Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

Soweek

Ano doopravdy je to pěkné, ale US Open nemusel trvat 90 minut ze 120 minutového filmu, jistě se nám mohlo dostat více příběhu o životě Francise. ()

Cracker

Keby som dopredu nepoznal koniec bolo by to pre mňa asi napínavejšie a hodnotenie by bolo plné. Takto sú to len pekné 4*. Opäť som sa raz dostal do môjho obľúbeného žánru dráma/športový, na ktorý nedám dopustiť a snažím sa vidieť všetko. Od Disneyovki som toho ani toľko neočakával ale dostal sa mi precítený a skvelo zahraný film. Shia si to nemohol priať lepšie, vždy dostával len vedľajšie úlohy ako v Ja, robot či Constantine. No teraz mu to konečne vyšlo a dostal sa na výslnie. Trochu mi to pripomenulo film Legenda o slávnom návrate ktorý sa príbehovo podobal. Mladý amatér vyhrá veľký turnaj... A malý chlapec ktorý hral Ouimetovho pomocníka bol stelesnený Will Smith :D. Skvelo strávený čas, odporúčam. ()

Jaccobos

Nemůžu jinak, než podotknout, že golf je hra, která snad nejlépe odráží skutečnost života, že člověk neví dne ani hodiny a zlepšovat se, dosahovat úspěchů lze pouze postupně, s velikou trpělivostí, polykanými urážkami a pílí - to vše s tím, že kdykoli může odkudkoli přijít cokoli a toto naše urputně započaté dílo nadobro zmařit. I přes tuto více než nejistou situaci se ale musíte pekelně soustředit, ale ne zase moc, protože to taky škodí. Zkrátka golf i život mají společné paradoxy - to je činí tak zajímavými a přitahujícími. Ještě jednu věc mi dal tento film - našel jsem konečně cestu k Shia Labeoufovi - hraje opravdu krásně, stejně jako jeho matka a malý "Eddie nosič". A ještě další jedna věc :) Nádherně vyobrazený vztah syna a otce. Je patrné, že otec má svého syna rád, přesto chce, aby přestal s golfem a nechce uvěřit, že by mohl někdy dosáhnout touto cestou štěstí. Doporučuje mu (velmi tvrdým a nesmlouvavým postojem), aby svého snu - golfu zanechal a věnoval se "pořádné práci". Bylo by jednoduché hned otce odsoudit jako záporáka a přehlédnout jeho opravdovou lásku a obětavost, se kterou se stará o svou rodinu. To bychom se ale šeredně zmýlili. Tento otec byl ukázkou toho nejlepšího, co člověk vůbec může ve své nedokonalosti nabídnout - i přes svou zpátečnickou povahu, přes své přesvědčení a tvrdou zkušenost, kterou v životě na vlastní kůži zakusil se odváží (ano odváží - je velice odvážný) naslouchat svému synu a nakonec ho pochopit - není to hned, ale je to a v celé plnosti a kráse, kterou nabízí poslední dojemná chvíle filmu... ()

YoZo8

Golfový sen je z tých filmov, ktoré pôsobia na diváka veľmi prijemne. Zjednodušene povedané dobre sa na takéto filmy pozerá. Film má veľa umeleckých prvkov ako časté spomalene zábery, dramatická hudba pri jednotlivých odpaloch alebo detailne pohľady do tvári hráčov a iných kamerových drobnosti. Tvorcovia si dali záležať na športovo-emočnom základe filmu. Príbeh o talentovanom mladíkovi, ktorý sa stane legendou divákov určite nadchne. Veď kto z nás dôkaze vyhrať niečo veľké v 20-tke ? Jediným problémom tohto filmu je podľa mňa, paradoxne, jeho hlavný hrdina Shia LeBeouf. Ten na mňa pôsobí až prílíž detsky a zmätene. Keby som mal porovnať Golfový sen s Legendou o slávnom návrate, Golfový sen trošku zaostáva. Síce sú to oba veľmi dojímavé a silne príbehy, no Legenda o slávnom návrate má tu čarovnú poetickosť o čosi vyššie, a to možno aj vďaka kvalitnejšej hereckej spolupráci ( M. Damon, W. Smith, Ch. Theron) Golfový sen aj napriek S. LeBeoufovi hodnotím vysoko 4,5* a 80% ()

Wally

Moc se mi líbilo.....film má duši a je skvěle natočený. Golf asi nikdy hrát nebudu a už dlouho nejde o hru gentlemanů, ale spíš businessmanů a mafiánů, ale kouknout se na tento film určitě stojí. Hrozně moc mne pobavil i další osud ústřední dvojice....hlavně kam to dotáhnul ten malý caddy :-) ()

iXtr3m3

Tomuto dám plný počet z troch dôvodov. Za prvé, spojenie Billa Paxtona (on už aj režíruje?) a Briana Tylera. Za druhé, LaBeoufov výkon nepoznačený jeho neskoršími excesmi. Za tretie prostredie športu, ktorý sa tak často na filmových plátnach nevidí, pokiaľ nerátam Damonov a Smithov protipól. ()

