poster

Prime

 • USA

  Prime

 • Slovensko

  Najkrajší čas

 • Velká Británie

  Prime

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ****

  Nerad používám frázi "herecký koncert", ale tenhle film jím vážně je. Kromě klasicky skvělého výkonu Streepové mě mile překvapila Uma Thurman, která své Rafi dodala potřebnou životnost a lehkou naivitu. Sympaťák Greenberg potom své zkušenější kolegyně skvěle doplňuje. Škoda toho divně otevřeného konce, který film připravil o plné hodnocení..(31.12.2006)

 • Le_Chuck
  *****

  Bez jediného klišeovitého klopýtnutia Prime servíruje suverénnu romantiku s peknou myšlienkou a do plna naplnenú úsmevom. Plné hodnotenie možno trochu s prižmúreným okom, ale zaslúžene, lebo podobných filmov sa za mlákou urodí poskromne. Veľmi milé prekvapenie ku ktorému sa ešte rád vrátim. P.S. Ústredné herecké trio je dokonalé.(29.12.2006)

 • genetique
  *****

  Pohoda z tohto snímku až srší a ani som nečakal, že sa pri romantickej komédii budem smiať nahlas! Najhumornejšie boli trojuholníkové psychiatrické stretnutia s Meryl Streep, ktorú som si užíval najviac. Záver určite nepoteší milovníkov klasických sladučkých medovín, no reálnosť si o tu vyžaduje a práve preto dostáva odo mňa takéto hodnotenie. Navyše režisér už pri svojej prvotine 'Boiler Room' ukázal svoje kvality a ak aj Bryan Greenberg bude pokračovať v tomto tempe, tento film môže byť pre nich parádnym odrazovým mostíkom. A o Ume ani nehovorím, ak bude takto krášlieť naďalej, v 50tke vyhrá Miss World. 90%.(2.10.2006)

 • Shaqualyck
  ***

  Nikterak vyjímečná, rutinní řemeslná romantická komedie, která stojí za pozornost jen kvůli sympatickému výkonu Meryl Streep. Tahle dáma mohla v pohodě odtáhnout celý film sama. A je velká škoda, že její postava nedostala více prostoru, protože do příběhu perfektně pasuje, skvěle ho odlehčuje a hlavně mu dodává jiskru. Takže když ve druhé půlce filmu scénárista naprosto nesmyslně odsune její charakter na vedlejší kolej, začne se z příběhu vytrácet humor a tak jen čekáme, až ústřední pár po schematické a předvídatelné sérii "zvratů" nakonec dospěje k závěrečným titulkům.(12.1.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Analyze This Meryl! Bláznivá zamilovanost často končí jen empirií a možná je tomu tak dobře. Younger se vydal po mostu klasických romantických komedií směrem k Newyorčanovi Woody A. Někde v prostředku se však zastavil, chvíli pošlapoval na místě, aby nakonec přelezl zábradlí a skočil dolů. Utonul? Analyze That.. Klasické moudro říká, že nejlépe se naučíš jezdit na starém kole a já za sebe dodávám, že pokud má povedený design, je velmi těžké z něho sesednout..(20.7.2009)

 • - Ben Younger připravoval scénář k Prime osm let, a začal ho psát ještě před svým debutem Riziko (2000). Younger vystudoval politologii a mimo režie se věnuje také psaní pro noviny The New Yorker. (imro)

 • - Film dostal od MPAA původně ratingové omezení přístupnosti R, nakoneč však bylo zmírněno na PG-13. (jezurka42)

 • - Autorem obrazu, který Rafi (Uma Thurman) považuje za svůj nejmilejší, je americký malíř lotyšského původu Mark Rothko. (venus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace