Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

Radiq

Příjemnej filmeček pro dny, kdy jste celej den makali jak koni, takže vás všechno bolí a jediná činnost, která se dá provozovat, je koukání. Jako že golf nesleduju, tak tohle se mi prostě líbilo (i když před skouknutím jsem si musel raději přečíst pravidla a termíny golfu). ()

E=mc2

dej je ako vystreleny sip. leti rovno a priamo, nik ho nemoze zastavit .krasny film a o to viac ze je skutocny ") ()

WinnJets

Nemám filmy se sportovní tématikou (až na vyjímky) příliš v lásce, jelikož jsou v drtivé většině na hony vzdáleny realitě, ovšem tenhle mě opravdu dostal. Snad je to i tím, že golf není zrovna sportem u kterého bych dokázal jako divák prosedět hodiny a tudíž nemůžu býti až tak dokonalý hnidopich jako u jiných sportovních odvětví, kór když se děj odehrává v počátku minuleho století. Opravdu si nedovedu představit jak to tehdy vše fungovalao (profesionalismus) a do jaké míry či detailů se příběh drží linie oné skutečné události dle které byl film natočen, nicméně i přesto či možná právě proto, jsem se do tohodle lidského příběhu bez problémů vžil a nechal se zcela dobrovolně unášet na jeho vlnách. ()

Lachtaan

Jestli jste měli doposud jakékoli předpokládané předsudky vůči golfu, pusťte si tenhle film. Jestli chcete skvělými netradičními záběry překypující zážitek, pusťte si tenhle film. “Největší zápas, který se kdy hrál” vzbudí totiž i v tom nejzarytějším konzervativci zalíbení tímto sportem a v posledních minutách snímku nebude ani dutat. Od teď vnímám golf úplně jinak. [viděno na Disney+ 17.9.2022] ()

Beky

Mám slabost pro filmy, ve kterých se ze sráčů stávaj hrdinové!!! A je jedno jestli se jedná o akčí pecky, komedie, sportovní dramata nebo péčko... :))!!! A jestli vám připadá, že jsem dneska drsnej, tak je to dobře, protože tenhle film má emoce ( narozdíl od sterilních Světel páteční noci ), říz a skvělou atmosféru!! O hercích ani nemluvě, perfektní casting....Sice je to opět zpracované klišoidní téma, ale zpracované způsobem zapamatování hodným a to ho si cenim a jestli se vám zdá, že je to přeslazený, tak to je právě vončo, spomalený záběry, krásná hudba=slzy nakrajíčku!!! Bill Paxton je pro mě stále víc zajímavější, Lovci démonů se mi líbili a jako herce vedlejších postav ho rezpektuju!! doufám, že nebude chtít točit zas za 4 roky, to by byla možná škoda!!! A myslim, že herec Shia LaBeouf má našlápnuto ke skvělé kariéře!! P.S. postava nosiče je opravdu kouzelně zahraná!! a proč má komentář nádech drsnosti?, protože jsem tvrdej chlap a slzy mě nesmí rozházet!!:))..jasných 80%!!! ()

Thommie

Nikdy bych neřekl, že ve filmu o golfu může být takové napětí. Perfektně natočeno i když klišé bylo dost. Kdo má golf rád, je pro něj tento film povinností, aby se utvrdil v tom, že tahle hra má fakt něco do sebe. Jinak skvělé exteriéry, už dávno jsem neviděl takový obraz překypující atmosférou. ()

uiu

Typická Disneyho pohádka o tom, jak se z chudého chlapce stane přes noc celebrita a šampion, když jako amatér porazí několikaletého vítěze v golfu. Shia LaBeouf hraje dobře, ale utápí se v naivnosti scénáře, který nás krmí sentimentálností, smutkem z nezdaru a následného poučení z chyb. Pokud máte rádi filmy o golfu, klidně si hvězdičku přidejte, jinak nijak neoriginální příběh. ()

Tomik.

