V tajnosti

• USA In Secret (více)

Americké drama, inspirované skandálním románem Tereza Raquinová od spisovatele Emila Zoly, je příběhem o posedlosti láskou, která vyústí ve zločin a pomstu na společenském dně Paříže šedesátých let devatenáctého století. Tereza (Elizabeth Olsenová) je úchvatná mladá žena, která je nucena potlačovat svou sexualitu. Její panovačná teta, madam Raquinová (Jessica Langeová), ji vehnala do manželství bez lásky s neduživým bratrancem Kamilem (Tom Felton). Tereza tak musí trávit své dny skoro jako lazar. Přes den tvrdne za pultem malého obchůdku a po večerech sleduje paní domu, jak hraje se svými hosty domino. Vše se od základů změní, když Tereza pozná Laurenta (Oscar Isaac), Kamilova okouzlujícího přítele z dětství. Brzy si spolu začnou vzrušující, zakázanou milostnou aférku, která rozpoutá šokující sled tragických událostí, jež zasáhnou všechny zúčastněné. (HBO Europe)

kaylin

Na mě trochu moc roztahané drama s prvky thrilleru, které stojí za to zhlédnout hlavně kvůli hereckým výkonům, jež jsou prostě dobré. Hlavní mladá trojice funguje překvapivě dobře, a to i přes přítomnost Toma Feltona, od kterého jsem opravdu nic moc nenechal. Celkově jsou herecké výkony dobré. Jinak ale film nemá moc čím ohromit a dokonce i atmosféra ke konci začíná nudit. ()

radektejkal

Za mého života se Émile Zola nikdy moc nečetl – ani já jsem ho (moc) nečetl. V rámci učení se řečí jsem začal číst Germinal a Lidskou bestii, ale Zolova francouzština je moc těžká. Snažil jsem se alespoň poslechnout si něco z rozhlasových čtení, ale ani zde se Zola (k mému překvapení) nevyskytuje. Zato pro film je žádoucím autorem a podněcovatelem už od jeho počátku; např. jeho Tereza Raquinová byla zpracována v nějaké podobě už 16 x (1915, 1916, 1928, 1950, 1953, 1956, 1961, 1964, 1965, 1966, 1971, 1972, 1979, 1980, 1985, 2013) a některá díla ještě víckrát. Nicméně je vidět, že Zolova obliba klesá (především u nás). U filmových adaptací nás nezajímá příběh, ten je dán knihou. Zajímavé je především, jak si s ní režisér a scénárista (zde jedna osoba – Charlie Stratton) poradili. A za sebe mohu říct, že velmi dobře. Nejde tu jen o houstnoucí vizuální atmosféru posloupnosti dvojité vášně a dvojité smrti: vášeň (láska) - smrt (vražda) - vášeň (výčitky) - smrt (sebevražda), ale také o výtečné dialogy, které samy o sobě (velmi jemně) předurčují další sled událostí. Možná pro "pravověrnou" adaptaci je rozhodující zobrazení Kamila, který by měl působit sympaticky. A takový zde je: milý, inteligentní, i když má problémy se zdravím a potencí (tedy žádné hrubé zjednodušení typu "manželství bez lásky s neduživým bratrancem" jak tvrdí HBO). Hlavní potíž je v tom, že Tereza trpí syndromem "v mládí jsem si dost neužila" (což lze v jejím případě jen sotva popřít) - a kde není (vlno)bití, přijde tsunami. ()

maverick10

I kolonoskopie v gerontofilním spolku anonymních jedlíků je větší odvaz, než čumět na 100 minutovou pitoreskní starodobou skasku o dementním chování 8letých dospělých, bez tempa a na drama i bez výraznějších dramatických obrazových kompozic. Nadřžena Olsenka se po nedobrovolném zasnoubení se svým bratrancem nedočká pořádného pichu, a tak skočí na prvního kubánce na kterého narazí. Bratrance se zbaví a pak čumí jako děcko, když poprvé uvidí koncert Milky Citrus, jaké že to má následky. Kdyby jí popad za blánu a odtáhl ji na druhý konec světa, žili by se šrekem v bažině šťastně až do smrti všech diváků, co museli koukat na tuto nudnou lokálku jedoucí do horoucích pekel. ()

