Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

Dubro

Neobvykle slušný laboratórny úvod Pianistu a spol. sľuboval divákovi malé Vianoce aj v horúcom lete. Ako náhle sa však dej filmu presunie aj mimo labák, vymknú sa režisérovi a spoluscenáristovi Vinčenzo Natalimu nielen experimenty, ale aj celé sľubované Vianoce z rúk. Divák tak dostane dlhý nos, oči pre plač a bolesti hlavy. No ďakujem pekne za také darčeky. ()

easaque

tak tohle bylo na mě moc. Scénař mi připadl hodně uhozený, nedůvěryhodný a neuvěřitelný. Možná by se hodil lépe název Spletenec nesmyslů, tak mi totiž připadal celý film a navíc hodně předvídatelný. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

lehce bizarní snímek,který jako by vyjel z dílny Guillerma Del Tora (který se chopil alespoň produkce).Největším problémem Splice je ona rozpolcenost,kdy se věnuje několika tématům,ale bohužel žádnemu z nich se nedokáže věnovat pořádně.Ve finále tak zůstává někde na pomezí hororu,thrilleru a sci-fi,přičemž pořádně nezapadá ani do jedné škatulky...70% (za atmosfericky velmi dobře zvládnuté finále malé plus) ()

Gee.Rocks

Průměrný snímek. Andrien Brody je skvělý herec, takže se na to dívat dá. Nejedná se o film, který by mě nějak extra nadchnul, ale taky to není příšerný zážitek, po kterém bych ráda utekla z kina. Bavilo mě to, některé věci bych vynechala a to skvělé téma bych určitě naplnila něčím silnějším. ()

Jonash87

Podle popisku sem čekal trochu jiný film, ale to jedno. Spíše mi vadilo občasné nelogické chování obou hlavních postav, ačkoliv hráli Adrien i Sarah dobře, nebo pár přehnaných scén. Také se nedá říci, že by vás film držel ve 100% pozornosti. Přesto to byl vcelku zajímavý scénář, ke konci nebylo nouzi o napětí a samotný závěr také nebyl špatně natočený. Celkově ale průměrných 60 %. ()

Havaj8

Další pokrokovej kousek. Směska DNA všech možnejch druhů zvířat + člověka a co z toho může vzniknout. Jevilo se to jako dokumentární drama, při kterým vědci zjišťujou, jak se to chová, co to v sobě má. Vypadalo "to" celkem zajímavě v celý svý kráse. A ta pasáž měla něco do sebe, jakožto průkopnická. Ale nedošlo mi, že je to vlastně i horor. Tudíž se to v určitý fázi muselo zvrtnout a to už mi tak zdařilý nepřišlo. Ale každopádně život jde dál. ()

rakovnik

Z filmu mám rozporuplné pocity, což je ovšem dáno i tématem. Největší devizou filmu byli hlavní představitelé. Zbytek už byl trochu slabší. Úvodní scifi pasáž mi přišla zdlouhavá, nikam se moc děj neposouval. Po půli zase přišla horrorová část, která byla celkem uspokojivá. Ovšem nebýt změny, jež působila příliš jako znouzecnost. Závěr byl pro mě očekávatelný, nijak mě nešokoval. Škoda, že se tvůrci nedrželi jen jedné linie. ()

Jimmi

Sice nie genialne ale urcite by som tento "horor" nezatracoval. Urcite tonieje film na 1 hviezdu ale kvalita sa podla mna pohybuje medzi 2 a 3 hviezdami. Film sa podla mna az velmi zameriava na ustrednu dvojicu a chyba mu viac akcie. Rozbieha sa neskutocne dlho a finale je zbuchane doslova za par minut. ()

O´Neill

No...tak trošku úchylný film, který bych jinak rád přehlédl, ale díval jsem se jen kvůli Rodne...ehm Davida Hewletta. Ten tady hraje podobnou postavu jako v SGA a tudiž ji hraje skvěle. K filmu samotnému - to, že mutanta chovali jako dítě jsem snesl, to, že jej skutečně brali jako dítě bych taky snesl, ale následná sexuální scénka...tak to už jsem, jak by řekl můj kamarád, čuměl s otevřeným pyskem. Hlavní herci hrajou dobře a celkově film utekl docela rychle. Celkově se ale jedná o béčkovou sci-fi záležitost, a já dávám myslím, že zasloužené tři hvězdičky. ()

MA.KI

Neskutečně podhodnocený film! Třebaže se v rámci sci-fi filmů téměř vůbec neorientuji, i z některých ostatních referencí vyplývá, že v případě Splice se jedná o mimořádný, obzvlášť originální kousek. Člověk nemusí být na tento žánr (zde se navíc jedná i o důmyslný mix thrilleru, hororu a dramatu) nijak zvlášť zaměřený, stačí mít mozek a chtít se zamyslet mj. nad možným nebezpečím genetického inženýrství; snímek je totiž mnohem komplexnější, než byste čekali… Vincenzo Natali, režisér legendárního snímku Cube, ve Splice rozvíjí otázky NEJEN morální (spojené s nekontrolovatelnými genetickými pokusy). Navíc parádní podívaná! ~ Genetičtí vědci Elsa a Clive jsou odborníky na propojování DNA různých druhů zvířat, situace se začne komplikovat až ve chvíli, kdy nově vyvinutý hybrid je křížencem člověka a zvířete. Jmenuje se Dren, je ženského pohlaví. To, co dělá z relativně obyčejného sci-fi výjimečnější podívanou, je umná kombinace žánrů a s ním související zahrnutí dalších témat a motivů (viz např. spolužití obou vědců, jejich zahleděnost do vlastní kariéry a zároveň neschopnost založit rodinu, Elsina vnitřní rozpolcenost – vědkyně / matka, potřeby a zároveň nebezpečnost Dren atd.) a především IMPLEMENTACE EMOCIONÁLNÍHO PRVKU (= mezi zkoumaným objektem a vědci vznikají citové vazby, dojde dokonce i na sex). ~ Počínaje neotřelým námětem a dobrým scénářem, přes hutnou atmosféru a povedené speciální efekty a v neposlední řadě i díky ústřednímu hereckému duu (Brody + Polley), jakož i Delphine Chanéac, jež excelovala v roli Dren, Splice bezesporu vybočuje z řady a stojí za zhlédnutí. ()

Flaxik

Pošahaní vědátoři! Zase strkali pracky, kam neměli a mutant je na světě, a jakej hnusnej, to byste nevěřila, paní. Ale eště že tam byla ta mateřská láska a nejenom ta! Uff no to bylo něco, ještě že se film dostal do finančního průseru a dvojka zřejmě nebude. Stopáž byla zbytečně dlouhá, kdyby se film zkrátil o cca 103 minut, byl by akorát. Adriane, ty se taky necháš uvrtat do kdejaký jetelárny. Za každou mutantí jebačku jedna hvězda. Jedna za mamku, druhá za taťku. ()

Nach

Jeden z těch hororů, na které jsem krátce po shlédnutí dočista zapomněl. Nijak výrazný, jak po stránce hororové, herecké, tak příběhové. Tedy z mého pohledu čistý podprůměr, který zachraňují jen pár lepších pasáží. Děj však ničím zde nepřekvapí. Hora všeho možného, co zde již bylo lépe viděné. 50% ()

Streeper odpad!

Tak tohle se mi opravdu, opravdu ale opravdu vůbec nelíbilo. Technické pojetí filmu je skvělé a Dren vypadá opravdu hodně realisticky, ale opravdu nechápu, jak taková blbost mohla být nějakým způsobem dobře ohodnocená. Zřejmě filmy o mutantech opravdu nejsou a nebudou mým šálkem kávy. ()

C0r0ner

Nebylo to nic světoborného, ale na 55% mi to zase nesedí. Celou dobu to byla taková zajímavá minimalistická podívaná, kde si dva lidi vytvoří domácí příšerku a ta se na ně za nějaký čas nasere. Poslední čtvrthodina je čistě hororová a já byl v křesle dost zařezaný, protože režijně byl konec parádně zvládnutý. 80% ()

Wormboy

Pomerne slusne sa vyvijajuci zanrovy lahkovsehomix, ktory sa vsak postupne meni na beckovu absurditu kolosalnych rozmerov, ktorej zaver dava len ceresnicku. Silno dufam, ze pokracovanie nie je naplanovane. 2,5/5* ()

Martrix

Zvláštní film. Na jednu stranu velmi dobré triky a slušné herecké výkony, na stranu druhou poněkud nepochopitelné chování hlavních postav. I když příběh není až tak stupidní jak by se mohlo zdát, přirozeně jedná paradoxně jen tvor, který byl uměle vytvořen. Splice se až tak nezaobírá vědou a morálkou spojenou s klonováním. Spíš sleduje vztahovou linii mezi dvěma vědci a jejich výtvorem. A tady, zvláště pak ke konci, Splice výrazně ztrácí. Změny v chování obou postav jsou jen těžko pochopitelné a jediným "normálním" elementem se tak stává mutant. Pokud vás zajímá co vznikne spatláním DNA člověka, králíka a kdoví čeho ještě, budete překvapeni. Splice je mnohem lepší než blbiny o zmutované plísni, škrkavce, netopýrovi, krodýlovi... . Přesto to není na lepší hodnocení než 3*. Jak už jsem zmínil, zvláštní film. ()

Juto

Clive Nicoli (Adrien Brody) a Elsa Kast (Sarah Polley) sú pár pracujúci na špičkových genetických experimentoch. Vytvorili novú formu života spojením rôznych druhov. Tešia sa, že sa presunú na ľudské gény, ale ich laboratórium s takýmto experimentom nesúhlasia.Napriek tomu pokračujú vo svojom experimente a vyrábajú ľudského hybrida. Film sa zdá byť, že bude obyčajný sci-fi horor. Avšak práve keď sa zdá, že sa usadí na štandardnej hororovej dráhe, odbočí doľava a začne byť nekonečne znepokojujúci. 6/10 ()

papaJA21

Hodinu a půl jsem se příjemně bavil. Pak to začalo pokulhávat a konec je naprosto hrozný. Brodymu se asi líbil King Kong a Predátor natolik, že si střihl roličku v ilegálním kříženci těchto filmů. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra