Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

stration odpad!

Maculaye Culkina a jeho filmy fakt nemám rád a tato dementní komedie, těžící z jeho předchozích extempore není výjimkou. ()

Derek

český názov parazituje na úspechu série sám doma (a to robí v podstate i tento film), inak ide o adaptáciu u nás neznámeho komixu richie rich (postava richieho sa objavila i v jednom diele simpsonovcov). culkin je tu klasicky otravný a neznesiteľný ako i všetko ostatné v tomto filme. je to strašná nuda (existujú však i horšie filmy). ()

L_O_U_S

Český distributor se opět jednou ukázal jako nenažraná bestie a pojmenoval tenhle film "Sám doma a bohatý", aby se přiživil na popularitě vánoční série s Macaulayem Culkinem. Výsledný produkt je ovšem velice slabý. (207.) ()

Colonist

Český název odkazuje na skvělé vánoční klasiky Sám doma 1 a 2, ale kromě Culkina s nimi nemá nic společného. Culkin tu vůbec není sám a film samotný postrádá dobrý humor. Mnoho scén je i trapných, zkrátka typický americký film pro děti nevalné kvality. ()

marleyy

70% Já jsem celkem slušně pobavil, zřejmě to bylo tím, že jsem to viděl zhruba ve věku těch fakanů co tam byly. ()

Aleee89

Sám doma 1, super. Sám doma 2 - horší, ale pořád docela dobrý film. Ale tohle? Toto možná pobaví malé děti, ale ne většinu lidí. Culkin už je ohraný a taky výměna všech herců a udělání z Culkina zbohatlíka není moc dobrý nápad. A celé to není reálné, spíše místy až trapárna... Nenene, tohle teda fakt ne. ()

Martin741

Miestami by sa dalo hovorit o komedii, ktora ma fakt nieco do seba. Ale aj tak sa jedna len o slaby vyvar slavnych Sam Doma 1 a 2, ktory po pozreti vyfuci rychlo do prazdna. 40 % ()

Mefistofelle

Tohle už nemá s předchozými díly už nic společného. Holt když se neví kdy přestat, dopadá to pak tragicky a tohle je přesně ten případ. Víc než vtipné je to bohužel trapné... ()

Streeper

Tohle je moje srdcovka od dětství. Nemá to s vánočním Sám doma vůbec nic společného, maximálně hlavního dětského herce. Ale i tak to funguje skvěle, na film se vždycky ráda podívám, bavil mě v dětství a stejně tak mě bavil i dnes. Ano, místy je to strašná blbost, efekty nic moc, ale jako oddechovka to funguje. ()

C0r0ner

Škoda, že je název filmu přeložený tak, jak je, protože člověk čeká něco dost jiného, než ve výsledku dostane. Na druhou stranu je to dost špatný film i bez toho, že by chtěl divák vidět, jak zase dva zloději dostanou nakládačku v domu hrůzy, který jim Culkin připraví. 25% ()

MarekT

Podprůměrný americký film na jedno shlédnutí během odpolední siesty. Jinak asi nic, co by stálo za řeč. Mimochodem, také jsem se nechal nachytat, ten český název je úplně pitomý a zdál se mi takový už jako menšímu. ()

Andre3000

Ne ne a ne. Tohle je typický příklad kdy už se po úspěších prvních filmů nemá točit dál, vznikne pak hodně průměrná věc a srazí to pohled na celou sérii těch filmů. ()

necisty

Nejvíc mě na tom sere vlastně to, že nějaký idiot tomu dal naprosto nesmyslný český název. To to tehdy tolik neřešili? Nebo jak mu to prošlo? To fandu předešlých těch dvou jiných filmů naštve asi nejvíc. Jinak to tak do 2/3 není úplně špatné a člověk se párkrát zasměje. Bohužel v závěru se to opravdu předvádí, co se týče nelogičnosti i přehnaným chováním některých postav. A já vím, že od tohoto se neočekávají kdo ví jaké překvapivé zvraty, ale tohle je blbé pouštět i dětem. ()