To jsem tak jednou dostal chuť podívat se na film s nějakým oblíbeným hercem jedné slečny… no netrvalo dlouho a já si, aniž by něco tušila, dle jejího vybroušeného vkusu vybral Shia LaBeoufa. A jelikož jsem poměrně velký fanoušek do sportů obecně, tak ze zjištění, že existuje sportovní film, ve kterém hraje hlavní roli, jsem byl doslova nadšen. Stejně tak jako z celého filmu. Sice mi už z popisu bylo jasné, o čem to je a jak to dopadne, přesto mě Golfový sen neobyčejně zaujal. Mám rád příběhy, ve kterých si jde člověk nekompromisně za svým snem, zvlášť člověk, kterému osud nepřeje (viz. tady "nepřejícný" otec) a ten pak na sobě musí dvojnásobně makat, aby dosáhl toho, po čem touží. A to platí obecně, ne jen ve sportu, ale třeba i v hudbě. Tak jako tak, příběh Ouimenta byl LaBeoufem ztvárněn výborně. Přiznám se, že klasickému golfu dvakrát neholduju (čemuž se netřeba divit v naší zemi… my tady spíše minigolf a to už jsem zase jako ryba ve vodě) a tedy i přesto, že nejsem v jeho historii ani v pravidlech hry jako takové dvakrát kovaný, vůbec jsem se nenudil (což se někdy, když se mluví o něčem, o čem nemáte ani páru, stává). Tady ne. Zajímavé. Snad jen škoda, že onen turnaj zabral většinu filmu. Ouiment byl natolik výrazná postava, že by nebylo na škodu dát mu větší prostor i mimo turnaj, divákovi více rozvinout jeho život, mysl, propracovat postavu po všech stránkách k dokonalosti. Ale chápu. Jednalo se o ztvárnění skutečného příběhu (což velice oceňuju a samotnému mi to až vyrazilo dech) a tak bylo třeba držet se určité struktury pro zachování autentičnosti příběhu. Dobrá tedy. Jisté kompenzace jsem se ale přece jen dočkal a to v postavě otce. Změna jeho myšlení a nahlížení na syna byla více než dechberoucí. Tomu říkám láska k synovi. Ze začátku nechtěl o golfu ani slyšet, o to srdceryvnější byl závěr filmu (nebudu blíže prozrazovat). Ovšem obecně nám to poukazuje na jednu důležitou myšlenku a to sice, že člověk, aby něčeho dosáhl a v něčem vytrval, bezpodmínečně potřebuje cítit podporu blízkého člověka. Zvlášť ve sportu, vidím to sám na sobě. Kdybych nesportoval s určitými lidmi, asi bych s tím už dávno sekl. Jo, všechno je o vztazích a vzájemné podpoře (nejideálnější situace je sportovat se svým partnerem, to bych osobně považoval za splnění snu, jelikož sport dokáže mezi lidmi vytvořit neuvěřitelné pouto… vlastní zkušenost z rodiny). Noc nic, odbočil jsem. Na závěr tedy řeknu, že Golfový sen je sportovní drama jak má být, ještě teď se vidím, jak jsem si v hlavě říkal "pojď, pojď, to tam prostě musí spadnout!". K tomu všemu slušná hudba a vynikající Shia LaBeouf (který mi docela padl do noty, takže v blízké době plánuju projet jeho filmy trochu zevrubněji). Jak říká samotný název The Greatest Game Ever Played a já dodávám - true story :)) ()

venison

Hodně povedený snímek a klasickým sportovním klišé (looser má sen a ten si splní), kterému na kvalitě přidává zejména režie a kamera "stresových" scén.. Golf nemusím a vypadá celkem nudně, ale tady z této hry gentlemanů vyždímali opravdu maximum.. Navíc talentovaný Shia LaBeouf s psím očima a vtipným nosičem holí :-D ()

progression

Výborný životopisný film o golfu a nejenom o něm. Skutečný příběh golfových legend natočený poutavou formou, golfové scény jsou znázorněny velice realisticky, všichni hlavní představitelé jsou velice uvěřitelní a tím pádem celý film uteče jak voda. Kromě golfu jsou dost realisticky znázorněny i "soutěže" mimosportovní. Společenská (chudý amatér proti profesionálům, v té době z lepších vrstev), nacionální (přece nám nějaký angličan nevyfoukne US Open resp. my angličani jsme přece v golfu nejlepší) i rodinné (musíš dělat něco užitečného, aby ses uživil ...). Mně se moc líbila postava Harryho Vardona (Stephen Dillane) a také neodolatelný malý caddie, ten neměl chybu. Myslím si, že to, že US Open vyhraje amatér, se může vyjímečně stát, i když asi velice zřídka, ale to, že vítězovi s caddiem bylo dohromady 30 let, to už se asi nebude opakovat nikdy. Film se mi líbil moc, ale s "Legendou o slavném návratu" prohrál těsně na body. ()

Pavlínka9

Golfu nerozumím a nemám ráda nadměrné množství citů ve filmu, pokud to tam sama nějak nevycítím, že je to vhodné..A zde se mi to prostě nějak nelíbilo. Filmu dávám lepší 3, ale 4 to úplně není. Výkon LaBeoufa je skvělý a přiznávám- napínalo mě to do konce, jelikož ten příběh neznám a nejsilnější pro mě byl ten momen na závěr (spoiler), když v davu uvidí obličej svého otce - to jsem si pustila znovu, ale něco mi tam prostě chybělo. Nedokážu popsat co, ale když nad tím teď zpětně přemýšlím, možná že bylo dobře, že tam příběh každé z postav nebyl již více rozvinut...tak nějak to stačilo a všichni chápali o co jde...A pohled na ty boháče i neboháče postavené na trávníku, případně se válejíc po zemi...a ukázka toho, kdo může a kdo nemůže hrát golf ;) ()

Beatle

Tenhle film jsem viděla kdysi dávno a jednou. Pak jsem si ale vzpomněla, že vlastně ani netuším, o čem byl, tak jsem si ho sehnala v bluray a koukla na něj znova...a od té doby na něj nemohu zanevřít. Film téměř nemá zápletku, anebo není tak očividná, jako u všech ostatních filmů. Je to na stříbrném podnose s golfovou holí přednesený nádherný příběh, který dokáže dojmout i bez trapných mainstreamových romantických scén a konečná sekvence filmu dokáže chytit za srdce i někoho, kdo golfu vlatně vůbec nerozumí (anebo možná právě proto :D). Nadpozemsky dokonalá hudba Briana Tylera je jako nebeská píseň golfového snění a podprahové poselství, že nic není nemožné, je skoro jako zpráva budoucím generacím. Ne...opravdu nemám co vytknout. Skvělý Shia LaBeouf a jeho pygmejský nosič holí Josh Flitter, jsou prostě a jednoduše nezapomenutelná dvojka. A k tomu ta výše zmíněná Tylerova hudba...100%! Tohle asi není film, který by nadchl jen tak někoho, ale mě rozhodně ano :) ()

Sany33

Walt Disney Studios malo vždy dobrý nos na príbehy, ktoré dokážu zobrať za srdce nejedného človeka. Iný nie je ani "Golfový sen". Príbeh mladého chlapca, ktorý si ide za svojim snom a snaží sa dosiahnuť nemožné je v podstate prototypom úspešného príbehu už od nepamäti. Nakoľko sa v takýchto príbehoch snúbi odvaha, charakter a vôľa prejsť cez akékoľvek prekážky. S takýmto hlavným hrdinom sa dokáže človek za televíznou obrazovkou veľmi rýchlo stotožniť a prejaviť svoje sympatie. Na druhej strane mladý Shia je celkom fajn chlapík, keď sa konečne prestal naháňať za Transformermi a začal sa angažovať do rolí, ktoré mu vyslovene idú a vedia človeka chytiť za srdce. Za mňa viac ako dobré. 73% ()

VanTom

Dá se říct klasický sportovní film o splněném snu sympatického amatéra – outsidera, ovšem setsakra dobře provedený. Soustředí se kolem jediného turnaje U.S. Open, nuzné dětství a přípravu výborný Shia LaBeouf se zkušeně režírujícím Billem Paxtonem berou zkrátka, stejně jako povinné scény s fandící přítelkyní z vyšší vrstvy či skepticky praktickým otcem dělníkem; trochu karikaturně přetahují snad jenom elitářské snobství (britských) "gentlemanů" – papalášů. ()

Autogram

Za mňa dosť nudný šport a podobne aj tento film. Zachraňujú ho herci, ale to vypracovanie chudobného chlapca na veľkého golfistu je príbeh čisto podľa šablóny. ()

P1tr

O golfových zkušenostech Shii LaBeoufa by se dalo pochybovat, což by se mohlo v golfovém filmu zdát jako nezkousnutelný problém, ovšem i když nemá Shia nejlepší drajvy, vynahrazuje to divákovi perfektním herectvím, nutícím k sympatiím vůči hlavní postavě. ()

Sir-Filip

Tak konečně přeci jenom jeden kvalitní sportovní film. Už jsem myslel, že to prostě kvalitně a zábavně natočit ani nelze, ale "The Greatest Game Ever Played" byl skutečně dobrý, hodně dobrý. Obsahoval sice staré známé sportovní klišé a od začátku je jasné, jak to celé dopadne, ale pořád se jedná o kvalitní práci... Snímku velice pomáhá krátká úvodní větička "on the true story" a také to, že v sobě zahrnuje i podtext společenských tříd a pohled na golf jako na snobskou hru, který celý příběh jen umocňuje! Prostě se jedná o velice krásnou světlou výjimku v jinak katastrofálně nudném a trapném odvětví sportovních filmů, a to i pro ty, kteří golfu zrovna neholdují! "ENJOY IT!!!" ()

dafidsch

Veľmi dobrý film z kategórie oddychových a motivačných. Skvelo zapôsobil hoci bol predvídateľný v určitých chvíľach. Eddy bol skvelý a Shia sa mi začína páčiť (80%). ()

Looser

Pro mně jako pro rekreačního hráče golfu asi nejlepší dostupný golfový film. Doporučuji pouštět večer před turnajem :-). ()