Aljak

Waw! Prvá polovica síce nič moc, dokonca by som povedal že pod hranicou priemeru. Ale po tej osudovej plavbe na člne nabral film úplne iný rozmer, a veruže vynikajúci! A to už som sa začínal báť, že ten príbeh bude plný fádnosti a klišé. Napokon veľmi milé prekvapenie s dokonalou atmosférou opradenej pocitom viny a ľútosti. Aj keď v niektorých momentoch by nezaškodila trochu lepšia dramatizácia, no záverečný "piknik" to dokonalo vynahradil. Vďaka poslednej scéne pred titulkami môj celkový dojem razom vzrástol na finálne 4*. Kiežby nebola prvá polovica filmu taká nevýrazná, mohlo to byť ešte lepšie. Ale aj tak treba uznať, že vynikajúca gradácia až do poslednej minúty! Tak to má byť. ()

Crawler-D

Zapadlý snímek, který ale disponuje přesnou atmosférou a hlavně schopnými hereckými protagonisty, bez nichž by 150 let starý koncept pohořel. ()

andrii

Byla medem. Hříšná soudržnost. Byla jedem. Vzdalující se blízkost. Srdce rozehraje smyslnou symfonii, mysl naplní erotické fantazie, ale duši pro čin dávají tušit, začínají dusit, bušit na ni výčitky svědomí, jež pod kyvadlem času, neúprosně prosakují z útrob na povrch. ()

vesper001

Tereza, zaživa pohřbená v nedobrovolném manželství se zoufalcem Kamilem, uvidí záblesk na konci tunelu v podobě mužné siluety Laurenta. Ale v denním světle se vyjde najevo, že ani on není zrovna duševní šlechtic. Člověk se v duchu ptá, kam Zola na ty naturalisticky brutální a temné příběhy chodil. Filmová adaptace je stejně nepříjemná a pod kůži se zarývající jako její předloha. Ne, nemusím to vidět dvakrát. ()

alyssa18

Konečně pořádná adaptace Terezy Raquinové. Jako fanouškovi knihy se mi dostalo všeho, co jsem od toho očekávala - vzrušení, napětí, zklamání, bolest, paniku, beznaděj. Byla jsem zvědavá na Toma Feltona a na můj vkus se role Kamila zhostil bravurně. Zatím to vidím na 4*, uvidíme, co s mým názorem udělá čas. ()

Mishqo

Zaujímavý príbeh, ale hrozne monotónne spracovaný. Bez náboja, vzrušenia či väčších emócií. Ale na druhej strane herci svoju úlohu zvládli dobre. 50-60% ()

blackJag

Dokáži si představit, že při čtení Zolova románu každému ten film běží před očima, herci by klidně mohli zůstat, výprava nemá chybu, ovšem jsou příběhy, na které neradno je aplikovat filmovou zkratku a tohle je právě jeden z nich. Klíčový moment přerodu extatické vášně v nepřekonatelnou nenávist se tu tak nemá o co opřít a působí jen jako suchá interpretace pokynů režiséra. 60% ()

zsn

Fantastické. Láska je zrádná. Škoda, že se milenci začali soužit tím, co provedli, mohlo to být vych*anější, ale tak je to podle Zoly, tak to nebudeme prznit. Pravá láska je vždy tragická. Protože překypuje vášní. A vášeň je zbraň velice nebezpečná. ()

