Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

drake31

Genialita sama. Po ďalšom zhliadnutí (asi desiate) som sa stále nemohol nabažiť, tej dokonalej zápletky a hlavne konca. Herecké obsadenie hrá ako o život a najlepší je Josh Hartnett na ktorého kvôli tomuto filmu nedám dopustiť. Príjemné pozeranie dotvára aj hudba ktorá je v istých momentoch neuveriteľná. Žiadne výhrady, žiadne badateľné chyby, len dokonalý zážitok ... ()

shantim

Velmi dobrá zábava, která si zaslouží být oceněna. Tento snímek nepřínáší žádné novoty a jeho atmosféra je přesně taková, jakou očekáváme. 74% hvězdiček ()

zdenny

Tvorba Paula McGuigana mi nápadně připomíná díla bratří Coenů. Čímž vlastně vysvětluji své vysoké hodnocení. Je to takový ten kriminální film, kdy se umírá, pořád se mezi hlavními protagonisty něco děje, aby se divák nakonec dověděl celou pravdu a jak a proč se film ke svému cíli dostal. Subžánrově bych to zařadil do svého oblíbeného lokálního thrilleru, navíc s velice, velice sympatickým obsazením. Ve filmu můžeme vypozorovat, že každý má nějakou svou životní filosofii, avšak není nad "kansaskou léčku"... ()

liuk

Docela dobrý film, bohužel až příliš překombinovaný. Někdy mi spíše připadal jak parodie na gangsterku, protože ti dva bossové se občas chovali jak hrozní trotlové a nechali si cokoli líbit. Ta cool režie mi nevadila, ale docela mě s odstupem deptá přílišná vykalkulovanost ve snaze příblížení se kultu ala Pulp Fiction, například v pasáži s narážkami na Bondovské herce. 3,5*, žánrově podobnému Kiss Kiss Bang Bang to ale nesahá ani po kotníky. ()

ganz

Film jakoby nevěděl čím chce být. Ze začátku lehce černá komedie o klukovi kterýmu nevyšel den, která se poté mění na drama o pomstě a frajerovi co měl úplně všechno naplánováno dopředu. Na druhou stranu kvalitní film u kterého jsem se nenudil... ()

cross

Herecky solidně obsazený film, jenž hned zezačátku zaujme velmi silným a slibným rozjezdem (především scéna na letišti), aby se pak z ničeho nic začal utápět v nevýrazné, až jakoby šaškoidní , slabší, velmi zmatené a v podstatě i trochu nudné střední části a dodatečně velmi slibně zalapal po dechu v sice trochu překombinovaném, ale efektním a "šokujícím" závěru... Nebylo to zlé, jen autoři až nepříjemně motají žánry a snaží se film podat co nejvíc cool, což není vždy potřeba....Poctivé ***1/2. ()

horacko

Jeden z najlepších thrillerov, aké som mal možnosť vidieť. Malo to všetko, čo má výborný film mať. Akcia, dobrá hudba, výborne herecké obsadenie a herecké výkony a samozrejme namakaný dej. Pochvala per Josha Hartnetta za dobrý herecký výkon. ()

D28

Málokedy uhádnem pointu, tu ma záver dostal tým, že od začiatku som ju tušila, takže som bola prekvapená, že ma neprekvapili.Nevadí.Pretože to bola nenudiaca, relatívne ukecaná zábava pre otrlých divákov. ()

Guzo

Originálně natočená gangsterka s velmi slušným obsazením. Bohužel mě ale nijak zvlášť neoslovila a za pár dnů si na víc než dobrý pocit z filmu asi nevzpomenu. Škoda hlavně té "vysvětlovací půlhodinky", kterou už stejně všichni bystřejší prokoukli předem.. ()

Autogram

Zamotaná zabijácka kriminálka, ktorá sa rozuzľuje až celkom na konci. A to konským spôsobom. Nie, že by bolo to rozuzlenie zlé, ale čakáme na neho príliš dlho, kým dostaneme aspoň nejaké súvislosti skladačky. -- Byla to nehoda. -- Co, on zakopnul a upadl do tebe? ()