Teg

Bylo to pěkný, dobře natočený, kdybych byl kritik, tak řeknu, tohle se vám pánové povedlo, ale něco na tom filmu mi nesedlo... nejsem golfovej fanda a neustálé flashbacky, zpomalené záběry a drsné pohledy na mě byly příliš :). Ale konec mě dojal, to jo. ... Příště... gentlemani, uděláme stejně drsnej film o hraní piškvorek!! ()

Perry-

Čekal jsem jen nějaký nudný film z prostředí golfu, ale nakonec jsem měl chuť si hned po skončení jít zahrát :-) Jsem nadmíru spokojen. ()

cab

Jeden z nejokatejsich a nejjasnejsich vzkazu filmu je, ze golf je napinava a dynamicka hra plna gentlemanu a jejich gest, coz by melo platit v kazdem sportu a mezi kazdym soupericim muzem ci zenou bez jakychkoliv rozdilu ve spolecenskem postaveni. Mimo svoje nesporne foremni kvality a jasne dany prubeh, dokaze byt emocne velmi silny. 75% ()

Roman Albach

Americký název filmu bych trochu poměnil. The Greatest Game Ever Seen. Mohlo by se zdát, že příběh outsidera, který porazí ty nejlepší profesionální hráče golfu, bude trapně americký. Nikoli. Billovi Paxtonovi se podařilo natočit výborné sportovní drama, kdy až do posledního úderu holí jste napjatí, jak turnaj dopadne, přestože to už skoro sto let víme. Shia LaBeouf pro mě znova dokázal, že je excelentním hercem. ()

Hanys_

Předvídatelné 'drama' pro celou rodinu, které jede podle toho klasického mustru Disneyho produkce. Příjemný soundtrack a Stephen Dillane. ()

Drc

Velice dobrý sportovní film natočený v klasickém duchu, tentokrát z golfového prostředí. Drží se zaběhané šablony a je tedy hned každému od začátku jasné, jak to vlastně celé dopadne. Jde jen o to, jak se k tomu děj proplete. A i tady nás nečeká žádné překvapení. Možná bych ještě vytkl trochu málo humoru, ale to pramení spíš z napínavějšího pojetí filmu. Celkově ale dobrá odpočinková podívaná. ()

Ondis

Příjemná pohádka, jak se z chudého klučiny stane golfový viítěz prestižního světového turnaje. Tenhle námět asi nejde zpackat, přesto se režisér Paxton výběrem LaBeoufa trefuje do černého. ()

Rozjimatel

Hoci ide o film založený na skutočných udalostiach, má vyslovene rozprávkovú atmosféru. A to je pre mňa pridaná hodnota, ktorá aj z neveľmi atraktívneho športu robí pútavé predstavenie. Veľkou prednosťou sú parádne napísané postavy. Shia LaBeouf je ohromný sympaťák s veľkou charizmou a v role chudobného mladíka Francisa Ouimeta, nadšeného pre golf, priam exceluje. Jeho súperom je slávny britský golfista Harry Vardon. Hoci tiež pochádza z jednoduchých pomerov a ako malému chlapcovi mu nejakí pseudo-gentlemani opovržlivo povedali, že golf nie je pre takých ako je on, v skutočnosti je on tým pravým gentlemanom. Z ďalších postáv mi ešte učaroval malý premúdrelý chlapec Eddie, ktorý nosil Francisovi golfové palice. Veľmi sa mi páčili rozhovory, ktoré postavy viedli, boli také príjemne nenútené, s veľkým šarmom. Pohodovú atmosféru filmu dotvára farba obrazu ako na historických pohľadniciach, pôvabná hudba a hrejivý humor. ()

Vejrrr

Film, který to dokázal a po dlouhé době se naboural do mých Top 10 sportovních filmů (viz. profil). Nejen pravdivý, ale i pravdivě a věrně natočený příběh Francise Ouimenta, kterému nelze moc vytknout. Byl jsem rád, že zde nebyl nijak silný vedlejší příběh lásky, jako to u sportovních dramat bývá zvykem. U tohoto díla šlo především o golf... Krásně vyobrazený půvab téhle "gantelmanské" hry. Pokud v ději někdo vidí předvídatelnost, nebo klišé ... postavte stroj času, vraťte se o sto let do minulosti a změňte scénář, který napsal sám život ;) ()

aLPaC

Osobně mám ke golfu vřelý vztah. V létě si čas od času s kamarády zahrajeme, ale bereme to hlavně jako oddychovou zábavu, po které se jde grilovat a dát nějaké ty pivsony, než vážnou věc. I v televizi občas sleduji. Hlavně moje nejoblíbenější hřiště Masters v Augustě. Tento film zaujme především srdečným příběhem, který dotváří opravdu vynikající hudba Briana Tylera, jehož jméno mi doteď nic neříkalo. Potěší, že všichni tři hlavní hrdinové jsou dobráci, dále pak roztomilý obtloustlý dětský caddy, Shia a skvělá práce režie a kamery, díky níž vás turnaj opravdu vtáhne. Nejvíce mě překvapilo, že když byli oba soupeři z flightu na greenu, nemohli označit míček a vzít ho, aby druhému hráči nepřekážel. Po Legendě o slavném návratu nejlepší golfový film. A na závěr snad jen poděkování mému příteli Tigeru Woodsovi, který tento dříve snobský sport tak zkomercializoval a zpopularizoval pro širokou veřejnost. ()