sedm.1

Velmi povedená, dobová záležitost, kdy tvůrci využili prakticky všech atributů, které dané prostředí a doba nabízeli a z poměrně prostinké zápletky dokázali vytěžit zatraceně povedený, dalo by se snad až tvrdit, psychologický thriller, který mě nadchl svou bezvýchodností a temností, pramenící ovšem jen z čistě uvěřitelných a reálných lidských charakterů, o což působivější to má pak ještě dopad na divákovi výsledné dojmy. Zápletku jsem jinak sice označil za prostinkou, ovšem to nemyslím v žádném případě nějak kriticky, neboť je sice přímočařejšího ražení, to ovšem neznamená, že nedisponuje i mnoha silnými, dramatickými a emočně vypjatými scénami, které až berou dech, ocenit musím ale i postupně velmi houstnoucí atmosféru a vypjatou gradaci, a to až do nekompromisního finále, za které musím dát též jasný palec nahoru. Dalším velmi výrazným plusem In Secret je pak nadprůměrné obsazení, kdy se prakticky všechny čtyři hlavní postavy „rvou“ o hereckou dominanci nad ostatními, za mě ovšem nikdo z nich nevyhrál, všichni jsou zde úžasní a přesvědčivý, prostě všichni odvedli skvělé herecké výkony. Já jsem si zkrátka tuto podívanou až překvapivě hodně užil, má to spád, napětí, atmosféru, fajn zápletku a prvotřídní obsazení, za mě tedy jasné doporučení! ()

Hanys_

Solidní překvápko. Den po "Daleko od hlučícího davu" úplně jiná historická lovestory. Pěkně temná a jediné co tady trochu kazí dojem, je ten teatrální závěr jak od Shakespeara. Jinak ale skoro bez výhrad. ()

prezdivaka

Vynikající kamera a svícení, které se u amerických filmů nevidí (kameraman je Němec), rámuje příběh lásky, vášně románu Emila Zoly. ()

Renfield

I přes to, že zpracování působí spíše televizním dojmem, atmosféra filmu je pohlcující! O to více zamrzí, že přes silný příběh a zajímavé dění nedokáže Charlie Stratton všechny emoce přenést na diváka. Možná by pomohlo v těch pravých scénám ještě více "přitlačit na pilu". Tahle podoba sice sílu má, ale emoce nejsou až takové, jak bych od podobného filmu čekal. To je snad jediná větší výtka, zbytek se mi líbil velice. Totiž už scénář je povedený (neznám předlohu), činy některých nečekané, nebo jsem je alespoň čekal později a závěr konečně přeci jen emočně silnější... ano, tohle byl ten nejlepší možný konec. Překvapivě hodně se mi líbila Elizabeth Olsen, dobrý byl i Oscar Isaac, ale Jessica Lange je prostě Jessica Lange. Ano, herci filmu značně dopomáhají, v některých scénách jej vyloženě táhnou. Z těch řekněme uvolněnějších scén byly nejlepší "čtvrteční večery s dominem" a to především díky přítomnosti zajímavých vedlejších postav, které dění zase trochu "oživí". Opravdu, škoda toho zpracování téměř bez emocí... i tak V tajnosti zůstává zajímavým vztahovým dramatem, s dobovou atmosférou. 70% ()

Tred2

Malfoy byl šíleně otravný, celý film hodně nudný, až úplný závěr trošku zaujal. Celkově ale docela velké zklamání. Ne, že by to bylo "nekvalitní", ale je to prostě velmi těžko stravitelné. ()

adriane9

Výbornej snímek o ponuré Francii a vztahu, který chytí náboj a mění ho až do samého konce filmu. Neopomenu super výkon Jess Lange, která se role matky zhostila vyjímečně silně a bavila mě ze všech nejvíc.. Chybělo mi víc vášně, víc postelových scén, ale chápu že do té ponurosti to jen horkotěžko zapadá. ()

Mlle

Neobvykle vysoká koncentrace vynikajících herců. V jejich podání a za pomoci skvělé produkce vzniká z lidového porna červené knihovny s psychologickým přesahem a hororovými prvky celkem silný zážitek. ()

hEROic

Mě to neoslovilo, do těchto spíše komorních věcí jsem asi ještě nedospěl... nebylo tu ani napětí, ani sympatie k hrdinům, ani erotické napětí... 55% ()