Pláže v Orange County v Kalifornii doposud Shaunu Brumderovi zcela stačily. Milovník surfování, jehož jedinou inspirací je dobrá vlna, se obklopuje urostlými kamarády a hezkými přítelkyněmi, a žije ze dne na den. Jenže tuto idylickou existenci naruší kamarádova nehoda a osud Shaunovi přihraje knihu Marcuse Skinnera, která v něm probudí novou vášeň být spisovatelem. Napíše vlastní příběh a pošle jej svému literárnímu idolu, který přednáší na Stanfordské univerzitě. Chtěl by tam jít studovat, ale není přijat. Život v Orange County se mu náhle zdá nesnesitelný, stejně jako rodina, s níž si nerozumí. Přesto se mu všichni snaží pomoci a Shaun právě v této době zjistí o životě víc, než by se naučil na jakékoliv škole. (oficiální text distributora)

heyda

Tenhle film mě teda vůbec nepotěšil. Jediný Jack Black zde stojí za zmínku a docela i zajímavý námět, ale já bych si tohle dokázal představit úplně jinak zpracovaný. Já se nemůžu prostě ztotožnit s tím, že ten film není ani komedie ani drama ani akční, prostě nic. A z toho vyplývá jediné - že jsem se nudil. ()

MM11

Obrovské překvapení. Z toho množství silně obdobných teenagerských komedií tahle docela vyniká. Námět je mírně nedotáhnutý, ale vše zachraňují herci, kteří film mimořádně povznesli. Ať už se jedná o Jacka Blacka, Colina Hankse, ale i herců v cameo rolích. Další silná stránka celého filmu byla dost dobře vtisknutá hudba společně s video-klipovým střihem. Podobné filmy normálně dostávají jen průměrné hodnocení, ale já ho vytáhnu, už když si vzpomenu na ty trefné camea a v nich herce jako Chevy Chase, Ben Stiller či Kevin Kline. ()

eraserhead666

Příjemná oddechovka. Akčnější krátkometrážní verze bez povinné závěrečné rodinné katarze by vypadala asi tak, že by hlavní hrdina naládoval brokovnici, nacpal si kapsy náboj a postřílel všechny ve svém okolí. Ale tohle je rodinně výchovná komedie, takže je to zábavnější, v jistých okamžicích humorná verze. S dobrým obsazením vedlejších postav (skvělá O'Hara, zase jednou komický a ne trapný Black, zábavná sekretářka na univerzitě a vždy rozkošná Mann). ()

Johny_fork

Orange County je přesně ten typ filmu, který si pustím když mám špatnou náladu. Zápletka filmu je neuvěřitelně stupidní a dost nereálná, ale co na tom, já se výborně bavil. Je to čistá teenegerská komedie v tom nejlepším slova smyslu, na nic si nehraje a díky úžasným gegům si získala moje srdce, nejvíc scény s Jackem Blackem:) ()

Torision

Komedie, u které jsem se sice občas slušně bavil, ale bohužel na mnoha místech i zíval nudou. Z daného tématu se dalo vytěžit o dost více. ()

Vxxx

** a obě patří Jacku Blackovi za jeho výkon, Film samotný nestojí ani za půl hvězdičky... Špatnej film... ()

jondzavid

Neurážajúca teeniekomédia, ktorá mala na viac. Takto je to excelentná show Jacka Blacka pretkávaná otrepaným príbehom vlastného hľadania postavy Colina Hanksa. Stačilo trochu viac irónie z pohľadu tejto osoby a menej laciných gagov a mohol vzniknúť dôstojný prírastok k filmom ako Wonder Boys či Election. Škoda, že zostalo len u ľahkého žánrového nadpriemeru. ()

suicide

Opravdu může člověk během jednoho dne konečně dospět změnit svůj náhled na celý svět a svůj budoucí život včetně svých plánů? A to ne po šílených událostech šíleného dne, ale po jednom "podnětném" rozhovoru s idolem? Možná že ano - ale v jiném filmu s uvěřitelnějšími reakcemi lidí a hlavně hlavního hrdiny. Všechno se odehrává na povrchu, emoce každý jen předstírá, což by neměl být div u filmu, problém je ale v tom, že divák nesmí vědět, že jde o blamáž. Vrcholu dosáhneme, když postavy předstírají emoce i samy před sebou, aby se cítily opravdovější. Nikdo v Orange County nežije, ale jen hraje svou roli s názvem život, aby podle ní někdo mohl napsat povídku. ()

slunicko2

Příjemná pohodová komedie. 1)  Zaznamenal jsem ve filmu i chvilky, kdy jsem se nahlas rozesmál, což se mi dnes už stává jen velmi zřídka (například návštěva ze Stanfordské university u Shauna doma)._____ 2)  Oceňuji i fakt, že protivové jsou zde více k smíchu, než k nasrání a že celý snímek končí smírem s kapkou moudrosti._____ 3)  Na středoškoláka kapku přerostlý 25letý Colin Hanks (hlavní postava Shaun, budoucí spisovatel) je sympatický herec. Jen bych ho oblékl do jiných nepytlovitých kalhot a trochu zapracoval na jeho jinak nesporně sexy vzhledu._____ 4)  Pěkní jsou i kámoši surfaři 24letý Kyle Howard (rozčepýřený Arlo) a R. J. Knoll (Chad) nezjištěného věku._____ 5)  Na snímku je cítit mladistvé nadšení. 28letý režisér Jake Kasdan zpracoval scénář 32letého Mike Whitea. Ten se ve filmu objeví v cameu učitele angličtiny._____ 6)  Líbil se mi i výborně vybraný soundtrack a hudba 35letého Michaela Andrewse._____ 7)  Prostě toto je film, který si s chutí pustím v budoucnosti znovu a už teď se na to těším. ()

decouble

Skvěle poskládaná sestava herců ve vedlejších (a cameo) rolích ještě nedělá dobrý film... Stokrát viděné schéma cesty člověka za poznáním opravdových hodnot bohužel postrádá jakékoliv ozvláštnění. Několikrát tu krystalizuje intenzivní vnitřní rozpor, jako třeba když je hlavní hrdina zděšen z dívek, které "ujíždějí" na současném pop-rockovém hitu, ale k navození nálady se používá výhradně tohoto typu skladeb. Možná i proto "Orange County" vypadá jakoby film o teenagerech točili tatíkové v nejlepších letech jako bezpečný dárek pro své pubertální děti... A na to kolik se zde vyskytuje střelených postav, je tu opravdu dobrých vtipů jako šafránu a to komedii řádně ubírá na plnosti. ()

Rodriguez

Typicky střeštěná americká komedie o teenagerech, zvláště pak jednom, který se chce stát spisovatelem, místo toho aby si na plážích užíval sluníčka, surfování a pěkných koček v bikinách. ()

Wormboy

no...nebyt tam genialneho Jacka Blacka,tak by to bolo podpriemerne,teraz je to lahko nadpriemerny teen odvar,ktory nedopadol uplne najhorsie ()

Fallen_One

Slušná komedie se skvělým Jackem Blackem, dobrou hlavní ústřední dvojicí, dobrou hudbou a pěknejma kočkama (cheerleaders). ()

Biggy

Infantilní příběh, který na filmu moc nepřidává, spíše ubírá mi dal dojmu, že ve filmu to táhne vlastně jen pár dobrých a známých herců, kteří to svými výkony nějak handrkují až dokonce (viz. Jack Black). Na večer průměrná podívaná na kterou nemám ani chuť se dívat znovu. ()

hans500

Mírně nadprůměrná, svižná komedie s dobrým obsazením (Colin Hanks, Jack Black). 3,5* zaokrouhleno nahoru, když už za nic jiného tak za cameo Bena Stillera. ()

danco123

Typická americká komédia, ktorá ma skvele pobavila. Jack Black, znova dokázal filmovému svetu, že patrí k TOP komediantom. Vo väčšine vtipných scén bol zrovna on, a preto môžem s kľudom napísať, že práve on bol ťahúňom tohto filmu. Potešila ma aj úloha Cheyho Chase, ktorého si pamätám z komédií o rodinke Griswoldovcov, no tentokrát už jeho úloha nebola až tak významná. Filmu dávam 4 hviezdy za jeho zábavný príbeh a takisto herecké obsadenie. Mňa ako teenagera, film skutočne pobavil. ()