prime

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  *****

  Bez jediného klišeovitého klopýtnutia Prime servíruje suverénnu romantiku s peknou myšlienkou a do plna naplnenú úsmevom. Plné hodnotenie možno trochu s prižmúreným okom, ale zaslúžene, lebo podobných filmov sa za mlákou urodí poskromne. Veľmi milé prekvapenie ku ktorému sa ešte rád vrátim. P.S. Ústredné herecké trio je dokonalé.(29.12.2006)

 • nash.
  ****

  Spíše vztahové drama než romantická komedie, kde se sice občas najde nějaký humorný moment (Nintendo) a také rádoby vtipný moment (kamarád s dortíky), ale jinak je spíše pohodovým, byť nepříliš veselým, příběhem o věkově nerovném vztahu. V této rovině je také mnohem dospělejší a zajímavější než zápletka s matkou psychoterapeutkou nebo zcela zbytečný, samoúčelný a do příběhu poněkud násilně natlačený židovský problém. Meryl Streep je sice výborná, většinu pozornosti jí však tentokrát vyfoukla vynikající Uma Thurman, která příběh udrží na hladině i v momentech kdy začne ztrácet tempo. Inteligentní a v emocích uvěřitelná podívaná, která vybalancuje i občasné zakolísání směrem ke klišé, nezapomenutelná minirole černého vrátného a úžasný závěr, jemný a přesto nečekaně silný.(4.9.2010)

 • castor
  ****

  Bezesporu rozumná a nevšední komedie (prokládána stylovou hudbou), bez zbytečného sentimentu, s velmi příjemným závěrem (i když možná už tvůrci nevěděli kudy kam)!! Mohlo sice být o jeden dva zvraty méně, přesto je upjatá Židovka v podání OPĚT bezchybné Meryl Streep vynikající, stejně jako mladší kolegyně Uma Thurman!! A to, že stále zajímavější Younger míchá intelektuální dialogy (náboženství, soužití dvou lidí) s místy lacinými nápady (opět partička přátel-homosexuálů), a že občas škobrtne, mu jistě odpustíme!!(13.4.2006)

 • Anderton
  ***

  Pes bude zrejme zakopaný v tom, že Uma Thurman ma nikdy fyzicky nepriťahovala (iba v Baronovi Prášilovi, ale to mala 17), takže sa nedokážem tak úplne vcítiť do kože hlavného hrdinu. Námet je síce fajn, ale mohol byť spracovaný aj trochu výraznejšie a konfrontácia postáv mohla byť vzhľadom na vzniknuté situácie dramatickejšia. Takže solídny priemer, ktorého ignoráciou o nič zásadné neprídete.(11.1.2013)

 • Gilmour93
  ***

  Analyze This Meryl! Bláznivá zamilovanost často končí jen empirií a možná je tomu tak dobře. Younger se vydal po mostu klasických romantických komedií směrem k Newyorčanovi Woody A. Někde v prostředku se však zastavil, chvíli pošlapoval na místě, aby nakonec přelezl zábradlí a skočil dolů. Utonul? Analyze That.. Klasické moudro říká, že nejlépe se naučíš jezdit na starém kole a já za sebe dodávám, že pokud má povedený design, je velmi těžké z něho sesednout..(20.7.2009)

 • - Pes, sedící u Lisy (Meryl Streep) ve scéně, kdy jí s manželem sendvič, je ve skutečnosti její vlastní pes Digby. (jezurka42)

 • - Na začátku filmu jdou hlavní představitelé do kina. Na programové tabuli je napsáno Blow-up (Zvětšenina) a Zabriskie Point (oba filmy jsou dílem známého režiséra Michelangela Antonioniho), jenže ve scénách v kině zjistíme, že ve skutečnosti promítají nějaký animovaný film. (Rodriguez)

 • - Autorem obrazu, který Rafi (Uma Thurman) považuje za svůj nejmilejší, je americký malíř lotyšského původu Mark Rothko. (venus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace