Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Mattezs

No tak mě se to docela líbilo, je jasné, že se sám doma to nemá nic společného, ale jak se film jmenuje je mi tak trošku u prdele... ()

Elin

Všechno má dvě strany mince. A to, že dobrej film může vydělat spoustu chcechtáků, na jednu stranu dodává producentům dostatek odvahy, aby zacvakali na pohled krásné a efekty dech beroucí velkolepé podívané, tak na druhou stranu značka úspěšného filmu dává nezřídka vzniknout pokračování, které zdaleka nedosahuje kvalit předchozího dílu. Spíš ho ještě poškozují. Tohle je rozhodně ten případ. Naprostá kravina beze špetky vtipu. Jedna hvězdička za všechny ty hračičky co měl k dispozici a které ve mě vyvolávali hořkou pachuť závisti. Jinak blbost olbřímích rozměrů. ()

MarleyCZ

Řekl bych, že až celkem dosti zbytečné pokračování úspěšné série. Předešlé díly sám doma 1, 2 s tímto nemají nic společného. Děj je zajímavý, ale není dobře zpracovaný a je přehnaný. Scénky dost podobající se předešlým dílům jsou nyní už dost trapné. 43% ()

char_t

Já nevím, ale mě to prostě baví :) Taky bych chtěl tenhle bejvák, vynálezce ve sklepě a vůbec tyhle možnosti :) ()

helloween93

Tohle už nefungovalo, nemělo to ani nápad a nebylo to ani zábavné. Culkin jako nejbohatší dítě na světě působí dost směšně, stejně jako tenhle film. ()

Hubis_

Naprosto zbytečný díl.Macaulay Culkin trošku povyrostl a ztratil na té své roztomilosti,která filmu dodávala jisté kouzlo.A celkově je ten film nudný,bez humoru a bez Marva a Harryho to není to pravé ořechové ()

Besyn

Culkine,tvoje kariéra skončila se Sám doma 2,tak už se dál nesnaž,jelikož výsledek je prachbídná bída !! P:S :Distributor je fakt nenažrané hovado ! ()

Joeey

Jé, to jsem si oddychl, že nejsem sám, kdo se nechal "zmást" tím distributorovým překladem :-) btw já dlouho o tomto filmu mluvil jako o Sám doma 3... Jako oddychovka to ale nemá chybu, zvláště díky hláškujícímu profesorovi Keenbeanovi! ()

Jeand´Boa

Ten název je čistě zdejší záležitost, která měla lákat fandy série Sám doma...a paradoxně to je to, co filmu dost ublížilo...každý to srovnává...a každý, koho alespoň trochu zaujala série původní, zde musel být zklamán... ()

Psycho.R

Nikdy jsem nemusel kreslenou předlohu, ale tohle jsem po premiéře i celkem bral. Bohužel nikdy to nebude kultovní jako Sám doma. ()

Mik_e

S původní sérií Sám doma nemá nic společného, název byl jen laciný způsob českého distributora jak přitáhnout diváky do kin. Pár vtipných momentů, ale jinak přeplácané, zbytečné, ale hlavně...nudné. ()

Nix

No jo, dycky těžit na popularitě prvního dílu se prostě nevyplácí. Tohle se mu nevyrovná ani po kotníky. ()