Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Recenze (341)

Cival 

všechny recenze uživatele

Nečekaně příjemný, realistický a v emocích a psychologii nadmíru dospělý patvar mezi romantickou komedií a skoro-existenciální romancí. Uma mě oslnila nejen zevnějškem, Younger nasadil brouky do hlavy na tři dny dopředu. Povinnost pro diváky řešící vztahy do větší hloubky než na Libimseti.cz (resp. nejen do TÉ "hloubky" :-). 70% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Ignorovat prvních čtyřicet minut, je to úplně všední a nezáživná romantická ani ne komedie. Brát prvních čtyřicet minut na vědomí, je to lehoučce originální, nezáživná romantická ani ne komedie. Střídavě vážné drama, pateticky romantický film a roztomilá komedie se nikdy nesloučí do fungujícího celku. Ben Younger si na sebe nachystal past, když se rozhodl obsadit dvě výborné herečky, oběma dát dostatečný prostor a zároveň zajistit, aby ani jedna nezůstala po těch sto minutách nešťastná. Zajímavý nápad, dobří herci, špatný film. 40% Zajímavé komentáře: Adrian, Lynn, novoten, RAiken, Mahalik ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Vy by jste nepřáli svému synovi Umu Thurman? Potom jste Meryl Streep, která jako její psycholožka na ní ví každé i sebemenší zlozvyky nebo špatnosti, které kdy udělala. Vcelku vtipná komedie, která čerpá z již výše zmíněného faktu, že nová přítelkyně syna Meryl Streep je její pacientka. Ve chvíli kdy to praskne už to není ono, ale přesto se film nevzdá a v závěru ignoruje všechny klišé a vytváří svůj vlastní konec, proti kterému nebude nic mít a to vás velmi příjemně překvapí. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Říkal jsem si, že není možný, aby v tomhle Woody Allen neměl pracky. A on fakt nemá. Ale samotný film mě vcelku mile překvapil. Není ani špatný, ani dobrý. Má výborné herce a zajímavý, chytlavý příběh. Jediné, co mu ale chybí, je více vtipu. Ale to nakonec zachraňují samotní herci a nečekané scény, při kterých se rozbuší srdce. Prime je tak nečekanou a o to příjemnější zábavou, která příjemně překvapila, a co víc, potěšila. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Uma Thurman nebyla nikdy víc sexy. Ten její účes to by si zasloužilo fanfáry a následně americkou hymnu, fakt jsem z ní nemohl spustit oči. Ono se řekne romantika, kolikrát to tu už bylo, ale přece jen je tento snímek něčím jiný. Jsou to především dialogy, přišli mě po většinu času upřimné až reálné. Často jsem si říkal jo, jo, tohle bych řekl, taky, takhle bych se zachoval taky. Zaujali mě i drobnosti, třeba kuchař v činský restuaraci, je na něj prostřih asi tak na dvě skundy, než Rafi začne líbat Davida a pak při poslední scéně Davida a Rafy u něj v restauraci. Hned jsem si totiž něco vybavil ze svýho života, co jsem si před tím nikdy neuvědomil. Celý film působí velmi pohodově a některé scény jsou opravdu hodně vtipný. Jednu zmínila Faidra a další byla v podání černýho vrátnýho, to byl genius jedné věty jak tam čeka venku, z jedný strany šel David, z druhý Rafy a on jen suše dodal "už je to tady" a pak přidal jako bonus záverečnou výtahovku, no nestává se často aby černoch stál, měl na sobě uniformu vrátnýho, koukal před sebe a já se tlemil jak hovado. Po všech stránkách velmi příjemné romantické překvapení. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Film dostal od MPAA původně ratingové omezení přístupnosti R, nakoneč však bylo zmírněno na PG-13. (jezurka42)
  • Pes, sedící u Lisy (Meryl Streep) ve scéně, kdy jí s manželem sendvič, je ve skutečnosti její vlastní pes Digby. (jezurka42)
  • Ben Younger připravoval scénář k Prime osm let, a začal ho psát ještě před svým debutem Riziko (2000). Younger vystudoval politologii a mimo režie se věnuje také psaní pro noviny The New Yorker. (imro)

Reklama

Reklama