Pláže v Orange County v Kalifornii doposud Shaunu Brumderovi zcela stačily. Milovník surfování, jehož jedinou inspirací je dobrá vlna, se obklopuje urostlými kamarády a hezkými přítelkyněmi, a žije ze dne na den. Jenže tuto idylickou existenci naruší kamarádova nehoda a osud Shaunovi přihraje knihu Marcuse Skinnera, která v něm probudí novou vášeň být spisovatelem. Napíše vlastní příběh a pošle jej svému literárnímu idolu, který přednáší na Stanfordské univerzitě. Chtěl by tam jít studovat, ale není přijat. Život v Orange County se mu náhle zdá nesnesitelný, stejně jako rodina, s níž si nerozumí. Přesto se mu všichni snaží pomoci a Shaun právě v této době zjistí o životě víc, než by se naučil na jakékoliv škole. (oficiální text distributora)

Johnny

Celkom vtipný príbeh "typickej americkej rodiny" a netypického chalana, čo chce niečo dokázať. Príbeh je vcelku jednoduchý, ale dej je dosť svižný, takže nie je čas sa nudiť... a dosť som sa pobavil. ()

alambert

No dobře, je to trochu blbost, ale znáte to, stát se může všechno...a kor když jste takový smolaři jako hlavní hrdina tohoto filmu. Není to zrovna nejvtipnější komedie, co znám, ale má to něco do sebe. ()

Lyžař

Spousta dobrých herců, dobrý scénář, dobrá hudba..bavil jsem se a z děje mě vytrhly až závěrečné titulky - a překvapivě pro mě se stejnou hudbou jako v seriálu The O.C... ()

plagjoklas

Námet bol skvelý. Mám rád príbehy o spisovateloch, ale cakal som nieco v style mladého Bukowského a dostal som typickú teenagerskú komédiu, mierne sa vymykajúcu s priemru. Velká skoda, ze vo filme cítit vplyv MTV (piesen Butterfly od toho potetovaneho a popiercengovaneho svalovca mi uz pekne liezla krkom vo filme som ju pocul asi 6 krát). Colin hral akoby ani nehral, sám si je asi este neistý no trapas to urcite nebol taky priemer, ale ziadna sláva. Ale Jack Black je uz iná káva.. Jeho vecne zhulený a opitý flákac nemal chybu. Black je asi najsvetlejsim (trochu ironicke nemyslite? :)) bodom filmu. Takze ako to vidim ja? 2 ale velmi dobré *. ()

Kingjiri

Když jsem v traileru zahlíd, že se jedná o produkci MTV, trochu jsem znejistěl a ke zkouknutí mě vedlo jenom dobrý hodnocení. A chybu jsem nakonec neudělal, protože se jedná o nadprůměrnou teen komedii, ve který má hlavní hrdina kupodivu holku už od začátku, takže jsme ušetřený neustále používanejch romantickejch klišé. Navíc Orange County naznačuje, že to, za čim se mnohokrát v životě ženeme, nemusí být vždy tím, co skutečně potřebujeme. Člověk tak má možnost se u snímku zasmát, ale taky zamyslet. Čtvrtá hvězda za postavu zhulenýho Shaunova bratra v podání Jacka Blacka. ()

tranquill

Ohodnotil bych i o stupínek výš nebýt spousty vulgárních vtípků, ale nic proti Jackovi Blackovi :-) Jinak příběh měl dobrou myšlenku a kdyby bylo ubráno na té crazy linii... ()

Zombo

Jedna z mála komedií o osudech a problémech teenagerů, která mi nelezla na nervy svou "američností". Sem tam se sice nezapře jednoduchostí a naivností, konec leckoho může rozčílit, ale to všechno napraví několik vtipných situací a gagů. Ty má na starost hlavně největší "bavič" ve filmu Jack Black, v roli nechutného a typického losera Lance. Orange County je lehká odpočinková komedie, oplývající čirým americkým humorem, u které rozhodně nemusíte myslet, ale jen relaxovat a občas se zasmát. ()

cafu94

Miluji Kalifornii, miluji Orange County.Orange County vypadalo dobře, dokud jsem ho nezhlédl.Nějak mi to nesedlo a nenapravili to ani zřídka vyskytující se vtipné okamžiky.Jediné, co stálo trochu za to, byla hudba. ()

SalamanderG

Návštěva ze Stanfordu byla skvělým impulzem pro potřísnění člověka sedícího naproti mně v kupé slinami, jelikož na takovou dávku nebyla má bránice připravena . Z postav se mi nejvíc líbil povaleč Lance (Jack Black), který dokonale ztělesňuje líného a ignorantského člověka, který žije de facto ze dne na den s naivní představou, že jednoho dne začne podnikat a přes noc se z něj stane milionář. Soundtrack mě překvapil skladbou Butterfly od skupiny Crazy Wolf, která se vyskytuje ve filmu dvakrát a dodává jedinečnou atmosféru. Zkrátka, zaslouženě 4 hvězdy. ()

Ronee

Shaun príde o priateľa, ktorý surfuje po vlne tsunami. Začne o tom písať novelu, lebo je smutný z toho, čo sa stalo a taktiež sa zamýšľa nad tým, ako žije. Zistí, že chce byť spisovateľom. Miluje Orange County, surfovanie a rád číta Marcusa Skinnera. Napísanú novelu, svojmu obľúbenému spisovateľovi aj pošle. Chce sa dostať na Stendford práve preto, že Skinner tam vyučuje. Shaun je odvážny, pozitívny hrdina, ktorý má silnú motiváciu a preto sa nebojí každému povedať, čo si o nich myslí: Lebo ste krava! Nikdy si pre mňa nič neurobil! Myslíš len na seba! a podobne. Trochu nereálne, ale sme vo filme...pokračujeme...Zhodou náhod sa všetko zomelie tak, že si uvedomí, čo naozaj v živote chce a kde chce prežiť svoj život. Nájde si životnú inšpiráciu, o ktorej bude písať, presne ako ostatní veľkí spisovatelia napr. James Joyce, ktorý celý život písal o Írsku, lebo to bol jeho domov. Shaun má potrhlú rodinu, nevlastného otca, matku alkoholičku a brata feťáka. Ale má aj priateľov, ktorí ho vždy podržia. Najmä Jack Black skvelo zahral rolu sfetovaného brata, ktorý sa rád váľa doma a vymieňa krabičky s tabletkami.Možno je celý film len priemer, ale mňa zaujal námet a to ,ako to bolo natočené. Námet: Keď sa chceš dostať na univerzitu, sfetuj dekana a podpáľ školu. Ale samozrejme to je len vo filme, milé deti. ()

smajly

Příběh mladého člověka, který si jde tvrdě za svým i přes to, že mu prostředí, ve kterém vyrůstá, hází klacky pod nohy, aby nakonec zjistil, že ke splnění jeho snu je nejdůležitější zůstat právě v tomto prostředí. Tohle je podle mě poselství filmu, které mělo být divákovi sděleno prostřednictvím komedie. Vždy jsem zastával názor, že pokud má být v komedii náznak nějakého vážnějšího tématu, musí to být uděláno s citem, ale tady mi přišlo, že se to navzájem jaksi vyrušilo a vznikla neveselá komedie s pachutí vážnosti. Opravdu nevím, co bych na tomto filmu ocenil. Blackovy skopičiny mi alespoň trochu zvedly náladu. ()

HanSolo

Překvapivě nadprůměrná teenagerská komedie se zajímavým Colinem Hanksem v hlavní roli (však se také jedná o syna Toma Hankse), kterému velmi zdařile sekundují Catherine O'Hara (ve své nejlepší roli od Sám doma) a Jack Black. ()

deep

Vlastně jsem se docela bavil - pocit trapnosti byl méně častý než pocit radosti takže to co mi na tomhle filmu nejvíc vadilo byl vizuál. Všechny lokace na mě působily, nevím proč, strašně odpudivě a uměle... ()

DooFooS

Nemůžu si pomoc, ale je to příjemné pokoukání, kde zaškatulkování coby komedie, nebo dokonce drama není zrovna na místě. Je to zkrátka úsměvná a místy střeštěně hřejivá záležitost, která vnímavým neublíží. ()