Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Chen

Extra ukecená, extra vtipná, skvěle obsazená kriminálka s rychlým spádem. Trošku sentimentální konec malinko kazí dojem, ale jinak má Nabít a zabít vynikající spád. ()

HappySmile

Hodně dobrá gansterka, která ač se celou dobu tváří, že nic neskrývá a přímočaře popisuje svůj příběh, se pak změní v jedno překvapení za druhým a vlastně až do poslední scény nechává diváka v napětí. Je vidět, že režisér Paul McGuigan umí tyhle zašmodrchané příběhy dobře prodat, jak už ukázal u filmu Miluj mě prosím. ()

lekr

Chytrý a napínavý akční film se svižnou zápletkou a dějem, který je natolik zajímavý že diváka udrží v napětí celých 109 minut. Samozřejmě snímek je okořeňen notnou dávkou černého humoru a má přepkvapivé a o to lepší finále!! Jedna z nejlepších kriminálních černých komediíí posledních let!! ()

rakovnik

Prima film, tvářící se jako drama od Tarantina nebo Guy Ritchieho. Ale pohnutky hlavního zabijáckého hrdiny (Willise) mi zůstaly utajeny, což považuji za nejslabší článek jinak pečlivě poskládaného, pěkně zamotaného filmu. Dávejte dobrý pozor, kdo s kým nebo proti komu, protože jinak vás tento film nebude ke konci bavit. Každopádně, první dvě třetiny, než se začne zamotaný příběh rozplétat, jsou věru povedené. ()

Martin741

Lucky Number Slevin je scenaristicky vyborna, ale rezijne trochu odflaknuta gangsterka a asi to najlepsie, to sa vyprodukovalo od Podfucku Guya Ritchie. Vyborne je herecke osadenstvo /Freeman, Willis, Liu, Hartnett ....../, z ktoreho reziser Paul McGuigan vytrieskal maximum. Scenar nadupany, hlasky, proste fajny gangstersky film presne tak, ako ich mam rad : 86 % ()

Aljak

Zbožňujem filmy plné dokonalých plánov na pomstu, a toto bol práve jeden z nich. Aj keď celé to mafiánske prostredie ma až tak moc nebavilo, ale ten plán a to ako to bolo všetko dokonalo premyslené - tak to bola hotová paráda. Spočiatku som si hovoril, že aký je chudák Slevin neuveriteľný smolia. Potom v jednej chvíli mi to začalo celé dochádzať a keď už vyšla pravda na povrch, tak to parádne do seba celé zapadlo. Skvelý mysteriózny thriller, ktorá sa krásne odvíjala a mala skvelý spád. Aj keď spočiatku som vôbec nechápal tie súvislosti a trochu som sa v tom strácal, no potom sa všetko krásne odkrylo a mozaika bola kompletná. ()

shyster

Stylová podívaná. Určitě nejlepší film na jedno použití. Velké překvapení - Josh Hartnett od předešlých hereckých pokusů tady hraje (nedosahuje kvalita ostatniho ansámblu, ale i tak mě překvapil). Je pravda, že pointu pochopíte ještě dřív než je vyzrazena, ale i tak forma jasně předčila obsah. Film velmi podobný formou Revolveru od RItchiho. Jen ten konec sráží skvělou podívanou na 4 hvězdy. ()

dezorz

Chodia chyry, ze je to jedno z naj krimi tohto roka. Je? Zacina to dobre, vizual, pribeh, v polke filmu sa to ale nalomi, ustavicna klisovita nutnost aktualnych filmov - zmena uhlu pohladu za kazdu cenu, sok v tom, ze veci nie su take, ako na zaciatku boli vykreslene. niektore filmy si to ziadaju, ale tento nie, pretoze prva polovica nas na nieco naladi a druha polka, vdaka akoze prekvapujucim zmenam prvoten naladenie nedokonci, naoapak, este ho rozladi. skoda. ()

Vojťas

Paráda! ... Tak po dlouhé době jsem zas konečně nějakým snímkem unešen natolik, že nemůžu dát jiné hodnocení! ... Promyšlený děj, vtipné dialogy, parádní flashbacky ... a ač je teď filmů, které se snaží na závěr šokovat, čím dál více - tento je jeden zmála, kde to perfektně funguje. ()

bogomira

Asi dávám moc, ale mě to prostě bavilo a LL je neskutečně roztomilá. Ten zprzněnej konec (no vlastně asi celá poslední čtvrtina) tomu dal řádně na pr..., ale co naděláte, je to pro amíky, aby pochopili na co koukaj. ()

marcek

Jooo tak takový filmy mám rád. Je to paráda když do poslední chvíle nevíte kdo je na čí straně a pak to na vás vychrlí v posledních deseti minutách ()

Rocky88

McGuigan si celkem hravě poradil s hravým scénářem, který je plný flashbacků, zvratů, zajímavých dialogů a černého humoru. Od začátku nasadí určité tempo (ani rychlé, ale ani pomalé), které si bez zakopnutí udržuje až do konce. Ten se někomu může zdát zbytečně a dlouze vysvětlující, ale bez něho by se tento příběh pochopit nedalo. Hartnetta rád nemám vůbec, tím víc mě zde překvapil, jelikož byl velice snesitelný. Naopak mě zklamal Bruce, který se snažil být "cool", ale prostě nebyl. A i dva soci - Šéf a Rabín - jako soci nevypadali. Posledním záběrem si mě však McGuigan opět přiklonil na svou stranu, a tak mi nezbývá nic jiného, než ohodnotit jeho snahu pěti hvězdičkami. ()