R1CH1E

Příjemná gangsterka, která místy připomíná Ritchieho kousky jako Pod(f)uck, Sbal prachy a vypadni nebo Rocknrollu, jen má klidnější tempo a není tak moc zamotaná. Zajímavá a poutavá práce s kamerou a známí herci, kteří sedli do svých rolí z toho udělali příjemnou podívanou. Já byl spokojen a kdybych už tento typ filmů neznal právě od Guye Ritchieho, bylo by to jasných 5 hvězd. Takhle už sem nebyl tak překvapenej. ()

Mr.KarlAdler

Mám rád krimi s nejasným motivem a překvapujícím prozřením na konci. Lucky Number Slevin (mimochodem, s jedním z nejidiotštějších českých překladů názvů filmů, s jakým jsem se setkal) je zajímavý navíc ještě tím, že skoro po celou dobu nepůsobí jako thriller, ale jen jako šťavnatá krimi s přehnaně klidným Hartnettem zataženým do hry, se kterou nemá nic společného. Lucy Liu mu je perfektní parťačkou (hlavně to úvodní "cukrdokafejiskření" nemá chybu), a i když vlastně nejde o výjimečný film v hereckých výkonech nebo po technické stránce, příběh stojí za vychutnání. A pokud už opravdu nic jiného, přítomnost Willise, Freemana a Kingsleyho zaručeně naladí. ()

latvar

Když jsem viděl herecké obsazení, očekával jsem od toho filmu hodně. Bohužel 3/4 snímku byla vesměs nuda, jen poslední čtvrtina, když došlo k rozuzlení a Slevin se mstí stojí za to. 65% ()

P1tr

Film s velice dobrým příběhem a skvělými hereckými výkony. A i když je rozluštění zápletky vytušitelné už někdy kolem půlky filmu, tak si na její rozluštění stejně radši počkáte a i tak se vám bude líbit!Prostě berte všemi deseti:) ()

Pit

Je to film, na ktorý netreba čakať ako kura na sopel a očakávať podľa trailerov a reklamných upútaviek nejaký nadmerný filmový zážitok. Ja som prišiel k tomuto úplne z nenadania, v kľude a bez očakávaní som si to pozrel, s ničím som si to nesnažil porovnávať a prehodnocovať a naozaj som si to užil. Je jasné, že po časovom uležaní mám na to iný pohľad a ešte aj budem mať. Ale v tej dobe pozerania to bol dobrý relax. McGuigan je jedna osoba a Tarantino, Ritchie, Fincher, Scorsese atď sú zasa iný. Netreba to hádzať do jedného mecha. Prosťe to chcel spraviť a spravil to. Nech už to je aké koľvek, 4 hviezdy sú u mňa tak akurát. ()

Nepi

Nečekal jsem od tohoto filmu tolik a mile mě překvapil. Ze začátku je děj trochu komplikovaný, ale pak se skvěle odkrývá kousek po kousku a my zjišťujeme pravdu. Krve je tu také dost a herecké výkony paráda. Bruce Willis jak ho známe, k tomu Morgan Freeman, Josh Hartnett, Lucy Liu a Ben Kingsley. Prostě svěží zábava a akce k tomu. ()

pugs

Samozrejme ako to u mňa býva zvykom, tak dám každej hovadine 5 hviezd... ale toto hovadina nebola, ja som pri tomto snímku napäto čakal na ďaľšiu scénu ako sa bude vyvýjať, skvelé herecké výkony pána Kingsleyho, ako inak Freemana, sympatáka Hartnetta, ktorý má zase nevinnú tváričku "ja nič, ja nikde, ja nikdy" a Willisa, ktorý je proste drsný. Zápletka a námet, ktorý by ma nenapadol ani za boha a scenár, za ktorý by som platil aj tým mojím málom čo mám v peňaženke (Niežeby to bol zlý scenár, výborný, ale ja proste mám v peňaženske málo peňazí). Dej filmu dosť rýchlo ušiel a to to má skoro 2 hod. Mne to ušlo a zdalo sa to tak na dvadsať minút. Proste... tento film mi sadol ako riť na šerbel.9/10 ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)