Najkrajší čas

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

Nerad používám frázi "herecký koncert", ale tenhle film jím vážně je. Kromě klasicky skvělého výkonu Streepové mě mile překvapila Uma Thurman, která své Rafi dodala potřebnou životnost a lehkou naivitu. Sympaťák Greenberg potom své zkušenější kolegyně skvěle doplňuje. Škoda toho divně otevřeného konce, který film připravil o plné hodnocení..(31.12.2006)

Bez jediného klišeovitého klopýtnutia Prime servíruje suverénnu romantiku s peknou myšlienkou a do plna naplnenú úsmevom. Plné hodnotenie možno trochu s prižmúreným okom, ale zaslúžene, lebo podobných filmov sa za mlákou urodí poskromne. Veľmi milé prekvapenie ku ktorému sa ešte rád vrátim. P.S. Ústredné herecké trio je dokonalé.(29.12.2006)

Pohoda z tohto snímku až srší a ani som nečakal, že sa pri romantickej komédii budem smiať nahlas! Najhumornejšie boli trojuholníkové psychiatrické stretnutia s Meryl Streep, ktorú som si užíval najviac. Záver určite nepoteší milovníkov klasických sladučkých medovín, no reálnosť si o tu vyžaduje a práve preto dostáva odo mňa takéto hodnotenie. Navyše režisér už pri svojej prvotine 'Boiler Room' ukázal svoje kvality a ak aj Bryan Greenberg bude pokračovať v tomto tempe, tento film môže byť pre nich parádnym odrazovým mostíkom. A o Ume ani nehovorím, ak bude takto krášlieť naďalej, v 50tke vyhrá Miss World. 90%.(2.10.2006)

Nikterak vyjímečná, rutinní řemeslná romantická komedie, která stojí za pozornost jen kvůli sympatickému výkonu Meryl Streep. Tahle dáma mohla v pohodě odtáhnout celý film sama. A je velká škoda, že její postava nedostala více prostoru, protože do příběhu perfektně pasuje, skvěle ho odlehčuje a hlavně mu dodává jiskru. Takže když ve druhé půlce filmu scénárista naprosto nesmyslně odsune její charakter na vedlejší kolej, začne se z příběhu vytrácet humor a tak jen čekáme, až ústřední pár po schematické a předvídatelné sérii "zvratů" nakonec dospěje k závěrečným titulkům.(12.1.2007)

Analyze This Meryl! Bláznivá zamilovanost často končí jen empirií a možná je tomu tak dobře. Younger se vydal po mostu klasických romantických komedií směrem k Newyorčanovi Woody A. Někde v prostředku se však zastavil, chvíli pošlapoval na místě, aby nakonec přelezl zábradlí a skočil dolů. Utonul? Analyze That.. Klasické moudro říká, že nejlépe se naučíš jezdit na starém kole a já za sebe dodávám, že pokud má povedený design, je velmi těžké z něho sesednout..(20.7.2009)

• - Ben Younger připravoval scénář k Prime osm let, a začal ho psát ještě před svým debutem Riziko (2000). Younger vystudoval politologii a mimo režie se věnuje také psaní pro noviny The New Yorker. (imro)

• - Film dostal od MPAA původně ratingové omezení přístupnosti R, nakoneč však bylo zmírněno na PG-13. (jezurka42)

• - Autorem obrazu, který Rafi (Uma Thurman) považuje za svůj nejmilejší, je americký malíř lotyšského původu Mark Rothko. (venus)