Skleena

Jo, je to překombinovaný, o tom žádná. Ale mně se ta pointa líbíla, a když se přičtou super dialogy v první půli filmu k tomu základu, který představují jednotlivé kousky skládačky, jež se počínaje druhou půlkou stopáže začnou postupně skládat v jednu vysvětlující linii, je to bomba. Až se skoro stydím, že mi tenhle snímek tak nějak unikal. Hvězda navíc za herecké výkony - krom mně dříve ne příliš oblíbeného Joshe Hartnetta tam vlastně všichni hrajou "to svoje" (především klasik Willis), ale sedí to. A krásná Lucy Liu... to už je jen bonbonek. ()

bourec

Musim přiznat, že tomuhle podobný filmy mě nijak neberou.I tohle bylo prvotně na slabší tři hvězdy.Ukecaná,přepatlaná první hodina, pak film nabere jasnej, svým způsobem jednoduchej směr, aby pak na konci ve vás jakoby vyvolal překvapení, a nebo i šok.Snad jediný dva filmy mi z podobný sorty filmů zbydou ve skříni,a to dva známý filmy Guy Ritchieho.Jinak nic.50%. ()

Crawler-D

Nabí a zabít je v rámci komediálněji laděných krimi svěžím dílkem, ale aby dosáhl skutečné kultovnosti, potřeboval by mít na scénáristické židli Shane Blacka, aby vytvořil chytlavě vtipné dialogy bořící klišé. Je velkou škodou, že v tomto případě tvůrci vsadili všechno na jednu kartu, a to překvapivou pointu. V žádném případě není špatná a i střihem a promyšleným řazením scén se mohou tvůrci pochlubit, ale potřebovalo by to větší koule. ()

starbrejkr

Hlavně díky tomu, že jsem dopředu o filmu vlastně nic nevěděl, jsem si tak mohl naplno užít jeho pestrost. V první půlce jsem ho pokládal za černě vtipnou gangsterku a při eskapádách otloukánka Harnetta jsem se upřímně smál. Proměna filmu přichází postupně a přirozeně v epos o jedné velké vendetě. Ona vlastně pointa filmu, včetně toho dovysvětlovacího závěru (který byl možná až příliš dlouhý, i když je jasné, že to tvůrci chtěli rozplést i těm méně chápavým) není nic nového. Jde hlavně o to, jakým způsobem se k tomu dojde a u toho musím stejně jako uživatel Bachy používat slovo "stylový". Stylová je ta obrovská plejáda skvělých herců v čele s dokonalým Willisem, stylové je zabíjení ve filmu a stylová je konečně i ta zábavná první púlka, kde se mi nevím proč vybavovala Pulp Fiction. Je to prostě skvělá věc, která velice šikovně spojuje to nejlepší z příbuzných žánrů a jako elku tomu dává svůj vlastní efektní kabát. Paráda - 85% ()

wohna

Až dokonce jsem nevěděl o co tu pujde. Ale prostě potom, když jsem se to dozvěděl, tak jsem akorát zarytě sledoval televizi a čekal co se bude dít dál. Neskutečný ! ()

DruidKarel

904. hodnocený film: Bruce Willise jsme mohli již vidět ve spoustě dobrých filmů, ale pak se taky někdy může podařit, že se objeví ve filmu, který se vymyká žánrům, do kterých je tenhle německej frajírek obsazovanej. Trochu hra s divákem a taková ta hledaná na pravdu mě skutečně baví a musím uznat tvůrčí talent autorů filmu. Willis byl parádní a jeho role mě fakt bavila.. Josh Harnett si tu zahrál roli otloujánka a jednoznačně mu taky sedla. 4* jsou na místě a jenom můžu dále doporučit. Jestli máte rádi Quentina a jeho filmy, pak i tady se najdete. 4* ()

tomtomtoma

Netradiční kriminální thriller s příjemně humorným nadhledem. Nic nemusí být tak, jak se zdá a ze zdánlivě nevinné oběti se může vyklubat chladnokrevně kalkulující mstitel starých křivd. Slevin Kelevra (Josh Hartnett) se zdá být smolařem, na kterého se nabaluje jedna smůla za druhou, navíc bizarnější a zapeklitější ve své možnosti uniknutí ze spárů zběsilosti. Nakonec se z něj vyklube chladnokrevný neúprosný mstitel, který neváhá připravit o život nejednoho člověka, který mu stojí v cestě za jeho cílem. Pan Goodkat (Bruce Willis) je nejlepší najemný vrah, který bez skrupulí plní své úkoly. Jen jedinkrát se slitoval a ve jménu toho pak koná i v tomto případě. Šéf (Morgan Freeman) a Rabín (Ben Kingsley) jsou paranoidní, ale neúprosné hlavy zločineckých gangů, které doplácejí na svou minulost. Detektiv Brikowski (Stanley Tucci) vše monitoruje a chce nějaký úspěch, ale jeho temná minulost ho také dohání. Lindsey (Lucy Liu) pak dodává ženský půvab a postelové scény, tolik potřebné v hollywoodských filmech. Přijěmná zábava, napětí, trochu tajemna, které opět překvapí při svém odkrytí. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)